PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנעה קדמית לא משתלבת בדיזל 98 ארוך

ארוך ירוק 98
16-02-09, 03:42
שלום חברים, רכשתי לפני חודש פג'רו 98 דיזל ארוך GLS עם ABS .
אני מבקש את עזרתכם באיתור תקלה בתמסורת ההילוכים או כנראה ברכיב בקרה כלשהו.

כאשר אני משלב לLOW או לHIGH נוריות חיווי ירוקות המורות על סטטוס הסרן הקדמי מהבהבות ללא הפסקה ונורית כתומה של דיפרנציאל מרכזי דולקת קבוע , תאורטית הנורות אמורות להדלק קבוע ואני צריך להיות במצב 4X4 אך בפועל אין לי הנעה קדמית, כי האוטו מפרפר מהסרן האחורי ואין תגובה מהגלגלים הקדמיים.

בנוסף לזה , נורית ABS נדלקת קבוע.

התופעה מתבטלת לעיתים כאשר אני מדומם מנוע ואז משלב ל LOW או HIGH במצב N ומניע מחדש, ואז הכל עובד כשורה.

בשבת האחרונה גם דימום המנוע לא עזר ונאלצתי לנסוע 2X4 ולהשתמש בנעילה אחורית ותנופה שתשחרר אותי ממצבים טכניים,( להפתעתי הפג'רו שלי עבר את המכשולים ומעלות בהצלחה גם ללא הנעה כפולה) לקראת סיום הטיול לאחר שדוממתי לקפה אחרון בשטח השתלב לי בצורה מושלמת ושמתי לב שזה קרה כאשר שילבתי ל LOW ואז הנעתי תוך יציאה ממצב החנייה ברוורס.

בחיפוש שערכתי בהסטוריה של הפורום הזה יש אזכור לתקלה דומה במגנום שמקורה בברז וואקום, בנוסף ,מישהו סיפר לי על יוניט כלשהו במנוע שיש לנקות את היציאות שלו מאבק ואז הכל יעבוד כמו שצריך, אך הוא לא ידע להצביע על מיקומו באוטו שלי.

אשמח לקבל את חוות דעתכם

תודה מראש, רני , מושב בארותיים ,עמק חפר

tooshey
17-02-09, 20:42
שלום

שווה לך לגשת למוסך שבלול בהוד השרון לפנות לאבי

ממולץ בחום

יופי של תשובה...
נסגור הפורום, נמכור את כלי העבודה ונלך כולנו למוסך...
הבחור פירט את התקלה במדוייק וביקש סיוע טכני, הפניה למוסך יש בדפי זהב...

ולעניין
על הטרנספר אמור להיות יוניט חיווי 2*4 4*4 .
לפעמים נכנס ליכלוך בצד הפנימי של היוניט (בתוך הטרנספר), ולמרות שאתה משלב ל 4*4 הנורה בלוח לא נדלקת ואין פיקוד ליחידת הוואקום לשלב את הסרן הקדמי.

נתק את הקונקטור מהיוניט.
הברג את היוניט החוצה מהטרנספר.
נקה את היוניט מבפנים (מאחורי הגולה) עם ספרי לניקוי בלמים.
בעזרת רב מודד וודא שהמתג עובד תקין בלחיצה על הגולה.
הרכב בסדר הפוך.

דווח לאחור.... בהצלחה.

בברכה,טושי

דניאל איש ההר
18-02-09, 22:57
יופי של תשובה...
נסגור הפורום, נמכור את כלי העבודה ונלך כולנו למוסך...
הבחור פירט את התקלה במדוייק וביקש סיוע טכני, הפניה למוסך יש בדפי זהב...

ולעניין
על הטרנספר אמור להיות יוניט חיווי 2*4 4*4 .
לפעמים נכנס ליכלוך בצד הפנימי של היוניט (בתוך הטרנספר), ולמרות שאתה משלב ל 4*4 הנורה בלוח לא נדלקת ואין פיקוד ליחידת הוואקום לשלב את הסרן הקדמי.

