PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיוע לשינוי מידת צמיגים לוויטרה - 205/70R15

נדב42
18-02-09, 11:30
הי,

אני מנסה מזה זמן רב למצוא צמידי שטח הולמים במידה חוקית לוויטרה, אך ללא הצלחה (מקסיס 753 חלבי לטעמי).
המידות המורשות רשמית לוויטרה (93) הן: 195R15 ו- 205/75R15
אני מעוניין להרכיב צמיגים במידה 205/70R15 (מקסיס דגם 8060), אך אני לא מוצא כל דרך לעשות זאת חוקית (בדקתי במכוני רישוי, במחלקה הטכנית של מכשירי תנועה, ואף בעמדה 1 במשרד הרישוי, ואף אחד לא מאשר).

האופן היחיד בו אוכל לעשות זאת הינו למצוא וויטרה שכבר שינו לה ברשיון (טרם התקנות החדשות), ואז יש מכון רישוי שמוכן לבצע את השינוי (יש להשאיר צילום רשיון קיים עם המידה הזו במכון)

האם מישהו מכיר בעלים של וויטרה ששינו את המידה ברשיון ומוכנים לתרום צילום רשיון ?

אשמח לסיוע, ובתודה מראש,

נדב

bobsfog
18-02-09, 17:10
אין לך שום סיבה בעולם לעשות כזה דבר.
א. מקסיס 753 זה צמיג מצויין (אני לא מאמין שבאמת יש הבדל מורגש בינו לכל הצמיג השני של מקסיס שאומנם נראה יותר טוב)
ב. המידה שיש לך כיום גם חוקית וגם יותר גדולה, יש לך יותר גובה, ויותר אוויר להוריד בשטח, זה לא הבדל של שמים וארץ אבל עדיין.

יום טוב

נדב42
18-02-09, 21:13
הי,

ההבדל בגובה זניח למדי (אם כי ברור שעדיף פרופיל גבוה יותר)
ראיתי ומיששתי את שניהם, ונראה לי שה- 8060 עדיף בהרבה בכל תנאי השטח שאני מחפש: חולות (ולהרביץ, לכן הורדת לחץ אוויר מועדת לצביטות דופן צד), בוץ, ומעברים טכניים (כמו שקיפודים עושים את זה: לאט ובזהירות). מבנה הצמיג של ה- 8060 מתאים לי הרבה יותר לכל התנאים האלו ולפני שאני מתפשר על התאמת הצמיג לצרכים ומוציא כסף רב על צמיגים בהתאמה בינונית, אני מעדיף לנסות ולמצוא דרך חוקית להרכיב את הצמיג המתאים לי ביותר.

דרך אגב: אם יש דרך להביא (במחיר סביר) את Michelin O/R XZL (https://www.expeditionexchange.com/michelin/DSC02127.jpg) או
Toyo Tranpath M/T (http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/sbub/cabinet/mt_061.jpg) במידה המקורית 195R15, אשמח גם לכך (הרכב מתנהג יותר טוב עם המידה המקורית, לפחות מנסיון עם הוויטרה הקודמת שהיתה לי) היבואנים לא משתפים פעולה אפילו עם הזמנה מיוחדת של 5 צמיגים.

תודה,

נדב.

GodsFather
19-02-09, 08:20
אתה קצת מצחיק אותי עם כל הסברות הללו שלך... ההבדל בין 70 ל75 לא יורגש מבחינת "קושי" סחיבה או נטל משמעותי על המערכת , כל שכן כשהמידה מאושרת על ידי היצרן שעשה את כל החישובים לעניין.

יש לך מידה מורשית עם מלאי צמיגים נפוץ ומצוין ואתה רוצה לרדת במידות ועוד להפוך עולמות בשביל זה? :confused:

יש שני סמוראים מוכרים בפורום שהאחד רץ עם 753 והשני עם 8060 - יעל 1 ויעל 2 , הידועים גם כאוהד וערן. אני מציע לך לדבר עם שניהם על ההבדלים בביצועים ואולי אף לבקש סיבוב / הכרות קרובה עם הרכבים ותראה אם ההבדל כל כך גדול שמצריך את כל הטרררם שאתה עושה.

