PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת בולמים (לפאג'רו ברזנט קצר)

sgill
26-01-09, 23:46
לא מזמן התחדשתי בפאג'רו קצר ברזנט.

הרכב בן עשר ועדיין עם בולמי ה - KYB המקוריים. אחד הבולמים נוזל ואני רוצה לנצל זאת ולהחליף את כל הארבעה, השאלה לאיזה?

אמר לי "מומחה" אחד להחליף ל -KYB חדשים כמו המקוריים, טוען שזה די והותר ונותן את התמורה הטובה ביותר לכסף (1200 ש"ח לסט של 4 בולמים)

מאידך, אחרים אומרים RANCHO, KONI , בילשטיין ויש האומרים לך על האוסטרלים כמו EMU או TOUGH DOG.

אשמח לשמוע אצ דעתכם:

1. מה מתאים ביותר לרכב הספציפי שלי?
2. מה העלויות המשוערות לסט של 4 כולל הרכבה?

הרכב משמש בעיקר לטיולים ולא ליום יום.

ובנוסף: האם צריך להחליף קפיצים באותו זמן? האם החלפת הבולמים תשפיע על גובה הרכב? אם כן, איך?

תודה

ארז
27-01-09, 08:18
אני מאמין שהכל שאלה של תקציב, זה לא שהמקוריים גרועים ,אבל אם יש לך את האפשרות הכלכלית אז הייתי הולך על האופציות של קוני, אולדמן או טפדוג, הם טובים בהרבה מהמקוריים(KYB).

עלות סט של אולדמן לדוגמה 3380 ש"ח ללא מע"מ והתקנה.

zivo
27-01-09, 08:35
ללא תלות בדגם, האם אתה יכול לקנות בחו"ל ולהביא לבד???
יעלה לך בין שליש לחצי......תוכל לקנות בולמים טובים באמת.
רק בשביל הפורפורציות- בולם טוב של 90$ המכר בארץ ב 960 + מעמ.
בולם בינוני של 40-50$ נמכר בארץ ב 500-600 ש"ח. רב הבולמים של ה 200-300 ש"ח בארץ, זה בולמים של 20-30$ , על זה לנסוע שטח:confused:

sgill
27-01-09, 23:46
ללא תלות בדגם, האם אתה יכול לקנות בחו"ל ולהביא לבד???
יעלה לך בין שליש לחצי......תוכל לקנות בולמים טובים באמת.
רק בשביל הפורפורציות- בולם טוב של 90$ המכר בארץ ב 960 + מעמ.
בולם בינוני של 40-50$ נמכר בארץ ב 500-600 ש"ח. רב הבולמים של ה 200-300 ש"ח בארץ, זה בולמים של 20-30$ , על זה לנסוע שטח:confused:

תודה,

האמת, יש לי אפשרות לקנות בחו"ל, אני יוצא הרבה מטעם העבודה, הענין הוא: איך אני אדע איזה בולם אני צריך בדיוק? איזה דגם, והאם הקדמיים והאחוריים זהים.

בנוסף, הרכב מוגבה והבנתי שזה יכול להשפיע על הבולמים שצריך, באחד המוסכים אמרו לי שאני צריך להגיע כדי לראות איך הרכב מוגבה (לא תמיד מגביהים עם קפיצים לטענתם) ולכן הם צריכים לראות איזה בולם מתאים ספציפית לרכב שלי ולא דווקא לדגם.

תודה

zivo
28-01-09, 10:21
אם זו כל הבעיה שלך, הרבה אנשים בפורום הזה היו מתחלפים איתך;)
תחפש בפורום הבונים, יש אשכול שנקרא "מאמר חביב על בולמים- שווה תרגום".
יש שם את הקישוריות למאמר המקורי ותרגום שאני עשיתי. זה יעזור לך לגבי המידות והסוג.
לגבי דגם מסויים, תמשיך לחפש בפורומים , כולל באנגלית בעולם, איזה סוג אנשים משתמשים וטוב להם. בניגוד להרבה דברים אחרים, לבולמים אין חלפים, אין שום שיקול להינעל על מה שמוכרים בארץ.
באיזה מוסך אתה מטפל? תפנה אליו שיעזור לך במידות (בידיעה שהוא "מרוויח" את ההרכבה).
דווקא בגלל שאין לך בעיה להביא מחו"ל, תפתח את העיניים ועל תינעל מה עושים בארץ.

