PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריתוך - שאלה / מסקנה / חוו"ד

גיא
16-05-04, 11:52
שאלה: הרתכת הירוקה שכתוב עליה 220, זה אומר 220 ואט ? כי לא מצאתי שום רישום עליה למעט 220 וולט וזה ידוע. ( השאלה היא בעצם על מנת לדעת כמה ואט מינימום אני צריך שיהיה לפקפק שאני הולך לקנות הקטנים ביותר שמצאתי הם 780 ואט)

מסקנה: בעצם 2 מסקנות, 1 - אפשר לרתך הפוך אבל צריכים להזהר שלא ינזל על היד החומר הלוהט 2 - כשממש ממש משתדלים אז ריתוחים עם אלק' יוצאים ממש יפים ולא חייבים רתכת CO.

חוו"ד: מסכת ריתוך זולה ב 30 שקל לא שווה כלום ! באמצע השימוש הראשון ניקרעה הרצועה של המצח. שווה להשקיע טיפה יותר במסכה טובה.

גיא.

ואם כבר, אז בדיון שאני עורך עם עצמי כבר כמה ימים ניצח הפקפק כניראה כי הוא הרבה יותר נייד מממיר מתח, יש למישהו השגות בנושא ? הפקפק או ממיר הוא לעבודה, לא עבודה מאומצת אבל בכל זאת לעיתים אני צריך לרתך/לחתוך משהו עם דיסק / לקדוח וכו' בתנאים שבהם אין חשמל בסביבה... למתוח כבל מאריך מהאוטו ניראה לי לא לעניין, מה גם שיש צורך להשאיר מנוע פועל וזה בכלל מרתיע אותי מאוד. ( חשש גניבה )

תודה על כל תגובה.

גיא.

נמרוד
16-05-04, 13:11
220 אמפר. זרם. הרתכת לא עובדת ב220V - הרבה פחות, משהו בסביבות 40-50-60 וולט. כל הנתונים, לרבות נתון ההספק שהוא באמת החשוב, אמורים להופיע עליה או בספרון שהגיע איתה.

אין סיכוי ש780 וואט מספיק - אתה צריך לפחות 3-4 קילווואט. איך אני יודע - כי הרתכת שלי הקפיצה מדי פעם פקק ביתי של 16 אמפר - כלומר היא מגיעה לצריכה של יותר מ3.5 קילוואט (16X220).בגלל זה התקנתי פקק של 20 אמפר במעגל שאני מרתך איתו, ומאז לא היו בעיות.

עירא
16-05-04, 13:54
שאלה לגבי הוולטים, יש רתכות שיש להם מפסק שבורר בין 220V (חיבור לשקע חד פאזי רגיל) ל-380V (ע"י חיבור בין שתי פאזות משקע תלת פאזי).
עם הרתכת צריכה רק 40-60V למה יש כזה דבר?

נמרוד
16-05-04, 13:57
שאלה לגבי הוולטים, יש רתכות שיש להם מפסק שבורר בין 220V (חיבור לשקע חד פאזי רגיל) ל-380V (ע"י חיבור בין שתי פאזות משקע תלת פאזי).
עם הרתכת צריכה רק 40-60V למה יש כזה דבר?

אל תבלבל בין מה שנכנס לרתכת (מתח של הרשת, 220 או 380 וולט) לבין מה שהרתכת מוציאה. הרתכת הפשוטה היא בסך הכל שנאי, שמוריד את המתח ומעלה את הזרם.

עירא
16-05-04, 14:02
אני לא מתבלבל (בלבול נובע מאי סדר בידע, אני לא יודע :wink: ) אני מבין שלמעשה יש את המפסק הזה אך ורק לנוחות בעבודה (נניח ואחד נמצא במקום שיש לו מקור מתח של 380V בלבד?) למרות שקשה לי לחשוב על מצב כזה שבו יהיו שתים או שלוש פאזות ולא אפס אחד לרפואה.
עירא

eran4x4
16-05-04, 14:19
ב 380V אתה צורך פחות זרם ולכן לא תקפיץ את הפיוז, שלא לדבר על זה שיש סיקוי סביר שהפקק התלת פזי הוא פקק כוח חזק.

eran4x4
16-05-04, 14:20
סיקוי =סיכוי

גיא
16-05-04, 14:33
הבנתי לפחות 3.5 קילו ואט ....

תודה

איציק - 4X6ZH
16-05-04, 15:24
גיא ריתוך אנכי הוא תמיד ריתוך יפה אבל הוא בכלל לא מרותך . הוא דבוק ולא יותר .
הריתוך החזק הוא ריתוך בשכיבה כך שהחומר לא יכול לנזול .
בכל אותם ריתוכים שאתה לא יכול להשכיב את נקודת הריתוך יש הרבה טכניקות שלא ניתן להסביר
בכתב וזה מחייב הרבה נסיון והדרכה .
אני ממליץ לך ללכת סתם לאיזה מסגריה כשיש לך מסכת ריתוך ביד לבקש מהמסגר רק להסתכל איך הוא " מנגן " על האלקטרודה .
מהשאלות שלך אני מבין שאתה הולך להשתשמש ברתכת רגילה כך שיהיה לך גם שלקה .
זה החומר שדופקים עליו עם איזמל אחרי הריתוך ויש להוציא אותו . גם זה תורה שלמה מתי להוציא איך להוציא מה לעשות שזה לא יגרום לריתוך להכשל . יפה אבל חלש ביותר .
השלקה היא אחד הגורמים המסוכנים בכשל של ריתוכים .
איציק

גיא
16-05-04, 18:31
תודה איציק ...

זה לא הריתוכים הראשונים שלי ... פשוט עד היום הייתי מרתך ב CO....

גיא
17-05-04, 15:22
עוד שאלה,

גנראטור יונדאי, 4 פעימות, 3800 ואט עם נתיך ועם דימום אוטומטי במקרה של חוסר שמן.

מחיר, 2900 שקל לפני מע"מ ( אני מזדכה עליו ממילא )

זה מחיר טוב ?

dice2
19-05-04, 18:32
גנרטור יונדאי, הונדה. ברונקו כולם עובדים טוב הבעיה מתחילה כשצריך לתקן משהו ולמרות התיחקום והיעילות הטובה שלהם בתיקונים הם יקרים מאוד
אני ממליץ שתברר כמה עולה גנרטור שטל 3500 עם מנוע רובין
סוס עבודה אמיתי וחלקים בשפע עקב הפופולריות הרבה שלהם
אגב זה הגנרטור שפגשת בליל הסדר

דבר נוסף רתכת גנרטור בסדר גודל כזה לא מספיקה וצריך 4500 W מינימום

בועז

גיא
20-05-04, 01:58
סתם שאלה שעלתה לי בראש ....

אם רתכת זה דבר שזקוק לכל כך הרבה חשמל ... איך זה שאפשר לרתך עם שני מצברים בשטח ... ?

itayhi
20-05-04, 02:04
220 אמפר. זרם. הרתכת לא עובדת ב220V - הרבה פחות, משהו בסביבות 40-50-60 וולט. כל הנתונים, לרבות נתון ההספק שהוא באמת החשוב, אמורים להופיע עליה או בספרון שהגיע איתה.

