PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשמים מטיול בוץ יער חדרה בשבת או איזה טיפולים צריך לעשות אחרי חציית מקווי מים עמוקים?

דיננוזאור שטח
23-02-09, 11:15
שבת האחרונה שטח הדיונות מדרום ליער חדרה
בני שחר ואני מגעים להתאמן בנהיגה בדיונות בשטח מגוון רחב של מכשולים חלקם חול וחלקם בוץ מבוצבץ בשטח די הרבה גיפים וטרקטורונים בהתחלה נסענו אחרי גימיני וטראנו וטיפסנו אחריהם אחרי זה אחרי זה אחרי שני סופות הנעילות זה כיף מארץ הכפים כל מה שהסופות עשו לא הייתה לי בעיה אפילו במקומות שנידרשה רגל כבדה על הגז עברנו לאט ובלי הרבה מאמץ

פתאום הגיע לשטח שיירה של גיפים לכולם מכשרי קשר טיול מאורגן מאתר אחר, ובחרו לעלות מעלה מבוצבץ קשה במיוחד הגיפ המסוקס והמדוגם של המוביל עלה יפה אחריו גימיני נעול מלא ואחרי זה כמה כלים לא נעולים שבהתחלה לא הצליחו לעבור אבל כשבאו עם תנופה והמון גז אחד הצליח לטפס הטרופר עם הנעילות עלה באיטיות בלי מאמץ ללא הנעילות היה קשה ...

באו להציץ לי מתחת למכסה ולראות איך זה שאני עובר את זה כל כך בקלות לאחר היכרות קלה הוזמנתי להצטרף לטיול ומחאר שאין לי מכשיר קשר ניקבע מקומי בשיירה אחרי המוביל...

וכאן מתחילה הסאגה, בדרך חזרה ליער בחר המוביל את השביל המערבי הצמוד לפסי הרכבת, בהתחלה היו שלוליות בוץ שהרכבים עברו עם הרבה החלקות ופיפורים, ככל שהתקדמנו בשביל גדדלו השלוליות והעמיקו, אני סומך על המוביל שיודע מה הוא עושה הרי אני חדש בתחום , כמובן שהוא בדיזל עם שנורקל ואני בנזין בלי... אמנם אני הכי גבוה בשירה אבל בכל זאת...

האסטרטגיה של המוביל היא לבוא ברייס איימים לשלולית דבר המייצר גל ענק של מים עד מעל הרכב... אני נכנס לשלולית לאט משולב בטורים גבוההים עוד שלולית ועוד שלולית עד שהגענו אבוי לאגם ממש שחוסם את הציר, בחיי צריך קאנו בכדי לצלוח לא גיפ, בצד האגם איזה עשרה גיפים כולל סופות שניסו לעבור את המכשול ביער מהצד בשלבי שקיעה שונים כולל סופה מדוגמת שהגדילה לעשות כמעט כל מה שרואים ממנה זה זוג הפנסים העליונים מעל קשת ההתהפכות כל כך מצטער שלא צילמתי אבל הייתי עסוק בלעשות במכנסיים מרוב פחד נסיונות החילוץ של הסופה על ידילאנד קרוזר לא צלחו ועכשיו המוביל שלנו נכנס ברייס ויוצא בשן והעיין מהאגם, עכשיו תורי המים עמוקים מאוד מעל גובה הגלגל החלטתי שאם אני בא לאט אני נשאר באמצע האגם, לחזור אני לא יכול כי מאחורי רכבים שמחכים לתורם לעבור באגם, בצד אי אפשר למה שם עמק הבכא בין האקליפטוסים פזורים נציגים של כל יצרני הגיפים המכובדים ביותר טרקטור הובא על מנת לחלץ את הקורבנות של האסון

טוב אין ברירה תופס תאוצה גל ענק מכסה את הגיפ עד הגג וצולח את האגם בהצלחה עוצר מיד בצד הדרך מדומם ובכיל ורעדה מרים מכסה מנוע, הכל רטוב כולל המצבר פותח את הפילטר אויר נושם לרווחה הפילטר יבש אבל יש מעט מים בתחתית תא האויר... מוציא סמרטוטים מייבש הכל כולל המצבר ותא הפילטר, ומניע בפחד המנוע נשמע תקין בהתחלה קצת זייף בטורים נמוכים כנראה בגלל הרטיבות אבל אחרי כמה דקות התייבש וצלילו הערב חזר...

אתמול הזמנתי שנורקל,

אבל יש לי כמה שאלות
1. מה הטיפולים שצריך אחרי שחייה במים עמוקים
2. איך כדאי לנקות את הטינופת מתא המנוע במיוחד את האלטרנטור? קיטור זה טוב?

