PDA

צפייה בגרסה מלאה : קונה סמוראי כמה צריך להשקיע אחרי הקנייה?..

גיאורגי
18-05-04, 02:43
ידוע שכשקונים רכב ישן צריך לתפל בו קלות לתת לו להרגיש בביב ושהוא בטוח במקום שהוא נמצא. אבל אני כנער בן 18 לא יודע בכלל מה צריך לעשות וכמה זה עולה וגם אילו שיפורים משמעותיים הסמוראי פשות דורש ואיזה אפשר לדחות ליום הולדת. אני יודה מאוד למי שיענה לבקשתי זה מאוד חשוב לי.

(הכותרת תוקנה על ידי המערכת)

אדי
18-05-04, 14:20
הכל תלוי במצבו של הרכב שתקנה.
בכל מקרה של קניית רכב חדש מומלץ להחליף את כל השמנים והנוזלים (מנוע, גיר, טרנספר, סרנים, נוזל בלם, נוזל קירור וכו') כיוון שאתה לא יכול לדעת מה עשה הבעלים הקודם. כדאי גם לבדוק ולהחליף בצורה יזומה צינורות גומי וכל מיני דברים מתכלים שיכולים לגרום בעיות. מעבר לזה, תלוי במצבו הספציפי של הרכב.

שיפורים? לא חייבים שום דבר. אם צריך - משפרים.

זאביק
18-05-04, 14:27
אם אתה לא מכיר אישית (!!) את היסטורית הטיפולים של הסמוראי (או אישור מהמוסך שאתה סומך עליו), רצוי להחליף גם רצועת טיימינג.
לא זול (כמה מאות טובות של שקלים), אבל אם היא נקרעת, הנזק למנוע בדר"כ יהיה יותר חמור מהמחיר הזה.

אלון_ק
18-05-04, 21:27
180 ש"ח לרצועה, אם אני זוכר נכון.

זאביק
19-05-04, 11:59
180 ש"ח לרצועה, אם אני זוכר נכון.

העיקר בחגורת טיימינג, הוא העבודה.
דוגמא מרכב אחר (מיצובישי לאנסר).
בדיקת רצועה = 470 ש"ח.
החלפת רצועה = 500 ש"ח.

אלון_ק
19-05-04, 22:08
הנחת היסוד שלי היא עבודה עצמית, לכן 180 זהו מחיר החלק.

בעבודה עצמית, ללא יוצאי דופן יקרים במיוחד (מנוע בעיקר), יישור קו צריך לעלות פחות מ3000 ש"ח, וזה כולל החלפה גדולה אחת והרבה מאוד קטנות (נגיד קלאץ' חדש, שמנים, פחחות קלה [בתשלום עד 500 ש"ח], מחז"שים, מיסב, צלב או שניים וכו').

במוסך? תלוי כמה דופקים אותך. אותי דפקו ב2000 ש"ח (וכמובן, עשו כמעט כלום - שלא לדבר על כמה דברים שלדעתי גובלים בנזק ממשי). אז אותי דפקו טוב, ואני לא הולך יותר למוסכים. לאט לאט לומדים, נעזרים בפורום ובחברים, טובה פה טובה שם והאוטו מסודר. זה לא קל, אבל גם לא נורא קשה - ואצלי תמיד יש מקום בשישי או שבת שאפשר לעבוד בו.

yoav
20-05-04, 09:07
נקסוס- מה יהיה איתך... כל פעם שאני קורא את ההודעות שלך אני נכנס ליסורי מצפון של אבא מתעלל שמזניח את זוקי שלו, ומשך ימים ארוכים לא מסוגל להסתכל לו בעיניים (פנסים...).
אז בתור מכנופוב שנדפק תדירות (ולא בהנאה מרובה...) ע"י מוסכים יש לי הצעה עסקית עבורך: במקום כל פעם לשלם למוסכים על תיקוני שגרה ואחזקה- הייתי משקיע בשימחה ב"סדנה" לאחזקה- גם השקעה חד פעמית, וגם סיוע לרכישת יחסי העברה להם אתה זקוק.... אני בטוח שאפשר לארגן קבוצה רצינית של מתחילים, שישמחו לקצת הדרכה, תשקיע בנו שבת שתכין באופן רציני ושכרך יבוא בצידך!
מרים את הכפפה?....

אלון_ק
20-05-04, 23:00
אני לא כזה מומחה, יש גדולים ממני בהרבה - תמצא הרבה כאלו כאן.

סדנא? זה כמו כמה חבר'ה שיושבים אצלי בשישי, נגיד, ומטפלים ביחד ברכב, כל אחד עוזר לשני עם מה שהוא לא יודע, כך שכולם מסתדרים בסוף? זה כבר די קורה. אם יש לך סמוראי, מוטיבציה ומרץ, אתה מוזמן.
אני אוהב את השכר שלי שחור, בלי סוכר, עדיף נחל'ה ומבושל על גזיה. אני מוכן להסתפק בבקבוק קוקה קולה בזמן העבודה, אם זה יום חם.

מצידי, תארגן את החבר'ה שלרוב לא יוצא להם להגיע לפה, תתארגנו על חלקים לפני שאתם באים ותגיעו. יש מקום עד לשמונה או תשעה רכבים. הרבה יותר נחמד לעבוד כשיש לידך אנשים...

שבת שתכין באופן רציני

תן דרישות. טיפול 10? סרנים? מה? חוץ ממנוע, הכל הולך.

גיאורגי
21-05-04, 09:00
גישה ידידותית כזו לא ראיתי בחיים אולי זה בגלל שאני גר בדרום.... באשקלון עיר הפשע והרשע
ואני פשות לא רגיל לזה אבל אני יתייחס להצאתך ברצינות וברגע שאהי ימצא את הרכב שאני מחפש אני יצור איתך קשר

yoav
24-05-04, 09:28
נקסוס נקסוס נקסוס- לא ראיתי את תגובתך עד היום- קודם כל תודה. שנית- תגמור עם תקופת המבחנים ואז ננחת עליך בהמונינו...
בהצלחה!
מאחד שכבר סיים...... (יותר כיף להיות סטודנט! כן כן- אפילו אם זה בטכניון...)

-->