PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה מיגונים יש?

shermenz
19-05-04, 05:03
איזה סוגי מיגונים יש? ומה היתרונות והחסרונות של כול אחד מהם?
(רעיון מצד נמרוד :wink: )

גיא
19-05-04, 07:48
אם זאת חידה ....

יש אולי מיגונים אקטיביים ומיגונים פסיביים.

מגן ביצה קידמית למשל שיחטוף את ה"בום" בראש במקום הביצה ...

ומגן טרנספט למשל שהאוטו "יחליק" עליו על פני המכשול

הייתי בכיוון ? ..

איציק - 4X6ZH
19-05-04, 08:31
מיגון אקטיבי יכול להיות כזה שיושב על קפיצים ומרכך את עוצמת המכה .
מיגון אקטיבי יכול להיות כזה העשוי מפלדה קפיצית כך שלא כל כך קל לעקם אותו .
והוא גם יכול להיות נפיץ שבמכה הוא מתפוצץ ומפוצץ גם את האבן .
איציק

נמרוד
19-05-04, 14:48
זאת לא חידה - אני נשאלתי שאלות בפרטי והצעתי להעלות את הנושא לפורום כללי כי יש דעות שונות משלי...

אז הניסוח של השאלה אולי לא הכי ברור, אבל אני אענה בכל זאת:

א. מיגונים מכל סוג זה בוודאי לא חובה.

ב. מיגונים זה לא שיפורים! הם אינם תורמים דבר לעבירות! למעשה, הם כמעט בהגדרה מפריעים, כי הם מקטינים את המרווח שבין חלקי הג'יפ לקרקע. אם זה מיגון גחון, או מיכל דלק, או מדרגות צד. הם מוסיפים "עובי" של 10 מ"מ במקרה הטוב, 20-30 במקרה הנפוץ, לכל מקום שבו הם נמצאים.

ישנה "מחשבה" שמיגונים תורמים לעבירות בגלל תחושת הבטחון שהם תורמים לנהג, מאפשרים לתקל מכשולים נניח במהירות גבוהה יותר. זה כמובן טמטום ממדרגה ראשונה - כל מיגון הוא בסך הכל שחפ"ץ או קסדה - אם אכן תחתוף כדור אז זה יכול להקטין את הנזק, אבל חס וחלילה זה לא אמור לשנות את ההתנהגות החיילית שלך.

ג. איזה מיגונים יש? בוא נדבר על הסמוראי:

* מיגון לדיפרנציאלים
* מיגון למיכל הדלק
* מיגון לטרנספר שבולט מתחת לשלדה
* מדרגות צד
* פגושים

שני האחרונים, מדרגות צד ופגושים, הם קוסמטיים. הם מגינים על הפח של הרכב מפני נזקים, ויש להם חות מזה תפקידים נוספים - נקודות גרירה, ומשען להרמת הרכב מהשלדה. לא יותר מזה, ולא פחות.

מיגון לטרנספר - יש משהו בסיסי כבר. כל עוד אתה לא משתולל, הגשר שמחזיק את הטרנספר וטרנספר עצמו יכולים לספוג נגיעות ומכות קלות, הם עשויים מברזל בריא ברוך השם.

דיפרנציאלים - כנ"ל, עשויים מפלדה עבה למדי, להוסיף עליהם עוד חומר לא מזיק (מלבד הקטנת מרווח הגחון) אבל גם לא ממש מועיל. נזק לקורונה פיניון כתוצאה ממכה חיצונית הוא דבר נדיר, אני לא זוכר שנתקלתי באופן אישי במקרה כזה, וגם לא זוכר שדובר על מקרה כזה פה או בג'יפטריפ בשנים האחרונות.

מיכל דלק? אנשי הסמוראי טוענים שזה חשוב. מנסיוני בסמוראי בעבר הרחוק לא נתקלתי בבעיות, אבל יש כאן חברה שחוררו מיכל כשהתיישבו על אבן.

גיא
19-05-04, 15:02
אם מדברים על סמוראי ...

אז מיגון לביצה הקידמית, חשוב למדי. בעיקר בימי הטרום נעילות. מסתבר שמכה שעוצרת את הרכב עשויה לחורר את החלק הקידמי של הביצה. ואז חלק מהשמן נוזל החוצה. לא נעים אבל מסתבר גם שלא נורא. גוש פרופוקסי החזיק עד שמכרתי את האוטו כמה שנים אחרי זה.

