PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמן ממסרה ידני

gali
17-05-04, 17:49
אני מתכונן לקראת החלפת שמנים כללית בדיפנדר (TDI300), בעיון בספר האחזקה מצאתי כי לממסרת ידנית מומלץ שמן מסוג ATF DexronIID. שמן זה ידוע לי כנוזל לממסרת הידראולית.
האם נפלה טעות בספר או שבאמת זהו הנוזל שבשימוש?

כמו כן, איזה שמן מנוע מומלץ? הספר מציין שימוש ב15W40 כאשר הבנתי כי רוב הלנדרוברים בארץ משתמשים ב 10W40 ואפילו ב 5W40 (נראה לי דליל מדי).

תודה מראש.

עמי
17-05-04, 17:56
אל תשתמש בATF DexronIID.
לאחר שהתברר כי השמן הנ"ל אינו מתאים לתיבות ההילוכים מסוג R380, הופצה הוראה טכנית חדשה, לפיה יש להשתמש בשמן גיר מסוג MTF94 TEXACO.
אם איני טועה מדובר בשמן 75-90 סינטטי שעומד בתקן GL-5 (אני לא בטוח לגמרי, אבל אפשר לבדוק).

עמי
17-05-04, 18:02
אגב, לגבי שמן מנוע - נראה כי כל שמן מנוע מינרלי איכותי יתאים. מדובר במנוע דיזל בעל תכנון מיושן יחסית (אם כי בעל מגדש טורבו).
בארץ משום מה, ואולי בעקבות תופעת הגורואיזם אשר טיפחו מטעמיהם (המובנים כשלעצמם) פחד מובנה שהוא כיום, להוותנו, נחלתם של רבים מבעלי הלנדרובר, נפוץ השימוש בשמן סינטטי מלא, שמתאים דווקא למנועים של אימפרזה טורבו או, להבדיל, מיצובישי קינג.
אפילו אני, בעוונותי, משתמש בשמן חצי-סינטטי, בבחינת, לא יזיק, לא יועיל.

eran4x4
17-05-04, 19:20
עמי

למנועים עם טורבו נדמה לי שלא רק הגורואים ממליצים על חצי סינטטי או סינטטי.....

ד ו ר ו ן
17-05-04, 20:01
ערן,
טורבומוטור של "דלק", שמן מינראלי 15W40 בתקן מתאים למנועי טורבו,כך גם מצוייןם ע"ג האריזה, 50 ~ש"ח לגלון במבצע בACE כבר הרבה זמן, זה מה ששמים אצלנו כבר שנים והמנועים חיים יופי עם זה בתנאי עבודה קשים(החלפת שמן כל 5.K).

ארז
17-05-04, 23:18
ערן ,אתה באמת חושב שבאפריקה או כל מדינת עולם III (חוץ מישראל :lol: ) שמים שמן סינטטי???מנסיון אני אומר לך שלא....ותאמין לי המנועים שם עובדים ועובדים ועובדים...חיים את אותו אורך חיים כמו פה ולפעמיים הרבה יותר.

-->