ושיהיה בהצלחה.

ohadw50
19-02-09, 09:09
נדב

לי יש את 768 וזה צמיג מעולה הוא עושה בדיוק אותה עבודה כמו הצמיג השני,

גם המחיר שלהם זהה ,

אני מסכים עם אמיר שזה לא משנה כלום בסחיבה של האוטו או בקשיחות של הצמיגים,

נסעתי גם על הרכב שלי וגם על של ערן עם ובלי נעילה וזה אותו הדבר ,

הדבר היחיד שהצמיג השני נראה טיפה יותר קרבי,

בשביל כזה דבר חבל לך על הזמן , אפילו ערן רצה לשנות בעצמו ל 205.75.15 כי זה מגביה את הרכב בקצת ,

אז לשיקולך .
אוהד

שלמי
19-02-09, 11:34
האופן היחיד בו אוכל לעשות זאת הינו למצוא וויטרה שכבר שינו לה ברשיון (טרם התקנות החדשות), ואז יש מכון רישוי שמוכן לבצע את השינוי (יש להשאיר צילום רשיון קיים עם המידה הזו במכון)

אני מתלבט עם בעיה דומה (לנד קרוזר), ובלי קשר למידת הצמיגים הספציפית שציינת, אשמח לקבל את הפרטים של המכון רישוי שמוכן לבצע שינוי כזה (גם בפרטי).

GodsFather
19-02-09, 11:48
אני מתלבט עם בעיה דומה (לנד קרוזר), ובלי קשר למידת הצמיגים הספציפית שציינת, אשמח לקבל את הפרטים של המכון רישוי שמוכן לבצע שינוי כזה (גם בפרטי).

לפי מה שאני יודע, בלנד-קרוזר יש בעיה כי באמת במידה אחת מעל יש צמיגי שטח ובמידה המקורית לא.. אני צודק ?

שלמי
19-02-09, 12:09
הבעיה שלי היא שהצמיגים פשוט קטנים לרכב. לנד קרוזר 75 עם צמיגי קורקינט 205R16 זה פשוט מצחיק. הבעיה היא שאלו הצמיגים היחידים שמותר לפי מכון הרישוי והיבואן. בגלל שהרכב יצא ממכרז רק לפני כשנה, נתקעתי עם הצמיגים הקטנים. לדעתי יש מקסיס בגודל הזה שהם צמיגי שטח לא רעים, אבל עדיין - קטנים לרכב הזה. יש לא מעט 75 ו- 73ששינו מידה בעבר, למשל ל 235X85R16 של BF, בלי להחליף ג'נט, ואם יש מכון רישוי שמאפשר שינוי על בסיס דגם זהה שבוצע בו שינוי בעבר, זה יכול להיות פתרון לבעיה.

נדב42
19-02-09, 21:35
לא מצאתי דגם 768 אצל Maxxis - על איזה צמיג מדובר ?

נדב42
19-02-09, 21:40

אני מעדיף לא לפרסם את שם המכון (לפחות עד שאבצע את השינוי בעצמי).
אם יהיה לך צילום רשיון מתאים, אשמח כמובן לעזור לך בפרטי :)

נדב.

בומס הקופץ
20-02-09, 02:50
אם בראש סדר העדיפויות שלך עומד עניין הנסיעה בחולות למה ללכת על MT?

נדב42
20-02-09, 11:09
אם בראש סדר העדיפויות שלך עומד עניין הנסיעה בחולות למה ללכת על MT?

לא כתבתי שחולות הם בראש סדר העדיפויות, אלא אחד מסוגי השטח, ושלגבי חולות אני מעדיף שלא להוריד עוד לחץ אוויר מחשש לצביטות דופן (גם כך, לחץ האוויר הסטנדרטי בוויטרה נמוך למדי ...)

השטח החביב עלי ביותר הוא דווקא השטח הסלעי ומעברים טכניים (לאט ובזהירות), ודווקא שם יש יתרון משמעותי וחשוב באחיזה של צמיגים עם מרווחים גדולים בין הקוביות, גומי רך ודביק יותר וכו'

חוצמזה, אין לי יותר מדי נסיון בבוץ, ואשמח לשנות את המצב ;)

נדב.

נדב42
20-02-09, 11:36
אתה קצת מצחיק אותי עם כל הסברות הללו שלך... ההבדל בין 70 ל75 לא יורגש מבחינת "קושי" סחיבה או נטל משמעותי על המערכת

צחוק זה דבר בריא, ואני שמח אם גרמתי לך לצחוק, אבל על אילו סברות שלי אתה מדבר ?
לא דיברתי כלל על קושי, סחיבה, נטל, ביצועים או כל דבר שקשור לזה.

חוצמזה ברור שפרופיל גבוה יותר עדיף, אבל בפער הזניח שביו חתך 70 ל- 75 הרי שסוג הצמיג משמעותי הרבה יותר מעוד 5 אחוז בגובה.