גיא
כמו שנמרוד אמר, רתכת עובדת עם הרבה פחות מ220 וולט.

לגבי ההספק? תשמע, מסתבר שמצבר של רכב נותן הספק גבוה מאוד
אני משער שיש פה גם איזשהוא אלמנט של קצר וחום, אבל אני לא בטוח.

איתי

נ.ב. נחמד לראות אותך מדי פעם
המכשיר שלך ביום שישי יגיע לבן-דוד שלי

נמרוד
20-05-04, 10:09
סתם שאלה שעלתה לי בראש ....

אם רתכת זה דבר שזקוק לכל כך הרבה חשמל ... איך זה שאפשר לרתך עם שני מצברים בשטח ... ?

המסקנה היא ששני מצברים בשטח אכן נותנים כל כך הרבה חשמל :!:

אתה יכול להוציא מהם הספק גדול מאד יחסית - מצבר רגיל יכול אמור לתת בקלות 400 CCA - Cold Cranking Amps - כלומר 400 אמפר עבור התנאה בתנאים קשים. 400 אמפר כפול 12 וולט זה 4.8 קילוואט, וזה הספק גדול מאד! יותר מהגנרטורים הטובים שבועז מדבר עליהם.

אממה, לא להרבה זמן...

אריאל
20-05-04, 20:23
גיא ריתוך אנכי הוא תמיד ריתוך יפה אבל הוא בכלל לא מרותך . הוא דבוק ולא יותר .
איציק

ריתוך הוא ריתוך בכל מצב (שטוח, ורטיקל, הוריזנטל, תיקרה), כלומר במידה ואתה יודע את הטכניקות הנכונות תוכל להגיע לתוצאות מקסימליות, כלומר חדירה וריתוך חזק ויפה.

אריאל.

גיא
20-05-04, 22:27
מבחן הריתוך שלי הוא פשוט, אם זה מחזיק מעמד כשאני ניתלה על זה ... זה מרותך !

אלון_ק
20-05-04, 22:51
ועם הכרס שאתה מגדל, זה חתיכת מבחן... :twisted:

(לא יכולתי להתאפק)

גיא
21-05-04, 07:56
אתה מתוק :arrow:

AvigdorAharon
04-03-06, 20:29
מעלה מהאוב:
ריתכתי שטחים גדולים (כדי להגיע לשטח חיבור גדול ככל שניתן) בגודל של כ 3-4 ס"מ רוחב, ובאורך של כ 10 ס"מ.
שמתי לב שבאזורים מסוימים נשאר אויר (בועות קטנות ללא ריתוך). אני מניח שזה בגלל השלקה שנזלה, ולא ריתכתי שם.
איך מונעים את האויר? מה אני אמור לשפר?
(רתכת אנלוגית פשוטה, אלקטורודות 2.5 רגילות, ברזל שחור).

אביגדור

אלון_ק
04-03-06, 21:33
אתה נע מהר מדי, אביגדור. 90% מהשגיאות של רתכים מתחילים הם קצב התנועה. נסה לנוע בקצב איטי יותר משמעותית, עם תנועה אחידה.

יתכן שזה משהו אחר כמו דפוס תנועה מרוח מדי או מרחק אלקטרודה לא עקבי ולעיתים גדול מדי, אבל ההימור הראשון והבטוח ביותר הוא קצב התנועה.

אלון_ק
04-03-06, 21:35
קראתי את תגובתך שוב והבחנתי במשהו נוסף: 3-4 ס"מ? זה המון שטח לרתך. הרבה יותר מדי. לא יותר מ5-7 מ"מ בכל פעם לאלקטרודה 2.5.

lizard
04-03-06, 22:42
קראתי את תגובתך שוב והבחנתי במשהו נוסף: 3-4 ס"מ? זה המון שטח לרתך. הרבה יותר מדי. לא יותר מ5-7 מ"מ בכל פעם לאלקטרודה 2.5.

"לגמור" אלקטרודה על 5-7 מ"מ או לרתך 5-7 מ"מ, לעצור ולהמשיך אחרי כמה זמן?
זה לא כלכ ך ברור ואני אשמח אם תפרט.

תודה

אלון_ק
04-03-06, 22:51
לא 5-7 מ"מ אורך, אלא רוחב הריתוך. אפשר לפרוס ריתוך גם מעבר לזה, אבל זה כבר אסתטיקה. אני הבנתי שהוא ניסה לרתך קטע שאורכו 10 ס"מ, עומקו לא ידוע ורוחבו 3-4 ס"מ. תצייר קטע באורך ורוחב כזה, שים אלק' 2.5 ליד ותבין למה זה לא הגיוני.

איזה מרחק אלקטרודה אמורה להחזיק זה תלות בעובי החומר ועומק הפאזה. אני לא יודע לחשב לך את זה וזה גם לא חשוב - אף אחד לא יכול לעבוד ככה חוץ ממכונות. לומדים לראות בבריכה את החומר עצמו ואת השלאקה, כך יודעים אם הקצב טוב או לא. זה לוקח זמן, הרבה מטראז'. אני לא יודע כמה, אצלי פשוט שמתי לב יום אחד שאני לא מסתכל יותר על הלהבה אלא על הבריכה.

פירוט מלא בנושא יהיה בקרוב...

lizard
04-03-06, 23:00
אה, אופס. לא שמתי לב.
תודה ואני מחכה למדריך :-)

גיא
04-03-06, 23:33
בריכה = ?

החומר המותך ?

חנן-ג'יפולוג
05-03-06, 00:15
ואם כבר, אז בדיון שאני עורך עם עצמי כבר כמה ימים ניצח הפקפק כניראה כי הוא הרבה יותר נייד מממיר מתח, יש למישהו השגות בנושא ?

אם אתה מדבר על משהו שמשמש לחניוני לילה:

אז כן, יש לי השגה מאוד גדולה בנושא. פקפק בחניון לילה זה משהו שהיו אמורים לאסור בזמנו באמנת ז'נבה. אתה בא כדי להיות בטבע, לקשקש, להנות מהשקט, מהכוכבים, ואז מופיע החכמולוג התורן עם המיפגע הסביבתי הנ"ל.

kd2
05-03-06, 09:34
במקום לנסות לצלול בבירכה אפשר לדמיין בראש איזה קו אתה עושה עם האלקטרודה ולעזוב את החומר לנפשו במיוחד בריתוכים במצב כזה -I ( "- " זה האלקטרודה ).
זאת אומרת לא לדלג כי אתה רואה חומר אלה לעבוד בתנועות קטנות וחלקות אבל לראות איפה האלקטרודה עברה ולא איפה יש נוזל.
בקיצור שלאקה זה חולרה רציני, עדיף להשקיע כסף באלקטרודות בלי שאלקה במיוחד אם אתה מרתך מעט.
תקבע לך מהירות שנראת לך אופטימלית ואם אתה חופר בברזל תוריד קצת כוח עד שתמצא את הנקודה וזה משתנה בין רתכות.
אלון אתה יכול לתאר איפה ההבדל ומה אתה רואה?

eliv1
05-03-06, 10:54
במקום לנסות לצלול בבירכה אפשר לדמיין בראש איזה קו אתה עושה עם האלקטרודה ולעזוב את החומר לנפשו במיוחד בריתוכים במצב כזה -I ( "- " זה האלקטרודה ).
זאת אומרת לא לדלג כי אתה רואה חומר אלה לעבוד בתנועות קטנות וחלקות אבל לראות איפה האלקטרודה עברה ולא איפה יש נוזל.
בקיצור שלאקה זה חולרה רציני, עדיף להשקיע כסף באלקטרודות בלי שאלקה במיוחד אם אתה מרתך מעט.
תקבע לך מהירות שנראת לך אופטימלית ואם אתה חופר בברזל תוריד קצת כוח עד שתמצא את הנקודה וזה משתנה בין רתכות.
אלון אתה יכול לתאר איפה ההבדל ומה אתה רואה?