מיגון לטרנספר, נורא רציתי אז הלכתי למישה ( אלוהי המסגרות בעיני ) שבנה לי משהו לפי דרישה. אחרי הטיול בוץ הראשון העפתי את זה לכל השדים והרוחות, מגרפת בוץ מדהימה, זה הופך את הסמוראי לשופל רק שאין לו את המנוע בשביל זה.

מצד שני, רק פעם אחת ב 3.5 שנים שלי איתו נגעתי עם הטרנספר באבן וזה היה המדרגה האחרונה של הצינור וגם זה שיפשוף קטן שלא גרם לשום נזק.

מיכל דלק, חשוב מאין כמוהו ! לסמוראי יש איזה מין מגן מפח חצי מ"מ או משהו דומה שכל תפקידו בחיים הוא לאסוף אבנים זעירות ולשמור אותן בין המגן והמיכל. ואז ביום בהיר אחד הסמוראי ( שלא ממש גבוה ) מתיישב עם המיגון הזה על אבן בירידה ממדרגת סלע ובום ! ניקוב של המיכל. המון עבודה לפרק באמצע השטח לסתום ולהרכיב חזרה ואז שוב לפרק כשחוזרים הבית הוללכת למישהו שיתקן ... מיותר לחלוטין !

לכן המלצה שלי, מיד כשקונים כזה אוטו, אם אין לו מיגון נורמאלי למיכל. לרוץ ולהתקין לו כזה.

לג'ימני לעומת זאת אין שום צורך בשום מיגון.

בסמוראי היו לי צמיגים 215/75/15 ובג'ימני צמיגים מקוריים 205/70/15.

לדיסקו ( למרות ששאלתם על סמוראי ) עדיין לא סיימתי עם המיגונים אבל ניראה לי חשוב מאין כמוהו המיכל דלק ( פלסטיק ) והביצה הקידמית ( לפחות עם הצמיגים הקטנים המקוריים שיש לי כיום )

אלון_ק
19-05-04, 21:28
דעתי:

לג'ימני לעומת זאת אין שום צורך בשום מיגון.

זה רק בתנאי שאתה מוריד את הפלסטיקים בצדדים, מלפנים ומאחור.

מיכל דלק: מסכים עם קודמי. 1/2 יום עבודה ויש ראש שקט.

דיפ': הייתי עד לאחד שחורר אותו (ללא גרימת נזק לקורונה פיניון). זה דרש נסיעה ב50 קמ"ש וכניסה בסלע בזלת ברמה"ג, אבל הוא הצליח. לדעתי, צריך להיות מוכשר מאוד כדי לחורר את זה - דהיינו לא צריך.

מדרגות/רוקר פאנלים (אמיתיים, לא קישוט כמו שלי) הם חובה לדעתי. אין סמוראי בלי פגיעה בפח שם, שלא לדבר על הערך המוסף לחילוצים. פגושים... נו שווין, אין ספק שהם משפרים זויות גישה ונטישה, מורידים את הפחד מגירוד קל בסלע (או במנייאק שחסם אותך מקדימה בחנייה), אבל לדעתי הם לא הכרח. נק' עיגון נורמליות כן, אבל זה הרבה יותר פשוט לבנות מפגוש שלם - אפשר אפילו להזמין כאלו בעשרות שקלים בודדים, אם מישהו ייקח יוזמה וישרטט כאלו פעם.

יש גם כלוב התהפכות. לא הכרח, אבל מוסיף מאוד, לדעתי. מעדויות של אנשים שהתהפכו אין בו ממש צורך, אבל זה בטח לא מזיק שיש אחד בזמן שאתה מתהפך.

טראנספר: אני הולך לשים מתישהו. זה די אחרון בסדר העדיפויות, אבל זה בהחלט שם. למה אחרון? 1. כי אחרי כמעט 3 שנים על סלעים לא הצלחתי לפגוע בו (לגרד כן, לא הזיז לו). 2. הבעלים הקודמים כבר עיקם את הגשר טוב טוב, אני צריך למצוא פתרון להחלפתו לפני המיגון.

ויש מיגוני גחון למינהם - מיותרים לחלוטין בסמוראי. אפילו הרוק-קרולרים בחו"ל לא שמים כאלו לרוב, ותאמין לי שהם טוחנים סלעים.

-->