המידה מאושרת על ידי היצרן שעשה את כל החישובים לעניין.היצרן מאשר רק 195R15, ו- Autodata מוסיף לכך גם את 205/75R15

יש לך מידה מורשית עם מלאי צמיגים נפוץ ומצויןאשמח לקבל הצעות נוספות לצמיגים במידה המורשית (בנוסף ל- 753 שאותו כבר ראיתי)

יש שני סמוראים מוכרים בפורום שהאחד רץ עם 753 והשני עם 8060 - יעל 1 ויעל 2 , הידועים גם כאוהד וערן. אני מציע לך לדבר עם שניהם על ההבדלים בביצועים ואולי אף לבקש סיבוב / הכרות קרובה עם הרכביםאשמח, כמובן, להפגש עמם, אם מישהו יספר לי איך ליצור קשר ...

נדב.

ohadw50
21-02-09, 15:08
היי

כנראה שקצת הטעתי אותך לא יודע איך הגעתי למספר שרשמתי אבל התכוונתי ל 753
אלו הצמיגים שישי לי עם גאנט של ויטרה , אני מוריד ל 10 PSI בלי שום בעיה ואף פעם לא ברח לי הצמגים לא בשטח קשה ולא בדיונות ,

במידה ואת רוצה להתעייץ או לדבר

אוהד 0547868036

בקשר לצמיגי המקסיסי השניים שלערן יש את יכול לדבר גם איתו אבל הוא גם יגיד לך שזה אותו דבר הוא בעצמו ניסה לשנות מ 205/70/15 ל 205/75/15 אבל לא הצליח לו לך קנה את הצמגים הללו ממקסיס,
ערן 0547868552

אוהד

נדב42
21-02-09, 18:17
כנראה שקצת הטעתי אותך לא יודע איך הגעתי למספר שרשמתי אבל התכוונתי ל 753
אלו הצמיגים שישי לי עם גאנט של ויטרה , אני מוריד ל 10 PSI בלי שום בעיה ואף פעם לא ברח לי הצמגים לא בשטח קשה ולא בדיונות ,

הי אוהד,

החשש שלי הוא לא מבריחה של הצמיג, אלא צביטה של הדופן (חיסול הצמיג למעשה)
ולי זה כבר קרה עם BFGOODRICH , ומאז אני חושש מהורדת לחץ דראסטית.

בכל מקרה, לחץ האוויר הוא לא השיקול העיקרי, אני לא מבלה את עיקר זמני בדיונות.
ה- 753 פשוט לא נראה לי, ועם אגף החשק קשה להתווכח ...

ולטוענים לעניין הגובה, הרי שאפשר לשים גם 215/75R15 שבהם יש צמיגים לרוב (והיו לי חוקית בוויטרה קודמת לפני שנים רבות, אבל אין לי את צילום הרשיון), אבל התחושה שלי מאז היתה פחות "נעוצה" בשטח, אלא עמומה מעט. באופן עקרוני הייתי מעדיף צמיגי שטח במידה המקורית 195R15, אבל כפי שכבר כתבתי למעלה, היבואנים לא מביאים אותם לארץ כלל :-(

בכל מקרה, אם אתם באזור המרכז, אשמח להפגש, להסתכל שוב ולדון בנושא אל מול הצמיגים המורכבים בפועל .. (אני מאזור כפ"ס)

תודה,

נדב.

Ofer_W
23-02-09, 12:06
היי נדב.
הייתי שמח להסבר יותר מפורט על התוכנית שלך סתם כי זה מעניין אותי...

וחוץ מזה אני בעלים גאה של ויטרה 96 עם 215/75R15 ברישיון.
אם זה יכול לעזור לך אני אשמח.

גם אני מאיזור כפר סבא...

kruvi
23-02-09, 12:43
היי נדב.

אם זה יכול לעזור לך אני אשמח.

גם אני מאיזור כפר סבא...

יש דרך לשנות ברישיון את מידת הצמיג מ-195 ל - 205 ???
תודה
איתי

Ofer_W
23-02-09, 15:32
קרובי אין לי מושג
יש פה דוקטורים הרבה יותר גדולים ממני
סורי שאני לא יכול לעזור
קניתי את האוטו עם 215 מאושרים ברישיון.

נדב42
23-02-09, 23:08
יש דרך לשנות ברישיון את מידת הצמיג מ-195 ל - 205 ???
תודה
איתי

אתה יכול לשנות ל- 205/75R15 בכל מכון רישוי.
הבעייה שלי היא שאני רציתי לשנות ל- 205/70R15, וזה, כך מסתבר, סיפור ...