תשמע, לראות הבדל זה קשה, במיוחד אם אתה חסר ניסיון.
החוכמה הקטנה שלי, זה שהניסיון עושה את שלו, קשה מאוד להסביר איך מרתכים טוב, ובטח שבהתכתבות.
יש פה עניין של רגש, והרבה ניסיון עם הרתכת הספציפית **שלך**. אני יכול להגיד לך שעם הרתכת המצ'וקמקת שלי, אני ירתך יותר טוב מאשר עם רתכת חדשה אחרת, כי אני לא רגיל אליה.

חשוב מאוד לצבור שעות ריתוך, בסוגים שונים של חומר, ועובי שונה.
העצה הטובה שיש לי, זה להתחיל את הריתוכים הראשונים במבנים שאפשר לחפף בהם.
אין טעם להתחיל ללמוד לרתך, על כלוב התהפכות למשל.

נמרוד
05-03-06, 10:56
בקיצור, כל רתך מתחיל צריך לבנות קודם כל שולחן ריתוך. גם לומדים המון, וזה משפר את העבודה על דברים רציניים בהמשך.

AvigdorAharon
05-03-06, 13:26
לא 5-7 מ"מ אורך, אלא רוחב הריתוך. אפשר לפרוס ריתוך גם מעבר לזה, אבל זה כבר אסתטיקה. אני הבנתי שהוא ניסה לרתך קטע שאורכו 10 ס"מ, עומקו לא ידוע ורוחבו 3-4 ס"מ. תצייר קטע באורך ורוחב כזה, שים אלק' 2.5 ליד ותבין למה זה לא הגיוני.

איזה מרחק אלקטרודה אמורה להחזיק זה תלות בעובי החומר ועומק הפאזה. אני לא יודע לחשב לך את זה וזה גם לא חשוב - אף אחד לא יכול לעבוד ככה חוץ ממכונות. לומדים לראות בבריכה את החומר עצמו ואת השלאקה, כך יודעים אם הקצב טוב או לא. זה לוקח זמן, הרבה מטראז'. אני לא יודע כמה, אצלי פשוט שמתי לב יום אחד שאני לא מסתכל יותר על הלהבה אלא על הבריכה.

פירוט מלא בנושא יהיה בקרוב...

העומק לא קריטי במקרה שלי, רציתי "לתפור" בין שני קצוות. לגבי מה לראות, נכון קשה עד בלתי אפשרי באינטרנט, אך אולי טיפ או שנים? איך שמת לב שאתה מסתכל על הבריכה ולא על הלהבה?

אביגדור

kd2
05-03-06, 14:26
תשמע, לראות הבדל זה קשה, במיוחד אם אתה חסר ניסיון.

אני מניח שדיברת אלי כי ציטטת אותי אבל השאלה לגבי ההבדל הייתה דווקא לאלון בהקשר להבדלים בין החומרים שהוא רואה בבריכה.

אמנון
05-03-06, 14:49
בקיצור, כל רתך מתחיל צריך לבנות קודם כל שולחן ריתוך. גם לומדים המון, וזה משפר את העבודה על דברים רציניים בהמשך.
אני אישית לא מסכים איתך. וכן, יש לי שולחן שאני בניתי. מה שכן חשוב, לפחות בשבילי, הוא זוג מלחציים טובים שמתפקדים ונחמד גם שיכולים להסתובב. WILTON או משהו כזה, כמו שלכולם יש. מלחציים זולים שנותנים תמורה לכסף.
אני 99% מהריתוכים שלי לא מרתך על השולחן.
למה הדגשתי מה שהדגשתי? אחד הפרמטרים החשובים בריתוך הוא נוחות הפוזיציה שהרתך נמצא בה. רתך איך שנוח לך. נוח לך על שולחן? אחלה, תרתך על השולחן. על הרצפה? עם שתי ידיים? סבבה, הכי חשוב שיהיה לך נוח. אם לא נוח, לא מתרכים, לא מתעצלים ומוצאים פוזיציה טובה יותר.
כמובן שיש יוצאים מן הכלל, כמו ריתוך אוברהד.

אני אדגיש ואומר, מה שכבר נכתב פה, את ההבדל בין ריתוך מוצלח ללא מוצלח מצליחים לזהות במהלך הריתוך ולשפר, רק אחרי ניסיון. מטרז' ריתוך, כמה שיותר. בריתוך אין אפס, שום דבר לא יחליף את הניסיון. וברור שמי שמתחיל וקורא את זה מתבאס ומחפש דרכים לקצר תהליכים - אין. נקודה.
בשורה התחתונה, רתכו כאילו אין מחר. כמה שיותר, ותשתפרו.
יש קיצור תהליכים בצורות של אדם שמדריך אותך, וגם כישרון הוא פאקטור.

ניר ל
05-03-06, 15:06
רובכם מרתכים עם אלקטרודות מסגרות כללית כגון זיקה 6013 או Z-11, שימו לב שהמרווח שאתם קוראים עליו בספרות לא תופש כאן - אין צורך להסתכל על הלהבה או הרסס, מסתכלים על "הבריכה" ומתקדמים בקצב שלא נותן לה לגלוש לפני האלקטרודה, עם התאמה נכונה של עובי האלקטרודה והאמפראז' צריך ממש לגעת במשטח תו"כ הריתוך, לא לשמור מרחק של אלקטרודה ממנו. נסו לעבוד בצורה כזאת ותקבלו ריתוכים יפים וחזקים, ללא בועות אוויר, ללא רסס, השלאקה תקפוץ מעצמה כיחידה אחת ברגע שהעבודה תתקרר.

AvigdorAharon
05-03-06, 16:36
רובכם מרתכים עם אלקטרודות מסגרות כללית כגון זיקה 6013 או Z-11, שימו לב שהמרווח שאתם קוראים עליו בספרות לא תופש כאן - אין צורך להסתכל על הלהבה או הרסס, מסתכלים על "הבריכה" ומתקדמים בקצב שלא נותן לה לגלוש לפני האלקטרודה, עם התאמה נכונה של עובי האלקטרודה והאמפראז' צריך ממש לגעת במשטח תו"כ הריתוך, לא לשמור מרחק של אלקטרודה ממנו. נסו לעבוד בצורה כזאת ותקבלו ריתוכים יפים וחזקים, ללא בועות אוויר, ללא רסס, השלאקה תקפוץ מעצמה כיחידה אחת ברגע שהעבודה תתקרר.
אתה שולל את כל מה ששמעתי עד היום:
לגעת במשטח? לא ליצור "קשת"?

