PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך ניתן לזהות חור\סדק בסעפת פליטה(בכלים ביתיים) ?

חגי
26-01-09, 22:53
איך ניתן לזהות חור\סדק בסעפת פליטה(בכלים ביתיים) ?

נימי
26-01-09, 22:59
להעביר בזהירות את היד כמה ס"מ מהסעפת ולהרגיש את האויר הרותח פורץ מהאיזור של החור (לפחות ככה אני מצאתי)

חגי
26-01-09, 23:07
אולי ניתן להרטיב את הסעפת עם נוזל כלשהו עוד שהמנוע קר ?

אם לא היה ברור הרכב הוא סופה (אבל אני לא חושב שזה משנה) .

danel
26-01-09, 23:14
נימי, על איזה סעפת אתה מדבר ? (סופה,סיקס)

חנן-ג'יפולוג
27-01-09, 10:17
בקש מחבר לסתום את האגזוז עם סמרטוט רטוב בזמן שהמנוע עובד. זה יגביר משמעותית את עוצמת שריקת האוויר שבורח ממקום הדליפה ויקל על הזיהוי.

ירון71
27-01-09, 11:07
אם באמת יש סדק אולי יעניין אותך:

בסופה הקודמת היה לי סדק בסעפת באזור הריתוך שבו מתחברים הצינורות לצינור אחד,
כל המומחים אמרו שאין ברירה וצריך להחליף סעפת כי ריתוך לא יחזיק מעמד.

החלטתי לנסות את החומר הבא:
http://www.permatex.com/products/Automotive/specialized_maintenance_repair/exhaust_system_maintenance_repair/Permatex_Hi-Temp_Metal_Repair_Compound.htm

החומר עלה 8$ ועוד 7$ המשלוח.

החזיק יוצא מן הכלל שנה (10K ק"מ) ואח"כ לא יודע כי מכרתי את הסופה.

דרור ברלי
27-01-09, 11:41
איך מזהים?
לפי האוזן: להקשיב היטב למנוע פועל, ולחפש מין פפפפפפ שכזה שמעיד על דליפת גזים החוצה. כשהסדק עוד קטן תצטרך אוזן של זובין-מהטה בשביל לזהות.

לפי היד: להכניס יד לסביבת הסעפת כשהמנוע פועל ולנסות לחוש בדליפת גזים לוהטים החוצה - קצת קשה מלמעלה בגלל גישה קשה, ובדרך אפשר גם לחטוף יופי של כוויות מהסעפת הלוהטת. את השיטה הזו אפשר לבצע גם כששוכבים מתחת לרכב.

לפי העין: לסעפת יש צבע כללי אדמדם-מט יבש שכזה. אפשר לחפש סימני פיח שחור המעיד על דליפה, בעיקר סביב הריתוכים. גם סדק קטן ירמוז על מיקומו בפיח לאחר זמן. לעתים, לפי כל חוקי מרפי, הסדק יופיע במקום נחבא שקשה לגלות ושוב - תבדוק מלמעלה וגם מלמטה - מתחת לג'יפ.

לפי החום: לפעמים הסדק נמצא בצד הפנימי של הסעפת והגזים הלוהטים זורמים החוצה ישירות לכיוון הבלוק, ומחממים אותו. לא משהו היסטרי, אבל אם שעון החום אצלך מראה טמפרטורה גבוהה מהרגיל

הבעיה עם הסדקים הללו שמהר מאוד הם הופכים לשבר של ממש, וקשה לתקן את הסעפת כמו שצריך כשהיא מורכבת על המנוע. לא יודע לגבי העמידות לאורך זמן של חומרים כמו הפרמטקס הזה, בהתחשב בגודל הסדקים ובויברציות/רעידות שמייצר מנוע של רכב שטח שגם נוסע בשטח, למרות שנראה מאוד מעניין.

אצלי הסדקים בסעפת הפכו מהר מאוד לשברים, והחלפתי אותה בסעפת התחליפית עם הגרמושקות שמונעות את תופעת הסדקים. אם אתה בעניין של השקעת כסף - זה הזמן לעבור לסעפת זרימה חופשית (הדרס).

נימי
27-01-09, 12:43
נימי, על איזה סעפת אתה מדבר ? (סופה,סיקס)

סיקס, אבל לא היה לי חור אילה בריחה מהאטם
בסעפת הנוכחית (תודה ;) ) אין בעיה

נתי_ל
27-01-09, 12:59
טרמפ על השירשור!
מה בעצם היתרונות של סעפת ההדרס?
מה פרוש זרימה חופשית- מה אין לה דודים בסוף
תודה!

אברמלה
27-01-09, 21:10
רואים את הסדק . מחלה ידועה בסופות.בעיקר בחיבורים למטה. נזק לא גדול היום סעפת פלטה עולה 400 שקל לא כולל עבודה ואטם.

-->