PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש חנות מחנאות מומלצת

עמרי2
28-02-09, 00:50
זוכר שהיה שרשור בנושא (או שהנושא עלה בעקיפין) אך לא הצלחתי למצוא.

צריך תיק מסע (מוצ'ילה) רציני במחיר טוב.

המלצות לחנויות באזור המרכז או ירושלים...(חוץ מ"למטייל" וריקושט..)

תודה,

עמרי

OFF-RoaD
28-02-09, 08:48
"מסלול" בתא (בוגרשוב 47).
"לכל הרוחות" בקיבוץ גבעת חיים.
"אורחה" בירושלים.

אלו עולות לי לראש עכשיו, צצחיל לבדוק.
חוץ מזה, ספר לנו קצת יותר מה אתה מחפש, אולי נוכל לעזור לך עם מחקר רקע לפני שאתה מתחיל להסתבך במבחר האינסופי...

tzurlis
28-02-09, 18:09
"לכל הרוחות" בגבעת חיים. http://www.trek1.co.il/
ת'כלס, ההבדלים בין החנויות בציוד השווה באמת - לואו, נורת'פייס, גריגורי, וכנראה גם אספרי - יהיה נמוך.
אם אתה הולך על תרמיל טיול שטח רציני שישמש אותך כמה שנים טובות בצורה מסיבית, בדוק אפשרות ב"שממית" לתפור לך אחד בהתאמה אישית. הוא יעלה קצת יותר, או כמו, הנ"ל, אבל יותאם לך וכנראה גם ישקול פחות. http://www.smamit.co.il/
וכמובן... תמיד אפשר להזמין משהו שאין בארץ מחנות מתמחה בחו"ל, כמו REI וכו'.
כמו ש- OFF ROAD אמר, מקד את סוג הטיול - תרמיל טיול להליכה רגלית בשטח, טיול תרמילאות כללי לחו"ל, וכו' - ונראה איך אפשר למקד אותך.

ליאור מ
28-02-09, 19:11
כנס לפורום טיולים בארץ של תפוז.
יש הנחות לחברי הפורום במספר חנויות, נדמה לי שלו (2 סניפים) ומסלול. אם אתה לא מוצא את ההודעות, תתקשר לשתי החנויות האלה ותשאל.
אם אתה צריך מוצ'ילה לטיול רגיל, החנויות האלה יתנו מענה מצוין.
רק אם זה למסע ברגל עם כל הבית על הגב, אז עדיפים תיקים בתפירה אישית כמו שממית (המפעל בראש פינה).

opl
01-03-09, 06:26
החנויות של שלו נסגרו אם אני זוכר טוב

AvigdorAharon
01-03-09, 07:36
את התיק שלי קניתי לפני יותר מ 10 שנים במסלול, רחוב בוגרשוב.
התיק במצב מעולה, לא אכפת לי לוותר עליו בעבור חופן שקלים...

שלח ה"פ, אביגדור

danip
01-03-09, 15:51
תקנה באיביי או באתרי קמפינג באינטרנט אחרי שתסגר על איזה דגם אתה רוצה. זה הכי זול.

תנסה את google shopping

עמרי2
01-03-09, 20:36
איזה הענות:)

התיק לא מיועד לי..אלא לחברה..

תודה לכולם! מחר נתחיל לעשות סיבוב בין החנויות..

דני-אין זמן לעשות הזמנה באיביי...היא טסה בשבת בבוקר..

עמרי

Gilad
01-03-09, 21:04
אם החברה לא מתכננת טרקים רציניים עם התיק על הגב אני ממליץ בחום רב על תיק עם גלגלים (כמו טרולי)

כמה שזה נשמע מוזר זה פתרון מצוין! טיילתי לפני שנה עם אשתי (אז חברה שלי) בדרום אמריקה - אני עם מוצ'ילה "אמיתית" והיא עם תיק עם גלגלים, פשוט נוחות חבל על הזמן.
בתכלס לא היתה צריכה מוצ'ילה אמיתית (הסתפקנו בטרקים במוצ'ילה אחת על הגב שלי + תיק 35 ליטר אצלה) ובהתנהלות היומיומית זה הרבה יותר נח מאשר להיסחב עם תיק על הגב.

עמרי2
02-03-09, 02:42
ארבעה חודשים, סין, טיבט, תאילנד ואז רוסיה... לצערי אני לא שם בשביל לסחוב את המוצ'ילה ולתת לה להתפנק עם טרולי...

חשבתי על משהו בנפח 60-65 ליטר...