אביגדור

גיא
05-03-06, 17:24
אם אתה מדבר על משהו שמשמש לחניוני לילה:

אז כן, יש לי השגה מאוד גדולה בנושא. פקפק בחניון לילה זה משהו שהיו אמורים לאסור בזמנו באמנת ז'נבה. אתה בא כדי להיות בטבע, לקשקש, להנות מהשקט, מהכוכבים, ואז מופיע החכמולוג התורן עם המיפגע הסביבתי הנ"ל.

ממש, אבל ממש לא !!!!

זה לצרכי עבודה במקומות שבהם אין חשמל של חח"י. בלבד.

lizard
05-03-06, 17:32

כזה? :-)
יצא קצת עקום אבל טפו טפו טפו מחזיק מעמד.
שימוש מעשי ראשון עם הרתכת CO :-)

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=347&stc=1

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=348&stc=1

אלון_ק
05-03-06, 18:21
אמנון, להבדיל אלף הבדלות מריתוכי OVERHEAD, ריתוך אידאלי למתחיל נעשה על שולחן כשאתה יושב על כיסא לידו. זה הרי כמו לכתוב בעט - לא היית כותב באיזו פוזיציה מעוותת שלא נוחה, אז גם אל תרתך ככה. במקרה שלך אתה יוצא מן הכלל כי מה שאתה מרתך לא עולה על שולחן קטן...

ריתוכי OVERHEAD ושאר חיות שהם לא בפוזיציה של DOWN אני אפילו לא אנסה להסביר לאנשים, משתי סיבות: 1. אני עוד לא נותן OVERHEAD מושלם... 2. אף אחד בחיים לא יבין את זה מהאינטרנט. ריתוך טוב הוא תוצאה של קצת הבנה והרבה, הרבה נסיון. תעשה ניסוי, תרתך זוית 90 בין שני פלאחים בOVERHEAD. אתה תראה שאפילו שאתה היום מרתך מעולה בDOWN, הOVERHEAD יצא לך מחורבן עד שתבין איך להניע את האלקט' ולבחור את ההספק.

אביגדור, באופן כללי ניתן להבחין בשני גוונים עיקריים בבריכה, כאשר אם עשית בריכת שלאקה בתוך בריכת חומר רואים את התיחום שלה (בניגוד לבריכת שלאקה מעל בריכת חומר, שם תראה רק גוונים שונים עקב קצבי התקררות שונים). הסיבה היחידה לדעתי ששמתי לב שאני מסתכל על הבריכה ולא הלהבה זה כי מישהו אמר לי שזה מה שאני אמור לעשות ושזה כבר יבוא, לא לדאוג. וואלה, יום אחד פשוט שמתי לב. אז תחפש היום את ההבדלים בבריכה, אתה כנראה לא תמצא אותם ביום אחד אבל עם הזמן, כשאתה כבר תרגיש ביד שמחזיקה את האלקטרודה ותשמע באוזן שהאמפר והקצב נכונים (באלוהים, אני לא צוחק. בימים שריתכתי הרבה זה ממש ככה, אתה פשוט שומע שמשהו לא 100% אם האמפר לא מכוון נכון) אתה גם תראה את הבריכה. במיוחד עכשיו, כשאתה יודע לחפש אותה...

אלון_ק
05-03-06, 18:24
שכחתי לציין שבריכת שלאקה מעל בריכת חומר זה המצב הרצוי, כמובן. תחשוב איך זה נראה אחרי שזה מתקרר, זה נראה בדיוק אותו דבר כשזה חם רק שאז זה נוזלי יותר ואדום. אתה תראה שאפשר "לדחוף" את הבריכה קצת (דהיינו, פיספסתם ועליתם על זה בזמן - אפשר לתקן בלי להפסיק ריתוך) וזה יהיה חשוב לקיום ריתוך טוב בהמשך, כשתתחיל לרתך VERTICAL וOVERHEAD.

אמנון
05-03-06, 18:31
אלון, אתה אומר שהאידיאל למתחיל הוא לרתך בישיבה על כיסא ליד שולחן - כי אתה יוצא מנק' הנחה שהפוזיציה הזו הכי נוחה לו.
אולי למישהו הפוזיציה הזו נוחה מאוד, לי ממש לא. יותר מזה - אני אף פעם בשום מצב לא מרתך בישיבה על כיסא, ואני גם לא ממליץ לאחרים.
גם דברים קטנים שאני יכול לרתך על שולחן בישיבה, אני לא מרתך כך. אני תמיד עומד והאלמנט מוחזק במלחציים. ככה נוח לי.

בקשר לאובדהד אתה צודק ב-100%. כל מה שריתכתי עד היום לא נדרש לריתוך לאוברבד. אני גם בטוח שאם אני אנסה לרתך עכשיו בצורה הזו הריתוך יצא חרא.
אבל, אני מניח שכאשר אני אעבוד על רכב או כל אלמנט אחר ואצתרך לרתך באוברהד, קצת תיאוריה ביחד עם כמה שנים טובות ומטרז' ארוך של ריתוך שיש לי כבר, ולא יקח לי הרבה זמן ללמוד את הטכניקה - כמו שהיה עם ריתוך פרופיל עגול. כאן נכנס הפאקטור החשוב מכל של ניסיון. בזה זה נגמר. ניסיון.

kd2
05-03-06, 21:51
ראשית אביגדור ניר צודק אני מרתך ככה וגם אני חשבתי שצריך לשמור מרחק בהתחלה.
אמנון אל תשכח שאתה צעיר יחסית להרבה אנשים פה הגב שלך עוד איתן ואתה בכושר.
יש כאלה שקשה להם עם הגב והכתפיים ולשבת או לעמוד ולרתך זה לא טוב בשביל הבריאות שלהם ואיכות העבודה שלהם.
נגיד בפרויקט הבאגי שלך רואים שיש לך מקום מסודר לעבוד והכל, לי למשל יש שטח ענקי לעבוד בו ( קיבוץ ) אבל בכל זאת רובו אדמה אז אני חייב משהו לארגן בו את כל הציוד ומשטח ישר ויציב לרתך עליו.
לי יש שולחן שהיה ופשוט התאים ושידרגתי אותו בהתאם לצורך ( ארונית בצד מגירות וכו...שימושי ).
בימים החמים למשל צריך להוציא ציוד מהמחסן- לפרוס אותו- לארגן אותו ורק אז להתחיל לעבוד ואם אתה רוצה להגן על העור שלך אתה עם ביגוד ארוך וחם....כמה שחם.
אז אתה צריך כל שניה להביא כלי אחר ועוד להתכופף לרתך ואז לעמוד וללכת לשם ולשם והנה וכו...
אתה מעוצבן, מזיע בטירוף ואז אתה לא מרוכז והעבודה שלך פחות טובה, מה שמעצבן אותך עוד יותר.
זאת דרך אחת.
השניה היא לארגן שולחן מתאים מבחינת גובה שלא ידפוק את הגב, תאי איחסון מסודרים לכלים ואז מרתכים בשלווה ובתנוחה שנוחה לרוב האנשים.
לא מעוצבנים.
לא צריכם לסחוב ציוד.
לא מזיעים.
ואמא לא אומרת לכם שפעם הבאה אתם ישנים עם החתול בחוץ כי כל המחסן מריח כמו מסגריה :D

kd2
05-03-06, 21:53
אמנון אם לא נוח לך אז נסה לרתך עם שולחן נמוך יותר זה ממש כמו לרתך על רצפה רק שיושבים נוח ויציב.