בהצלחה.

נדב42
23-02-09, 23:33
היי נדב.

הי עופר,
אני חושב שכתבתי בפירוט רב, למעלה, אבל אם תרצה אשמח לספק את סקרנותך בטלפון.

אם זה יכול לעזור לך אני אשמח.זה בהחלט יכול לעזור.
התלבטתי רבות לגבי המידה הזו, אשר היתה מורכבת לי בוויטרה קודמת (זו המצולמת מימין מדלגת בקלילות על המדרגה בציר המצלעות)
היתרונות: מגוון צמיגים נרחב ומשובח, גבוה יותר מהמידה אותה חיפשתי.
החסרונות: מגביל מעת את יכולת הצידוד (סיבוב ההגה עד לקצה), לפחות בוויטרה ארוכה, אך אני מאמין שבכולן, אחיזה מעט פחות טובה בכביש (אם כי זניח לעומת הירידה באחיזת כביש עקב שימוש בצמיג שטח מלא).

בקיצור, מכיוון שאני על סף התייאשות מ- 205/70R15 ולאור היתרונות לעיל, אני שוקל כבר כמה ימים את המידה שמורכבת אצלך, כך שאשמח לקבל צילום/סריקה של רשיון הרכב שלך, ולבדוק עם המכון אם הם יסכימו לבצע את השינוי

אני זמין רוב שעות היום והלילה בסלולרי: 2271003 - 054
או בדוא"ל: [email protected]

תודה,

נדב.

Ofer_W
25-02-09, 16:54
נדב
בניגוד אליך לי אין שום מקור להשוואה (ואני מקווה שהבנתי אותך נכון)
אבל אצלי (בויטרה הקצרה שלי) אין שום בעיה עם יכולות הצידוד.
הן למעשה אפילו טובות יותר מרוב הפריבטים שנהגתי עליהן לאחרונה.
לשיקולך...

נדב42
26-02-09, 01:37
נדב
בניגוד אליך לי אין שום מקור להשוואה (ואני מקווה שהבנתי אותך נכון)
אבל אצלי (בויטרה הקצרה שלי) אין שום בעיה עם יכולות הצידוד.
הן למעשה אפילו טובות יותר מרוב הפריבטים שנהגתי עליהן לאחרונה.
לשיקולך...

הי עופר,

זה נכון בהשוואה לפרייבטים, אבל יחסית לוויטרה עם צמיגים מקוריים זה מוגבל.
(כאשר שיניתי בוויטרה הקודמת, הייתי צריך לכוון את מגבילי הצידוד כדי שהצמיג לא ישתפשף בכנף ובמיגון)

בכל מקרה, האם אוכל לקבל את צילום הרשיון שלך ?
(אם זה יוכל לקרות עוד לפני סוף השבוע, זה יהיה נהדר, אני מתכנן לרדת למכתש רמון)

אנא צור עמי קשר לסלולרי: 2271003 - 054

תודה,

נדב.

נדב42
27-02-09, 11:00
טוב, אז נשברתי והתקנתי את ה- 8060 (במידה 205/70R15) , כנראה שאבדוק אותם כבר מחר במכתש רמון ...

לפיכך, אני מחפש צילום רשיון במידב זו בלבד (ותודה לעופר על הנכונות :)

תודה,

נדב.

נדב42
03-03-09, 22:13
טוב, אז נשברתי והתקנתי את ה- 8060 (במידה 205/70R15) , כנראה שאבדוק אותם כבר מחר במכתש רמון ...

אךךךךך ... איזה תענוג :cool:

מעלה נוח בלי פרפור אחד (אם כי הוא היה די נוח גם יחסית לעצמו)
מעלה ערוד בלי 4X4 ובלי פרפור (גם נוח יחסית עכשיו, יש רק קטע אחד עם בורות של הצלבה)
(את מעלה רמון לא ניסיתי, כי הייתי רכב בודד ולא רציתי סיכונים מיותרים, ועוד בלי קליטת סלולרי)

בכביש רטוב (בדרך הלוך) מתנהג סביר (עם החלקות זנב נשלטות בכיכרות, למי שלא מצליח להתאפק מהנע/אה אחורית בכביש)
בשלוליות בכביש מהיר: יציבות כיוונית מרשימה, כנראה עקב ניקוז טוב של הצמיג
בכביש יבש (בדרך חזור) יציב, מעט רועש אבל סביר.

יאללה, למי יש צילום רשיון בשבילי ? :)

נדב.

-->