PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לג'יפאי מתחיל

pachul
25-03-03, 20:52
בדקתי היום CJ8 מודל 90' לפני קניה(לא במכון) אין יותר מידי ידע בנושא ועל פניו הג'יפ נראה במצב מצויין אני אפרט את הנתןנים שאני יודע עד עכשיו ואם תוכלו לחוות דעתכם לגבי המחיר.
CJ8 פתוח,מערכת הזרקה,צמיגי שטח 31/10.5/15,שתי כננות (אחורה קדימה)וורן 9000 ו6000,נעילה אחורית 100%(לא יודע שם),נעילה קדמית 70% לפי עין לא מקצועית הרכב נראה במצב טוב מאד.
השאלה היא האם מחיר של 38,000 ש"ח הוא מחיר סביר ולא מוגזם.
תודה רבה מראש שרון

נמרוד
25-03-03, 21:04
שרון שלום,
אתה מתאר ג'יפ מושקע מאד. אם הוא אכן במצב טוב מאד, והשיפורים נעשו מתוך ידע בצורה נכונה, בעיקר מערכת ההזרקה, הוא שווה לפחות 30K, ויתכן ש38 זה לא יותר מדי. סיקס מודל 90 מדוגם ומושקע, זה הקנייה הנכונה, ולא הייתי מפיל עסקה טובה על כמה אלפי שקלים. ד.א. רכב כזה צריך להיות מיוחד, תן עוד פרטים, סיכוי טוב שהוא מוכר לחברים ותוכל לשמוע גם על ההיסטוריה שלו.

pachul
25-03-03, 21:28
הג'יפ בהחלט נראה מושקע ובעל הרכב (מבארותיים) נראה בחור שמבין ושומר על הרכב כרגע הג'יפ בצבע לבן עם ברז'נט מלא גם בצבע לבן אין פרטים נוספים כרגע.
כמו שאמרתי הרכב נראה לי שווה את ההשקעה(אבל מה אני מבין עד היום רכבתי על טרופר :roll: ).
שרון

נמרוד
25-03-03, 21:48
לגבי בדיקה שרון - הדרך הנכונה היא קודם כל להעזר במישהו וותיק לבדיקה ראשונית (אני אשמח לעזור באזור הצפון). רק כאשר ממש סגורים על הרכב והמחיר אפשר לקחת ל"ווידוי הריגה" אצל אחד ממוסכי הג'יפים או המשפרים הטובים, בלי התחיבות, ואחד כזה שבשום פנים ואופן לא קרוב למוכר. זאת על מנת, למשל, לפתוח דיפרנציאלים, גיר, תיבת העברה כדי לבדוק את המצב ולראות איזו נעילה מותקנת (למרות שבעל נסיון יוכל לזהות גם בלי לפרק), לבצע בדיקת קומפרסיה למנוע. אין שום טעם ללכת למכון רגיל, הם סתם יתנו לך רשימת רג'קטים שתכניס בך את הפחד של האלוהים.

pachul
25-03-03, 21:54
O.K הג'יפ נמצא באזור בארותיים האם יש מישהו שיוכל לעזור בבדיקה הראשונית.
שרון

UNIX
25-03-03, 22:29
38 אלף שקלים חדשים על סיקס מודל 90??? תגידו לי השתגעתם?????

אז מה עם יש לו מערכת הזרקה???

אפשר לקנות סיקס מודל 90 במצב טוב ב 20 שקל לעשות לו הזרקה צבע כללי

ברזנט חדש או פיברגלס , 2 כננות אם אתה כל כך צריך (לדעתי מוגזם אבל מי יודע אין נסיון בזה)

ועוד הרבה מאוד שיפורים למנוע ולכל מה שרק תרצה ועדיין לא תגיע ל 38 אלף
שקל נראה לי מאוד מוגזם

תחשוב פעמיים אפילו שלושה

זה פשוט מרגיז אותי שאנשים רוצים כל כך הרבה כסף !!!

יוני5
25-03-03, 23:18
ולמה UNIX עולה הרבה יותר מWINDOWS?

UNIX ידידי,

ראשית חזקה עליך שאם נמרוד כתב את מה שכתב, יש לו דעה שאין לשלול אותה במחי מקלדת תוך זעם מעושה ש"מרגיז לראות אנשים שדורשים כל כך הרבה כסף".

