PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצאתי סדק קטן-מה כדאי לעשות??

riluman
18-02-09, 14:02
שלום לכם, מצאתי ליד החיישן הזה (נראה לי שזה חיישן) סדק קטן, אין לי מושג מה זה החלק הזה ומה ההשלכות, או מה כדאי לעשות, בשביל זה צילמתי ואני שואל אתכם מה אתם ממליצים, אם בכלל זה משנה משהו. (אני יחסים בור במנועים). תודה מראש.

מדובר בויטרה קצרה 94

מוני אורבך
18-02-09, 14:13
זהו חישן גזי הפליטה.

לפי התמונה הסדק הוא בסעפת הפליטה.
אם כן כרגע זה לא אסון. אבל סדק כזה יש לו נטיה להתרחב.
ניתן לתקן בריתוך או להחליף לחדש.
זוהי אינה סכנה מידית בכל מקרה.

אם הסדק הוא על מגן החום (הפח שעל סעפת הפליטה) אין שום בעיה.

riluman
18-02-09, 14:30
הסדק הוא לא על הפח הכסוף אלא על הסעפת עצמה...כדאי לפרק ולהלחים? אני יכול לפרק את הפח ולהלחים הלחמת בדיל...השאלה כמה מתחמם החלק הזה ואם עדיף לרתך? כמה צריך לעלות החלפה של החלק לחדש? תודה על התגובה המהירה

s_n_p
18-02-09, 14:56
הסדק הוא לא על הפח הכסוף אלא על הסעפת עצמה...כדאי לפרק ולהלחים? אני יכול לפרק את הפח ולהלחים הלחמת בדיל...השאלה כמה מתחמם החלק הזה ואם עדיף לרתך? כמה צריך לעלות החלפה של החלק לחדש? תודה על התגובה המהירה

אין טעם לשלם כמה מאות על סעפת חדשה, פשות לך לאגזוזיסת, ותמורת עשרות בודדות יסדרו לך את הבעיה. מומלץ גם לפרק את הפחית ולבדוק המצאות של סדקים נוספים.

מוני אורבך
18-02-09, 15:18
ניתן לתקן את הסדק, אבל זה לא כל כך פשוט.
ריתוך בדיל הוא חסר תועלת, הסעפת בנויה מברזל יציקה עבה
ניתן לרתך אותה. אבל...
יש להשתמש באלקטרודה יעודית לברזל יציקה (ניתן להשיג בזיקה).
חיבים לחמם את כול הסעפת לחום גבוה (150)
אחרת הריתוך במקום אחד עלול ליצור סדקים במקום אחר.
לדעתי רתך טוב, הרבה יותר יתאים לעבודה.

אתה בהחלט יכול לרתך לבד, עבודה די פשוטה.
רק אל תשכח לחמם את הסעפת לפני הריתוך !

riluman
18-02-09, 15:36
או קיי, תודה. מה שנשאר זה רק לבקשת המלצה על רתך טוב בצפון, אזור קרית שמונה?

boba banay
18-02-09, 18:30
כל אגזוזן יכול לרתך לך את זה בעלות די נמוכה

riluman
18-02-09, 23:29
מצאתי רתך מקצועי מאוד עם סוג הריתוך שצריך לריתוך יציקה. השאלה היא עם חימום של הסעפת ע"י נסיעה של נגיד חצי שעה יביא אותה לטמפ' מספיק גבוהה בשביל לרתך אותה? (אני חושב שאין בעיה לרתך כשהיא במקום לאחר הסרת הכיסוי פח, עם הגנה של קונוס מתכם מכל הכיוונים, הסדר נמצא בדיוק למעלה.) מה אתם אומרים?

-->