PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי החלום- מי שמבין עיניין צריך עזרה קטנה

ג'יפיש
04-03-09, 20:48
שלום לכם...
אני עוד מעט בן 21 ואני רוצה סוף סוף להגשים את החלום שלי לקנות ג'יפ.
מאז שאני זוכר את עצמי ילד קטן תמיד הייתי מסתכל בקנאות על ג'יפים ואני פשוט מתת לקנות ג'יפ!:p

אחרי שחסכתי בעבודה קשה מאוד (אני חייל שבוע בבסיס שבוע בבית) בסביבות 25-30 אלף אני רוצה לממש את החלום, כל יום אני עובר באתרי יד 2 ובאתרים של ג'יפים 4X4 ומחפש את ג'יפ היפיפה "סמוראי" בסביבות ה25 אלף.(שנתון 90-95):cool:

למביני עיניין ולגולשי ג'יפולוג אם תוכלו לעזור לי בכמה עיניינים::confused:
1. כמעט כל אחד אומר לי שאם אני יקנה ג'יפ ששווה 25K אז אני יהיה איתו כל שבוע במוסך וכל הכסף ילך למוסך.> על מה הם מדברים?
2. איך אני אמור לבדוק את הג'יפ שלמכירה ועל מה אני צריך להיסתכל במיוחד ולשאול? ואיזה תשובות אני אמור לקבל שיספקו אותי שהג'יפ המסוים אמין וטוב(אני רק יראה את הסמוראי ואני יהיה נמס תאמינו לי)
3. סמוראי סגור/ סמוראי פתוח> מה ההבדלים חוץ מזה שזה פתוח וזה סגור? כמה זה מוסיף לערך?
4. הבנתי ושמעתי שסמוראי זה אחד הג'יפים הקטנים והחזקים גם מבחינת שלד וגם מבחינת מנוע ככה שאם אני ג'יפאי דיי מתחיל זה לא אמורות להיות לי בעיות....רק לחיות את החלום:D

ויאללה בלאגן...תודה לכל מי שיעזור לטירון שכמוני;-)

***אם יש מישהו שמוכר סמוראי 90-95 מהדרום אפשר לצרף תמונה גם.

ספורטמן
04-03-09, 21:24
שלום לכם...
מאז שאני זוכר את עצמי ילד קטן תמיד הייתי מסתכל בקנאות על ג'יפים ואני פשוט מתת לקנות ג'יפ!:p

אחרי שחסכתי בעבודה קשה מאוד (אני חייל שבוע בבסיס שבוע בבית) בסביבות 25-30 אלף אני רוצה לממש את החלום, כל יום אני עובר באתרי יד 2 ובאתרים של ג'יפים 4X4 ומחפש את ג'יפ היפיפה "סמוראי" בסביבות ה25 אלף.(שנתון 90-95):cool:

1. כמעט כל אחד אומר לי שאם אני יקנה ג'יפ ששווה 25K אז אני יהיה איתו כל שבוע במוסך וכל הכסף ילך למוסך.> על מה הם מדברים?
2. איך אני אמור לבדוק את הג'יפ שלמכירה ועל מה אני צריך להיסתכל במיוחד ולשאול? ואיזה תשובות אני אמור לקבל שיספקו אותי שהג'יפ המסוים אמין וטוב(אני רק יראה את הסמוראי ואני יהיה נמס תאמינו לי)
3. סמוראי סגור/ סמוראי פתוח> מה ההבדלים חוץ מזה שזה פתוח וזה סגור? כמה זה מוסיף לערך?
4. הבנתי ושמעתי שסמוראי זה אחד הג'יפים הקטנים והחזקים גם מבחינת שלד וגם מבחינת מנוע ככה שאם אני ג'יפאי דיי מתחיל זה לא אמורות להיות לי בעיות....רק לחיות את החלום:D

תיסלם עליך כולנו היינו שם, 25k אתה יכול לחפש שנת 88-90 ......