בהצלחה

sgill
28-01-09, 15:26
אני דווקא יוצא מתוך הנחה ש:

א. תחביב השטח מספיק מפותח בארץ ומגיעים לכאן בולמים טובים
ב. מה שנמכר בארץ כנראה מתאים לתוואי השטח ה"ממוצע" בארץ ולרכבים שפופולרים בארץ

לכן, אם במחיר של $90 לבולם אני יכול לקנות בחו"ל בולם שהוא מהטובים שנמכרים בארץ, זה מספק אותי.

השאלה היא מאיזה חברה ואיזה דגם בדיוק.

תודה

GodsFather
28-01-09, 15:40
התחביב אולי מפותח אבל לא בהכרח זול כמו להביא לבד, במיוחד אם זה זמין לך. אחרי הכל, בעלי סדנאות ויבואנים גם צריכים להרוויח וזה לגיטימי.

בחו"ל הוא מפותח גם כן, אז למה לא לקבל עוד דעות.

תוואי שטח מדברי יש בעוד מקומות בעולם, גם בוץ , גם חול, גם סלעים, אין בארץ משהו מיוחד אלא אם מוכרים לך לוקשים.

אתה צריך לדעת מה הסגנון שלך ולחפש דגמים שתואמים לכך. כמובן בהתחשב בנתוני הרכב אם הם שונים מהמקור.

zivo
28-01-09, 16:41
נגעת לי בנקודה רגישה, רגישה מאד :rolleyes:
ובמקום להתפלסף, אני אתן דוגמא.
לא מזמן עברתי לגרנד ויטארה 2006. לפני ההחלטה, עשיתי שעורי בית, בארץ- עיניים,ידיים ופורומים כמו פה, בחו"ל-פורומים והתכתבויות עם יצרנים ב US ואוסטרליה.
מסתבר שבנושא המיגון, אנחנו מעצמה עולמית, לא רק שיש פה את המייטב, גם בחו"ל היצרנים הישראלים (אספיר ורסטה) מובילים.
אבל בהגבהות - חושך!!! הפתרונות שישנם בארץ, יקרים (בסביבות 4000 ש"ח), וגרועים. למה גרועים?
מפני שהרכב נהייה קשיח וקופצני...
מפני שמהלך המיתלים נהיה קצר יותר! (בפתרון אחד) או נשאר אותו דבר (בפתרון השני)....
מפני שהבולמים של שני הפתרונות הם בולמי דואל-טיוב, בסיסים, שעולים ב US בין 25$ ל 45$.
מפני שהבולמים לא תואמים את הקפיצים ומשקל האוטו, ובכל מעבר מכשול האוטו "מתנדנד על ציר האורך כמו נדנדה בגן שעשועים...

בכל שאר העולם מוביל (כמעט כפתרון יחיד) קיט הגבהה של Rocky Road. על הקיט הזה כבסיס, יש אנשים ששידרגו את הבולמים. והמעניין, כל הפרוייקט של RR + זוג בולמי גז MX6 מתכווננים (עולים בארץ 960+ מעמ), עלה לי 360$ => 1400 ש"ח!!!

שילמתי כמעט שליש (והרבה פחות מחצי)...
יש לי מהלך מיתלים אחורי ארוך ב 5ס"מ מפתרון אחד ו 8 ס"מ מהשני...
יש לי בולמי גז מתכווננים..סוף הדרך.... האוטו תענוג (וכל הסיכויים שיחזיקו יותר זמן)..
האוט לא קופץ, לא מתנדנד......

