PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני או פראדו?

ערן10
26-02-09, 13:53
אני יודע שהם לא דומים בכלל ..
בהתחלה חשבתי על ג'ימני 07 -08 באזור השמונים אלף, עם אחריות חדש ובלי בעיות..
קצת מפחידים אותי שהוא קטן מידי ואין מקום לכלום.
ואני שוקל אותו מול טויטה פרדו, אבל אז זה בערך מוריד אותי ל2002.

השאלה שלי מבחינת תחזוקה והוצאות?
כמה שותה הפראדו בנסיעה בכביש או בשטח?
כמה יהיו הוצאות תיקונים וביטוח ?
האם פראדו 2002 צפוי להיות במוסך?
האם יש הבדל בינהם בעבירות בשטח?

אין לי עוד רכב שטח והכוונה בסופישבוע לנסוע ליום יומיים.
ביום יום נוסע חצי שעה לעבודה הלוך וחזור ופעם בשבוע נסיעה ארוכה.
אין לי ילדים כל שזה רק אני ואולי עוד אדם או שניים, אבל בג'ימני המקום הוא ממש קטן..

אני גם פתוח להמלצות על רכבים אחרים באזור 80000
תודה.

ערן

אור .ס.
26-02-09, 15:39
היי, גם לי יש ג'ימני אני רווק ללא חברה, יצאתי כבר לטיול של 3 ימים לבד עם פול ציוד בתוך הרכב (ללא גגון וללא עזרה ברכבים אחרים), יצאתי לטיול של יומיים עם עוד בנאדם וגם הסתדרנו ללא גגון או עזרה מרכבים אחרים.
רק רוצה להסב את תשומת לבך:
ב80 אלף, אתה תקנה או ג'ימני 07 (או 08 עם 70K ק"מ גיר רגיל שמוצע למכירה ב85K ואני מאמין שאפשר למתוח אותו למטה קצת כי הק"מ גבוה), אם תלך לקנות פראדו זה יהיה או 99 או 00, האוטו בטוח יצטרך מוסך מידי פעם כי מדובר ברכבים שנסעו בדר"כ 200K ק"מ בערך, חלק מהזמן בשטח ואין מה לעשות יש בלאי לפעמים.

ערן10
26-02-09, 16:42
היי, גם לי יש ג'ימני אני רווק ללא חברה, יצאתי כבר לטיול של 3 ימים לבד עם פול ציוד בתוך הרכב (ללא גגון וללא עזרה ברכבים אחרים), יצאתי לטיול של יומיים עם עוד בנאדם וגם הסתדרנו ללא גגון או עזרה מרכבים אחרים.
רק רוצה להסב את תשומת לבך:
ב80 אלף, אתה תקנה או ג'ימני 07 (או 08 עם 70K ק"מ גיר רגיל שמוצע למכירה ב85K ואני מאמין שאפשר למתוח אותו למטה קצת כי הק"מ גבוה), אם תלך לקנות פראדו זה יהיה או 99 או 00, האוטו בטוח יצטרך מוסך מידי פעם כי מדובר ברכבים שנסעו בדר"כ 200K ק"מ בערך, חלק מהזמן בשטח ואין מה לעשות יש בלאי לפעמים.

איזה שנה הג'ימני שלך?
אתה מרוצה ממנו ? ממליץ?
ואתה בעצם אומר שטיול של יומיים לא מומלץ יותר מבנאדם אחד?

