PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב נכבה לאחר נסיעה ואו מאמץ

erez
06-02-09, 14:13
מדובר על רכב מסוג בלייזר בנזין מודל 83
שבזמן נסיעה ארוכה עם עליות הרכב מגמגם ולאחר מכן נכבה
לאחר ברור עם מוסך הבעיה היא התחממות משאבת הבנזין ואז היא מפסיקה לעבוד
הוחלפה המשאבה לאחר שהחזיקה כ 5 שנים ללא כול בעיות
המשאבה החדשה החזיקה בדיוק 8 חודשים ושוב התחילה הבעיה
נקנתה משאבה חדשה שהחזיקה בדיוק נסיעה אחת למרכז העיר ובחזרה כבר הפסיקה לעבוד
היה חשד של לכלוך בצנרת הדלק = נוקתה
אפילו המצוף הוצה מרכב ונוקה
לפני המשאהב הוספתי פילטר דלק נוסף והרכב עבד עד שהגיע לטמפרטורת עבודה ואז שוב התחילה הבעיה
לא מגיע דלק לפילטר העיליון לפני הקרבורטור ובפילטר הראשון אן דלק רק טיפטוף ויותר בועות אויר

אשמך לקבל חוות דעת אם משהוא נתקל ואו יש לו ידע בנושא כי לקנות משאבת דלק כזו זה קרוב ל 460 ש"ח
נ.ב
כול המשאבות נקנו חדשות בלבד ושל ACDELCO

ארז

meir alony
06-02-09, 14:53
היי

א. תבדוק כאשר הרכב לא מניע אם פתיחת מכסה מיכל הדלק עוזרת כי לפעמים הנשם סתום.
ב. ייתכן שצינורית הדלק קרועה או סדוקה.
ג. תבטל את פילטר הדלק רק לצורך בדיקה ייתכן שהוא סדוק או לא תקין.

מאיר

shmil
06-02-09, 15:17
בדרך כלל הבעייה לא במשאבה עצמה, אלא בהתחממות של הצנרת, שיוצרת סתימות אדים, ואז המשאבה לא שואבת, כי היא אמורה לשאוב נוזלים ולא אדים.
כנראה שאחד מצינורות הדלק שלך עובר במקום שמתחמם מדי, קרוב מדי לבלוק או לסעפת הפליטה.
הצינור הסורר יכול להיות גם לפני המשאבה וגם אחריה.
תמצא איזה, תרחיק, ותיפטר הבעיה.

polar bear
06-02-09, 15:36
אני מבין שהרכב מוזרק?

מלבד מה שאמרו לך לבדוק, תבדוק מה קורה עם החשמל שמגיע למשאבה, וכן גם עם האות המגיע מהמחשב.
אם זה באמת תקלת משאבה כנראה יש משהו שדופק אותה. את הפילטר הקטן שבכניסה ליחידת ההזקה בדקת?

erez
06-02-09, 15:53
בדרך כלל הבעייה לא במשאבה עצמה, אלא בהתחממות של הצנרת, שיוצרת סתימות אדים, ואז המשאבה לא שואבת, כי היא אמורה לשאוב נוזלים ולא אדים.
כנראה שאחד מצינורות הדלק שלך עובר במקום שמתחמם מדי, קרוב מדי לבלוק או לסעפת הפליטה.
הצינור הסורר יכול להיות גם לפני המשאבה וגם אחריה.
תמצא איזה, תרחיק, ותיפטר הבעיה.

לגבי צינורות הדלק אז הם די רחוקים ממשהוא חם הם ממש צמודים לקורה וכך הם די קרים
לגבי פילטר דלק שנמצא בתוח הקרבורטור אז הוצאתי אותו אבל ללא שום שינוי

ולגבי הרכב אז הוא לא מוזרק בסך הכול קרבורטור

polar bear
06-02-09, 17:35
משאבה מכאנית עולה היום 460 ש"ח??????????????????????? או שיש לך מערכת מוזרה עם משאבה חשמלית וקרבורטור??