אמנון
05-03-06, 23:48
יכול להיות שלא הבנת אותי, למרות שהייתי ברור - לי נוח מאוד כמו שאני עובד, וזה עובד.
נוח לך עם שלוחן שסידרת לך? אחלה, תמשיך ככה.
הנוחות האישית, היא החשובה, ואין פה יותר מידיי לקשקש בנושא, כל אחד ואיך שנוח לו.

kd2
07-03-06, 08:56
גמרתי את ה5 קילו 6013 שריתכתי איתם עד עכשיו.
איזו אלקטרודה לקנות עכשיו?
אין לי בעיה לשלם יותר לאלקטרודה יותר טובה כי אני לא עובד הרבה.
הרתכת שלי היא חשמלית רגילה.
עדיפות לאלקטרודה ללא שלאקה.

ניר ל
07-03-06, 11:30
גמרתי את ה5 קילו 6013 שריתכתי איתם עד עכשיו.
איזו אלקטרודה לקנות עכשיו?
אין לי בעיה לשלם יותר לאלקטרודה יותר טובה כי אני לא עובד הרבה.
הרתכת שלי היא חשמלית רגילה.
עדיפות לאלקטרודה ללא שלאקה.

מה אתה מרתך ? (איזה חומר, איזה עובי, לאיזו מטרה ?)
כמה אתה מרתך? (בכמה זמן אתה מסיים 5 קילו?)
הרתכת אלקטרונית או זרם חילופין?
באילו פוזיציות אתה מרתך ?

kd2
07-03-06, 12:45
בעיקר ברזל סטנדרטי ( מה השם ST05? )
בעובי מ2 עד 4 מ"מ .
אני מרתך הרבה כדי לשפר את הטכניקה אבל את זה אני עושה עם אלקטרודות 6013 רגילות.
ריתוכים ממש לבניה לא הרבה, 3-4 חודשים ל 5קילו.
הפוזיציות מגוונות אבל לרוב מאונך למשטח בצורה הכי פשוטה ומאונך ככה -I
לא מרתך "מעל הראש" בכלל.
חתכת חשמלית רגילה כמו שכבר כתבתי ( זרם חליפין ).
בלי שלאקה זה לא חובה אבל זה בהחלט עדיף סה"כ ברוב המקומות אין איתה בעיות.

ניר ל
07-03-06, 14:10
אתה יכול להמשיך להשתמש באותן אלקטרודות, 2.5 או 3.25 מ"מ אם הרתכת שלך חזקה מספיק.

אלקטרודות 6011 יתנו לך ריתוך יותר עמוק, מעט שלאקה, אבל זה מיותר כשמדובר בעובי כזה של חומר, הריתוך יצא לך פחות יפה, הטכניקה שונה, הציפוי רגיש ללחות והן לא מחזיקות הרבה על המדף.

kd2
07-03-06, 14:20
מה ההבדל במחיר בין 2.5 ו 3.25??
אותו מחיר ,פחות יחידות לקילו?

תודה רבה על העזרה!

kd2
07-03-06, 14:21
בביקור אצל מסגר ראיתי אלקטרודות בצבע אדום.
למה הם משמשות?

ניר ל
07-03-06, 14:35
אלקטרודות עבות יותר הן זולות יותר בעלות לק"ג , האדומות הן אלקטרודות 308 לריתוך פלדות אל חלד.

kimron
13-03-06, 22:41
אם אפשר להרחיב על ה"שלאקה".....
מתי מורידים ,מה זה אומר אם היא מתקלפת לבד או עקשנית?
ועוד כל מידע יתקבל בברכה...

kd2
14-03-06, 17:03
מורידים אחרי משהו כמו 5-7 דקות כשהריתוך מתקרר לרמה נורמלית ואם הריתוך טוב מוציאים ממש בקלות.
אם אתה לא לחוץ על זה אז תחכה יותר היא תצא ממש בקלילות.
אני מוריד עם פטיש ומברג שטוח ובמכה שתיים הכל יורד יש עוד שיטות כמו עם ראש שערות על דיסק קטן ( 4.5 ), אם חיכית הרבה אז אפשר רק עם הפטיש.
לגבי התפקיד שלה תריץ חיפוש דיברו על זה הרבה.
בהתחלה זה מאוד מעצבן אבל כשלומדים לרתך אז זה כבר פחות מעצבן, הבעיה עם זה היא זמן העבודה.
אתה לא יכול לדעת איך הריתוך יצא אלה רק לאחר מספר דקות ואתה לא יכול לרתך על זה.

kimron
15-03-06, 15:25
לפעמים יוצא לי ריתוך הנראה יפה אך השלאקה לא יוצאת בקלות - בד"כ בריתוך של 90 מעלות אך לעומת זאת ישנם ריתוכם שהיא יוצאת לבד.(כמו בתמונה)

1.האם למרות שהריתוך נראה אחיד ויפה אך השלאקה לא יוצאת בקלות הריתוך טוב?
2.אם שני חלקים מחוברים אחד לשני בריתוך שנראה יפה ואחיד מה יכול להיות לא טוב בריתוך?
3.מה יותר חזק ריתוך אחד ארוך או כמה קטנים?
4.בתמונה רואים שהריתוך חדר את כל עובי הפרופיל ומשאיר סימן על הדופן השניה האם זה מחליש את המבנה או שזה מראה על חדירה עמוקה שטובה יותר?
5.מה קורה אם מסירים את השלאקה לאחר זמן קצר...כאשר הריתוך עדין חם?
6.טכניקות לסגירה של חורים - האם אפשר רק ע"י האלקטרודה או צריך לסתום עם מסמר או אלקטרודה?
7.האם ניתן להגדיל את שטח המגע לריתוך ע"י מספר ריתוכים אחד על השני?או שהדבר מחליש את הברזל?
תודה ליאור.

אלון_ק
15-03-06, 18:29
1. תגדיר טוב. בריתוך מושלם, אחד הסממנים הוא התקלפות עצמית של השלאקה. זה מעיד על יחס נכון בין ההספק הנכון לקצב התנועה.