נתק את הקונקטור מהיוניט.
הברג את היוניט החוצה מהטרנספר.
נקה את היוניט מבפנים (מאחורי הגולה) עם ספרי לניקוי בלמים.
בעזרת רב מודד וודא שהמתג עובד תקין בלחיצה על הגולה.
הרכב בסדר הפוך.

דווח לאחור.... בהצלחה.

בברכה,טושי

כל הכבוד על התשובה המקצועית שמסבירה בדיוק מה לעשות.!!

לדעתי נמנע מבעל הרכב עגמת נפש וכיס .

ארוך ירוק 98
18-02-09, 23:49
תודה על התגובות

כשהחלטתי לקנות פג'רו מהשנתון 98-00 ידעתי שאצטרך להיות מעורב טכנית בתחזוקה שלו.

טושי, ענה לי בכנות , האם זוהי פרוצדורה הדורשת ידע טכני מוקדם ? האם אדם (כמוני) ללא ידע במכונאות, אשר מונע כאן בעיקר( 50%) מחוסר הרצון להתמסר ולשלם ביוקר למוסכים ו(50%) מהאתגר להצליח לתקן ולהבין טוב יותר את המכונה הזאת שמעניקה לי חופש נפלא בסופי שבוע.

אם התהליך אינו מסובך כל כך , אתעד את התיקון במצלמה ואעלה את התהליך לפורום כדי שכל החברים כאן יהנו מהמידע.
אשמח לעזרתך בתהליך, לפחות ביעוץ מרחוק בזיהוי הרכיבים בשמם.

תודה

רני

tooshey
19-02-09, 13:34
מכיוון שאיננו מכירים, ואני איני נביא, רק אתה תדע אם אתה יכול או לא...
ולפעמים, רק לאחר מעשה...

באופן כללי,אם יש לך ידע טכני בסיסי,המונחים המוזכרים ברורים לך (יוניט,קונקטור,בוקסה,מפתח פתוח,דיסקת נחושת,מגעים,רציפות וכ'ו) ויש לך את הכלים והסבלנות אני מעריך שתוכל לבצע את העבודה.

אבל, מכיוון שמדובר על אבחון תקלה, והפתרון המוצע הוא רק בדיקה מקדימה מתוך מספר אפשרויות, רצוי ידע מעמיק במכונאות ונסיון בפתרון תקלות.

מכיוון שלא מדובר על מכלול בטיחותי, אתה יכול לנסות , בעדינות.
מקסימום שכר הלימוד מיהיה יקר משחשבת....

בברכה,טושי

ארוך ירוק 98
19-02-09, 21:43
תודה ידידי ,אדווח בהמשך

tooshey
19-02-09, 23:55
בהצלחה לך
האם הפאג'רו עם מנוע 2.5 ונרכש ממישהו מהדרום הרחוק?

טושי

ארוך ירוק 98
20-02-09, 02:29
זה 2.8 ליטר , היה בעבר האוטו של נועם בנדל ,מדריך טיולי שטח מהאתר 4X4

ארוך ירוק 98
23-02-09, 00:01
אני חוזר לדווח, מקור התקלה הוא ככל הנראה סידור לא נכון של צנרת הוואקום בשסטום הסולנוייד.
מאז שביקשתי כאן בפורום עצה אשר כיונה אותי , יגעתי ומצאתי בפורומים של מועדוני מיצובישי פג'רו מונטרו ושוגון, כי התקלה שדיווחתי עליה היא חוויה שכל אחד יעבור עם רכבו והיא כוללת גם את ה L200 (מגנום ).

