PDA

צפייה בגרסה מלאה : יוניט מאוורר

evyakfir
22-01-09, 02:30
שלום לכולם!!
מדובר על סמוראי 94 סגור עם מזגן
תקופה ארוכה שמעתי מידי פעם תיקים מהריליים הנמצאים מתחת לתא כפפות מדובר בריילי למאוורר החשמלאי ואני חושב שהשני לטורים בשעת הפעלת מזגן. חשוב לציין שהדבר קורה גם שהמזגן כבויי, תוך כדי חיפושים אחר הבעיה סמתי לב כאשר אני משחק ביוניט מאוורר שנמצאת משמאל ליוניט חום הדבר מסתדר אז קניתי יוניט מאוורר בבית מכשירי תנועה (200)ש"ח. החלפתי ליוניט החדשה אך עכשיו המאוורר פועל כול הזמן ישר כשאני פותח סוויץ למרות שהמנוע קר. בדקתי ביוניט הישנה היא נותנת מינוס קבוע והחדשה לא נותנת מנוס קבוע עכשיו השאלה שלי מה היוניט צריכה לתת כאשר המנוע קר כלומר מעגל סגור או פתוח??

יונתןמצפה
24-01-09, 22:56
הפרטים שאתה מסביר לא כ"כ מסתדרים לי.
עד כמה שאני יודע, היוניט הזה (יוניט חום למזגן) אמור לתת מינס כל הזמן כל עוד המנוע לא מגיע לטמפ' עבודה גבוהה מדי. ז"א, במצב נורמלי, הוא נותן מינוס קבוע כל עוד אין בעייה.
אם טמפ' המנוע עולה מעל לטמפ' מסויימת, היוניט מגיב בפתיחת המעגל ומנתק את המנינוס למזגן. (סביר להניח שדרך ריילי גלשהו). כמובן שזה גם מה שקורה אם יש בעיית מגעים כלשהי...
המאוורר החשמלי (של הרדיאטור מזגן) + המדחס הם אלו שמושפעים מהעבודה של היוניט, ועד כמה שאני יודע אין כל קשר בין המאורר של המזגן לטמפ' עבודה של המנוע.
כל עוד המזגן כבוי, המאורר לא נכנס לפעולה, לא משנה מה טמפ' המנוע. בשביל זה יש לך מאוורר מכאני עם פן-קלאצ'...
רעיון אחר- המזגן שלך מקורי??
ייתכן וכל האמור לעיל לא רלוונטי אליך כי המזגן שלך לא מקורי ואז אין לי מושג מה הרכיבו אצלך באוטו.
תסתכל ביחידה שנמצאת מעל לרגליים של הנוסע. אם העסק לא נראה בנוי ומסודר בדייקונות וקפדנות יפנית אופיינית ואתה רואה שם כל מיני חוטים שאתה לא יודע אם הם אמורים להיות שם או לא- כנראה שיש לך מזגן לא מקורי.

בהצלחה, ותעדכן!

evyakfir
25-01-09, 02:55
תודה רבה להתיחסות..
אז ככה בקשר למזגן מקורי או לא אין לי מושג זה ניראה מקורי או שפשוט עשו עבודה יפה.
בקשר לשיחתנו אז בדקתי תנושא, כרגע שמתי יוניט מזגן שכתוב עליה 70 ועל הישנה כתוב 110 אז מין הסתם המאוורר החשמלי נכנס מוקדם מאוד לפעולה וכאשר הוא ניכנס לעבודה כניראה שזה ב70 מעלות לחצתי על הa/c והמדחס לא עבד אז צדקת אבל המאוורר המשיך עד שהחום ירד מתחת ל70 ,נראה לך תקין??

evyakfir
30-01-09, 18:26
אנשים אני אשמח אם תעזרו לי!!:rolleyes:

יונתןמצפה
31-01-09, 16:23
אביתר, אהלן!
אני לא יודע אם מה שאתה מתאר תקין.
כמו שציינתי, לדעתי אם יש לך פן קלאץ' המאוורר החשמלי לא צריך להיות קשור לטמפרטורה אלא לפעולת המזגן. ככה זה אצלי בכל מקרה.
ייתכן ומישהו בעבר חיבר יוניט למאוורר ככה שייכנס לפעולה בהתאם לטמפ' ועשה מעקפים למזגן.
לא יודע איך לעזור לך...
מצטער!

-->