אור .ס.
04-03-09, 21:27
שלום, קודם כל אני רוצה לגנוז את הקשקוש "רכב ששווה 25K מבלה הרבה במוסך"
אתה יכול לקנות רכב ב2000 ש"ח ולא לראות מוסך בכלל, אתה יכול לקנות רכב ב70K ולראות המון מוסך.
הכל פונקציה של טיפול ברכב הספציפי שאתה תקנה והתנהגות הבעלים כלפי הרכב.
לגבי הרכב: יש לקחת איתך אדם שמבין ויעשה סינון ראשוני, לאחר מכן יש לקחת את הרכב לבדיקה במכון מורשה, הכי חשוב זה שלדה שלדה שלדה, שהאוטו לא התהפך או רותך או נמעך ונמתח, חוץ משלדה, הכל פתיר בכסף וניתן להתמקח עם המוכר אודות המחיר.
ההבדל בין פתוח לסגור ? זה אתה תחליט, אין הבדל, אני אישית הייתי לוקח פתוח זה כל הכיף של הסמוראי.
לגבי הקוטן והחוזק, זה נכון אבל גם לסמוראי יש את הגבולות שלו, אז קח בחשבון ואל תצפה להיות מלך השטח או לעשות דברים שהם מעבר ליכולות של הרכב.

בהצלחה :)

ג'יפיש
04-03-09, 22:31
זה גם מה שאני חשבתי על עיניין המוסך שהג'יפ "יבלה"
ואני לגמרי איתך..סמוראי פתוח! :cool:

אשמח לעוד המלצות ועזרה...תודה!:eek:

שלומי
04-03-09, 23:44
את הכתבה על בדיקת סמוראי לפני קניה (http://www.jeepolog.com/151.html) קראת ?

GodsFather
05-03-09, 09:42
25 אתה מביא יופי טופי של סמוראי. לא בהכרח משופר, אבל היו מקרים.

אני מכיר אישית סמוראי 94 מוזרק פתוח שמוכר ב20 והמצב טוב מאד, משאיר לך 5 אלף ליישור קו סופי ואפילו שיפור (נעילה,צמיגי שטח וכד').

חוצמזה, יש את ד"ר מורי מראשון לציון, שמחזיק אצלו כמה סמוראים למכירה או שהוא מקשר בין שניים שרוצים למכור/לקנות. כמובן שהוא גם יעזור בבדיקה אם צריך.

פתוח/סגור - עניין של אופי. יש יתרונות לסגור והם מסתכמים בשניים מרכזיים -
1.אפשר להשאיר דברים ברכב
2.הסגירה יותר טובה מאשר הברזנט ולכן רעשי כביש/רוח/גשם פחות מורגשים.

היתרונות של פתוח מתבטאים בעיקר ברוח הנעימה , היכולת לנסוע אפילו בלי שמשה קדמית בשטח ושאר קלאסיקות שאופייניות לג'יפ אמיתי.

כל שאר הדברים בין פתוח לסגור אפשר לפתוח שרשור נפרד עם סקר.

בגדול, אל תצפה שהרכבים יגיעו אלייך. סע לחפש.

bobsfog
05-03-09, 10:22
25 אתה מביא יופי טופי של סמוראי. לא בהכרח משופר, אבל היו מקרים.

חוצמזה, יש את ד"ר מורי מראשון לציון, שמחזיק אצלו כמה סמוראים למכירה או שהוא מקשר בין שניים שרוצים למכור/לקנות. כמובן שהוא גם יעזור בבדיקה אם צריך.

.

אצל מורי יש את הסמוראי הקודם שלי, כמה דברים שונו.
אין לי מושג בכמה כסף אבל שווה לך לבדוק.
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24094

ובטח ש ב 25 אפשר להביא רכב במצב מצויין,
אני מחזק את אמיר

זאביק
05-03-09, 10:34
אני לא יודע אם קראת, אבל תתחיל מפה
http://www.jeepolog.com/novice.html

תקרא כל מה שיש שם. הכל. גם מה שלא קשור לסמוראי.
יש שם מאות שנים של נסיון בשטח, מסוכמות ל10-15 כתבות.