2. ייתכן שהוא לא חודר מספיק עמוק למתכת, לדוגמא.
3. אם הם מכסים את אותו השטח בדיוק, היינו הך. מרתכים בחלקים קטנים כדי להמנע מעיוותים במתכת.
4. כל עוד לא חדרת לגמרי ויצרת חור, החדירה כנראה טובה. זה מעיד על חום, לא על חדירה, אבל קשה לקבל אחד בלי השני.
5. אני לא בטוח. ההגיון אומר שהמתכת תתחמצן קצת יותר, אבל אני לא בטוח. תמיד מורידים אותה כשהריתוך עוד חם, רק לא כשהוא רותח. לא לקרר במיים!
6. מה אתה מנסה לקבל, אסתטיקה או חוזק? עבור חוזק, סגור את החור עם חומר נוסף, זהה. אסתטיקה - אלקט'. לא שזה חלש, זה גם תלוי בגודל החור, אבל חוסר האחידות במילוי כזה הוא נוראי (לא החלק שאתה רואה, תסתכל בצד השני של החור).
7. בהחלט כן, אבל לא בכל מצב. בין 2 חלקים ב90 מעלות, לדוגמא, אתה יכול לחבר עם ריתוך ראשוני ואז לכסות אותו עם ריתוך בפריסה רחבה יותר. זה נקרא ריתוך שורש. בBUTT WELD לא רצוי לעבור את הגובה של שני המשטחים המצומדים יחד.

לגבי ה90 מעלות שציינת בהתחלה, תעלה את ההספק או תנוע עוד יותר לאט. אתה תראה שהשלאקה מתקלפת מעצמה. אחרי שתסיים לצהול (זו הרגשה נהדרת, נכון?) תתחיל לעשות את זה על צינור עגול שמחובר למשטח שטוח. אחרי זה לשני צינורות בT ואחרי זה... אחרי זה אתה בא ללמד אותי, כי את זה עוד לא הצלחתי.:mrgreen:

kd2
15-03-06, 19:46
הריתוכים נראים ממש טוב!
נראים מאוד עבים.
לא מדובר פה על 2.5?
או שמה זוית הצילום מראה את זה גדול מהמציאות?

אלון_ק
15-03-06, 20:09
תסתכל על הדפוס, הוא פרש את הריתוך משמאל לימין בתמונות.

kimron
15-03-06, 23:21
האורכים שבתמונה נעים בין 10-20 ס"מ לריתוך ,הרוחב כ 1.5 ס"מ עם אלקטרודות של 3.25 ופרופיל הברזל גם הוא עם עובי דופן של 3.25.

kd2
16-03-06, 17:12
תסתכל על הדפוס, הוא פרש את הריתוך משמאל לימין בתמונות.

לא הבנתי איך זה קשור לשאלה?
כאילו ימינה ושמאלה כמו שאני רואה את זה מולי בתמונה?

עם אלקטרודות של 3.25
זהו זה היה נראה לי גדול מ 2.5

אלון_ק
16-03-06, 23:26
כל ריתוך אלקטרודה ניתן לפריסה. הזזת האלקטרודה בזמן יצירת הקשת היא פריסת החומר; כמו שאתה יכול לפרוס לאורך הקו שאתה מרתך ולהשיג ריתוך אחיד, ככה אתה יכול גם לנוע הצידה במידה מסויימת. הריתוכים בתמונה נראים כאילו שהא מתחיל את התנועה בצד השמאלי, עושה תנועה של 8 כשרובה מתרכזת בצד השאלי אבל יש גלישה לימני בחלק של משיכת האלקטרודה לכיוונו. זה לא רע או משהו, הריתוכים נראים מאוד טובים (למרות שלא תזיק תמונה שתראה לנו האם הריתוך בולט מגובה החומר או לא - אינדיקציה חשובה לחדירה, בהנחה שהוכנה פאזה מתאימה מראש).ריתוך עם פריסה מושלמת, לא משנה אם היא רחבה או לא, נראה כך: )))))))))))))))))))))
כל סטיה מהמבנה הזה (נניח שצד אחד של הבננות מוארך יותר) היא פחות ממיטבית. מעשית, ריתוכים מושלמים רואים רק אצל רתכים מעולים ממש, אבל אם תלך לכיוון ריתוכי TIG ואלומיניום אתה תראה הרבה יותר כאלו (שיטת הריתוך שונה, אבל המראה המתקבל די דומה - בניגוד לריתוכי MIG, נניח).

הריתוכים בתמונות נראים מצויינים. תמיד יש עוד מה לשפר, אבל אני מכיר יותר מרתך אחד שגם לזה לא מגיעים...

אלון_ק
16-03-06, 23:32
אני מסתכל על התמונה הימנית התחתונה, אגב.

עוד דרך לקבל את הפיספוס הקטן הזה היא לרתך עם תנועה של קדימה אחורה (עיגולים קטנים או סתם משיכה קדימה ואחורה) אבל בזווית, כאשר האלקטרודה מגיעה מצד שמאל של המתכת בתמונה. כשמתרחקים בידור הלהבה גדל ומאחר והאלקטרודה מוסטת בזווית לקו הריתוך החומר עובר את קו הריתוך, אם כי הוא פחות אחיד וכמותו פחותה ביחס לאזור בו האלקט' קרובה לחומר, כמו בצד שמאל.

kimron
17-03-06, 21:54
כל הריתוכים הללו נעשו במסגרת בניית מדרגה אחורית לדיפנדר...
היום ניקיתי במברשת ברזל ולכן אין ריתוכים לתצלומים קרובים...
פרויקט הבא יצולם במלואו...

אלון_ק
18-03-06, 00:09
יופי של עבודה! ריתוכים יפים מאוד.

kd2
25-03-06, 21:18
שבוע טוב

יש לו ברזל מגולוון שאני צריך לרתך עכשיו החלק שאני מרתך בו מושחז לגמרי, הוא היה בחוץ יום יומיים והחליד מעט כך שאני מאמין שאת שכבת האבץ עברתי.
הריתוך יהיה רגיל בלי שום תופעות לוואי של ברזל מגולוון?

תודה רבה

חנן-ג'יפולוג
25-03-06, 21:23
כן.

kd2
25-03-06, 23:32
תודה רבה חנן.

kd2
01-04-06, 22:39
הכנסתי את הקישור גם לרשימת הקישורים.
http://metals.about.com/od/weldin1/

מקום מ-ע-ו-ל-ה למידע על ריתוך ועבודה על ברזל בכלל.
תחרשו את הלינקים מצד שמאל באדום, ניתן להגיע לדברים מאוד מעניינים- שרטוטים לבניה, שיטות בניה, הסברים על החומר ונתונים טכניים,כלי עבודה, שרטוטים חינם של קרטינגים באגים וכו....
ואפילו זה -
http://metals.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?site=http://www.blindchickenracing.com/tools/Tube%2520Bender/Tubingbender.htm

kd2
01-04-06, 22:54
http://metals.about.com/cs/metalworking/l/blproject_plans.htm
לעלות בדפים ולהנות.
המון רעיונות ותוכניות לכלי עבודה ובכלל, אפילו מצאתי מדריך לתכנון קפיצים.

kd2
24-04-06, 15:23
מקפיץ ( בפעם המי יודע כמה.... )

ריתוך אלקטרודות מעל הראש, טיפים מיוחדים?
לא יצא לי כמעט לרתך ככה למעט נקודות ספציפיות.
או שעדיף לחפש מישהו נדיב עם CO?