חנן-ג'יפולוג
23-02-09, 11:57
יש בעיה עם השנורקל כי הוא נותן לך אשלייה שאם המנוע עובד כשהוא טבול במים אז הכול בסדר, והוא נותן לך את האומץ להיכנס לעומקי מים שלא היית נכנס אליהם ללא שנורקל.

אז זהו, שזה לא נכון. הכול ממש לא בסדר. כל שאר המכלולים נמצאים בסיכון גבוה לחדירת מים אליהם והנזקים הם אמנם לא מיידיים, אבל בהחלט יכולים להיות עצומים.
מה שרצוי מאוד שתעשה זה לבדוק (ולחדש ע"פ הצורך) את השמנים והגריזים בכל מקום שהם נמצאים. יש מקומות שזה קל יחסית, כמו למשל בסרנים ובגיר. יש מקומות שזה פחות קל, כמו לגרז מכלולים שבאים עם פטמות גירוז, יש מקומות שזה קשה, כמו מיסבי הגלגלים הקדמיים, ויש מקומות שזה בלתי אפשרי בכלל, כמו למשל בצלבים ללא פיטמות גירוז או במיסבים של מותחני הרצועות.

ולמי יש כוח לעשות את כל זה בחזרה מהטיול במוצ"ש?
לאף אחד, ולכן הנזקים העתידיים הם כמעט ודאיים.

ויחד עם זאת, זה פאן גדול, ללא ספק, ואני כותב את זה למרות שכבר שילמתי בעבר מספר פעמים על השטויות האלה בהחלפת מכלולים פנימיים בגיר ובהחלפה סיטונאית של מיסבי גלגלים.

איציק - 4X6ZH
23-02-09, 13:18
[quote=דיננוזאור שטח;235610]
האסטרטגיה של המוביל היא לבוא ברייס איימים לשלולית דבר המייצר גל ענק של מים עד מעל הרכב...
quote]

גם אני משוגע בוץ .
אבל להתסתער לתוך שלולית שאני לא מכיר :roll:

אולי אולי זה ששקע לפניך השאיר שם אבן ( קטנה )
ואלה שבאו לחלץ הניחו להם משטחים שלא יתלכלכו להם הרגלים :-D

איציק

IlanHadar
23-02-09, 20:55
כמו שחנן כתב, הבעיה העיקרית היא בדיפרנציאלים ובגיר, אם עמדת זמן מה לפני שנכנסת למים והדיפרנציאלים היו קרים אז הסבירות שהם הכניסו מים נמוכה, אם נכנסת אחרי נסיעה והם היו חמים אז זה סיפור אחר.

לגבי הגיר, כמו שחנן כתב, אם אתה בטוח שנכנסו מים כדאי לטפל מיד.

asafk
23-02-09, 22:04
לשטוף הכל, אבל הכל! במים מתוקים, והרבה. לא בלחץ גדול (של גרניק) שיפרוץ אטמים, אלא על ידי צינור גינה. הבוץ מתקשה וקורע מחזירי שמן. הבוץ נכנס לכל מיני מקומות וחריצים של חלקים נעים.
לבדוק שמנים (נקיים ולא "טחינה" אפורה), לגרז כל פטמה פנויה, לראות את הגריז המלוכלך יוצא עד שאתה רואה גריז נקי (אבל לא את פטמות הניקוז של הבלמים, אם לא אכפת לך).
ולאטום, לאטום, לאטום. גריז דיאלקטרי בכל קונקטור וקונקטור, כולל חוטי הצתה. גריז דיאלקטרי באטם של המפלג (אם יש). כך אתה תהיה מוכן יותר לפעם הבאה.

אסף.

סוזי המשתוללת
02-03-09, 10:19
אם לא עצרת בתוך שלוליות עמוקות אז כמו אסף- צינור מיים
אם נתקעת /שקעת /עצרת מסיבה כלשהי מעל גובה חצי גלגל - בדיקת שמנים בדיפרנציאלים
עברת את סף הדלת - שמני טרנספר גיר
האלטרנטור ממוקם יחסית נמוך אם כי זה לא אמור להפריע לו למעט החלפת מייסבים מדי פעם - שטיפה עם מיים נקיים
פתח יניקת האויר ללא שנורקל הוא במרומי הכנף הקדמית צד נהג כך שנסיעה איטית ושקולה תעשה לרוב עבודה טובה יותר מנהיגה פרועה
מפסק בורר המצבים של הגיר נמצא על הגיר בחוץ בגובה סף הדלת ואינו חסיד גדול של מים אם כבר פתחו אותו :mrgreen:

ofiredri
02-03-09, 12:25
עם איזה רכב אתה ?
בכל מקרה חשוב מאוד להגביה את הנשמים כדי שלא יכנסו מים דרכם לגיר ו/או לטרנספר .

-->