PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקנות כריתת עצים בחצר הפרטית. מי שמע?

מידבר
22-02-09, 22:06
לאחרונה שמעתי כי:
1.הוצאו תקנות חדשות במסגרתן חל איסור לכרות עצים מסויימים אפילו הם נטועים בחצר פרטית.
2.אותם "עצים מסויימים" המפורטים ברשימה שפורסמה ע'י הגוף הרלוונטי ,הינם למעשה כמעט כלל עצי ארצנו למעט קבוצה מצומצמת הכוללת בעיקר עצי הדר.
3.העובר על התקנות צפוי לקנס כספי כבד.

נשמע לי מעט תמוה.

מישהו יוכל להוסיף מידע.
נכון/לא נכון ?

Pageup
22-02-09, 23:29
נכון, כריתה של עץ מהרשימה דורש אישור מפקיד היערות
גם אם הוא נשתל אצלך בגינה. ההגדרה היא על עץ מעל גובה 2 מטר
וקוטר הגזע 10 ס"מ בגובה 1.30 מטר.
רשימה של העצים המוגנים:
http://www.kkl.org.il/kkl/hebrew/nosim_ikaryim/yeharot/protect%20the%20forests/protect%20the%20forest.x#tdTitle2

ofervan
23-02-09, 00:11
לפני פיזור הכנסת לקראת הבחירות התקבל תיקון לחוק התכנון והבנייה שייכנס לתוקפו החל ממאי 2009. על פי התיקון אסור לכרות או להעתיק עץ בוגר ללא אישור מפקיד היערות.
על פי התיקון החדש - עץ בוגר הוא כל עץ שגובהו מעל 1 מטר וקוטר גזעו בגובה 1.3 מ' הינו מעל 10 ס"מ (כלומר, כמעט כל העצים בארץ).
וכן, אסור לך לכרות עץ בוגר גם אם אתה שתלת אותו והוא נמצא אצלך בחצר, ללא אישור מפקיד היערות.
למעשה, יש כמה פקידי יערות, חלקם בקק"ל וחלקם במשרד החקלאות. אגב, להם אפשר לדווח גם על כריתות לא חוקיות. להלן רשימה חלקית שלהם:

משרד פקיד היערות, משרד החקלאות: 03-9485816

ד"ר צביקה אבני, פקיד יערות, קק"ל 02-9905566, 050-5517537

חגי שניר, פקיד יערות, משרד החקלאות 050-6241211

אגרונום ישראל גלון, פקיד יערות, הגנת אילנות, משרד החקלאות 050-6241556

עמיקם ריקלין, מנהל יחידת הפיקוח בקק"ל, 050-468867 02-9905561

פנינה איטח, ראש ענף פקיד היערות, משרד החקלאות 050-6241427

עודד זנטון
23-02-09, 10:28
דמוקרטיה, לא?

moisofnik
23-02-09, 10:31
נפלא. אם עקרת פיקוס שהשתולל והרים לך את הריצוף ושכן מניאק בכה ל"פקיד היערות" - אתה עבריין....

שילכו כל הפקידים האלה ביחד ויסתובבו ליד הכפרים בכרמל בהם המקומיים כורתים בשיטתיות את פארק הכרמל - נראה אותם שם גיבורים:rolleyes:

מידבר
24-02-09, 19:25
[QUOTE=ofervan;235568]לפני פיזור הכנסת לקראת הבחירות התקבל תיקון לחוק התכנון והבנייה שייכנס לתוקפו החל ממאי 2009. על פי התיקון אסור לכרות או להעתיק עץ בוגר ללא אישור מפקיד היערות.
על פי התיקון החדש - עץ בוגר הוא כל עץ שגובהו מעל 1 מטר וקוטר גזעו בגובה 1.3 מ' הינו מעל 10 ס"מ (כלומר, כמעט כל העצים בארץ).
וכן, אסור לך לכרות עץ בוגר גם אם אתה שתלת אותו והוא נמצא אצלך בחצר, ללא אישור מפקיד היערות.
למעשה, יש כמה פקידי יערות, חלקם בקק"ל וחלקם במשרד החקלאות. אגב, להם אפשר לדווח גם על כריתות לא חוקיות.

