PDA

צפייה בגרסה מלאה : הג'יפ לא מניע

kobiarava
08-02-09, 21:54
תסכולים...

נתחיל מההתחלה... לפני שבוע הרכב נתקע, באמצע טיול כמובן, בגלל תקלה שהתבררה לבסוף כדלק מזוהם. אחרי שהרכב חזר למצב נסיעה, התפתחה בעיה חדשה-התנעה ארוכה מאוד, במנוע חם וקר כאחד, בג'יפ שהייתי רגיל שמניע בנגיעה קלילה.
אתמול ניסיתי לעלות על עקבותיה של התקלה החדשה, פירקתי וניקיתי את חיישני סעפת היניקה, את בית המצערת והסעפת עצמה. לאחר הניקיון ניסיתי להניע, שוב ההתנעה היתה ארוכה. פניתי לרכיבי ההצתה-פירקתי וניקיתי את המפלג, את הפלגים ואת הקונקטורים של הקוייל וחיישן הסנכרון. לאחר ההרכבה מחדש-גורנישט, הרכב לא מניע, לא יעזור בית דין.
קודי תקלות-אין, בדקתי ניצוץ-יש, בדקתי (נוכחות ו)לחץ דלק-תקין, בדקתי פיקוד למרססים-תקין, הכל פיקס, והאוטו לא מראה אפילו סימנים של ניסיון, כוונה, שיעול-כלום.
מה כבר יש לבדוק שלא בדקתי? איזו תקלה יכולה להביא לכך, שכל הפרמטרים הנ"ל מתקיימים, ואין התנעה?
הרכב, יש לציין, הוא סופה 93.
אשמח לכל רעיון, כיוון או עצה מלומדת

קובי

אביב
08-02-09, 23:06
התנעה קשה מרמזת על ווסת דלק לא תקין.
יכול להיות שהדלק המזוהם תפס לך את הדיאפרגמה בתוך הווסת.
אם אתה בודק לחץ דלק עם שעון, תבדוק אם לאחר דימום לחץ הדלק מחזיק את הלחץ (במשך דקות ארוכות, עם נפילה זעירה).

kobiarava
08-02-09, 23:17
התנעה קשה מרמזת על ווסת דלק לא תקין.
יכול להיות שהדלק המזוהם תפס לך את הדיאפרגמה בתוך הווסת.
אם אתה בודק לחץ דלק עם שעון, תבדוק אם לאחר דימום לחץ הדלק מחזיק את הלחץ (במשך דקות ארוכות, עם נפילה זעירה).

אחרי דקות ארוכות הלחץ עדיין נשאר מעל 30PSI, מה גם שכרגע לא מניע, לא קשה ולא בכלל. אבל תודה...
עוד מישהו?

מוני אורבך
09-02-09, 09:07
בדוק מזרקים.
פרק אותם ובדוק את הפעולה שלהם.
דלק מזוהם (אגב במה מזוהם?) עלול לסתום אותם

בדוק על הדרך גם מצתים.

kobiarava
09-02-09, 14:46
היום השלישי לתקלה...

למישהו יש מושג, אם חיישן סנכרון (במפלג) יכול להפסיק לתפקד, או לתפקד באופן לקוי לחלוטין, ולא לתת קוד תקלה נלווה? אני חושב שזה הכיוון, רק שאין לי חיישן לבדיקה... נניח וזה המצב, האם התסמינים מתאימים לתקלה? להזכירכם, יש ניצוץ, יש דלק, יש פיקוד למרססים, הדלק עובר פיזית לצילינדרים (אחרי כמה ניסיונות התנעה, האגזוז כבר מסריח מדלק לא שרוף), אבל המנוע לא מגיב!

