PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רכב - בקשת לעזרה

amitaikl
21-02-09, 21:10
שלום לכולם,
אני מעוניין לקנות רכב שטח כזה או אחר (ומיד אפרט), שצריך לעמוד בקריטריונים הבאים:
1. הרכב אמור לשמש את האישה (+ שלושה זאטוטים בגדלים משתנים) ביום יום לנסיעות קצרות - סדר גודל של 30 ק"מ ביום
2. טיולי שבת אחת לחודש
3. טיולים של יומיים-שלושה - אחת לחצי שנה
4. תקציב קניה של 25,000 ש"ח. תקציב טיפול ראשוני 5,000 ש"ח
5. לא אמור להיות רכב שטח סופר דופר, לא רכב לטיולי עבירות. משהו שיכול להביא אותנו לנקודה בשטח שלהגיע אליה ברגל היה לוקח יומיים +
6. אמור לתת פתרון יום-יומי נוח ובטוח לאישה.

מה העלו הממצאים התקציביים:
1. לנדרובר דיסקברי - 94-96/7
2. ג'ימי - 95-97
3. פורד אקספלורר 95-96
4. טרופר - 94-98
5. ניסן טראנו - 95-96/7

הלב אומר דיסקברי - וכפי שנאמר כבר לא מספר פעמים רכב שטח קונים בעיקר עם הלב. העניין הוא שרוכב הכלים שראיתי היו כמובן עם קילומטרז' גבוהה + נזילות שמן כאלו ואחרות
ג'ימי גם נשקל ברצינות. נושא הדלק אינו רלוונטי בנסיעות היום-יומיות ובנסיעות הארוכות במילא הולך הרבה דלק. השאלה איך הוא בשטח ואיך הוא שורד את השנים
אקספלורר - אין הרבה מהשנתונים האלו. רכבים מרובי אלקטרוניקה, בעיית חלפים. מצד שני מאוד מפנקים ביום-יום. נושא דלק כמו ג'ימי
טרופר - רכבים טחונים בעיקר. עם זאת קורצים למדי.
טראנו - נסעתי כמה פעמים ולא ממש התרגשתי. נראה לי קצת אנמי וחסר אישיות.

רבותי - אני צריך את עזרתכם. האישה ללא רכב והיא לוחצת!

regev
22-02-09, 22:48
מהפעם האחת שנסעתי על אקספלורר ועוד אחת על ג'ימי- עצתי לך- חבל להעמיד אותם בהתמודדות כרכב טיולים.
אלו רכבים עדינים למדי בחלקם התחתון ובעלי התנהגות מכבידה ולא מהנה על כביש.
בעצם אולי האקספלורר פחות עדין בגחון. הוא עדיין SUV שמרגיש גדול ושוקל גדול וצריך לשפוך דלק כדי להזיזו ממקום למקום. היכרתי אמריקאי ששירת כסייר בגבול מקסיקו, הוא סיפר שהממשל קונה רכבים מכל יצרניות הרכב האמריקאיות כמדיניות, כך הוא צוות לפורד אקספלורר כרכב פטרול לשטח (נגד שב"חים ומבריחים). הוא תיאר את הכלי כלא ג'יפ- אך מספק מאוד כרכב להסיע את המשפחה על השביל אל ה- CAMPING GROUND.

את הטראנו אינני אוהד כי הוא מרגיש לי כמו טרקטור מדי. מצד שני- כרכב יומיום וג'יפ לשימוש לא אתגרי הוא אפשרות שעונה יפה על השאלות.
עם טרופר יש לי נסיון של כשלוש מאות ק"מ נהיגה בארצנו- רק על הכביש. בעליו שטייל איתו טען שגחונו כשל מכונית ובכך יש להתחשב בשטח. לי על הכביש הרכב הרגיש מספיק טוב כרכב לנהוג בו. בוודאי שהוא עונה על צרכי מקום למשפחה.

דיסקברי אינני מכיר באופן אישי אך הייתי מפנה אותך אל אפשרות החיפוש באתר- תוכל להגיע לכמה שרשורים עשירים מאוד בפירוט על הדרך הנכונה לבחור כזה רכב. ברוב המקרים הוא מתואר כרכב שעונה בדיוק על מה שהגדרת כצרכיך.

