PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לעזרה בתכנון מערכת השקיה במי מזגנים

המשוטט
26-02-09, 17:05
לצורך ניסוי אני מעוניין להקים מערכת המשתמשת במי המזגן .
המערכת מורכבת ממיכל איסוף למי המזגן ושתי אגניות איסוף לשאריות מים (מצ"ב שירטוט).

הבעיות שלי הן:
א. איך לצמצם עלויות ,כך השמשאבה שתשמש להזרמת מים ממיכל האיסוף למקום ההשקיה תשאב על הדרך את המים מהאגניות למיכל האיסוף (מרחק של ~ 15-20 מטר) .
ב. הוספת מי ברז למיכל האיסוף אם אין מספיק מי מזגן .
ג. הפעלת ההשקיה עם מחשב השקייה קיים .
ד. איזה לחץ נדרש בהשקיה (או מה הלחץ שיוצא מהברז).
ה. היכן ניתן לייצר אגניות זולות ועמידות לחלודה וקרינת שמש (נירוסטה יקר לי).

תודה מראש

אביחי

landrover
26-02-09, 18:13
יש חברה בקיבוץ החותרים שמתעסקת בדיוק בדברים האלה (מזגנים ירוקים)- יתכן ואוכל לעזור לך להשיג פרטים אם אתה מעוניין.

אמיר.

דובי ח
26-02-09, 19:12
חלק מצמחי הנוי אינם אוהבי "מי מזגן" .
אתה זקוק למשאבה+ווסת אוטומטי שתחזיק לחץ קבוע בצינור של כ 1 באר, ברז חשמלי סטנדרטי
זקוק ללחץ בכניסה בכדי להיפתח.
אגניות=ג'ריקן 25ל ?
אצלי הצינורות הוארכו וכל מזגן מגיע לעץ/שיח - הכי פשוט והכי זול.
תומר א.

טלסקופ
26-02-09, 22:49
לא יודע אם זה מקרי או לא, אבל עץ הנקטרינה שליד ביתי, שנותק ממערכת ההשקיה הרגילה וקיבל מים מהמזגן בלבד, התפגר חיש מהר....

בדוק טוב את הנושא .

ניר.א
26-02-09, 22:55
לפני שאתה מתכנן מערכת כזאת כדאי שתבדוק את כמות המים שהמזגנים מפיקים
אתה עלול לגלות שהכמות היא לא כל כך גדולה ולא שווה לבנות כזאת מערכת בשביל כזאת כמות!?
אצלי הניקוז של שני מזגנים מגיע לערוגת הנענע ולמרות זאת בקיץ אני צריך מדי פעם להוסיף מים!

דרור הראל
27-02-09, 00:58
לחץ נדרש במערכת השקייה?

הכל תלוי,בסוג המערכת שאתה מקים-יש מערכות טפטוף שמשמשות להשקייה בגרביטציה והלחץ הנדרש להפעלה שלהם הוא פחות משני מטר(לחץ נמדד בגובה-1 BAR שווה 10 מטר).
באופן עקרוני ניתן לתכנן מערכת שתעבוד בגרביטציה בלבד(בהנחה שהמזגנים תלויים והגינה שטוחה או בעלת שיפוע חיובי),ללא צורך במשאבות וברזים דורשי לחץ הפעלה כמו ברזים חשמליים.בכל מקרה תכנון של השקייה בטפטוף בלחץ נמוך,תדרוש פחות אנרגייה וציוד בדרג לחץ נמוך יותר וזול יותר.

דרור

המשוטט
27-02-09, 09:21
ראשית תודה לעונים
אמיר אשמח לשמוע פרטים - תודה
הרכב המצע הגידולי מכיל את כל הדרוש לצמח כך שאנו זקוקים רק למים ללא מלחים
המצעים הינם ברוחב של 180 ממ ובעובי של 3 ממ כך שג'ריקן לא יעזור ואני מעדיץ אגנית סגורה עד כמה שניתן,
ובמהלך הלילה עלה לי רעיון להשתמש בצינור ביוב שאקפד ראשו.
בנוגע לברז החשמלי - לעניות דעתי ניתן לוותר עליו היות וההשקיה תופעל למעשה מרגע הפעלת המשאבה, אני רק צריך להמיר את את האות מהמחשב לקונטקטור להפעלת המשאבה .