הקישור הבא יביא אתכם להסבר מפורט (באנגלית) עם תמונות על כל הסיבות האפשריות לתקלה להלן :

http://4wd.blogeasy.com/article.view.run?articleID=318776

בסופו של דבר רכשתי את הסולנויד המקורי אך שמתי לב שהוא מגיע עם צנרת המורכבת מראש בצורה מסויימת ( תמונה מצורפת) ,אשר אינה תואמת את האופן בה מסודרת הצנרת באוטו שלי.
החלטתי להשיג תרשים למערכת הוואקום בציר הקדמי ובעזרתה עקבתי אחר הצנרת המסומנת בכחול ובצהוב מהאקטואטור על הציר הקדמי ועד לסולונויד הנמצא בתוך בית המנוע מעל הגלגל הימני קדמי .
אני מצרף כאן את שאר החומר שמצאתי ברשת האינטרנט, אגב התרשים הוא מתוך ספר טיפולים של פג'רו ספורט.

מקוה שעזרתי

רני

tooshey
23-02-09, 07:48
יפה מאד

דניאל איש ההר
23-02-09, 19:55
יפה מאד

אכן, יפה מאוד.
ואני נזכר כאן בזחלמים ששירתו בצהל עד אמצע שנות השבעים אם אני לא טועה.
שם היו בתא הנהג 5 ידיות: ידית הילוכים, ידית לשילוב 4X4 , ידית להילוך כוח ,"ספיישל"
ידית להפעלת הכננת, וידית לסגור את מגיני הראדיאטור במקרה של אש אויב על כוחותינו.
אכן ,היו זמנים- לא סולנואידים, חשמל, ואקום, חיווט חשמלי שאר ירקות.
רק ברזלים פשוטים, שילוב -ישיר ידית ומוט הפעלה...
הכול פשוט .. אבל הזמנים השתנו, מה לעשות

OrgadNL
06-12-10, 17:40
שלום חברים, רכשתי לפני חודש פג'רו 98 דיזל ארוך GLS עם ABS .
אני מבקש את עזרתכם באיתור תקלה בתמסורת ההילוכים או כנראה ברכיב בקרה כלשהו.

כאשר אני משלב לLOW או לHIGH נוריות חיווי ירוקות המורות על סטטוס הסרן הקדמי מהבהבות ללא הפסקה ונורית כתומה של דיפרנציאל מרכזי דולקת קבוע , תאורטית הנורות אמורות להדלק קבוע ואני צריך להיות במצב 4X4 אך בפועל אין לי הנעה קדמית, כי האוטו מפרפר מהסרן האחורי ואין תגובה מהגלגלים הקדמיים.

בנוסף לזה , נורית ABS נדלקת קבוע.

התופעה מתבטלת לעיתים כאשר אני מדומם מנוע ואז משלב ל LOW או HIGH במצב N ומניע מחדש, ואז הכל עובד כשורה.

בשבת האחרונה גם דימום המנוע לא עזר ונאלצתי לנסוע 2X4 ולהשתמש בנעילה אחורית ותנופה שתשחרר אותי ממצבים טכניים,( להפתעתי הפג'רו שלי עבר את המכשולים ומעלות בהצלחה גם ללא הנעה כפולה) לקראת סיום הטיול לאחר שדוממתי לקפה אחרון בשטח השתלב לי בצורה מושלמת ושמתי לב שזה קרה כאשר שילבתי ל LOW ואז הנעתי תוך יציאה ממצב החנייה ברוורס.

בחיפוש שערכתי בהסטוריה של הפורום הזה יש אזכור לתקלה דומה במגנום שמקורה בברז וואקום, בנוסף ,מישהו סיפר לי על יוניט כלשהו במנוע שיש לנקות את היציאות שלו מאבק ואז הכל יעבוד כמו שצריך, אך הוא לא ידע להצביע על מיקומו באוטו שלי.

אשמח לקבל את חוות דעתכם

תודה מראש, רני , מושב בארותיים ,עמק חפר

07 דצמבר 2010
אותה התקלה, אותו פתרון. לפי האתר של מיצובישי (מהקישור הנ"ל), יש לשלב 4X4 לעיתים קרובות (לא נאמר באיזה אינטרוולים) על מנת שהמכלולים החשמליים והפניאומטים לא ייסתמו.
התיקון לא עולה הרבה כסף, אבל עולה בהרבה בזבוז זמן וקריזה.

-->