ממתין לרעיון-קובי

yoav21
09-02-09, 19:38
קובי שלום
אולי זה יכול לעזור:http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20140&page=2

בזמנו נתקלתי בבעיה דומה אני לא יודע האם בעייה במפלג היא זאת שנתנה אז את הקוד תקלה 54 מפני שבנוסף לבעייה במפלג היתה לי אז בעייה גם בחישן המהירות.
בעייה ב-VVS יכולה לגרום לבעיית התנעה מאחר והיא יושבת על אותו קו של חישן קראנק והאוטו לא מקבל זימן הצתה נכון.
ולכן:
א. היתיי בודק חישן מהירות חיבור +ניקיון
ב.בודק חישן קראנק
ג.מנסה להחליף מפלג/חישן
התקלה שלי נפתרה רק לאחר
החלפת המפלג וחישן המהירות חובר לאחר שעבר ניקוי יסודי.
יואב

kobiarava
09-02-09, 20:41
היי יואב

קודם כל- תודה על הכיוון, הוא חיזק את דעתי שהבעיה היא כנראה מכיוון חיישן הסנכרון במפלג. מחר אני אבדוק אותו במד מתח, לבדוק שבאמת מגיע אותו 5V הידוע לשמצה, על הדרך אני אבדוק גם את עניין חיישן המהירות. אין לי חיישן סנכרון ספייר מאותו סוג (המפלג הפתוח, דגם ישן יותר) כדי להחליף ולבדוק, אבל יש לי מפלג קומפלט ספייר מהסוג השני, רק שאין לי רוטור בשבילו... אם אני אגלה שבאמת הבעיה נעוצה בחיישן, אני אקנה רוטור למפלג השני ואעבור להשתמש בו, הוא גם הרבה יותר נוח לתחזוקה והחיישן קל לשליפה (חיצוני) ולא מצריך פירוק מלא של המפלג כדי להוציא אותו.

קובי

yoav21
09-02-09, 23:06
בהצלחה דווח על התקדמות:p

kobiarava
10-02-09, 14:58
אחרי דקות ארוכות הלחץ עדיין נשאר מעל 30PSI

דוגמה לשעון לחץ דלק על חליל ההזרקה

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13906&stc=1&d=1234267048

boba banay
10-02-09, 16:15
הרכבת את המפלג בחזרה למקום?
מספיק שפיספסת כמה שיניים והמנוע לא יניע

פרק מכסה ותוודא שהרוטור נמצא מול הפלאג שאמור לקבל ניצוץ - אם לא סדר את החוטים מחדש

kobiarava
10-02-09, 16:42
הרכבת את המפלג בחזרה למקום?
מספיק שפיספסת כמה שיניים והמנוע לא יניע

פרק מכסה ותוודא שהרוטור נמצא מול הפלאג שאמור לקבל ניצוץ - אם לא סדר את החוטים מחדש

אם היית יודע כמה פעמים פירקתי, בדקתי והרכבתי חזרה בימים האחרונים...
לצערי זה לא זה, מה גם שאם ההצתה לא היתה מכוונת המנוע היה מנסה להניע, משתעל, נותן באק-פיירים, אבל אצלי הוא פשוט נותן סטרטר ארוך ו"חלק", בלי שום חיתוכים של ניסיונות התנעה. אבל תודה...

שי משה
10-02-09, 16:52
מאיפה אתה? ערבה דרומית

איפה הגיפ ?

boba banay
10-02-09, 16:54
רעיון לבדיקת התזמון בין ההצתה להזרקה

נתק חוט הצתה מספר 1 וחבר לו פלאג ונתק את הקונקטור ממזרק מס 1 וחבר לו רב מודד
תן סטרטר כשאתה רואה ניצוץ בפלאג אתה צריך גם לראות קפיצה ברב מודד

דבר נוסף - יכול להיות שמרוב נסיונות ההתנעה שתפת את הצילינדרים בבנזין ואין לך עכשיו קומפרסיה - אם יש לך אפשרות, כלומר שעון, בדוק קומפרסיה לפני הכל

בד"כ מה שעושים הוא פתיחה של כל הפלאגים( פירוק) וניתוק הקונקטורים מהמזרקים
נותנים סטרטר ארוך כדי להעיף כל טיפת בנזין שעוד נשארה, אח"כ מטפטפים קצת שמן גיר פנימה לצילינדרים סוגרים הכל ומנסים להניע. השמן יוצר אטימה שעוזרת להניע בפעם הראשונה.
תזהר לא לשפוך יותר מדי שמן שלא תווצר לך נעילה הידרוסטטית.

גיתאי נוה
11-02-09, 13:34
קובי, רק עכשיו ראיתי את השירשור...