כל הסיפור מופיע פה - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=29894

שים לב לתשובה של ארז - 3380 + מעמ - חשבון פשוט 240$ לבולם!!! אני קניתי ב 85$ בולם גז מונו-טיוב מתכונן! (שדרך אגב עולה בארץ כמו אולדמן שארז כתב 960+ מעמ)

לי יש את ההסברים "הסוציולוגים" שלי.....אבל אשמח לשמוע את ההסבר שלך, ואיך זה תואם את התאוריה שלך.

עוד שתי אמירות קצרות וחשובות (לי) - בניגוד להרבה (ואולי מה שאתה חושב עלי....) אני יותר מבוגר (ומבוסס..) מרב האנשים פה באתר, הזמן שלי שווה לי כסף.
שרציתי לבדוק משהו, פירקתי מתלים לבד, אבל את ההרכבה של ה RR או ההמיגונים, נתתי למוסך. אין לי בעיה לשלם בעד תמורה נאותה, אני מבין שהם צריכים להתפרנס (וגם אלו ב US לא עובדים בהתנדבות), אבל יש לי בעיה להיות פרייר.

שאני אומר (ממליץ) להביא מחו"ל, אני לוקח בחשבון שני שיקולים נוספים - אישורים וסיכוי לתקלה. למרות ההבדל במחיר, אני לא אשקול להביא מנוע איזוטרי או גיר...או כל דבר שחלפים יהיו בעיה והשבתה ארוכה. וכמובן אישורים. לא הייתי מסתבך להביא צמיגים למשל, כמה שזה יהיה זול, הריצות יעלו יותר.

בולמים שמים בתיק וטסים.....מכסימום, פותחים לך את התיק 2-3 פעמים יותר ;)

GodsFather
28-01-09, 22:49
שים לב לתשובה של ארז - 3380 + מעמ - חשבון פשוט 240$ לבולם!!! אני קניתי ב 85$ בולם גז מונו-טיוב מתכונן! (שדרך אגב עולה בארץ כמו אולדמן שארז כתב 960+ מעמ)

לא כל כך הבנתי את הפואנטה שלך בכל ההודעה, אבל משהו אחד הטריד אותי וזה עניין ההשוואה למחיר של סדנא בארץ. שתרצה אחריות מהבולמים שהבאת מחו"ל, מה אז יקרה ? או תרצה להתייעץ עם מי שסיפק לך את המוצר כדי לוודא שהכל תקין (בל נשכח את הפרשי השעות בין המדינות וכו וכו - זמן זה כסף אמרת...)

סדנא כמו של ארז (ואני לא מכיר אותו אישית אבל המוניטין הולך לפניו מספיק בשביל שאוכל לדבר בבטחה) נותנת גב למוצר שבחיפוש וביצוע העבודה לבד לא יהיה לך.
יכול להיות שאתה מיומן ולכן יכול לקחת את הריזיקות, יכול להיות שמסתדר לך מבחינת זמן ומבחינת הליך הניסוי ותהיה (לא טעות), אבל אין סיבה לרדת על בעלי הסדנאות שלוקחים מחיר גבוה מהמחירים בארצות אחרות -יש מספיק חישובים (וגם הזכות של בעל העסק להרוויח) שאינם מענייננו.

אם אתה יכול להביא מחו"ל ואתה יודע לעשות את המחקר הנכון, זה דבר אחר. כאן גם פותח השרשור נכנס כשהוא ציין שיש לו היכולת להביא מוצרים בלי בעיה. זה גם מה שאני עושה כי לי יש את הזמן לניסויים וכי יש לי את הידע והחברים בחו"ל שיעזרו לי ביבוא (אני אומר את זה כדי שלא יראה כאילו אני רושם דברים מהאויר אלא מנסיון אישי).