שנית, נראה אותך שם מערכת הזרקה, צמיגים, נעילות ולפי מה שנשמע יש עוד הרבה יותר, בהרבה פחות כסף. וכיהודי טוב אענה לך בשאלה על שאלה: מדוע דנים חכמים אמריקאים, באינטנסיביות כזו, בשיפורים לBBD הידוע לשמצה?
אם זה עשוי כהלכה, ופתרו את "מחלות הילדות" זה בהחלט עשוי להיות שווה את הכסף.

יוני5

חנן-ג'יפולוג
26-03-03, 00:10
כן, ברוך?
אתה מוכן לתת לנו תיאור קצר של עלות קנייה והתקנה של שתי נעילות, שתי כננות והזרקה?
תוסיף על זה בבקשה כמה עלה לך לקנות ג'יפ ולהביא אותו למצב כזה שעוד כמה ימים הוא יצא מהשבתה ארוכה ויצליח לדדות עוד קצת.
אני אחסוך לך, הנה סיכום ביניים שביצעת לפני אי אילו תקלות שפירטת מאז:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=222

בסביבות 28000 ש"ח על רכב שלא הייתי ממליץ גם לשונאים שלי (הכול על פי התיאורים שלך, אני לא מכיר אישית את הג'יפ).

אתה חושב שזה לא מתאים? אל תקנה, או תוסיף שלדעתך זה לא מתאים. מכאן ועד ההתלהמות שהבעת הדרך ארוכה. ולפני שאתה רץ קדימה יש לך מושג באילו נעילות מדובר ומה מחירן לפני שאתה חורץ דין על המחיר?

קצת הערכה לחבר לתחביב, ואין לי מושג מי הבחור, שעשה (בניגוד לחלקנו) מהרכב שלו, משהו שהוא קצת יותר מגרוטאה.

(כן... התעצבנתי) .

UNIX
26-03-03, 09:02
חנן קודם כל תודה רבה לך על הכל אבל לא משנה זה לא על מה שאנחנו מדברים

נכון עלה לי הרבה כסף כי עשיתי מלא טעויות ובו נגיד שקרעתי לג'יפ את הצורה

ועברתי איתו במלא מקומות שרק הגיפים שרואים בערוץ 5 עם arb וצמיגי ענק

עברו אבל לא משנה זה עדיין לא העיקר לא מדובר עלי מדובר על לקנות גי'פ

ב 38000 לא שללתי כלום ואני באמת לא יודע איזה נעילות יש לו שם בדיפרנציאלים .

אבל סיקס מודל 90 במצב טוב הכוונה מנוע ומכלולים טובים לא צריך לעלות

יותר מ 20 אלף ו20 זה גם קצת מוגזם !!

בעוד 18 אלף שקל תאמין לי אתה יכול לעשות גם נעילות , הזרקה , כננות ,

וחוץ מזה שאתה תכיר את הרכב שלך שאתה בנית ולא מישהו אחר !!!

אתה תבנה אותו איך שאתה רוצה וזה שהוא מתחיל אז לא כזה נורא כי

ככה הוא רק ילמד על היכולות של הכלי שלו .

אתם בעצמכם אמרתם לא פעם ולא פעמיים שנהג מתחיל צריך לנהוג

קצת על גי'פ סטנדרטי ואני יודע שהיה לו טרופר אבל אין בכלל קשר

בין הרכבים .

חוץ מזה חנן הגי'פ שלי לא כזה גרוטאה כמו שעשית ממנו בקרוב הוא יצא מהמוסך

והוא במצב ממש טוב , הכל כמעט חדש , נכון השקעתי הרבה כי היה מה להשקיע הקניה שלי לא הייתה כזו מוצלחת קניתי עוד לפני שהייתי בפורום ואת האמת אני בטוח שאם הייתי כאן לפני לא הייתי קונה אותו או שהייתי מוריד סכום נאה לבן אדם שמכר לי .

בעזרת השם חנן עוד יצא לאנשים בפורום הזה לארגן טיול אחד גדול יחד

בלי קשר להפרשי גילים יש לנו הרי את אותה השריטה וחוץ מזה זה נראה

לי מאוד בטיחותי להסתובב איתכם אין ממה לדאוג את האמת.

