PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה קופסה לבחור: טויוטה קורולה - יונדאי I30 - מזדה 3

nirs
22-01-09, 20:39
צריך להחליף את הקופסה התורנית (טויוטה קורולה - דור קודם) באחת מ- 3 הקופסאות הנדונות.
אם לטויוטה היה גיר נורמאלי, אז כנראה שלא היתה התלבטות.
מה אתם ממליצים (ע"ס ניסיון בבקשה)?

tzurlis
22-01-09, 20:46
המזדה נחמדה אבל קצת כבדה, אולי בנפחי המנוע הגדולה היא זריזה יותר. גם צריכת הדלק שלה לא משהו. הנפח הפנימי בסדר, לא יותר מזה. תא מטען גדול יחסית. לא אהבתי אותה במיוחד.
ואם תרצה לחשוב על סובארו, גם רעיון לא רע, הכי קלה מכל הר"מ, הכי מעט דלק, ואחזקה נמוכה מאוד. (אלא אם כן זה רכב עבודה ואז האחזקה לא עליך)

nirs
22-01-09, 21:03
תודה.
לצערי, אני חייב לבחור אחד מבין השלושה (אין אופציות נוספות).
היות ומדובר על רכב חברה, עלויות אחזקה ודלק אינם פרמטר בבחירה.

GodsFather
22-01-09, 22:12
מנסיון על שלושת הרכבים -
רק לטויוטה יש תא מטען גדול אבל היא נפסלת בגלל הגיר הלא ידידותי,לכן אני ממליץ על I30

למה ?

תא נוסעים נעים, אבזור מפנק כולל המון תאי אכסון, מערכת סאונד לא רעה טכנולוגית (כולל חיבור USB ושליטה מההגה). גיר שמגיב מצוין גם לשגעונות של העברת הילוכים ידנית (זה לא "טיפטרוניק" אבל עדיין מגיב טוב מאד כשאתה משחק בין ההילוכים). מחזיק 180 קמ"ש בלי בעיה וגם מגיע למהירות הזו בקלילות ובסה"כ הנסיעה נעימה.

חוצמזה, אתה יכול להכנס לאתר הזה, להגדיר לך בין אילו רכבים אתה רוצה להשוות ולראות השוואה מקצועית של בוחני רכב ובעלי נסיון -

www.icar.co.il

למען הגילוי הנאות - אין לי רווחים מההמלצה על האתר הזה, אני פשוט מכיר את הבעלים

itayhi
23-01-09, 01:41
בדיוק אתמול יצא לי לשוחח עם שכן שלי שיש לו מזדה 3 מהעבודה
וכשהיא נכנסה לטיפול תקופתי הוא קיבל ליומיים I30.

לטענתו (והוא לא בוחן רכב מדופלם) המזדה 3 לוקחת בגדול באיכות נסיעה
ויציבות על הכביש, מעבר לזה לא קיבלתי יותר מדי מידע.

תראה, אם עלויות אחזקה/דלק/שמירת ערך לא מעניינים אותך, פשוט תעשה נסיעת מבחן על כל אחת מהן
ותחליט ע"פ מה שנוח לך.
כשהפרמטרים האחרים (דלק, אחזקה וכו...) לא רלוונטים, הנוחות שלך היא הדבר הכי חשוב :)

איתי

מידבר
25-01-09, 21:29
לאחר שנה+ עם קורולה 08 ממליץ בחום. לוקח זמן להתרגל לגיר. מדובר פשוט ב"חיה אחרת" וצריך ללמוד להכיר אותו ולהפיק ממנו את המיטב.
בקבוצת הקופסאות לא מכיר מכונית אוטומטית באותו נפח מנוע שמגיעה לרמת הביצועים של המכונית הזו מבחינת תאוצה וכח.

פשוט תענוג.

GodsFather
25-01-09, 21:43
לאחר שנה+ עם קורולה 08 ממליץ בחום. לוקח זמן להתרגל לגיר. מדובר פשוט ב"חיה אחרת" וצריך ללמוד להכיר אותו ולהפיק ממנו את המיטב.
בקבוצת הקופסאות לא מכיר מכונית אוטומטית באותו נפח מנוע שמגיעה לרמת הביצועים של המכונית הזו מבחינת תאוצה וכח.

פשוט תענוג.

אתה לא מחפש רכב למירוץ אלא רכב נוחות...או שאני טועה?

nirs
26-01-09, 21:17
שוב תודה לכל העונים.
ההחלטה נפלה...
אני נשאר עם הקופסה הנוכחית (באישור קצין הרכב) עד ליציאת הגיר האוטומטי הנורמלי לקורולה (בדומה לנמכר בארה"ב) איפו שהוא באמצע השנה.

-->