אם אתה לא יודע או לא יכול לעשות שיעורי בית - לך לסדנא בארץ ושלם בהתאם. מקסימום תעשה "תשלומים" :twisted:

zivo
29-01-09, 00:17
אם לא הבנת, כנראה שלא הסברתי טוב... אז הנה ההבהרות.
#1 אחריות ותשובות- מצטער, אין מה להשוות. תנסה לפנות "לסדנאות" המובילות ולקבל פרטים על הקיט שהם מציעים להתקין לך. תקבל גיבוב של מלל שיווקי (אחרי עבודה מאומצת ....הצוות המקצועי שלנו....פיתחנו....) לא תצליח לקבל מק"ט, לא מפרט לא שום אמירה טכנית אמיתית. הנימוק הרישמי- הם מפחדים לתת את הפרטים שלא תלך לקנות לבד. OK , לדעתי זו גישה שגויה אבל זו בעיה שלהם. אבל הרבה יותר חמור, שאני שם יד על בולם של קיט הגבהה כזה (כלומר נשכב מתחת לאוטו של חבר ומוריד את הדגם מהבולם....) אני מגלה שמדובר בבולם בילשטיין שמיועד לטנדר ניסן (לפי האתר של בילשטיין) והוא קצר ב 3 ס"מ מהבולם המקורי! וזה הבולם שהם משתמשים לקיט הגבהה:confused: ויטארה זה לא ניסאן פיק-אפ, זה לא אותו משקל, לא אותם יעדים, לא אותו מהלך.......זו חלטורה שלא לומר שרלטנות.
לעומת זה, שאני חיפשתי בולמים, והמליצו לי על MX6 שלחתי להם דוא"ל. תוך 3 שעות!!! חזרו אלי עם סידרת שאלות על הרכב שלי (דגם מדוייק, משקל, אורכים, אוזניים \ קצוות, סוג הנהיגה \שטח). שעניתי, קיבלתי המלצה על שני דגמים עם דגשים על כל אחד.
מקצוענות, לא חרטות, לא סיפורים.....
שהחלטתי להוסיף כריות אויר, לא מצאתי אף אחד שהתקין על הדגם שלי, ידעתי שאני נכנס "להרפתקה"..... כתבתי, שאלתי, הזמנתי, קיבלתי, התקנתי.......אחד (מתוך זוג) ועצרתי. לא נראה לי. הגודל לא התאים לי. 2 תמונות עם הטלפון וחזרה לדוא"ל. תוך יממה תשובה, להחליף לדגם אחר.
אופפסססס, כמה זה עולה??? על תדאג יש לך 100 יום אחריות להיות מרוצה (כלומר החלפה בחינם!!!). 20 שקלים וזה נשלח בדואר.
מי נותן שרות כזה בארץ???? אני מדבר על AirLift 1000, אני שילמתי 80$ , אני אגלה לך סוד, בצפון הארץ יש סדנה שמוכרת את זה. לך תשאל כמה זמן וכמה כסף (בזמן הזה ובכסף הזה, אני טס ל US ומביא את זה ספשייל:rolleyes: )

#2 ניסוי ותהייה - נהפוך-הוא. אני לא מוכן שיעשו עלי ניסויים, שיפתחו עלי קיטים. אני בוחר בפתרון שמאות ואלפים כבר משתשמשים. בדוגמה שלי, הקיט של RR יש לו אלפי התקנות. הוא בשוק מאמצע 2006, איזה קיט בארץ מגיע לרבע מזה???? יתרה מזאת, שים לב מה כתבתי במקום אחר פה: "איזה סוג אנשים משתמשים וטוב להם." (ההדגשה במקור).