ובנתיים, עד מאי 09 מותר לכרות ?

ofervan
24-02-09, 20:01
ובנתיים, עד מאי 09 מותר לכרות ?[/QUOTE]
כן, כפוף לתקנות הקיימות המגדירות מהם העצים המוגנים (רשימה שלהם מופיעה בלינק באחת התגובות שמעלי). כריתת עץ מוגן דורשת אישור מפקיד היערות.

ofervan
24-02-09, 20:15
היות וקיימות כרגע שתי רשימות של עצים מוגנים, אחת על פי פקודת היערות ואחת על פי חוק ערכי טבע מוגנים - ויש ביניהן חפיפה מסויימת - תוכל לראות את הרשימות המועודכנות בלינק הבא (גלול עד סוף הקטע):
http://www.ecowave.org.il/alaperek_new.php?ind=275
רשימות אלה בתוקף עד 30.4 שנה זו, ומהראשון במאי נכנס לתוקף התיקון החדש לחוק שכאמור מגדיר כמעט כל עץ בארץ כעץ מוגן.

עודד זנטון
24-02-09, 20:59
הצעת חוק:
החל ממחר כולם, אבל כולם, ללא יוצא מהכלל חייבים ללבוש סומבררו בימות הקיץ.
החוק למען האזרח כמובן, מעבר לחיסכון הכלכלי למדינה בהוצאות טיפול רפואי.
מעבר לפן הירוק שמובע בעובדה שאמבולנסים יסעו פחות.
כמובן, שאני (כיוזם החוק) מיבא סומבררואים לפרנסתי מזה חודשיים.

אגב, משום מה, מרגיש לי כאולי כבר הכנסת הנכבד, מר ארדן, מעורב איכשהו בשטות.

lizard
24-02-09, 23:46
למה אתם קופצים לפני שניסיתם בכלל? מה יש לכם נגד סומבררו?

סתם... :-)

לדעתי, למרות הטרחה המרובה, זה טוב שיש את החוק הזה. אני בטוח שכשחוקקו אותו לא חשבו על בעל האדמה שצריך לעקור עץ כי הוא שובר לו את הבית או משהו כזה. זה נחקק כדי שהשכן שגר לידך לא יוכל לחתוך לך את העץ שגדלת מילדות כי הוא חוסם לו את הצלחת לווין, או את החראות שהורגים את העצים ביערות.

אז כן, אתה צריך אישור של שומר יערות או איך שלא קוראים לזה, ניסיתם להשיג כזה אישור? אולי זה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים? חוץ מזה, בחצר שלך, מי כבר ישים לב אם פתאום חסר עץ?

עודד זנטון
25-02-09, 10:57
מיכה,
אם העץ שלי גידל ענפים שמפריעים לשכן, אני מניח שיהיה מאוד לא מנומס מצידי להשאיר מפגע בחלון שלו.
מה הבעיה הגדולה לקצץ כמה ענפים ולחיות בשלום?
מעבר לכך,
כאשר מדינה מסירה באופן עיקבי את הזכות האלמנטרית של אדם לנהוג ברכושו כרצונו, היא מתנערת מהמושג "דמוקרטיה".
אתה יודע, יש כמה אנשים בארץ שקצת פוחדים משלטון העם, שהרי מי כמוהם לדעת טוב ממני מה טוב לישראל?
אמירות כמו "מי בכלל ישים לב אם תגזור עץ בגינה שלך" הם טעות נוראית.
אני לא מוכן שיהפכו אותי לעבריין גם אם לא מתכוונים לתבוע אותי לדין בשל כך.
אני אוהב להיות אזרח טוב ושומר חוק.
יותר מדי חשוב לי החוק בארץ מכדי שאתן למישהו לדחוף אותי לעבור עליו.
עם זאת, אני אדם חושב (וזה תופס גם אם אני לא) ויודע מה טוב לי ולגינה שלי.