עד כאן מה שיצא לי להכיר.

amitaikl
22-02-09, 23:36
מהפעם האחת שנסעתי על אקספלורר ועוד אחת על ג'ימי- עצתי לך- חבל להעמיד אותם בהתמודדות כרכב טיולים.
מחיטוטי בפורום הנ"ל ובפורומים נוספים וכן בהתייעצויות בע"פ אופציית האקספלורר הולכת ויורדת. בעיקר עקב נושא התנהגות בשטח (עלובה) וחלפים (נדירים ויקרים).
ג'ימי עדיין נראה לי אופציה ריאלית, אם כי פרסמתי שאלה ספציפית בפורום full size וקיבלתי עליו ביקורת מכסחת. מהצד השני (החיובי) לעומת זאת קיבלתי ביקורת כי ניתן לסוע איתו בשטח, אם כי עדין וייתרונו הגדול הינו בזמינות החלקים והיכולת לבצע התאמות חלקים מרכבים אחרים

את הטראנו אינני אוהד כי הוא מרגיש לי כמו טרקטור מדי. יצא לי לנסוע בו קצת. אכן טרקטורי למדי, אך כפי שכתבת
מצד שני- כרכב יומיום וג'יפ לשימוש לא אתגרי הוא אפשרות שעונה יפה על השאלות.טיולים.

עם טרופר [...]בעליו שטייל איתו טען שגחונו כשל מכונית ובכך יש להתחשב בשטח. מוזר לי לשמוע (לא שאני מפקפק בדבריו) כיון שלי תמיד היה הרושם כי הטרופר הינו כלי שטח עמיד למדי. בעלי טרופרים, בואו להגן על מחמל נפשכם :)

דיסקברי אינני מכיר באופן אישי אך הייתי מפנה אותך אל אפשרות החיפוש באתר
טחנתי את האתר עד זוב דם מהאצבעות המקישות על המקלדת. ההתלבטות קשה. אין ספק כי מדובר ברכב נוח, מפנק ובעל רמת עבירות גבוהה.
אך מה לגבי אמינותו? האם הטענות על אמינות לקויה מגיעות רק ממי שיוצא לטיולי שטח אתגריים ועושה את כל הדרך ברברס "כדי להגביר את הקושי כמו שהיינו עושים לטירונים ביחידה?" ואילו בחיי היום יום מדובר בסה"כ ברכב סביר אשר סובל מתחלואים סטנדרטיים של רכב ישן?

נמרוד
24-02-09, 10:01
עמית, לדעתי אתה נכנס לתוך מלכודת. ב25 אלף שקלים אפשר לקנות, בקושי, רכב ראוי לטיולי סופ"ש - כלומר עומד במהלך השבוע ועומד לצורך תיקונים זמן רב במידת הצורך. אבל לדעתי אי אפשר לקנות בסכום כזה רכב ראוי לנסיעה יומיומית, של אשתך, עם הילדים. רכב שצריך להיות בעל אמינות אבסולוטית. כל אחד מהרכבים שכתבת, שיקנה בסכום של 25, סיכוי גבוה מאד שלא יעמוד בדרישות האמינות ואתה תאכל אותה בגדול כשאשתך תתקע בבוקר עם רכב לא מניע אחרי שכבר נסעת לעבודה, או באמצע כביש איפשהו עם ילד אחד בוכה בדרך לקחת את השני מחוג...

כדי להעמיד רכב שטח שישמש גם לנסיעות יומיומיות של המשפחה, צריך לדעתי תקציב קנייה כפול, לפחות!

אצלי צ'רוקי 94 משמש כבר שלוש שנים כרכב שני לצד פוקוס ליסינג. עם הזמן שעובר והרכב שמתבגר, זה הופך להיות גבולי יותר ויותר, הרכב מקבל צורה ואופי של רכב טיולים ופחות ופחות נוח ליום יום (עדיין עולם אחר לעומת ההילקס והסיקס שקדמו לו...). אני משתדל לסוע בתחבורה ציבורית כמה שאפשר וביום-יום אשתי נוסעת עם הילדות בפוקוס, ועדיין יוצא יומיים בשבוע שאני נוסע בפריבט והיא נוסעת בג'יפ מרחק דומה למה שציינת - 30 קילומטר סך הכל. טפו-טפו סך הכל הצ'רוקי מיושר ומטופל בצורה מסודרת, מעבר למה שהייתי משקיע ברכבים הקודמים, ועדיין הגיל עושה את שלו.