בכל מקרה הארתם את עיני

תודה

אביחי

itayhi
27-02-09, 11:22
אני רק צריך להמיר את את האות מהמחשב לקונטקטור להפעלת המשאבה .

יש קונטקטורים עם פיקוד 12/24 וולט.

אני מניח שאם מחפשים ממש טוב אפשר למצוא גם עפ פיקוד 6 וולט.

מה מתח האות שמוציא המחשב?

איתי

המשוטט
27-02-09, 15:31
איתי, כמדומני הברזים החשמליים הם של 12V אדע רק ביום א' ,אשמח להפניה לספק כל שהוא באיזורנו או בעדיפות נמוכה בת"א.

דרור, מדובר בהפרשי גבהים בעייתים היות ומדובר בסוג של גינון אנכי ,המתזים נמצאים כ מטר מעל המזגנים ,
כך שבכל מקרה אני חייב משאבה ,האם לחברה שלך בארץ יש מוצרים שמתאימים לי?.

ניר, כרגע נראה שאשתמש במצוף שירותים בכדי לשמור על מפלס מים מינימלי במיכל האגירה בחיבור לברז מים.

אז כל מה שנותר לי הוא למצוא משאבה שתספק לחץ של ברז ותוכל לשאוב את שאריות המים מהאגניות,בזמן הפעלת ההשקיה
או משאבה זולה עם מצופים כל שהם .

נ.ב מידות הממשטים היו צרכים להות בס"מ ולא במ"מ =גובה 250 ס"מ רוחב 180 ס"מ עובי 3 ס"מ

תודה לכולם

אביחי

ניר.א
27-02-09, 15:51
בדרך כלל במחשבי השקיה המחשב אינו מוציא אות/מתח, אלא סוגר מגע
מי שמוציא את המתח הוא שנאי ובדרך כלל משתמשים שנאי וברזים במתח 12V

itayhi
27-02-09, 16:10
ניר,

סוגר מגע מבחינתי זה מוציא מתח,
אם הוא סוגר מגע ומפעיל ברז חשמלי (ולא מעניין כרגע דרך מה עובר המתח/אות), על אותו משקל הוא יכול להפעיל קונטקטור.
אין סיבה שזרם שמספיק להחזקת ברז חשמלי במצב פתוח לא יספיק להפעלת הקונטקטור.

אביחי,

יש כמה ספקים שאני עובד איתם ואינני מעוניין לעשות פרסומת על גבי הפורום לספק כזה או אחר, שניים מתוכם באזוה"ת בכפ"ס.
מה גם שקרוב לוודאי שאני אוכל לקנות לך במחיר נמוך יותר מזה שאתה תקנה....
הכי טוב שתרים אלי טלפון ביום ראשון, ונראה איך עוזרים לך.

שבת שלום

איתי

דרור הראל
27-02-09, 17:22
אביחי

בנוגע לברז נוסף למילוי המיכל,
לא בטוח שאתה תריך ברז-תתקין מצוף ניאגרה וחבר אותו ישירות למיכל-ברגע שהמפלס ירד הוא ימלא את המיכל,תשאיר מקום במיכל למפלס יתר שיהווה לעמשה את מי המזגנים-כך תמיד יהיו לך מים במיכל.
משאבה- ניתן להשתמש גם במאבה בסגנון שאנחנו משתמשים בגיפים למיכלי המים-כאלו שמופעלות כשהן מרגישות תת לחץ-אבל עדיין צריך ברז חשמלי לסגירה ופתיחה. משאבה וברז יחד לא אמור לעבור את ה500 שקלים.(אךה אם אתה משקה בספיקות גבוהות-שזה נתון שלא נתתה והוא חשוב מאד לחשוב ציוד ההשקיה.

תיכנס לחניות גרעין או משביר לחלקלאי לצורך מציאת רעיונות לביצוע-את ר5וב הדברים תוכל לקנות ולהשיג בזול.

דרור הראל

ניר.א
28-02-09, 21:09
איתי-אין לי ויכוח איתך בנושא,נהפוך הוא!
רק כתבתי זאת על מנת שאביחי שאינו חשמלאי יקח את זה בחשבון;)

המשוטט
01-03-09, 00:27
ניר

אז זהו שבעוונותי יש בעברי איזשהוא פרק אפל של חשמלאי ראשי ..........:)

אבל תודה בכל מקרה
אביחי

-->