טוב נו
עושה רושם שישך' בעיה בקרבורטור, מתי שיפצת אותו לאחרונה? יש לך את ה 4BBL המפורסם? הוא ידוע בבעיה הזו. זה שהו שקשור לפתיחה של המצערות המשניות. { זאת בהנחה שזו בעית קרבורטור :) }.

מצד שני - בעית הצתה.

erez
06-02-09, 17:47
משאבה מכאנית עולה היום 460 ש"ח??????????????????????? או שיש לך מערכת מוזרה עם משאבה חשמלית וקרבורטור??

טוב נו
עושה רושם שישך' בעיה בקרבורטור, מתי שיפצת אותו לאחרונה? יש לך את ה 4BBL המפורסם? הוא ידוע בבעיה הזו. זה שהו שקשור לפתיחה של המצערות המשניות. { זאת בהנחה שזו בעית קרבורטור :) }.

מצד שני - בעית הצתה.
כן משאבה מכאנית עולה היום 460 ש"ח כולל מע"מ
ולגבי משאבה חשמלית אז חשבתי להתקין במקביל אחת כזאת חיצונים לגיבוי
וכן יש לי קרבורטור ולאחר פירוקו וניקיונו התופעה נשארה אותו דבר
לפי מה שראיתי לאחר שהרכב נכבה זה שהפילטר דלק הקרוב לקרבורטור רק לגמרי
וכאשר אני מנסה להניע אז גם הפילטר התחתון ששמתי לפני המשאבה לא מקבל דלק כך שהמשאבה שואבת אויר
רק לאחר שאני שם קצת ספרי קרבורטור בקרבורטור אז הרכב מניע ואז הוא יכול לנסוע במישור בלבד ללא אפשרות להאיץ אן מספיק לחץ דלק כלומר הדלק לא מגיע מספיק לקרבורטור ובזמן עמידה בפילטר התכתון רואים קצת דלק שמנסה להגיע למשאבה לא יותר
ארז

polar bear
08-02-09, 00:19
או קיי.. זה נשמע כאילו יש בעיה בין המשאבה לטנק דלק וזנ די מוזר, במיוחד בהתחשב בעובדה שהרכב כן נוסע. הבעיה הזו שיש לך שם - דופקת את המשאבה. אולי בגלל שהיא באמת לא אומרה לשאוב אוויר, אני גם לא זוכר שיש בעיות התחממות של משאבת דלק.

תעשה ניסוי - תחבר בקבוק עם דלק למשאבה ותראה מה קורה, אם זה עובד, אז כנראה הבעיה באמת איפשהו בצנרת בין המיכל למשאבה או במיכל עצמו.

erez
23-04-09, 23:57
טוב ככה
שמתי מסנן דלק נוסף לפני המשאבה ונקיתי את כול הצינורות עם אויר לראות אם אן ליכלוך
החלפתי את צינור הנשם והוצאתי אותו מחוץ לצינור מילוי הדלק (בניפרד)
הבעיה נפתרה אבל לא להרבה זמן
פתאום שהרכב קצת מתחמם במיוחד בעליה שוב לא מגיע דלק למשאבה
במסנן שלפני המשאבה רואים שהדלק לא מגיע רצוף (מיכל הדלק נמצא על קצת פחות מ1/2 ויותר מ 1/4 )
כך שנכון להיום אן לי מושג מה קורה

נשאר אולי לשפץ קרבורטור אבל לא יודע אם זה קשור
אשמך לעזרה
ארז

shmil
24-04-09, 00:26
בדוק האם זה קורה גם במיכל מלא.
אם כן - חוזר על מה שאמרתי לפני כמעט 4 חודשים.

TEDDY
24-04-09, 00:46
הייתה לי בעיה פחות או יותר די דומה לשלך חטפתי תשגעון הרבה מאוד זמן וגם החלפות של משאבות דלק וחוסר לחץ בסוף התברר שזה חוט חשמל שהתייבש פנימי בתוך הבידוד שלו שלא ניתן לראות.
והחוט הזה היה של ההצתה בצמת חשמל של הרכב שווה לך לבדוק את הכיוון הזה.

-->