השאלה גם האם אשתך מוכנה לקבל ביום ראשון בבוקר את הרכב שלה אחרי שחזר ביום שבת בלילה מטיול שטפונות?

whisky
24-02-09, 11:07
בתקציב שעליו אתה מדבר יש מעט מאוד רכבים שהייתי ממליץ עליהם:

טארנו, נוח יחסית, עביר יחסית, המוסכים שלהם לא ממש מומלצים (תחפש על קרסו ותגיד לי אם אתה בעניין) דווקא רכב נחמד מאוד.

טרופר, מדובר בצעצוע מאוד נחמד, לא הייתי פוסל את האפשרות.

דיסקו: בחיים לא במחיר כזה, במחיר כזה אתה מקבל נבלה שחוטה, ואני אחד מאלה שמגנים על LR בכל הזדמנות, זו לא שאלה האם תיפול בפח השאלה היחידה היא מה גודל הפח!!!

לגבי הג'ימי והאקספלורר, מהר מאוד תגלה שלדלק יש משמעות רצינית כשמדובר ברכבים האלו, מדובר על זלילה רצינית (ניסיון רק של ג'ימי אבל סיפורים של אקספלורר).

אני הייתי חושב על רכבים כמו: ספורטאג' וויטארה דגמים ישנים ודומיהם, קטנים מאוד נוחים וזולים לאחזקה, הדלק נלגם אבל לא בהיסטריה. והייתי חושב בכלל על הרעיון של רכישת רכב שטח ליום יום במחיר כזה!! אם המחיר מלמד משהו על התקציב לאחזקה בהמשך, לא מומלץ ממש.

מוני אורבך
24-02-09, 11:39
כמו שאמרו קודמי, כל רכב במחיר כזה בדרישות שהצבת הוא בלתי אפשרי.
רכב שהאישה משתמשת בו ומסיע שלושה זעטוטים יום יום חיב להיות רכב אמין, מאוד אמין.
רכב ב 25K מהאפשרויות שצינת יש לו סיכוי קלוש להגיע לדרגת אמינות כזו.
מעבר לזה כול רכב שטח (ובמיוחד ישן) עולה יותר להחזקה (תלוי אם אתה מטפל בו לבד או לא)
הבאת את זה בחשבון?

לעניות דעתי, רד מהענין.
למה שאישתך תסבול מהשגעונות שלך ויום יום תצתרך להתמודד עם רכב לא אמין?

amitaikl
24-02-09, 15:53
למה שאישתך תסבול מהשגעונות שלך ויום יום תצתרך להתמודד עם רכב לא אמין?

אישתי סובלת מהשגעונות שלי כבר הרבה שנים, מה זה עוד אחד... :)

ככל שאני קורא את התגובות אני הולך ומבין שהחלום הזה יצטרך לחכות עוד כמה שנים.... חבל :(

אז תודה על הקדשת תשומת הלב, יום אחד עוד נפגש בקצהו של איזה מעלה...

בכל מקרה אני בונה על האופציות שאני מחזיק - מיליונים של שקלים שרק מחכים למימוש (בסה"כ יש לי טופס לוטו בכיס האחורי שעדיין לא בדקתי, אבל נשמע הרבה יותר טוב להגיד שאני "יושב על אופציות במיליונים", לא ככה? :) )

ושוב תודה לכל המגיבים, החלום ימשיך לחכות....

whisky
25-02-09, 10:17
אישתי סובלת מהשגעונות שלי כבר הרבה שנים, מה זה עוד אחד... :)

ככל שאני קורא את התגובות אני הולך ומבין שהחלום הזה יצטרך לחכות עוד כמה שנים.... חבל :(

אז תודה על הקדשת תשומת הלב, יום אחד עוד נפגש בקצהו של איזה מעלה...

בכל מקרה אני בונה על האופציות שאני מחזיק - מיליונים של שקלים שרק מחכים למימוש (בסה"כ יש לי טופס לוטו בכיס האחורי שעדיין לא בדקתי, אבל נשמע הרבה יותר טוב להגיד שאני "יושב על אופציות במיליונים", לא ככה? :) )

ושוב תודה לכל המגיבים, החלום ימשיך לחכות....

