PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש עצה - לשמור? למכור? לגנוז?

יגאל81
06-03-09, 11:41
שלום,

אני מחפש עצה כללית בקשר לרכב שלי. כתבתי קצת הרבה, אני מקווה שתהיה לכם סבלנות.

הרכב - לאדה ניבה 1994, במצב בינוני. אצלי שנתיים פלוס. עד עכשיו שירתה אותי נאמנה, כולל חצי שנה ראשונה שהייתה רכב יחיד ויום-יומי לעבודה.

ברגע שהיא כבר לא הייתה רכב קבוע אז התחלתי לפרק אותה, ולא תמיד הצלחתי להרכיב הכל בחזרה :D

המצב הנוכחי הוא שאני כבר כמעט לא נוסע בה, בעיקר בשדות של המושב כשיוצא. אין לי זמן להתעסק כמעט, השעות בעבודה רק הולכות וגדלות.
מצד שני כשיוצא לי להתעסק זה ממש כיף - הדבר האחרון היה הוישרים, פירקתי, למדתי איך עובדים, הרכבתי חזרה ואפילו סידרתי שהפעם הם יעצרו איפה שצריך.
היום היה היום האחרון להעביר אותה טסט, עמדתי לקחת אותה למוסך שיעביר אותה את הטסט - סך הכל 4 קילומטרים מהבית - ונאדה! היא לא נוסעת. מתניעה, (לא מחזיקה טורים, כבר כמה זמן - רק עם צ'וק פתוח) מרים קלאץ' ונכבית. אחרי התעסקויות ובדיקות, עכשיו היא אפילו לא מתניעה - אולי סתם הצפתי אותה. דרך אגב, לפני שלושה שבועות נסעתי איתה - בלי בעיות מיוחדות.

בקיצור, מתחיל להיות גדול עלי.
ההתלבטות שלי היא בין:

1. למכור - יהיה קשה מאוד בלי טסט, אז אולי להעביר טסט ואז למכור. והערך שלה לא כל כך גבוה.

2. למכור לחלקים - כמה גרושים, אבל אני חשוב שפחות התעסקות עם מכירה.

3. לשמור - להשקיע אלפיים שקל במוסך (סתם מספר שזרקתי) שיסדר אותה למצב נסיעה טוב ושאני אוכל לסמוך עליה, ואז אחזור לטייל איתה (כאילו שיש לי זמן לזה).

4. לגנוז - להקפיא רשיונות - בשביל הכיף שלי להרכיב ולפרק לא צריך רשיונות. וכאשר אני אעזוב את הדירה (השכורה) אז אולי להעביר את הרכב לאכסון כלשהו (לסבתא שלי יש חצר גדולה) ואולי עוד כמה שנים לחזור לפרוייקט.

מה אתם אומרים? אני ממש מתלבט ואשמח לכל עצה בנושא.

יגאל

lior_b.s
06-03-09, 12:29
אהלן..
אני בעד אפשרות מס' 4 ...:D
אם זה עומד מול למכור לחלקים בשביל כמה גרושים הייתי כבר משאיר אותה בתור תחביב / פרוייקט שיפוץ ...
אפשר להגיד שאני קצת משוחד, אבל מה לעשות אוהב את הרכב הזה..מין שריטה לא מוסברת

ליאור

guniel
06-03-09, 17:42
אני הייתי בוחר באופצייה מספר 4,
אם אתה אוהב לפרק ולהרכיב (אם הולך) עכשיו, סביר להניח שתהנה מזה גם עוד כמה שנים- במידה ויהיה לך קצת זמן פנוי.
מה גם שאני מאמין, או אולי רוצה להאמין, שההפרש בין המחיר שתוכל לקבל עליה כרגע והמחיר שתוכל לקבל עליה עוד כמה שנים, כשתחליט סופית שהאהבה נגמרה, יהיה לא משמעותי.

אם אתה הולך על אופציית האיחסון כדאי אולי לעשות זאת בחוכמה (אם נשאר מה לשמור עליו).

חשוב שתיהיה חזק בימים כאלו,
בהצלחה.

יגאל81
10-03-09, 16:56
טוב, אז החלטתי באמת להקפיא את הרשיונות.
עצם זה שאחרי שהחלטתי ראיתי שאין לי אפילו את הזמן לקפוץ למשרד הרישוי, גרם לי להבין שההחלטה נכונה. אז אני מקווה בימים הקרובים לסדר את זה.

כשאני אעבור דירה אז אשבור את הראש מחדש, מקסימום אגרור אותו לאן שצריך.

יגאל81
30-03-09, 16:10
עדכון - הקפאתי את הרשיון.

אני חייב לציין לטובה את משרד התחבורה (סניף נתניה), גם השירות אדיב, גם לא חיכיתי בתור בכלל (למרות שכנראה במזל, כי אחר כך היה תור). סידרו לי מייד כפל רשיון, כי הצלחתי איכשהו לאבד אותו. הספקתי לקפוץ לדואר לשלם על הרשיון החדש, לחזור ולהפקיד אותו. והכל בכמה דקות.

תודה על העצות
יגאל

-->