PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה ברכישת ויטרה

urisegal
11-02-09, 10:17
אהלן חברים,
אני מסתובב באתר כבר כמה זמן ורק קורא, ועכשיו אני צריך את עזרתכם...
נפלה לידי הזדמנות (או שכן או שלא) לקנות ויטרה שנת 96 יד ראשונה מחברים של המשפחה.
הרכב כמעט ולא ירד לשטח וטופל אך ורק במורשה ותמיד קיבל את היחס הכי טוב שאפשר לקבל.
הבעיה בכל הנושא הזה היא מספר הקילומטרים שלו שעומד על 210,000 ק"מ.
כשגיליתי את מספר הק"מ קצת נרתעתי מהנושא אבל ביררתי עם מוסך דרך השטח ואמרו לי שאם הרכב טופל כמו שצריך תמיד לא צריכה להיות בעיה גם לעבור עוד כפול ק"מ.

השאלה שלי אליכם היא האם זאת יכולה להיות עסקה טובה? ואומר שאני לא אצטרך לבלות את מרבית ימי במוסך ולקום כל בוקר להתפלל שיהיה בסדר;)?
מה הייתם ממליצים לי לעשות?
כמו-כן מישהו יכול לתת לי עלויות של טיפולים לרכב הנ"ל ועלויות של חלפים מרכזיים?

תודה רבה רבה!!!
אורי

גל_כ
11-02-09, 10:32
אהלן חברים,
נפלה לידי הזדמנות (או שכן או שלא) לקנות ויטרה שנת 96 יד ראשונה מחברים של המשפחה.
הרכב כמעט ולא ירד לשטח וטופל אך ורק במורשה ותמיד קיבל את היחס הכי טוב שאפשר לקבל.
כשגיליתי את מספר הק"מ קצת נרתעתי מהנושא אבל ביררתי עם מוסך דרך השטח ואמרו לי שאם הרכב טופל כמו שצריך תמיד לא צריכה להיות בעיה גם לעבור עוד כפול ק"מ.

השאלה שלי אליכם היא האם זאת יכולה להיות עסקה טובה? ואומר שאני לא אצטרך לבלות את מרבית ימי במוסך ולקום כל בוקר להתפלל שיהיה בסדר;)?

תודה רבה רבה!!!
אורי

210K לרכב בן 13 שנה שזה לא הרבה בכלל. אפילו פחות מהממוצע.

מנסיון אישי של קניית ויטרה יד ראשונה שטופלה במוסך - שווה להכניס את הרכב לבדיקה כדי שלא יהיו הפתעות. כמו כן כדאי לבקש את כל הקבלות מהמוסך = יעזור אח"כ במכירה.

טיפולים במוסך חשובים מאד, אבל כל מנוע / גיר / טרנספר יגיעו לסוף דרכם מתישהו, אמנם טיפולים במוסך מאריכים את ימיהם, אבל בסוף לא תוכל להתחמק מכך ותאלץ לתקן אותם. לכן כדאי לקחת לבדיקה ולהבין עוד כמה זמן נותר עד לתיקון.

עוד אספקט שראיתי בויטרות זה חלודה ממארת, מהסוג שמתיישב על השלדה ועל המרכב. בייחוד ברכב ש"לא היה בשטח" ורק "ירדו איתו קצת לחוף הים". שים דגש על זה, כי זו מחלה שיש לה 2 פתרונות:
1. שיפוץ מלא ומקיף מהסוג שיעלה לך כפול אם לא פי 3 מעולת הרכב
2. לזרוק את הרכב לפח
שני הפתרונות לא נעימים, ודי פשוט (בטח אם אתה נעזר במכון בדיקה) לגלות חלודה שכזו.

urisegal
11-02-09, 10:57
קודם כל תודה רבה גל, אבל כמה שאלות...
איפה מומלץ לי לקחת את הרכב לבדיקה? במוסך שהוא טופל בו או למכון בדיקות רגיל?
הרכבים האלה תמיד מוכרים כאמינים לכן התחלתי לחשוב שאולי זה לא כל כך משפיע הק"מ המסיבי הזה... אני טועה?
יש לך אולי מוסג לגבי עלויות התיקון לדברים שהזכרת כגון מנוע גיר וכו'? (הרכב ידני)