אור .ס.
26-02-09, 16:59
אהלן, האוטו שלי 2008, מרוצה ? לא מילה !
אני כ"כ מבסוט מהאוטו, שבכלל אין לתאר, אני נוסע בג'יפ עם יכולות שטח לא רעות (ניתן לאמר לפעמים מפתיעות), אבל התחזוקה היא ממש כמו של פרייבט, לדוגמא ביטוח: 4300 ש"ח לשנה, מקיף+חובה לכל נהג מגיל 20 (מעל 24 זה באיזור 3500-3700), דלק 1:10 באוטומט.
לגבי טיול יותר מיומיים כן מומלץ או לא:
א. צריך ללמוד, לקחת דברים שבאמת צריך ולא מלתחה קומפלט כאילו נוסעים לשהות באילת (לאנשים יש נטיה לקחת את כל הבית ברכב "שלא יחסר", מכאן נובעת בעיה של מקום).
ב. תמיד אפשר להסתדר עם גגון/העברת ציוד לרכבים אחרים.
ג. שכחתי להגיד שבטיול ל3 ימים לצין, לקחתי איתי סתם דברים חסרי שימוש, מעבר לכך הוכנס לרכבי ציוד של חבר אחר, ועדיין המושב הקדמי שלי נשאר פנוי לכל מי שרוצה + שדה ראיה לחלון אחורי (בקיצר לא הייתי עמוס לגמרי).
חוצמזה, כמה כבר אתה יוצא לטיולים של 3 ימים ? 4 פעמים בשנה ?
אני לא חושב שזה שווה את הירידה לרכב בן 8 או 9 עם בלאי, אתה תעשה מה שנראה לך ;)

ערן10
26-02-09, 17:57
תודה אור..
ג'ימני 08- 07 , אפשר להוריד אנשים מהמחירון?

אור .ס.
26-02-09, 18:50
היי, אני ניסתי למכור את הרכב עקב בעיה כלכלית
כל מי שהגיע/הרים טלפון רצה לשלם 90K על רכב שמושקע ב15K (בולמים+קפיצים, צמיגים, פגוש צינורות, מערכת סטריאו ועוד כל מיני קטנות), כאשר זה בעצם המחירון של הרכב.
יש די הרבה מודעות של 08 בלוח, ואנשים לא מצליחים למכור, בגלל שזה מאוד קרוב לעלות של רכב חדש (105 אפשר להוציא היום חדש מהחברה עם קצת לחץ), אז הרוב מעדיפים או לקנות חדש או לחפש 2006 (שאם תשים לב אין הרבה בלוחות למשל).
יש עכשיו אחת אדומה 07 עם 22K נראת טוב, אם לא מפריע לך צבע אדום (אני אישית מת על זה) אז שווה בדיקה.

ערן10
26-02-09, 20:14
היי, אני ניסתי למכור את הרכב עקב בעיה כלכלית
כל מי שהגיע/הרים טלפון רצה לשלם 90K על רכב שמושקע ב15K (בולמים+קפיצים, צמיגים, פגוש צינורות, מערכת סטריאו ועוד כל מיני קטנות), כאשר זה בעצם המחירון של הרכב.
יש די הרבה מודעות של 08 בלוח, ואנשים לא מצליחים למכור, בגלל שזה מאוד קרוב לעלות של רכב חדש (105 אפשר להוציא היום חדש מהחברה עם קצת לחץ), אז הרוב מעדיפים או לקנות חדש או לחפש 2006 (שאם תשים לב אין הרבה בלוחות למשל).
יש עכשיו אחת אדומה 07 עם 22K נראת טוב, אם לא מפריע לך צבע אדום (אני אישית מת על זה) אז שווה בדיקה.

אני כרגע חם על אלה עם שני צבעים, נראה לי שזה רק 2008..
תודה :p

אור .ס.
26-02-09, 21:51
היי, יש אחד כחול/כסוף עם 9K ק"מ ע"פ הפרסום, אבל זה 90K, אם יש לך להוציא את זה, אז תתחדש :)

ערן10
27-02-09, 15:30
כן ראיתי אותו הוא בינתיים לא מוריד במחיר למרות שהוא מנסה יותר מחודשיים למכור...

מישהו יודע על צריכת דלק של פראדו01 -01 כמה הוא עושה לליטר,
האם יש סבירות גבוהה להגיע למוסך איתו?
עלויות וכו'.

אור .ס.
27-02-09, 15:36
אהלן, יש לי 2 חברים עם פראדו, לא עובר חודש בלי תקלה, לגבי עלויות אין לי מושג כי שניהם מחלטרים.
בדלק אני מאמין בין 1:8 עד 1:10
תנסה לחפש פראדו מאיזו סטודנטית חח אולי יפול מזלך ותמצא משהו שלא זיינו עם ק"מ הגיוני ;)

sgill
27-02-09, 16:02
פראדו, במקרה הטוב 1:7 משולב בלי שטח. רק עיר ומחוץ לעיר

אני במקומך היתי הולך על הג'מיני, כרכב שטח ראשון הוא עדיף, תיסע, תהנה, תלמד את השטח שנתיים וגם תוכל לחסוך כסף כי הוא זול לאחזקה.