אחר-כך, תבוא לשאול את השאלות הרציניות :cool:

ג'יפיש
05-03-09, 11:11
אני מכיר אישית סמוראי 94 מוזרק פתוח שמוכר ב20 והמצב טוב מאד, משאיר לך 5 אלף ליישור קו סופי ואפילו שיפור (נעילה,צמיגי שטח וכד').

איך אני מוצא את ד"ר מורי?
ותודה לכם איזה כתבות פשוט תענוג..כל מה שחיפשתי!

GodsFather
05-03-09, 11:23
0575335353

או דרך האתר - מורי

nir.samo
05-03-09, 13:01
טיפ קטן: לא לקנות את הרכב הראשון

ג'יפיש
05-03-09, 13:47
טיפ קטן: לא לקנות את הרכב הראשון

על איזה רכב מדובר?

ilan.sch
05-03-09, 13:48
אל תשכח בנוסף לכסף שאתה משקיע באוטו
ביטוח צד ג' וחובה שזה עולה איזה 2800 לנהג צעיר

להעביר אותו טסט לפחות 1000 שקל.

שאתה קונה את הסמוראי תבדוק שהדברים ברשיון ושיש על האוטו תואמים
צמיגים ברשיון, פנסים (או לכסות בטסט), כננת (אם יש).. וכו'..

25,000 אפשר לקנות סמוראי שנת 96 אפילו.. עדיף תמיד כמה שיותר חדש ועדיף משנתון 94 ומעלה כי אז מנוע הוחלף מקרבורטור להזרקה.

אל תחסוך על בדיקה, אבל אל תלך לעשות בדיקה בסתם מכון בדיקות אלא במקום שעובד עם ג'יפים.. או שפשוט תיקח מישהו שמבין עניין.
אני לא יודע על כמה רכבים נהגת לפני זה אבל ברגע שאתה נוהג על האוטו שאתה רוצה לקנות אתה תכיר אותו.. שומעים מנוע, מעבירים ל4על4 לראות שמשתלב חלק, אם אתה לא יודע תבקש מהבעלים של הג'יפ שתקנה ממנו. להזיז שטיחים או כאלה ולבדוק חלודה ברצפה ובדלתות ומתחת לאוטו. קיצר כל הבדיקה שרשום במאמר איך לקנות סמוראי ומה לבדוק. ולא לחפף !

חוצמזה סמוראי אחלה אוטו גם פתוח גם סגור תלוי בברזנט אצלי הברזנט מצויין נוסע שיש גשם והכל אין טיפת מים.. אי אפשר לנסוע בו 4 אנשים ולהרביץ, גם עם 3 אנשים הוא בקושי נוסע בעליות קשות אבל עדיין עושה ת'עבודה.. יש אנשים שמבקשים מחירים לא הגיוניים ויש אנשים שחיים בסרט שהם יכולים לקנות סמוראי 98 ב25,000 שח יד 1 (ראיתי מודעה מוזרה כזאתי ביד 2)..
אז תמצא את האיזון.. לפי דעתי ב20,000 שח אתה יכול למצוא שנת 93,94 אולי.. ואז יישאר לך כסף לביטוח טסט וכל השאר אם האוטו מטופל אין צורך ב"יישור קו".

ilan.sch
05-03-09, 13:55
לא לקנות את הרכב הראשון שרואים
תראה איזה 6-7 ואז תבין מה קורה
תבקש לנהוג על כל אחד מהם
אני ראיתי 2 סמוראים לפני שקניתי את שלי
אחד מהם היה חלוד מוות בלי מים במערכת קירור כולו מתפרק שנת 88 הבעלים רצה 15,000 אפילו 5,000 זה לא היה שווה הזבל הזה אבל הוא שיחק אותה כאילו הוא נסע עכשיו ראלי דקאר, חבר שלי אמר לו עשית ראלי דקר בלי מים במערכת קירור ?
והשני שראיתי ברגע שהיו מסובבים את ההגה הייתה שומע מה זה רעש כאילו ההגה הולך להישאר לך בידיים אחרי הסיבוב הזה..
אחרכך מה שעשיתי היה ללכת לבעלים של סמוראי שאני מכיר ולהגיד לו יא חביבי אני רוצה את האוטו שלך, בגלל שהוא איש טוב ומכיר אותנו אז נתן אותו. דרך אגב לפני שקניתי את הסמוראי רציתי וויטרה אל תתבייש אם אתה רואה סמוראי בכביש תשאל אם מוכרים, הייתי רואה ויטרה ידנית 94 ומעלה ישר הייתי מוציא מהתיק פתק ושם לו במגב שאני רוצה לקנות את האוטו הרבה מוכנים למכור ולא מפרסמים או שמים שלט.. והרבה גם חזרו אליי..