שמע, הבעיה שלך איננה בחיישן קמשאפט או קראנק, מכיוון שבמקרה כזה המחשב לא היה מפעיל את ממסרים משאבת דלק ודימום אוטומטי ולכן לא היו מתקבלים ניצוץ ופיקוד למזרקים.
אם בעיית אי-ההתנעה התחילה לאחר פירוק המפלג, אני מציע שתחזור לגזרה הזו ותוודא שוב שהפיניון שלו יושב כמו שצריך בתוך משאבת השמן, ושהעסק לא רופף אפילו בקצת. עשה מה שבוב הבנאי יעץ לך לעניין ריקון הצילינדרים ונסה שוב. נשמע לא הגיוני שיש סטרטר, יש הצתה, יש דלק בלחץ, יש אוויר, ואין התנעה.

אני מניח שהקויל שלך תקין לחלוטין ומוציא ניצוץ בריא.
אני מניח שלא נגעת ושאין לך בעיה בזרימת האוויר דרך המסנן אל בית המצערת.
נסה להיזכר בעוד פעולות, אפילו 'זוטות' לכאורה, שביצעת ואולי יצביעו על נקודת הכשל.

גיתאי

kobiarava
11-02-09, 22:48
עדכון- החיישן, יימח שמו, לא ממתג 5V בשום מצב, כלומר דפוק. אחרי שבדקתי, וסיפרתי למחשב הרכב, המנ**ק נזכר לתת סוף סוף קוד תקלה 54...
מחר אני אחליף מפלג (וחיישן כמובן), כולי תקווה שבכך תיפתר הבעיה סוף כל סוף.

ערב מוצלח-קובי

yoav21
12-02-09, 18:50
קובי לא צריך לקלל את המפלג הבן זו...;) יופי אני שמח שלפחות אתה יודע מהי התקלה, אני בזמנו עד שהבנתי את התקלה הצלחתי לתפוס גם סטרטר
יואב

גיתאי נוה
12-02-09, 22:42
אני בזמנו עד שהבנתי את התקלה הצלחתי לתפוס גם סטרטר
יואב
את הסטרטר של המוח שלך או של האוטו?...

yoav21
12-02-09, 22:49
את הסטרטר של המוח שלך או של האוטו?...

תשמע שיש חברים כמוך:twisted: אז גם המוח נתפס מידי פעם

גיתאי נוה
12-02-09, 22:52
כל עוד המוח של קובי חושב והרדיאטור מצליח לקרר את המוח והקוקו ביחד הכל בשליטה

kobiarava
12-02-09, 23:03
סוף דבר-

קירר את המוח, ואת הקוקו, ובסוף זה היה, כצפוי, החיישן במפלג, הבן ז%$*...

היום החלפתי מפלג, התעסקתי עוד קצת, אבל בסוף הניע, עם הרבה עשן מהדלק הלא שרוף שהצטבר בצילינדרים.
גיתאי, תתחיל לסמוך על האינסטינקטים שלי, כבר פעם שניה...
הלילה אפשר לישון בשקט:cool::cool::cool:

תודה לכל מי שניסה לסייע בפתרון הבעיה

קובי

גיתאי נוה
12-02-09, 23:05
סוף דבר-

קירר את המוח, ואת הקוקו, ובסוף זה היה, כצפוי, החיישן במפלג, הבן ז%$*...

היום החלפתי מפלג, התעסקתי עוד קצת, אבל בסוף הניע, עם הרבה עשן מהדלק הלא שרוף שהצטבר בצילינדרים.
גיתאי, תתחיל לסמוך על האינסטינקטים שלי, כבר פעם שניה...
הלילה אפשר לישון בשקט:cool::cool::cool:

תודה לכל מי שניסה לסייע בפתרון הבעיה

קובי
תנסה למקד - בדקת אם זה היה החיישן עצמו שתקול? חיווט לחוץ/קרוע? גוף המפלג? מה?...

yoav21
12-02-09, 23:13
תנסה למקד - בדקת אם זה היה החיישן עצמו שתקול? חיווט לחוץ/קרוע? גוף המפלג? מה?...