#3 אחריות מחו"ל - מה הסיכוי שבולם חדש, שנראה תקין, מותקן, ויתגלה כפגום???? אני שומר את הבולמים הישנים. יש קטסטרופה, שעה מתחת לרכב, מחליף זוג, ומתחיל לחשוב מה הלאה. שים לב, גם פה הדגשתי שיש דברים שבגלל זמינות חלפים אני לא אקנה (מנוע לא מחליפים לזמני בשעה...). אבל בולמים? ספסרים? קפיצים? מה כבר יכול להתקלקל?
דרך אגב. שרציתי להחליף צמיגי כביש לצמיגי 50% חיפשתי חודשיים. שלבסוף קניתי, אני שומר את צמיגי הכביש. הרי ברור שאם ילך לי צמיג (ואני אצטרך לקנות זוג...)זה יקח זמן למצוא מחיר טוב.

#4 אני לא מכיר את ארז, וכמו שאתה אומר, פה בפורום יש עליו רק שבחים.....אבל בא נשמור על פורפורציות. אני לא רוצה לפתח רכב מרוץ .....ולא, אני לא מחפש שיעשו לי משהו יחודי, ראשוני שאף אחד לפני לא עשה.....
בדיוק הפוך, אני בודק מה הכי נפוץ בעולם, מה עשו עשרות ומאות לפני.....אני לא שותל מנוע של רכב אחד, בשילוב של גיר שני על רכב שלישי... כול'ה בולמים, ספסרים, קפיצים.
איך אומרים באנגלית פשוטה - "זה לא מדע רקטות".
תאמין לי שהלך לי גיר בטרופר.....הלכתי לכפיר, בנס-ציונה, כמו תאתאל'ה.....לשפץ גיר אוטמטי, זה מדע חלל אמיתי;)

לעשות סיפור ארוך, קצר...."בפרוייקטים של ברזלים" (בולמים, הגבההות, קפיצים...)לקנות קיט נפוץ ובדוק (ע"י אלפי משתמשים...) זה הרבה יותר טוב, בטוח וזול, מפיתוחים של סדנאות מקומיות. שיש בעיה אמיתית, אני הולך לבעל מקצוע אמיתי ומשלם (גם אם זה הרבה וצריך לעשות תשלומים).

tzurlis
31-01-09, 17:42
ZIVO
הבאת במזוודה או במשלוח?
אם במשלוח - המכס לא עשה בעיות?

zivo
31-01-09, 21:31
גם וגם...

ששולחים בדואר צריך לקחת בחשבון מיסוי - לא זה לא קרה.
שמביאים לבד, גם אם עוצרים אותך (בירוק), אתה מראה את החשבוניות, זה פחות מ 200$..(אתה זוכר ב US בולמים עולים פחות מ 100$ :p )אז אין שום בעיה.
שמביאים לבד, הקטע היחידי זה הבטחון, אחרי השיקוף, קח בחשבון שהם יבקשו לפתוח ולראות.

AvigdorAharon
03-02-09, 07:58
שמביאים לבד, גם אם עוצרים אותך (בירוק), אתה מראה את החשבוניות, זה פחות מ 200$..(אתה זוכר ב US בולמים עולים פחות מ 100$ :p )אז אין שום בעיה.
שמביאים לבד, הקטע היחידי זה הבטחון, אחרי השיקוף, קח בחשבון שהם יבקשו לפתוח ולראות.

בולמי גז עולים למטוס ככבודת יד?

אביגדור

zivo
03-02-09, 14:49
לא ניסיתי, שמתי במזוודה.
טסתי דרך פנרקפורט, לא נראה להסתובב 3 שעות עם 7 ק"ג ברזלים ביד :rolleyes:

ארז
03-02-09, 15:10
אבל מה אני עשיתי לכם? :D

magnum1
30-06-10, 23:58
בקיצור ולעניין:1. מישהו מוכן לתת לי המלצה טובה לבולמים לפאג'רו ארוך, שנת 97?
אני נוסע רוב הזמן בכביש, ובשטח עושה טיולים שפויים- לא אתגרים קיצונייים.
2. האם אני בהכרח חייב להחליף את הקפיצים, או שאין בהכרח קשר? ( ברור לי שאם יש תקציב- אז עדיף).
תודה מראש,
אילן.

-->