תודה רבה

גל_כ
11-02-09, 12:46
קודם כל תודה רבה גל, אבל כמה שאלות...
איפה מומלץ לי לקחת את הרכב לבדיקה? במוסך שהוא טופל בו או למכון בדיקות רגיל?
הרכבים האלה תמיד מוכרים כאמינים לכן התחלתי לחשוב שאולי זה לא כל כך משפיע הק"מ המסיבי הזה... אני טועה?
יש לך אולי מוסג לגבי עלויות התיקון לדברים שהזכרת כגון מנוע גיר וכו'? (הרכב ידני)

תודה רבה

כל מכון בדיקה שאתה ולא בעל הרכב בוחר צריך להיות בסדר, העניין איתם שהם מחוייבים לתוצאות הבידקה, ולכן לרוב מציגים את המצב כאילו האותו הולך למות כל רגע.

הייתי ממליץ ללכת למוסך שמכיר ויטרות ויכול לחוות דעה על מצב הרכב (ללא התחייבות), וככה לקבל תמונת מצב אמיתית.

לגבי עלויות, הכל יכול להיות, שווה לקבל את הערכות המחיר לתיקון ממוסך שמתמחה בגיפים בכלל ובויטרות בפרט.

Ofer_W
11-02-09, 14:47
אהלן אורי
אני מבין בדיוק מה אתה עובר...
היתי שם לפני איזה חודשיים בעצמי, ובסוף גם אני קניתי ויטרה 96.(ואני ממש מבסוט עליה)

קודם כל, קח בחשבון שלקנות רכב בלי אחריות מהחברה (כלומר חדש!!!) זה סוג של הימור.
אתה רק צריך לצמצם אותו כמה שאתה יכול.
אם הרכב היה מטופל רק במוסכים מורשים, זה אומר שכל הטיפולים שלו צריכים להיות מתועדים איפשהו.
במקרה שלי, יש לי את כל הקבלות על כל הטיפולים שהרכב עבר מהיום שהוא נולד. מה שהקל עלי מאוד כי ראיתי שבטווח הארוך (בהנחה שלא קורה אסון) אין לי טיפולים מיוחדים לעשות לרכב. (הרוב כבר הוחלף).

אולי זה יעבוד גם במקרה שלך.

חוץ מזה יש לך יתרון שאתה מכיר את הנהג...

urisegal
11-02-09, 15:38
עופר תודה רבה,
אני מכיר את הנהג וזה סביר להניח מאוד עוזר... נהגת למען האמת...מבוגרת...
יצא לך אולי לעשות כבר איזה טיפול? טיפול 10,000 כלשהו?
אתה יודע להגיד לי מה העלויות לאחזקת הג'יפ הזה?
אני אשמח אם תחזור אלי עם תשובות!

תודה רבה.

Ofer_W
11-02-09, 16:44
תשמע.
אני דוגל בשיטת העשה זאת בעצמך...
לא יצא לי עדיין לעשות טיפול 10,000 אבל אני מתכנן לעשות אותו בעצמי.
לגבי שאר הדברים יש לי קבלות מהבעלים הקודמים.
אם זה ממש מענין אותך אני יכול לבדוק ולהגיד לך מה העלויות.
רק תגיד מה מעניין אותך.
בסך הכל הדברים לא אמורים להיות מאוד יקרים ממה שאני הבנתי.

גל_כ
11-02-09, 17:12
תשמע.
אני דוגל בשיטת העשה זאת בעצמך...
לא יצא לי עדיין לעשות טיפול 10,000 אבל אני מתכנן לעשות אותו בעצמי.
לגבי שאר הדברים יש לי קבלות מהבעלים הקודמים.
אם זה ממש מענין אותך אני יכול לבדוק ולהגיד לך מה העלויות.
רק תגיד מה מעניין אותך.
בסך הכל הדברים לא אמורים להיות מאוד יקרים ממה שאני הבנתי.

טיפול 10K פשוט כולל שמן מנוע, ופילטר שמן.
כמובן שצריך לבדוק עוד מכלולים, ולהחליף בהתאם: פילטר אויר, פילטר דלק, פלאגים, חלקי גומי עייפים וכו..