אמרו את זה לפני: "כסף קל הוא כסף שמושג בעבודה קשה!"

אל תוותר על החלום, תחשוב איך לממש אותו בדרך הנכונה זה הכל, אולי עדיף לקנות גרוטאה נחמדה לטיולי סופ"ש במחיר יותר זול ולקנות רכב סביר לנהיגה לאישה ליום יום, תהיה יצירתי...

המון בהצלחה עם הטופס בכיס :)

whisky

KOOKE
25-02-09, 16:28
אז זהו, שבתקציב הזה הרכב היחידי שהייתי ממליץ עליו זהו דווקא הדיסקברי בנזין שנתונים 95-96

אבל, רכוש ראת הרכב עם הררררבה סבלנות.....

בגלל התדמית המפוקפקת של האמינות, הדיסקברי נשחט במחירו וניתן בהחלט למצוא רכבים סבירים יחסית לשנתון במחירים מצחיקים כאלו !!!!!!!!!!!

יש אכן לא מעט דוגמאות לרכבי דיסקברי בעתיים אך בעיקר דגמי הדיזל עם מנוע TDI300 , דגמי הבנזין יותר אמינים...

הרכבים האחרים פשוט הרבה יותר יקרים וברמות תקציב אלו מדובר ברכבים שחוטים ממש.

לעומת זאת, דיסקברי אתה בהחלט יכול למצוא רכב לא שחוט וסביר..

eli84
25-02-09, 16:48
אז זהו, שבתקציב הזה הרכב היחידי שהייתי ממליץ עליו זהו דווקא הדיסקברי בנזין שנתונים 95-96

אבל, רכוש ראת הרכב עם הררררבה סבלנות.....

בגלל התדמית המפוקפקת של האמינות, הדיסקברי נשחט במחירו וניתן בהחלט למצוא רכבים סבירים יחסית לשנתון במחירים מצחיקים כאלו !!!!!!!!!!!

יש אכן לא מעט דוגמאות לרכבי דיסקברי בעתיים אך בעיקר דגמי הדיזל עם מנוע TDI300 , דגמי הבנזין יותר אמינים...

הרכבים האחרים פשוט הרבה יותר יקרים וברמות תקציב אלו מדובר ברכבים שחוטים ממש.

לעומת זאת, דיסקברי אתה בהחלט יכול למצוא רכב לא שחוט וסביר..
תתקשר ל0522403750 יש לו רכב שטח שהוא רוצה למכור ברמת מחירים הזו תדבר איתו

500 מעפ"ש
06-03-09, 20:04
תחשוב על סאנגיונג מוסו, הם נמכרים מאד בזול, גם כאלה עם עבר שנראה סביר.
אולי תצטרך טיפל'ה להגדיל תקציב.

amitaikl
06-03-09, 22:11
תחשוב על סאנגיונג מוסו, הם נמכרים מאד בזול, גם כאלה עם עבר שנראה סביר.
אולי תצטרך טיפל'ה להגדיל תקציב.

מה תוכל לספר לי על המוסו? יש לך? נסעת בו הרבה? צריכ(ח)ת דלק? טיפולים? אמינות?
לגיסי היה לפני 10 שנים קורנדו. בסה"כ היה מאוד נחמד לנהיגה - גם כביש וגם שטח, עם כי היה מפלצתי! טנק שנוסע על הכביש ובגז' שבקושי נכנסת בו גזיה קטנה....

500 מעפ"ש
07-03-09, 13:30
מה תוכל לספר לי על המוסו? יש לך? נסעת בו הרבה? צריכ(ח)ת דלק? טיפולים? אמינות?
לגיסי היה לפני 10 שנים קורנדו. בסה"כ היה מאוד נחמד לנהיגה - גם כביש וגם שטח, עם כי היה מפלצתי! טנק שנוסע על הכביש ובגז' שבקושי נכנסת בו גזיה קטנה....

אין לי מוסו, יש לי סמוראי.
יש הרבה חומר על המוסו באתר, ממליץ לעשות חיפוש.
האמינות הבסיסית צריכה להיות גבוהה ויש למכירה כלים עם יחסית מעט קילומטרז' (ראה יד 2).

-->