תודה רבה!

אמנון
24-04-06, 15:40
גוגל הוא כלי נפלא.
אני מקווה שזה יעזור לך ותמצא את זה מועיל.
http://64.78.42.182/sweethaven/BldgConst/Welding/lessonmain.asp?lesNum=7&modNum=7

השפה קלה ונוחה.
כמו כן, אפשר לראות בכתובת את המספר של העמוד. עמוד מספר 7 הוא בנוגע לאוברהד. אפשר ידנית לעבור בין העמודים לעוד חומר על ריתוך.

asafk
24-04-06, 16:48
מקפיץ ( בפעם המי יודע כמה.... )

ריתוך אלקטרודות מעל הראש, טיפים מיוחדים?
לא יצא לי כמעט לרתך ככה למעט נקודות ספציפיות.
או שעדיף לחפש מישהו נדיב עם CO?

תודה רבה!

דווקא לריתוך מעל הראש, אלקטרודה עדיפה, כי הגז לא נשפך. (למרות שיש מסגרים מיומנים שמרתכים עם גז מעל הראש- אבל הם באמת טובים).

אסף.

ERAN NO 1
24-04-06, 18:47
בריתוך מעל הראש הכי חשוב זה אמפרז' מדויק לחומר הספציפי על מנת שכוח המשיכה לא ישפוך את החומר עם הריתוך וריתוכים קצרים כדי לא לחמם יתר על המידה את המתכת אבל גם לא יותר מידי קצרים.זחל של 2-2.5 ס"מ לכל פעם.
פוזיציה נוחה ויציבה גם חשובה.השאר זה כבר נסיון, תתאמן מספר פעמים על דברים לא חשובים

kd2
24-04-06, 20:15
אמנון תודה על הקישור.
לפי ההגיון אני צריך להוריד את האמפרז' ולהתקדם בקצב טיפה מהיר יותר כדי לא להעמיס על נקודה אחת בנסיון ליצור זחל רחב/גדול יותר, בגלל שהחומר הולך עם כוח המשיכה ואני סתם יוצר חימום יתר.
הערכה נכונה פחות או יותר?

אני בבניה של באגי מושב אחד ותמיד יכולתי להפוך את האלמנט לצורך ריתוך יפה לכיוון מעלה או ב DOWN...אבל לפעמים זה פשוט כבד מידי...
:( ...... :)

דווקא נראה לי שריתוך אוברהד יותר נוח עם CO הגז בכל מקרה יוצא בלחץ אז למה יש בעיה עם זה?
זה יותר מהיר, יותר נוח מבחינת מקום ( בהנחה שלא חותכים אלקטרודות ), פחות חום ( ? ) ובלי שלאקה.

יש לי עוד שאלה בנושא.
אני מרתך עם זכוכית מגן מספר 10, כשמרתכים בחוץ עם כיוון השמש לפעמים רואים פחות טוב וצריך לזוז כל הזמן עם הראש כדי למצוא נקודה טובה.
מספר נמוך יותר יעזור?
אם כן איזה?

תודה רבה וערב טוב!

עירא
24-04-06, 20:23
לגבי השמש,
בנדנה / כובע / חצי דלי חתוך טובה שתמנע חדירת אור לתוך המסיכה. (תאמת הכי טוב זה שמשייה, גם ככה לא בריא להיות הרבה זמן בשמש)

עירא

ERAN NO 1
24-04-06, 20:25
אמנון תודה על הקישור.
לפי ההגיון אני צריך להוריד את האמפרז' ולהתקדם בקצב טיפה מהיר יותר כדי לא להעמיס על נקודה אחת בנסיון ליצור זחל רחב/גדול יותר, בגלל שהחומר הולך עם כוח המשיכה ואני סתם יוצר חימום יתר.
הערכה נכונה פחות או יותר?

!

דעתי היא שלא.האמפרז' צריך להיות אותו דבר רק הדיוק שלו יותר חשוב במקרה הזה והקצב גם צריך להיות אותו דבר רק מרחק יותר קטן. אחרי הכול הריתוך הוא אותו ריתוך והחומר אותו חומר רק הריתוך בהפוך ודורש יותר מיומנות.

lizard
24-04-06, 20:28
אין לי הרבה נסיון אבל לדעתי עדיף להפוך את הבאגי ולהתאים את מישור הריתוך למה שאתה מכיר ויודע מאשר לנסות לרתך OVER HEAD.

בניתי עגורן על מנת להרים את הבודי של הסיקס, ריתוכים שידעתי שאני חייב אוברהד בשבילם לא עשיתי ובהזדמנות שהייתה לי פשוט הפכתי את העגורן (תצורת 2 משולשים עם מוט בניהם)

אלון_ק
24-04-06, 23:16
אתה יכול להקביל את להבת הריתוך למים מושפרצים מצינור. כשהוא מכוון למטה, אין בעיה; למעלה יש לזה בידור הרבה יותר גדול, אתה צריך להגדיל את זרם המים כדי לקבל את אותה תוצאה. במילים אחרות, ריתוך OVERHEAD דורש העלאת אמפר ביחס לאותו ריתוך על הרצפה, לא להפך.

נושא חימום היתר איננו שונה בריתוך כזה מכל ריתוך אחר, רק שכאן יש לנו נטיה לחמם יותר מדי כי אנחנו נאלצים "לדחוף" את בריכת הריתוך חזרה למקומה; הפעולה הזו דורשת זמן עבודה נוסף עם האלק' על הנק', מה שגורם לחימום יתר. לכן ההפסקות נדרשות.

ריתוך OVERHEAD זהה מבחינת הטכניקה לריתוך בDOWN; ההבדל העיקרי הוא הצורך בדחיפת הבריכה מעלה, מה שבDOWN קורה מכח הכבידה. הבעייתיות היא אך ורק בחוסר הנוחות המשווע - אתה גם עומד ומנסה לדייק עם אלק' בתנועה שדורשת יציבות כשכולך לא יציב וגם נוחתים עליך גיצים (שלא לומר חתיכות מתכת לוהטות) שגורמים לך לקפוץ (תאמין לי, גיץ לוהט בחולצה ואתה קופץ כמו קנגרו שראה דינגו - תקפיד על בטיחות וביגוד!).

אלון_ק
24-04-06, 23:18
לגבי הזכוכית DIN 9 מתאים יותר לחובבים המרתכים באור יום מלא, בלילה DIN11 לפחות. אם אתה מרתך המון (ברמת מסגר ממש) אפשר לומר לך על DIN כזה או אחר, אבל אנחנו במאה ה21 - לך על מסיכה אלקט'. זה טוב גם לחובבים כמונו אם יש לך את הכסף.

lizard
26-04-06, 09:46
אם וכאשר תקנה מסכה לאקטרונית תדרוש לבדוק אותה קודם בתנאי ריתוך שונים.
הקסדה שלי, שחשבתי שהיא מעולה, עושה לי צרות.

kd2
26-04-06, 13:45
נושא חימום היתר איננו שונה בריתוך כזה מכל ריתוך אחר, רק שכאן יש לנו נטיה לחמם יותר מדי כי אנחנו נאלצים "לדחוף" את בריכת הריתוך חזרה למקומה; הפעולה הזו דורשת זמן עבודה נוסף עם האלק' על הנק', מה שגורם לחימום יתר. לכן ההפסקות נדרשות.
זה בדיוק מה שאני מדבר עליו, בתאוריה לא תגיע לחימום יתר, בשטח מה שאתה אומר גורם לחימום יתר אצל מישהו לא מנוסה.