ג'יפיש
05-03-09, 16:49
קראתי ומצאתי כמה סמוראים...ונסעתי ראיתי 2 סמוראים
האחד שנת 90 בובה של סמוראי עם שיפורים מעט, באמת שניראה שמור ומטופל בקנאות כמו שאומרים עם הורים אחראים! המחיר שלו הוא 19K עם הרבה כאב של המוכר
והאחד שנת 92 ניראה אחלה של סמוראי יפיפיה שיפורים פה ושם אבל לא ניראה משהו מאחורי המכסה מנוע והמחיר הוא 20K

ויש את הסמוראים שנתון 94 ,95 מסויימים שקראתי עליהם שהמחירים שלהם יכולים להגיע ל19K 20K איך זה אותו מחיר כמו השנתון 90? אני לא מבין...אני אמור לפחד ממשהו שיש שמסתירים ממני? או שפשוט המחיר של הסמוראי 90 יקר בשביל שנת 90?.

ובחייאתת חב'רה שימו תמונה +שנתון של הסמוראי שלכםם!

ishc
05-03-09, 18:12
שלום לכם...

קודם כל בהצלחה ואני בטוח שתהנה :)
גם אני לא מזמן קניתי את הסמוראי הראשון שלי וזה מדהים כמה אפשר ללמוד במעט זמן.
דבר ראשון אני לא מסכים לגבי מכון בדיקה!!! מכון בדיקה זה כסף זרוק מכיוון שכל אוטו שתכניס לשם יצא בדו"ח כאילו הוא מפורק למיליון חתיכות. אני כן מסכים בנושא השלדה שאותה צריך לבדוק היטב. שתי אופציות לפניך: 1. לגשת למכון ולבקש בדיקת שילדה בלבד
2. ללכת לפחח שאתה מכיר וסומך עליו (זה מה שאני עשיתי) שיבדוק שלד, תאונות וכדומה.
לגבי מכינקה האופציה הכי טובה היא לבדוק ברמה הראשונית לבד ואז שוב לגשת למוסך שמבין בג'יפים (רצוי שמתמחה בסמוראים) לבדוק אצלו. את מורי פגשתי בסמוריאדה והוא עושה רושם של איש נחמד אבל אני לא מכיר אותו, באיזור השרון הומלצו בחום ארז מטופגיר ועוד בחור מנורדיה שאנ לא ממש זוכר את שמו (סליחה).
אני הייתי ממליץ לקחת 94 ומעלה מכיוון שמנוע הזרקה זה חיים יותר פשוטים ממנוע קרבורטור (אבל אז אי אפשר לטפל בהכל לבד), סגור או פתוח כמו שכולם אמרו עניין בעיקר של שיקולי פרקטיות מול כיף, אני בסוף בחרתי בפרקטי.
חשוב לבדוק מצב צמיגים כי הם בלויים יש לקחת בחשבון שצמיגי שטח זה לא דבר זול וכמובן כל עניין הביטוח/טסט.
זהו, שיהיה הרבה בהצלחה

GodsFather
06-03-09, 08:54
אני הייתי ממליץ לקחת 94 ומעלה מכיוון שמנוע הזרקה זה חיים יותר פשוטים ממנוע קרבורטור (אבל אז אי אפשר לטפל בהכל לבד),[/QUOTE]

חיים יותר פשוטים למה בדיוק ? קרבורטור אתה מסדר עם מברג ומקסימום צינורית גומי, הזרקה אתה צריך לבדוק קוד תקלות, לקוות שלא הלך איזה חיישן והשד יודע מה עוד.

