PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנוגע לסרנים של אביר !

פחנורון
18-02-09, 01:18
חבר שידך בין סרנים של אביר לבלייזר ויצא ילד מופרע אבל לא נעול!
שואל איזה סרנים יושבים (ישבו במקרה הנ"ל) על האביר ואיזה דגם של ARB יתאים להם?
חשוב לציין שסביר להניח שאחד הסרנים הוא דנה 70 והשני 60 (תקנו אם אני טועה)
תודה :p

נמרוד
18-02-09, 11:13
סרנים של אביר הם דנה 60 ודנה 70, 35 שיניים, עם יחס העברה 4.88:1.
מק"טים ARB המתאימים להם הם RD35 וRD53 בהתאמה. תוודא קודם כל שאילו הם אכן הסרנים שיש לך, וראה את כלל הדגמים של ARB בעמוד האחרון בקטלוג המעודכן של החברה:
http://www.arb.com.au/resources/pdf/airLockers/application_chart.pdf

Orang
18-02-09, 21:23
ידידי היקר
אני מצטרף לתשובתו המדוייקת של נמרוד, אך אם בכל זאת נעשה שינוי כלשהו נסה למצוא פה את התשובה
http://www.nationwideparts.com/differentials.htm

בהצלחה...

פחנורון
18-02-09, 23:45
אצלו יש 39 שיניים ואני לא מצליח לאתר דבר כזה בכלל אגב תודה על התשובה הזריזה

פחנורון
19-02-09, 00:20
אצלו יש 39 שיניים ואני לא מצליח לאתר דבר כזה בכלל אגב תודה על התשובה הזריזה
אגב נמרוד..לפי חישוב זריז ..היחס העברה שציינת לא מסתדר לי :roll: לפי חישוב זריז יצא לי או 5/1 או 4.375/1 והצרה העיקרית שגם בקטלוג של ARB לא מופיע לי יחס העברה מדוייק אלא דגמים שהם מעל 4.56 או מתחת ל 4.10 (משהו בסגנון) אבל אני מוכן להשבע שעשיתי לעצמי דאבל צ'ק לספירת השיניים ויצא שם 39 ..ושוב תודה לך על העזרה :grin: , לא מאחל לאף אחד לעבור קטע טכני עם בהמה לא נעולה אוי אוי הזוועות והבושות :wink:

יוני5
19-02-09, 10:12
השיניים שנמרוד מדבר עליהן הן השיניים של הציריה ולא של הקורונה פיניון.

לגבי יחס העברה: אם הסרנים פתוחים, ספור מספר שיניים בקורונה ובפיניון וחלק.
אם לא, תרים גלגל אחד באויר, סובב אותו עד שהדריישפט יעשה 10 סיבובים מלאים (סמן עם גיר למשל את נקודות המוצא על הדריישפט והגלגל על מנת שלא תתבלבל) וספר לנו כמה יצא.

בברכה,
יוני5

נמרוד
19-02-09, 23:49
איזה שיניים ספרת? סרני אביר שאני מכיר הם עם ציריות 35 שיניים Splines. אם ספרת את השיניים על גלגל השיניים הגדול בדיפרנציאל (הקורונה), וקיבלת 39, ספור גם אילו שעל הפיניון. אני מנחש שהמספר הוא 8, ואז אכן יש לך יחס העברה 4.88:1 כמו באביר רגיל.

יש שני סוגי דיפרנציאלים, אתה צריך את זה שמתאים ליחסים של 4.10 ומעלה.

איפון
21-02-09, 02:29
בכל השרשורים ובכל הפרסומים לגבי סרנים מתייחסים למבנה הדיפרנציאל , יחסי העברה וקוטר הסרן.
איפה ניתן להשיג מידע לגבי רוחב הסרן?

גלדיאטור
16-03-09, 19:31
נ"נ לחלקים שלם

שי משה
16-03-09, 19:43
[quote=גלדיאטור;238455]נ"נ לחלקים שלם[/
quot גלדיאטור מה הטלפון שלך בה"פ

תודה שי

kobiarava
16-03-09, 21:18
בכל השרשורים ובכל הפרסומים לגבי סרנים מתייחסים למבנה הדיפרנציאל , יחסי העברה וקוטר הסרן.
איפה ניתן להשיג מידע לגבי רוחב הסרן?

אתר היצרן שמהרכב שלו ירדו הסרנים, כלומר תע"ר. המפרט הטכני של הרכב כולל את מפשק הגלגלים, שהוא רוחב הסרנים כולל הצמיגים.

פחנורון
19-03-09, 23:59
נתחיל בזה:נמרוד אתה צודק! מאיזו שהיא סיבה(כנראה השעות שאני באתר)לא ספרתי את הציריה
אלא קורונה. נמשיך בזה:אותרו המקטים של ARB ונותר רק העניין של לאתר דרך להביא את החלקים ללא עלויות של 5 ספרות כמו שדורש היבואן החייכן שלהם(עם כאלו רווחים גם אני הייתי מחייך) והתקנה ..יהיה בסדר , ונסיים כרגיל בתודה ענקית לכל מי שתרם מנסיונו בתשובה (המהירה ויעילה) :-P

-->