שמן ופילטר עולים לכל היותר 200 ש"ח יחד, וגם תצטרך להשקיע כשעה מזמך לטובת עבודה (עשה זאת בעצמך)

urisegal
11-02-09, 17:14
האמת היא שמעניין אותי עלות של טיפול רגיל (10,000) ואם קיימים גם עלויות של חלפים רציניים? זאת אומרת חלפים לא גומיה פה ושם אלא גיר או ראש מנוע או ברקסים דברים גדולים...
אני אשמח אם תוכל לבדוק במידה ויהיה לך זמן...

תודה רבה רבה עופר!!
(אני כבר שוקל לקנות את הויטרה רק בגלל האנשים הנחמדים שבפורום...חח)

asafk
11-02-09, 22:47
הדברים הגדולים בתחזוקה שוטפת הם לא מפתיעים. צמיגים, מצבר- חלקים מתכלים שיש להם בלאי ידוע.
אבל צפה למשהו גדול ולא צפוי כל שלוש שנים בערך כשמדובר ברכב ישן. משהו מעבר לתחזוקה השוטפת. שים בצד 2000 שקל, בתכנית טובה, והם יחכו לך כשתצטרך לשפץ מנוע או להחליף גיר או השד יודע מה. לא היית צריך את הכסף גם אחרי 3 שנים? היה לך מזל, תמשיך לצבור את הריבית עד המכה שתבוא.

אסף.

אסף.

urisegal
15-02-09, 11:07
אז מה שאתה אומר בעצם זה שאין לי איך לצאת בלי טיפול מסיבי כלשהו?!
ואני לא הולך לעשות את זה בשיטת עשה זאת בעצמך כי אני לא בדיוק מבין בדברים האלו... בלגו אני יותר טוב...לא בדבר האמיתי...
אני מקווה שאני באמת ייפול על מציאה שלא צריכה טיפולים גדולים...
תודה רבה לכולכם עזרתם לי מאוד!
אגב יש דרך להקדים תרופה למכה בנושא הדיפרנציאל הקדמי בויטרה? הבנתי שהוא נשבר בקלילות משהו..

גל_כ
15-02-09, 13:27
אז מה שאתה אומר בעצם זה שאין לי איך לצאת בלי טיפול מסיבי כלשהו?!
ואני לא הולך לעשות את זה בשיטת עשה זאת בעצמך כי אני לא בדיוק מבין בדברים האלו... בלגו אני יותר טוב...לא בדבר האמיתי...
אני מקווה שאני באמת ייפול על מציאה שלא צריכה טיפולים גדולים...
תודה רבה לכולכם עזרתם לי מאוד!
אגב יש דרך להקדים תרופה למכה בנושא הדיפרנציאל הקדמי בויטרה? הבנתי שהוא נשבר בקלילות משהו..

בונשא הדיפרנציאל הקדמי:
1. תקנה רכב עם אחד תקין
2. אל תשתולל עם הרכב בשטח

הדיפרנציאל יכול להשבר אם אתה נותן הרבה דלק, ואחד הגלגלים הקדמיים מסתחררם מהר וללא אחיזה, ואז ברגע אחד הגלגל תופס אחיזה והכוח מועבר גם לגלגל השני.

זה מתכון די בדוק לשבירת הדיפרנציאל או הציריה. מומלץ להתחיל בטיולי שטח קלים, עם ג'יפים אחרים, ולהתקדם לאט לאט ברמה (תו"כ היכרות יותר טובה עם המכלולים המכאניים ומגבלות הרכב)

Ofer_W
16-02-09, 12:03
היי אורי
סליחה על העיקוב, לא הייתי באיזור.

הרי לך מחיר טיפול 190000 שהבעלים הקודמים של הויטרה שלי עשה.
אני רק יזהיר אותך לא להיבהל,
הוא החליף שם חצי אוטו.
והמחיר הוא: 3311 ש"ח

הטיפול כלל
טיפול 190000
הח' בלמים קדמיים
הח' מחזיר שמן מתחת לצריה
החלפת רצועת טיימינג

שמן מנוע
מסנן שמן
אלמנט מסנן איור
מצת
שמן לסרנים
שמן גיר + תיבת העברה
שמן בלמים
נוזל צינון
רצועה לאלטרנטור
רצועת תזמון
משאבת מיים
מכסה תזמון
אטם מכסה תיזמון
עין מתיז מיים (איזה שטויות הם דחפו לו פה, אני בשוק שהם חייבו אותו על זה)
סט דיסקיות תח' (אין לי מושג מה זה אומר)
בוקסה לידית העברה
מכסה רדיאטור
נורת זכוכית קטנה (???!!!!?!!!??!!!)
מח' שמן לדיפרנציאל

אני יודע שזה לא אומר לך הרבה...
יש לי בעיקרון מכיר ליד כל דבר אם משהו מעניין אותך...