ואז כולם יראו את הסיקס שלי ואני בטוח שיפסיקו להעליב אותו :_(((

כל הזמן מעליבים אותו עוד בסוף הוא יפרוץ בבכי של שמן מסכן

חנן-ג'יפולוג
26-03-03, 09:32
נתחיל מעובדות:
להתקין דטרויט לוקר אחורית עלה לי 5200 ש"ח לפני חמש שנים.
כננת עלתה לי כ5500 ש"ח.
טרוטראק קדמית לא עולה הרבה פחות מדטרויט.
כננת 6000 לא בהרבה יותר זולה מכננת 9000 כשעלויות רישוי והתקנה זהות.
קיט הזרקת דלק הכי זול עולה בארה"ב 850 דולר. ולפי ההכפלות המקובלות בארץ, קיט כזה, אם היה נמכר כאן היה עולה כ9000 ש"ח לא כולל עבודה.
עד כאן, מדובר על עלויות של פלוס מינוס 32000 ש"ח.
גם סיקס במצב מצוין שנקנה ב20K ש"ח ידרוש עוד יישור קו מינימלי, כמו שאתה יודע מנסיונך, וכבר אתה מדבר עלויות של מינימום 55000 ש"ח.
הבחור מבקש 38000 ש"ח. אתה עדיין עצבני?

יש סיכוי טוב שלקנות את הג'יפ הזה, זו לא הדרך שאני, כתפרן מצוי, הייתי הולך בה. כנראה שהייתי קונה ג'יפ בסיסי טוב, עובד עליו בעבודה עצמית, שם ספול אחורי ולוקרייט קדמי מוברחים מארה"ב וכננת ומגיע לעלות כוללת נמוכה בהרבה. אבל הברחות ועבודה עצמית זו לא הדרך שבה מוכר צריך לתמחר את הג'יפ שלו וזו לא הדרך שבה קונה צריך לשפוט את המחיר.

לגבי הג'יפ שלך, זה לא קשור אליך ואין לך מה לקחת את זה אישית. זה מה שאני חושב על כל רכב שמתוקן עם חלפים משומשים, בין אם זה סיקס רקוב ובין אם זה הפאג'רו של חבר אחר שעמוס בחלקים ממגרשי גרוטאות. אני לא הייתי ממליץ לאף אחד רכב כזה.

חנן-ג'יפולוג
26-03-03, 09:44
אגב, אל תתבלבל, בלמים משומשים, ומנוע "מימ"ח" זה לא "הכול חדש".
כתבתי לך כבר בזמנו בהודעה פרטית כתגובה על שאלה ששאלת אותי. סיפור הימ"ח הוא בבל"ט של סוחרים. אם המנוע לא יושב בארגז עץ חדש עם חותמת של תאריך שיפוץ והוא מעולם לא ישב על ג'יפ לאחר השיפוץ, אז הוא לא מנוע משופץ. הוא מנוע מפירוק שאולי עשה 1000 ק"מ ואולי עשה 400000 ק"מ לאחר השיפוץ. לפי מה שתיארת באחת ההודעות שלך, המנוע שלך ללא ספק מפירוק ולא משופץ, וללא שום ספק עשה יותר מ 1000 ק"מ מיום שיפוצו.

אל תתבלבל, זה לא נגדך, זה בעדך, אני חושב שהדרך שאתה הולך בה היא לא נכונה ואני מנסה לכוון אותך לדרך שתתן לך ג'יפ שגם אפשר להנות ממנו.

UNIX
26-03-03, 11:19
חנן כבר אמרתי לך ברקסים חדשים

סטרטר משופץ ועוד הרבה

pachul
26-03-03, 17:32
חברה אין צורך להתעצבן.
הסיבה שאני מעדיף לקנות ג'יפ שיחסית כרגע אין צורך בתוספות מיוחדות הוא שאין לי זמן כרגע לעבוד על הג'יפ ובגלל שהניסיון שלי בטיפול בג'יפים הוא כמעט אפסי אני בטוח שזה ישאב ממני זמן שאין לי.
שרון

נמרוד
26-03-03, 17:45
שרון, דרך המחשבה שלך נכונה. עדיף לקנות ג'יפ מושקע ומדוגם. תמיד תמצא דברים נוספים לעשות אם וכאשר יהיה לך זמן וחשק.

רן סיטון
26-03-03, 18:13
מחזק את דברי נמרוד...
* המחיר ממש לא גבוה אם כל השיפורים אכן
מתפקדים כמו שצריך
*אם תרצה בדיקה, אתה לא יותר מ15 דקות נסיעה
מארנון (בארותיים-פרדס חנה)
*רק שתבין שאתה לא לבד, קיבלתי לא מזמן הצעה לקניית
הסיקס שלי, 88 משופר יפה, אך לא מוזרק, ב36000 ש"ח
ו...סירבתי בנימוס, זה זול מידי!
אם אני לא תועה, אז מדובר על הסיקס של ערן?

-->