לגבי המחירונים השונים - שנת 90+שיפורים לעומת 94 רגיל. ההבדל הוא בשיפורים. חוצמזה יש את מה שבעל הרכב רוצה ומה שאתה מוכן לשלם, לא משנה השנה או מצב הרכב.

ממליץ ללכת על כמה שיותר חדש. צריך לקחת בחשבון שרכב ישן (19+ על הכביש) מצריך 2 טסטים בשנה. כמה שיותר רחוק מהגיל הזה , כך יותר שקט.

ג'יפיש
06-03-09, 12:16
זה גם מה שאני חושב..ללכת על שנתון 94+ למרות שראיתי סמוראי 90 במצב מעולה...אז הדילמה פה קשה..
אבל הבעייה היא שאין מאזור הדרום הרבה כאלו 94+...
מי שמכיר או יודע על משהו תנו לי רמז..חח
ותודה לכולם אתם גדולים חב'רה...

GodsFather
06-03-09, 13:38
כמה דרום אתה ? ולמה אתה לא מוכן להצפין טיפה כדי לראות עוד רכבים ?

אם הרכב שנת 90 הוא באמת במצב טוב++ ומשופר (אילו שיפורים בדיוק?) אז אולי זה שווה, הכל תלוי בהשוואה בין שני הרכבים. שפוך את המפרט שבדקת על כל אחד מהם וננסה לעזור לך. 4 שנים הבדל זה משמעותי, אבל אם הוא כבר עם נעילה ואו יחסי העברה, אם השלדה והפח שלו תקין ויש לו עוד כל מיני דיגומים, אם הצמיגים שלו 215/235 ברשיון , בקיצור הבנת אותי...

תן מידע, ננסה לעזור. אם יש תמונות, אדרבא.

ohadw50
06-03-09, 22:47
אז ככה

גם אני לפני שנה וצי הייתי בדילמה שלך ואני מסכים עם הרבה חברה כאן ש 25 זה מחיר סביר למצוא אחלה של סמוראי , אני חיפשתי 3 חודשים סמוראי אחרי שראיתי משהו כמו 10 סמוראים
ולקחתי 2 לבדיקה , לגבי הבדיקה אני לא מסכים שמכון בדיקה יודע לבדוק סמוראי כמו שצריך ,
אני גם ממליץ על מורי הוא בדק לי את הסמוראי שלי , ואין לי אפילו תלונה אחת (חולה על האוטו שלי), מורי מכיר את האוטו פייקס,

זהו אחי שיהיה בהצלחה

אוהד

ג'יפיש
07-03-09, 12:41
כן אני חושב אני יבדוק יותר מ3 סמורים..ניראה לי שאני יצא ביום ראשון מגבולות אשקלון לחפש סמוראים...
אם מישהו יודע על מישהו שמוכר סמוראים שנת 94 עדיף עד 96 (לא חייב) אז תנו סימן...

ג'יפיש
11-03-09, 17:49
חב'רה...
היתחדשתי בסמוראי 96 פתוח יפיפיה!!!
תודה לכולם על העזרה...

nir.samo
11-03-09, 20:21
תתחדש!
ושים תמונה ;)

ishc
11-03-09, 23:45
תתחדש :)

ג'יפיש
12-03-09, 03:09
תודההה תודהה!:):)
ותמונות מחר מחרתיים רק מחכה למצלמה!

Itai55
12-03-09, 15:47
שלום גיפיש
מאיזור אשקלון יש את אדם שמוכר אני לא יודע אם הוא כבר מכר אבל יש לו סמוראי 92 ממש ממש
יפה ומטופל היטב(חלק על ידי מורי)

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=30462

אם הוא עדיין לא מכר שווה לך לבדוק

אופס לא שמתי לב שזה לא אקטואלי.תתחדש!

ג'יפיש
20-03-09, 22:12
איןן עלייכם חבר'ה תודהה...
כמה תמונות ממש ממש בקטנה ((((:

Beni Aroh
21-03-09, 13:15
שלי יותר יפה..
אבל 6 שנים זה הרבה זמן..