עוד שנתיים כשתהיה "מבושל" תחשוב על החלפה ואז תהיה הרבה יותר מנוסה ולא רק פראדו יהיה אופציה.

ערן10
01-03-09, 08:40
פראדו, במקרה הטוב 1:7 משולב בלי שטח. רק עיר ומחוץ לעיר

אני במקומך היתי הולך על הג'מיני, כרכב שטח ראשון הוא עדיף, תיסע, תהנה, תלמד את השטח שנתיים וגם תוכל לחסוך כסף כי הוא זול לאחזקה.

עוד שנתיים כשתהיה "מבושל" תחשוב על החלפה ואז תהיה הרבה יותר מנוסה ולא רק פראדו יהיה אופציה.

תודה לכם,
זה מה שהייתי צריך לשמוע.
שבוע טוב לכולם.

whisky
01-03-09, 17:07
ג'ימני לדעתי עדיף כמעט על כל רכב, מדובר על מפלצת שטח שמסתתרת בגוף של גמד.

זה באמת אחד הרכבים הכי מפתיעים שפגשתי, ואני נוהג על דיפנדר. אני קצת חולק על מה שכותבים פה על האוטומט. אבל מעבר לזה, במיוחד אם לא מדובר על טיולים מרובי משתתפים. אחד החזקים, עדיף בהרבה על הפארדו.

לגבי העבירות, מה שהרכב הזה מפסיד במרווח הגחון הוא מחזיר בענק במרחק הסרנים שלו, שגורם לו להיות חתול תעלול. כל מה שאנשים אהבו בגודל של החמישיות האגדתיות בצבא זה מה שנותן לג'ימני את העבירות המופלאה שלו.

מניסיון שלי, יש הרבה מקומות שהגי'מני יביך את הרכבים האחרים (אפילו דיפנדר), מבחינת גודל עדיף אולי דיפנדר 90 או פארדו, אבל אם אתה לא בקטע של לנסוע שלושה אנשים ויותר, אפשר לחיות עם זה (בקושי לפעמים).

whisky

אור .ס.
01-03-09, 17:17
וואי איזה כיף לקרוא טוקבק כזה על ג'ימני :)
גורם לי להתאהב ברכב הזה כל יום יותר ויותר.
(תאמינו אני מספיק מאוהב בו חח אני משדל כל אחד לקנות כזה)

ערן10
04-03-09, 13:34
ג'ימני לדעתי עדיף כמעט על כל רכב, מדובר על מפלצת שטח שמסתתרת בגוף של גמד.

זה באמת אחד הרכבים הכי מפתיעים שפגשתי, ואני נוהג על דיפנדר. אני קצת חולק על מה שכותבים פה על האוטומט. אבל מעבר לזה, במיוחד אם לא מדובר על טיולים מרובי משתתפים. אחד החזקים, עדיף בהרבה על הפארדו.

לגבי העבירות, מה שהרכב הזה מפסיד במרווח הגחון הוא מחזיר בענק במרחק הסרנים שלו, שגורם לו להיות חתול תעלול. כל מה שאנשים אהבו בגודל של החמישיות האגדתיות בצבא זה מה שנותן לג'ימני את העבירות המופלאה שלו.

מניסיון שלי, יש הרבה מקומות שהגי'מני יביך את הרכבים האחרים (אפילו דיפנדר), מבחינת גודל עדיף אולי דיפנדר 90 או פארדו, אבל אם אתה לא בקטע של לנסוע שלושה אנשים ויותר, אפשר לחיות עם זה (בקושי לפעמים).

whisky

אתה מחזק את דברי האחרים..
אני הולך על ג'ימני עכשיו נשאר לי רק למצוא את זה שמחכה לי..

-->