עמרי

OFF-RoaD
02-03-09, 12:57
כמה נקודות חשובות:
1. לך על תיק מחברה שעובדת עם מידות (בד"כ אמריקאים), כמו אוספרי, TNF, גרגורי ושות', בעיקר עם חברה שלך אינה ממוצעת לחלוטין במדיותיה. ההבדל בין תיק שבנוי כמעט במדויק לגובה הספציפי של המטייל ותיק שאמור להתאים לכולם מ1.6 מטר עד ל1.9 הוא עצום. בעיקר אצל נשים.
2. לך על תיק שמיועד לנשים במפורש (זה צריך להיות רשום איפהשהו, או שיש איזה סימול של פרח או משהו כזה. תלוי בחברה). יש הבדלים משמעותיים ברצועת המותניים, מבנה הגב ועוד כמה דברים, משמעותיים יותר ופחות.
3. את התיק יש למדוד עם משקל כמובן, ועם כל הביגוד שהיא כבר קנתה לטיולים (מכנסיים, חולצה, נעליים, חזיה וכו'). מאוד מבאס לגלות בנפאל שהתיק הספציפי לוחץ בנקודה שיחד עם איזה קליפס בחזיה יוצר פצע או כאב בגוף. כמובן שעדיף לקחת את התיק אם הוא יותר נוח ולהחליף את פריט הלבוש... בקשר לנעליים - תתפלא כמה הבדל יש בין מדידה עם נעלי טיולים למדידה עם נעליים "רגילות".
4. בקשר לגודל - יש חברות שמודדות את נפח התיק בעזרת אורז/מים, ויש כאלו שמשתמשות בכדורי פינג פונג. אתה יכול להבין לבד איפה יהיה תיק גדול יותר מעשית. בחנות תסתכל על הגודל המעשי של התיק, ולא על המספר שבא לחברה לרשום מקדימה.

*כל הנ"ל הוא מניסיוני האישי, כמוכר וכמטייל. שום דבר פה אינו חקוק בסלע, ואני בטוח שיש המון אנשים שיסכימו/יתנגדו לדברים. קח מפה את מה שנראה לך, וזרוק לפח את השאר.

opl
02-03-09, 21:30
אם הייתי צריך לקנות לחברה שלי היום תיק הייתי קונה את:
http://www.gregorypacks.com/us/images/stories/lrg_product_displays/deva_60_chlorophyllgreen_logo.jpg

gregory diva 60

OFF-RoaD
02-03-09, 23:57
אני בעליו המאושר של הדגם הגברי של הדיבה, גרגורי וינגייט. באמת תיק מעולה עם אחלה מערכת גב, אבל לא בטוח שהוא התיק הנכון בשביל ה"פציינטית" הספציפית. הטעות הכי גדולה ונפוצה שנתקלתי בה היא אנשים שנעולים על דגם כי יש עליו ביקורות טובות ברשת/חברים המליצו/הוא במצבע/יש לו אחלה פרסומת. שם של חברה או דגם הם לא ערובה להתאמה. צריך למדוד בלי להינעל על כלום, ורק בסוף, כשיש כמה מועמדים מתאימים, להתחיל לבחון פרטים טכניים ולבחור לפיהם.

zivo
03-03-09, 01:48
#1 לא הייתי מרחיק לכת לרעיון הגלגלים שהוזכר פה, אבל....
רק בודדים צריכים תיק מהסוג הזה (זה לא אומר שלא הרבה קונים אותו...)
בטיול כזה, התרמיל הוא הארון שלך, מי שלא רוצה לפרק ולארוז את כל התרמיל כל יום, צריך לבחור תרמיל מסוג מזוודה או חצי מזוודה.
לטיול טיפוסי, ההבדל בצורה של התיק הזה (צר וגבוהה לעומת רחב ורוכסן) לא משמעותי באיכות הסחיבה, אבל מאוד משמעותי שצריך למצוא \ להוציא משהו מהתיק.
65 קצת קטן, עדיף לשאוף לעבר ה 80.
בכל מקרה, לטרקים אתגרים, משתמשים בתרמיל קטן יותר (~40 ליטר), ושם הצורה הצרה חשובה יותר.
#2 כל היצרנים שהוזכרו, כמו גם אלו שלא הוזכרו פה, יחזיקו שנים של שימוש. לא הייתי חושש לקנות יד שניה במצב טוב.
#3 כמו שנאמר לעיל - מעבר להמלצות, תיק קונים אחרי מדידה (עם משקל), מה שנוח לבוחן באיזה מגזין (נחשב ככל שיהיה..)לא בהכרח נוח לך.

עמרי2
03-03-09, 09:37
נפלה החלטה..
אתמול היינו בחנות "אורחה" בי-ם (אחרי שהתרשמנו השחבר'ה שם מבינים עניין הרבה יותר מאשר החבר'ה בחנות עודפים של "למטייל")

מדדה את הגרגורי "דיבה", deuter שאני לא זוכר דגם מדיוק, osprey, karrimor ועוד כמה..

הגרגורי וה deuter היו לה הכי נוחים ומפאת הגודל של ה deuter הוא נבחר.

כמובן שנמדדו עם משקל.

תודה לכולם על העזרה!

עמרי

עמרי2
03-03-09, 09:46
למען דורות העתיד..

זה הדגם שבחרנו... deuter Aircontact Pro..

http://www.upsite.co.il/uploaded/images/268_703ef7fc54dc99d9bbd3ed0f5b3a4ca3.jpg

למי שזה מעניין אותו אז מצורף קישור:
http://www.twister.co.il/?categoryId=16802

עמרי

-->