אין לי הרבה נסיון אבל לדעתי עדיף להפוך את הבאגי ולהתאים את מישור הריתוך למה שאתה מכיר ויודע מאשר לנסות לרתך OVER HEAD.

אני רואה שיש הסכמה שבשלב זה שהוא שלב של בטיחות בבניה אני יעשה מאמצים להפוך את האלמנט.
ובמקביל להתאמן עם OVER HEAD לפעם הבאה.

במילים אחרות, ריתוך OVERHEAD דורש העלאת אמפר ביחס לאותו ריתוך על הרצפה, לא להפך.

לדעתי בדיוק ההפך! לפחות בהתחלה.
החום הגבוה + עוד אמפר יכול לגרום לחורים רציניים.
מצד שני אסור לו להיות נמוך מידי.
אני יתחיל עם אותו אמפר בדיוק כמו שערן אמר.

תודה רבה חברה עזרתם לי מאוד להגיע להחלטה נבונה!
אין חכם כבעל הניסיון....

kd2
26-04-06, 13:48
אם וכאשר תקנה מסכה לאקטרונית תדרוש לבדוק אותה קודם בתנאי ריתוך שונים.

איזה סוג של בעיות?
איך ניתן לבדוק אותה לפני הקנייה? הרי אני לא יכול לקחת אותה לניסיון....
פשוט להמר על חברה איכותית וזהו?

אלון_ק
26-04-06, 13:55
לדעתי בדיוק ההפך! לפחות בהתחלה.
החום הגבוה + עוד אמפר יכול לגרום לחורים רציניים.
מצד שני אסור לו להיות נמוך מידי.
עדיף לך לייצר חור מלייצר ריתוך שנראה טוב אבל הוא חלש, ההגיון ברור - את האחד אתה רואה, את השני לא. אפילו רצוי באימונים להגיע למצב שאתה מחורר את החומר כדי לדעת איפה הגבול שלו, של התנועה ושל ההספק. שים לב, באימונים ולא בריתוך עצמו, אליו אתה כבר מגיע מאומן.

אמנון
26-04-06, 14:28
אם תחליש את האמפר, אולי היכולת שלך לרתך ריתוך רציף שנראה נורמלי תעלה, אבל הריתוך לא יחדור לחומר עצמו ויהיה חלש ביותר.
אני שוב פעם מזכיר את נושא הבטיחות בריתוך. תלבש חולצה ארוכה ועבה, מענסיים שמכסים את הקרסול והנעל ולא רואים את הגרב, חולצה בתוך המכנסיים - שלא תיהיה רפוייה, אם אין לך חולצה ארוכה עם צווארון אז תכרוך סביב הצוואר איזה בנדנה או מגבת, שלא יהיה חשוף, כמו גם שיכסה את הראש עד הסוף; ככה כשאתה באוברהד המתכת נופלת עליך, היא תגיע לכל מקום וזה כואב.
לי אישית יש כבייה עגולה בקוטר 2 מ"מ מתחת לקרסול, כי חתיכה של ברזל עוד במצב נוזלי נכנסה לנעל כשהייתי עם מכנסיים ארוכות. שיכסו את הקרסול! חודש שלם לא יכלתי לדרוך על הרגל שלא לדבר על לעבוד.
אין נושא שנכתב בדם אדום יותר מהנושא הזה.

kd2
26-04-06, 14:55
למה לא להשאר עם אותו אמפר שהריתוך בתאוריה "אותו דבר רק הפוך ", כל עוד שומרים על תנועה נכונה ומרחק נכון אני לא רואה סיבה להעלות את האמפר.
אם מדובר על + 5- 10 אמפר אני מסכים בהחלט בגלל הריתוך ההפוך, אבל יותר מזה לא חושב.
אתם מנוסים לכן אם אתם אומרים להגדיל את האמפר אני מעדיף ללכת עם העצה במקום ראש בקיר.

ברור לי כל עניין הבטיחות, אני ארכוש כפפות עם שרוולים ארוכים משום שעיקר הנזק יהיה באזור כף היד-זרוע, וכמובן ביגוד מתאים.

lizard
26-04-06, 18:51
אם תצטרך עזרה בהפיכת האלמנט אני אשח לעזור.

כשרק קניתי את הקסדה שלי היא היית היחסית בסדר. ראיתי מה אני מרתך, הבורר חסימה פעל.
היום הוא כבר כנראה לא משפיע ועל מנת לראות משהו אני צריך לעבוד במקום יחסית מואר ו/או לשחק עם תצורת הקסדה על הראש.
אם אתה רוצה לנסות ולראות למה אני מתכוון אז צור קשר, זה יהיה חייב להיות עד סוף השבוע כי אחרי זה אני כבר לא יכול לארח אנשים לסדנא החדשה שלי.

דבר נוסף, אם תחליט על קסדה אלק' אז תבחר בזו שיש לה חלון הכי גדול ותקנה כמה משקפים רזרביים, הם נשרטים יחסית בקלות ומתלכלכים מאוד.

kd2
26-04-06, 20:42
תודה רבה מיכה אבל אני רואה שאתה מהמרכז ואני גר בדרום.
אולי בהזדמנות אחרת....

שימו לב!
מסתובבת פירמה סינית בשם SWAG או משהו כזה, אלקטרודות בחצי מחיר.
ב 2 מילים...
ג-ו-ע-ל נ-פ-ש
לא להתקרב.
חרא של מוצר והגזים אחרי הריתוך עשו לי כאב ראש רציני!
מאוד לא בטיחותי!

יש לציין שאני ריתכתי עד עכשיו עם חברה ( איטלקית? ) בשם MAGMA, מאוד מרוצה וממליץ בחום.

lizard
26-04-06, 22:04
יש לי "עסקים" בדרום במהלך חודש הבא, איזה שישי שבת.
אם אתה תהיה קרוב לאיפה שאני אהיה אז אוכל לבוא לכמה שעות לנסות לעזור לך, כנראה בשעות הערב.

קניתי 5 קילו אלקטרודות של חברה גרמנית כלשהי, עלה 70+ אבל קניתי ממקום יחסית יקר.
מחר אני מקווה ללכת לבדוק את הפירמה. לא רע בכלל.

kd2
27-04-06, 14:38
שם החברה הוא לא SWAG
אלה SWEC
כמובן שתוצרת סין.

ה"באגי" כבר הפוכה, אבל תודה רבה בכל מקרה!
הבעיה הייתה יותר הפיכת השלד במקום הנתון ולא המשקל שלו, כמה אנשים והכל הסתדר.

-->