החוק הזה הוא המשך ישיר לחוקים שמונעים ממני לשפר את הרכב (ראה דיון גודל צמיגים לאחרונה),
להחזיק נשק אישי להגנה עצמית (וזאת לאחר שכילד בן 21 נתנו לי טנק שלם ו3 נפשות אומללות..),
לרכב על אופניים ללא קסדה (כן, גם בתוך המושב אני חייב קסדה)
ועוד המון חוקים ש"מגינים" עלי.

לצערי, היום, אני עבריין הלא מעט תחומים בגלל אותם מעצבנים שהתעקשו להגן עלי איפה שלא ביקשתי את עזרתם!

kd2
25-02-09, 11:31
מחזק את עודד.
בשטח עירוני פרטי זה דבילי לאסור לכרות עץ ללא אישור מרשות כזאת או אחרת.
בקיבוץ לעומת זאת מדללים וכורתים עצים חופשי חודשי.

sharonkal80
22-10-12, 14:30
מעניין לקרוא את כל התגובות.

האמת שגם אני נתקלתי בזה לפני שבועיים שביררתי איך להוריד את הדקל שכבר מאיים לפרוץ לי לסלון ואז באמת הבנתי שצריך אישורים וכל זה וזה היה די סיוט למען האמת.

בכל מקרה, אני אז הגעתי לאתר הזה ושם בעצם קיבלתי את כל המידע שהייתי צריכה.

הנה הקישור - *** דיווחנו לאתר שאליו הפנית שאת עושה עבודה גרועה בקידום אתרים - נקווה שיפטרו אותך ***

מקווה שזה יעזור לכל מי שצריך כריתה בעתיד, לי זה מאוד עזר בכל אופן.

בברכה,

שרון.

gp1
22-10-12, 21:32
באיזה קיבוץ ? ולמה לא תשאל אולי הם הוציאו אישורים ? מחפש לייצר עליהום ? ולהאשים הקיבוצניקים בעוד פשע ?

למי שיש בעיה עם העץ בחצר שלו : תקרא לכורת מקצועי והוא יטפל לך באישורים .
וטוב שיש את החוק הזה . מפני שכל אחד שחשקה נפשו , מוריד עצים . ולמה שמול בניין מסויים בפתח תקוה שישנו עץ אקליפטוס בן 100 + שנים אז לא יורידו
ובת"א כן ?

דרך אגב אדון עודד , אם כבר מדברים על דמוקרטיה . יש אנשים פה שטוענים שזכותם האזרחית היא לנהוג בכבישים . בארה"ב, לפחות בניו יורק .ובניו ג'רזי אומרים לך וגם בענישה שלנהוג בכביש ציבורי זה פריבילגיה ולא זכות . ולכן אם תנהג בשלילה העונש הוא קשה יותר מאשר נהגת ללא רשיון כלל . מפני שנענשת והפרת את העונש .
ושם יש יותר דמוקרטיה מישראל דרך אגב בלי להיכנס לפוליטיקה אבל כמשל , תראה לי בארה"ב או באנגליה ואפילו בצרפת , חברי קונגרס סנאט שישתתפו בפעילות נגד המדינה שלהם ? ניקח לדוגמא את אירן יש חרם עלי לא תמצא אחד שקורא נגד ואם מחר יהיה סגר ימי על אירן , לא תראה אחד קורא נגד או מנסה לפרוץ.

אז בשבילך החוק הזה יוצר את המצב שלהוריד עץ זה פריבילגיה ולא זכות .

נמרוד
22-10-12, 22:18
GP, שמת לב שזה שרשור מלפני שלוש שנים? ;)
אבל העיקר שהוצאת את מה שהיה לך, לא טוב לשמור בבטן...

-->