MMR
16-02-09, 13:16

כן, להתקין נעילת דיפרנציאל אחורית ובכך להקטין את העומס על הסרן הקדמי ולמנוע השתוללות לא מבוקרת בכניסה להצלבות.

urisegal
18-02-09, 13:30
עופר תודה רבה על הפירוט.
אני חושב שאני אלך על הרכב בסוף הוא גם עבר שיפוץ ראש מנוע לפני 7000 ק"מ ועכשיו החליפו לו ציריות ותפוח הגה אז אני מקווה שחסכו לי קצת ....

raanan
19-02-09, 21:43
הוא גם עבר שיפוץ ראש מנוע לפני 7000 ק"מ ....

עכשיו תבדוק טוב טוב המנוע !
מדוע עבר שיפוץ ראש ? האם הרכב התחמם ?

רענן

shayooo
24-02-09, 07:32
רענן שלום,
אתה מסתכל על פרמטרים של רכב כביש ברכב שטח.
אם הרכב לא ביקר בשטח, ואתה מקבל אותו במחיר טוב - קנה.
ייתכן ותאלץ להחליף מנוע. לרכב יש מנוע של בלנו - יש לרכוש מפירוק כמה שרק רוצים.
אני נוסע על אחד עם מנוע שני לפחות.
הבעיה עם רכבים שראו שטח הם פגיעות שילדה - ריקבונות באיזור שבו חול הים עמד, מכות בגוף כי האוטו נמוך ואפילו אחד שהצליח לשבור את קורת השילדה פגשתי.

MMR
24-02-09, 08:35
רענן שלום,
אתה מסתכל על פרמטרים של רכב כביש ברכב שטח.
אם הרכב לא ביקר בשטח, ואתה מקבל אותו במחיר טוב - קנה.
ייתכן ותאלץ להחליף מנוע. לרכב יש מנוע של בלנו - יש לרכוש מפירוק כמה שרק רוצים.
אני נוסע על אחד עם מנוע שני לפחות.
הבעיה עם רכבים שראו שטח הם פגיעות שילדה - ריקבונות באיזור שבו חול הים עמד, מכות בגוף כי האוטו נמוך ואפילו אחד שהצליח לשבור את קורת השילדה פגשתי.

רענן באמת העלה נקודה חשובה- כי טראומת התחממות היא מעבר לראש מנוע, למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?
הבלוק של הויטארה והבלנו זהה, אבל אם זכור לי נכון בויטארה יש קראנק שונה ומחוזק ולכן כשעמדתי לפני החלפת מנוע אצלי, המליצו לי שלא להחליף למנוע בלנו.

יש הרבה פרמטרים לבדוק חוץ מ- היה או לא היה בשטח.

נמרוד
24-02-09, 08:50
אהלן חברים,

תודה רבה רבה!!!
אורי

אורי שלום,

לדעתי, אכן נפלה בידיך הזדמנות. נדיר ביותר למצוא רכב שטח מבוקש כמו ויטארה, בן 13 שנה, יד ראשונה, עם היסטורית טיפולים מסודרת! הקילומטראז' הוא בדיוק ממוצע וסביר עבור רכב כזה, 16 אלף בשנה. גש באישור בעל הרכב למוסך המטפל, ותבקש להדפיס את כל, אבל את כל ההיסטוריה של הרכב. זה מידע שלא יסולא בפז. קח את ערימת הדפים הגדולה הזאת למישהו שמבין קצת, ותוכל לדעת על הרכב כל מה שאפשר, אם אתה מוסיף לכך שאת מצבו הפנימי והחיצוני אתה מכיר והוא אכן שמור ונקי כמו שאתה מתאר.

-->