PDA

צפייה בגרסה מלאה : 4.3" - האם מספיק?

naish
24-02-09, 20:18
שלום

בשעה טובה קניתי גרנד ויטרה 2006
אני רוצה לקנות GPS לצורכי טיולים בשטח בלבד. אני לא צריך GPS בשביל נסיעות רגילות.
1- האם מסך 4.3" מספיק לניווטים בשטח? (אלו רב המכשירים הנמכרים) יש גם 5", 7" אבל הם יקרים משמעותית
2- יש המלצה על יצרן? (רב המכשירים הם של mio, globalsat, garmin)
3- איזה תוכנת מפות מומלצת לשטח?

יש לי נסיון ניווט של 3 שנים עם סמוראי + מפות 1:50 + סיפור דרך מספרים של ברקאי
אין לי נסיון ניווט עם GPS

תודה מראש, שי

Micha
25-02-09, 10:13
כן ולא.
אם רוצים באמת לנווט עם זה, גודל מינימלי (לדעתי כמובן. זה אינדיבידואלי) זה 7" .
אז למה כן ? כי אתה יודע לעבוד עם מפות.

אפשר בהחלט להסתפק במכשיר טוב עם 4.3" כאשר מפת הנייר נמצאת איתך ומאפשרת לך את הראייה המרחבית.

לגבי תוכנות -אם אתה מחפש פתרון מלא, יש בארץ את נויגייד , לנדגייד, עמוד ענן וריינג'ר.
את ריינג'ר אני לא מכיר אבל לא נתקלתי בדברים טובים עליה.
נויגייד טובה ומאפשרת (בגירסה המליאה) גם עבודה על PC (תכנון מסלול ו"שפיכתו" למכשיר).
עמוד ענן טובה וזולה ( מבחינת Value for money - האופצייה המועדפת עלי).
לנדגייד לא זולה (ולטעמי גם לא מבריקה).

udi500
28-02-09, 23:08
מצטרף לדעתו של מיכה.
אני מנווט מס' שנים עם מסך "5.6 (מכשיר מעולה בשם נוויגיטור עם תוכנת SPACE MACHINE) הכוללת את כל מפות סימון השבילים בארץ. המכשיר הוא עזר למפות הנייר.
לאחרונה רכשתי פוג'יטסו עם מסך "10.4.
אם אתה מתכנן את הטיול מראש - לדעתי כל מסך קטן מספיק לך והוא עזר לניווט, וזה בד"כ מה שאני עושה.
הבעיה שברגע שיש שינוי בציר (שינוי במסלול, חסימה מקומית וכד') מסך קטן לא נותן את האפשרות לפתור את הבעיה. מסך גדול נח יותר.
הבעיה עם מסך גדול בגרנד ויטרה - שהרכב קטן ואין אפשרויות נוחות למתקן את המסך כך שלא יפריע לחיי היומיום ולא לכריות האוויר. אני כרגע עובד על הפתרון.
אם אתה רוצה להתרשם משניהם - דבר איתי.
אודי
052-5565715

naish
04-03-09, 00:57
תודה
נראה לי שאני ילך על 7" של mio
10" זה באמת גדול בשביל ויטרה
שי

נמרוד
04-03-09, 09:05
התנסיתי במהלך השנה האחרונה במגוון מכשירי ניווט יעודיים (באדיבות נ.צ. מכשירי ניווט) בגדלים של 4.3, 5, ו7 אינץ', עם תוכנות ניווט שונות.

מבחינת המכשירים - בוודאי שמסך 7 אינץ' עדיף... אבל שים לב, מכשיר ה7 אינץ' שהתנסיתי איתו אינו מצוייד בסוללה - ולכן כשהוא מחובר לשקע מצית הוא כבה בכל הדממה של הרכב. בנוסף אינך יכול להוציא אותו מהרכב... הפתרון כך נאמר לי הוא להתקין לו כבל יעודי ישירות למצבר ולא דרך שקע מצית. ועדיין אי אפשר למשל להעביר אותו לג'יפ שכן לעיון. לעומת זאת מכשיר גלובלסאט 5 אינץ' שטיילתי איתו בסוכות האחרון היה מצויין - מסך בהיר ביותר ביום, ועובד עם ובלי מתח - כלומר עובד רצוף כל היום בלי מגבלה.

מכשירי 4.3 אינץ' המסך באמת קטן, אבל עדיין מאפשר ניווט (גם GPS ללא מסך מאפשר ניווט...). ההבדל האמיתי הוא בין התוכנות. נביגייד ועמוד ענן הן תוכנות טובות שמאפשרות ניווט ולא משנה על איזה מכשיר. לנדגייד היא פשוט לא. היא באמת לא הרבה יותר ממפה נעה, פונקצית הזום שלה מאד בעייתית (קופצת בעצמה למפה בקנ"מ גבוה) והופכת אותה לבלתי נסבלת על מסך קטן. על 7 אינץ' היא היתה עוד איכשהו סבירה.

גלובלסאט 5 אינץ' עם עמוד-ענן - עד היום זה השילוב המוצלח ביותר שהתנסיתי בו.

naish
04-03-09, 22:15
בדקתי.
ב- mio יש סוללה והוא מגיע עם תוכנת עמוד ענן
דגמים אחרים מגיעים עם נויגייד ולחלקם באמת אין סוללה
בדקתי באתר של GlobalSat - אין להם גודל של 7"
למעשה ההיצע בגודל הזה הוא קטן מאד

עכשיו נשאר לראות איך אני מתקין את המכשיר הגדול הזה באוטו

תודה על העצות,
שי

udi500
05-04-09, 21:19
שבוע שעבר ראיתי תוכנת ניווט שטח CompeGPS - עושה רושם מעולה ורצה על כל מכשיר - הסבר בעברית:
http://guygps.blogspot.com/
מעבר לכך לדעתי זול בהרבה יותר לרכוש מחשב טאבלט משומש (החל מ-400 ש"ח וצפונה) עם מסך באיזה גודל שתרצה, שיש לו בכל מקרה סוללה וכל מה שצריך ...

-->