PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזו תכנה מציעה יכולות CAD וFEA משולבות ברמה גבוהה?

אלון_ק
21-02-09, 22:11
אני אשמח לשמוע השוואות של היתרונות והחסרונות של Catia, Inventor, Solidworks ו-Solid edge בתחום המדובר. יש לציין כי התחום המעניין מבחינתי הוא הנדסת מכונות וכי אני מכיר את Solidworks והתכנות הצמודות אליה, אבל כמעט ואין לי נסיון עם השאר (יש היכרות מאוד בסיסית עם Inventor).

תודה.

נמרוד
23-02-09, 22:39
כמוך, יש לי היכרות עמוקה רק עם SW. אינבנטור וסולידאדג' הם מתחרות ישירות שלה, ולא מנסיון אישי אך משיחות עם המעטים שיש להם נסיון רב עם תוכנות שונות, אין להן שום נקודות עדיפות על SW ולעומת זאת SW מועדפת על ידי כולם כנוחה ונעימה ביותר לשימוש. Catia היא תוכנה בליגה אחרת לגמרי כולל במחיר.

בכל מקרה חבילת Premium של SW2009 על מחשב חדש וחזק זה לא במקרה הבחירה של כמעט כל מי שהבחירה נתונה בידו בארץ, וגם במקומות אחרים בעולם. תבין מזה מה שאתה רוצה...

אלון_ק
23-02-09, 23:55
מחיר לא משחק תפקיד כרגע - סטונדט בפקולטה מקבל חינם.

השאלה היא האם שווה לי להכיר את קטיה, לדוגמא, בהתחשב בממשק שלה עם Ansys? הרי בסופו של יום אני יכול להכניס לאנסיס parasolid מסוליד או מאינוונטור. אני משער שלקטיה יש יתרון כלשהו כאן והשאלה היא האם שווה לי ללמוד להכיר את קטיה (לא ברמה שאני מכיר את סוליד, רק עד רמה בסיסית שממנה אפשר לזרום) בגלל היתרון היחסי בFEA?

נמרוד
24-02-09, 07:37
לא יודע, אתה מתכוון להתמחות בתוכנות או בהנדסה? תכלע'ס הכל אותו דבר, אתה לומד להשתמש במה שקיים במקום העבודה שלך, ואם אתה יכול לבחור, אז במה שאתה מכיר במילא ונחשב לתוכנה הכי יעילה וידידותית למתכנן - סולידוורקס.

אלון_ק
24-02-09, 10:07
אני נמצא בבועה, לכן אני שואל. הרי אני מכיר סוליד ואנסיס כי זה מה שמלמדים עליו, לא כי זה בהכרח הכי טוב.

תודה!

נמרוד
24-02-09, 10:25
מה שאני מנסה להגיד לך, שהתוכנה הכי טובה היא התוכנה שיש לך, שהתרגלת אליה ומאפשרת לך להיות יצירתי ולתכנן מהר וביעילות. אני לא חושב שיש משהו שאתה לא יכול לתכנן בסולידוורקס שאתה מכיר. אם יש מגבלות הן נמצאות במחשב וכוח העיבוד שלו, לא בתוכנה.

ישי
17-03-09, 14:43
אהלן,
אני עובד מספר שנים כמתכנן מכאני,
עבדתי כ7 שנים עם solidedge וכעת אני עובד עם solidworks.
אין יתרון ברור בין השניים, רק שבsolidworks יש את הקוסומוס שממש קל לעבוד איתו.
ברור שעם התוכנה שאיתה התחלת לעבוד, יהיה לך הרבה יותר קל.
אני הייתי בכיף עובד עם solidedg, פשוט זה מה שיש בעבודה שלי (למדתי את הsolidworks רק מהtutorial והנסיון).
שיהיה המשך יומעולה!
ישי

-->