תפסיק לבטל שמחות :twisted:

גיתאי נוה
12-02-09, 23:15
תפסיק לבטל שמחות :twisted:
קשה לי עם זה שאנשים מצליחים בלעדיי

kobiarava
12-02-09, 23:21

ידידי,

כבר בשיחתנו אתמול אמרתי לך, שהחישן הנזכר לשבח בפוסטים הקודמים, לא מיתג לי את ה-5V הידוע גם הוא לברכות. כאמור,אחרי שנוכחתי לדעת זאת, המחשב נזכר גם הוא שמדי פעם, הוא צריך איזה סנכרון קטן, ע"י מיתוג של 5V בהתאמה לסיבוב המפלג, וכשלא היה לו-רשם לי קוד תקלה 54. עם צירוף שני אלה הבנתי מעל לכל ספק סביר, שהחלפת החיישן תפתור את התקלה, ואכן כך היה. קצת משחקים אח"כ כי כיוון ההצתה טיפה שונה בין המפלג הישן לחדש, כמה התנעות ממושכות ותקיפות עם מצערת פתוחה לרווחה, והניע.
גוף המפלג תקין, כך גם החיווט והקונקטור, הבעיה בפיק-אפ עצמו. מזל שיש חלקי חילוף בצד...

ליל מנוחה

גיתאי נוה
12-02-09, 23:24
ידידי,

כבר בשיחתנו אתמול אמרתי לך, שהחישן הנזכר לשבח בפוסטים הקודמים, לא מיתג לי את ה-5V הידוע גם הוא לברכות. כאמור,אחרי שנוכחתי לדעת זאת, המחשב נזכר גם הוא שמדי פעם, הוא צריך איזה סנכרון קטן, ע"י מיתוג של 5V בהתאמה לסיבוב המפלג, וכשלא היה לו-רשם לי קוד תקלה 54. עם צירוף שני אלה הבנתי מעל לכל ספק סביר, שהחלפת החיישן תפתור את התקלה, ואכן כך היה. קצת משחקים אח"כ כי כיוון ההצתה טיפה שונה בין המפלג הישן לחדש, כמה התנעות ממושכות ותקיפות עם מצערת פתוחה לרווחה, והניע.
גוף המפלג תקין, כך גם החיווט והקונקטור, הבעיה בפיק-אפ עצמו. מזל שיש חלקי חילוף בצד...

ליל מנוחה
תראה, אחד מהשניים: או שבדיקת הניצוץ שלך לא היתה נכונה ורק דמיינת שיש ניצוץ, או שהתקלה לא היתה קבועה, ולכן מדי פעם החיישן היה ממתג והיה ניצוץ ומדי פעם לא. גם אצלי היה לא מזמן קוד 54 והחיישן היה דפוק, אבל לא ברמה של בעיית התנעה אלא בתזמון לא טוב שהביא לסחיבה חלשה בעליל. חיישן קמשאפט שלא נותן כלום עד כדי בעיית התנעה, גורם למחשב שלא להוציא ניצוץ.

kobiarava
12-02-09, 23:39
תראה, אחד מהשניים: או שבדיקת הניצוץ שלך לא היתה נכונה ורק דמיינת שיש ניצוץ, או שהתקלה לא היתה קבועה, ולכן מדי פעם החיישן היה ממתג והיה ניצוץ ומדי פעם לא. גם אצלי היה לא מזמן קוד 54 והחיישן היה דפוק, אבל לא ברמה של בעיית התנעה אלא בתזמון לא טוב שהביא לסחיבה חלשה בעליל. חיישן קמשאפט שלא נותן כלום עד כדי בעיית התנעה, גורם למחשב שלא להוציא ניצוץ.

ככל הנראה הוא מיתג פעם כן- פעמיים לא, אמנם ראיתי ניצוץ (אפשר לדמיין ניצוץ? אפשר גם לדמיין שהרכב הניע, עובדה), אבל בדקתי ניצוץ רק בערב הראשון לתקלה, ורק בצילינדר אחד, ובלאו הכי ניצוץ לא מעיד תמיד על ניצוץ במקום ובזמן הנכון. כשהחיישן מזייף, נוכחתי לדעת בעבר, שהסחיבה יורדת קשות, יש חיתוכים ובאק פיירים ובאופן כללי אי אפשר לנסוע, אבל אפשר להניע, גם אם לזמן קצר. בכל מקרה, הבעיה נפתרה, עכשיו צריך רק רוטור מפלג חדש כי הרכבתי אחד משומש שהצלחתי לגרד ממישהו רק לצורך הבדיקה.
ותפסיק לחפור, בסוף עוד תשכנע את הג'יפ שלא באמת תיקנתי אותו...

קובי

-->