PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלוב התהפכות לבאגי

באגי
25-03-03, 20:10
שלום אני עכשיו בתחילת פורייקט בניית באגי.
אני עכשיו מתחיל לבונות את כלוב ההתהפכות רצי לדעת אם צינור 40מ"מ צול וחצי עם עובי דופן 2מ"מ ללא תפר זה צינור טוב לכלוב?אם הצינור הזה חזק יעמוד בזמן אמת?הוא כבד?וכמה צריך לעלות מטר מכזה צינור?
בי ותודה
נ.ב
חנן לא רציתה לפני מספר חודשים לבנות באגי?מה בסוף אתה בונה לא בונה?

נמרוד
25-03-03, 21:18
אני מכיר צינורות בקוטר 40 מ"מ עם עובי דופן 3 - 3.5 מ"מ, באלו כדאי להשתמש. צינורות כאלו עם תפר נפוצים מאד בכל חנות ברזל ועולים סדר גודל של 50-60 שקל ל6 מטר, ולדעתי מספיק טובים. צינורות בלי תפר פחות נפוצים והם עולים הרבה יותר - 50 - 90 שקל למטר אחד. אל תסתפק בצינור בעובי 2 מ"מ בשום אופן.

לגבי משקל - צינור בקוטר חיצוני 40 מ"מ ועובי 3.5 מ"מ שוקל 1.64 ק"ג למטר.

באגי
25-03-03, 21:55
ד אז אתה ממליץ לי על צינור ללא תפר?

איזה צינור יחזיק בזמן התהפכות של באגי והיה גם חזק וגם קל? עם תפר בלי ?על מה אתה היתה הולך?

בי ותודה

נמרוד
25-03-03, 22:06
שני הצינורות יחזיקו, אין הבדל במשקל - פלדה זה פלדה. ההבדל במחיר גדול מאד. אם המחיר הוא שיקול אצלך, אז הייתי בוחר בצינור בלי תפר, ולוקח צינור בקוטר 50 מ"מ לקשתות הראשיות לפחות.

שחר 9
26-03-03, 01:41
אני לא יודע באיזה רמת תכנון אתה הולך לבנות את המסגרת אבל תכנון וחישוב מדוייק ונכון שיכלול פרטי חיבור מוצלחים יכול להפתיע אותך שגם צינור עם דופן 2 מ"מ יכול להספיק.

זה תלוי בפרמטרים כמו מבנה גאומטרי וצפיפות המוטות .

בהנחה שבונה באגי ממוצע לא נכנס לתכנון הקונסטרוקציה לך על עבה יותר, גדול יותר, חזק יותר, לדעתי במקרה של מסגרת לבאגי שימוש בצינור ללא תפר יהיה הוצאה מיותרת.

אל תקל ראש בנושא הריתוכים שם בעצם נמצאות נק' התורפה שלך.
לא כל אלקטרודה שהותכה בזרם חשמלי היא ריתוך!!!
ופה זה קריטי אחרי הכל זה אמור להגן עליך בשעת הצורך "לא עלינו".

בהצלחה
שחר

חנן-ג'יפולוג
26-03-03, 09:07
אני ירדתי מנושא הבאגי לאחר שלא הסתדר לי להרכיב תפוח גרירה על הרכב של העבודה, וללא ניידות חינמית אין לי עניין בבאגי.

באגי
26-03-03, 11:39
טוב אני מבולבל כל אחד אומר לי ללכת על צינור אחר
איזה ללכת מה יחזיק לי הצינור בלי התפר ?

נמרוד
26-03-03, 11:45
אל תתבלבל, אמרנו בסופו של דבר אותו דבר - צינור בקוטר 40 ואפילו 50 מ"מ ובעובי לפחות 3 מ"מ. לך על צינור רגיל, עם תפר - ההבדל במחיר עבור צינור DOM בלי תפר הוא פי 5 ויותר, ממש לא מצדיק את השימוש בו.

באגי
26-03-03, 13:34
טוב תודה עזרתם לי מאוד. :D

-->