PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה במקרר- המאוורר לא ניכנס לפעולה וקופא.

עירא
27-01-09, 14:42
מקרר Grand silver line class T כשהוא עובד, הוא עובד מצויין (הוחלף לו מדחס לפני שנה בערך)
יש לו בעייה שאחת לכמה ימים / שבועות הוא מפסיק לקרר.
פירוק של ריצפת תא ההקפאה מגלה שהמאוורר הקטן שאמור לפזר את הקור ברחבי המקרר תקוע כי החצי התחתון שלו נמצא בתוך שיכבת קרח.
שימוש במייבש שיער כדי להמיס את הקרח מחזיר את המקרר לפעולה תקינה (לפחות נראית תקינה) למשך מספר ימים / שבועות וחוזר חלילה.

טיפים והצעות יתקבלו בברכה.

עירא

landrover
27-01-09, 15:39
לרוב זה קורה בגלל שאין מעבר לאוויר הקר שאמור לצאת למטה מתא ההקפאה ולקרר את תא הרגיל של המקרר.

תוודא שהתעלה שיורדת כלפי מטה מתא ההקפאה פתוחה , ששום דבר לא חוסם את היציאה במקרר , ושיש מספיק מקום לזרימה של אוויר בתא ההקפאה וגם במקרר.

בנוסף אם הבידוד או האטימת גומי של הדלת תא הקפאה לא טובים וניכנס אוויר מבחוץ הלחות קופאת בתא הקפאה וגורמת גם לתופעה דומה.

עוד אפשרות - אם אין מספיק מקום לאיוורור החלק האחורי של המקרר , שם נימצא המחליף חום , גם יכולה לקרות תופעה דומה , צריך איזה 15 סמ" חופשיים מאחורה - שלא יהיה צמוד לקיר או משהו אחר.

זה לפחות מהניסיון שלי.

אמיר.

איציק - 4X6ZH
27-01-09, 15:46
כנראה שהבעיה היא במערכת ההפשרה ולא במאורר .
למקררים אלה יש קוצב זמן שאחת לכמה שעות מפסיק את פעולת המדחס ( בהתאם לטמפרטורה ) ואז הקרח ( זה שתופס לך את המאורר ) מפשיר .
כשאין הפסקת בפעולת המדחס נוצר קרח .
כשיש חדירת אויר ( פתיחה סגירה של הדלתות ) נכנסת לחות
מכאן ועד הקרח המרחק קצר .

איציק

עירא
27-01-09, 16:21
אמיר,
אחרי מספיק פעמים שזה קרה, יש מקום מאחורי המקרר, יש עבר חופשי בין תא ההקפאה למקרר ויש מספיק מקום בשני התאים (בזמן האחרון המקרר כמעט ריק כי חבל כל הזמן על מה שיש בפנים)

איציק גם אני חושב שזה הטיימר הפשרה (שכחתי לכתוב שגם הוא הוחלף בעבר). האם יש דרך לבדוק אותו או שפשוט להזמין אחד כזה (http://www.dubin.co.il/sg_product~G140121~188~6992.htm)?

עירא

יונתןמצפה
27-01-09, 16:34
בזמנו הייתה לי בעייה דומה במקרר.
לאחר שפירקתי כמעט את כולו, (כי לא היה לי מושג מאיפה להתחיל...), גיליתי שיש תרמוסטט נפרד למקרר ולפריזר.
הטרמוסטט של הפריזר הוא למעשה הטרמוסטט הראשי, כאשר זה שנמצא בתוך המקרר אחראי בסה"כ על פתיחה וסגירה של מעבר האוויר מהפריזר למקרר.
פירקתי את הטרמוסטט הזה שעשה רושם שהיה תפוס אצלי , ניקיתי אותו כולל התריס שנפתח/נסגר עם פעולת הטרמוסטט ומאז הבעייה לא חזרה.

על הדרך ניקיתי גם את כל צינוריות הניקוז שאלוהים יודע מאיפה הגיע כל הג'יפה שהייתה תקועה בהם.

יונתן

UNIX
27-01-09, 18:58
בצד השמאלי של המקפיא יש מסקנטיים חום מתחתיו יש את הטיימר הפשרה
תשמע אם הוא מתקתק
אח"כ יש מין כפתור עגול תסובב אותו עד שיהיה קליק עכשיו גוף החימום אמור לעבוד .
לא עובד?
הפתרון :
תחליף את הטיימר את גוף החימום ואת הטרמוסטט הקטן שיש שם זה שרואים בתמונות בשביל ראש שקט לעתיד

-->