PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי עדיפות שימוש בלוקרים..

HILLEL
06-03-09, 22:48
אהלן חברים,עלה איזה ויכוח לגבי נעילת לוקרים בכניסה לשטח מהכביש,האם לנסוע בשטח כל הזמן נעול או לינעול את הלוקרים לפני עבירות?יש גם את האפשרות לינסוע עם לוקרים נעולים אבל משולב 2*4 בטרנספר ולפני עבירות פשוט לשלב ל4*4 בטרנפר בלי לצאת מהרכב..
בקיצור שאלתי היא מה עדיף לעשות?

והעם למישהו יש הסבר למה טובים הלוקרים?מה יעילותם?כי הרי יש הרבה רכבי שטח בלי לוקרים..?

ועוד שאלה לא קשורה,יש למישהוא רעיון איפה למקם גריקן בנזין בסמוראי ארוך?ניסיתי על הדלת האחורית וזה היתחיל לשבור אותה..

poo27
06-03-09, 23:16
שלום
הלוקרים משלבים ומשחררים את גל ההינע הקידימי ומקשרים בין הטרנספר לדיפרנציאל נכון שיש הרבה רכבי שטח ללא לוקרים
זה באמת לא משנה מתי אתה משלב אותם (בכניסה לשטח או לפני מכשול) מה שכן בנסיעה רגילה על כביש המלצתי לנתק אותם על מנת למנוע בלאי מיותר של החלקים
לגבי מיכל הדלק
אני חושב שכדאי לך לבנות פגוש אחורי עם מתקן לגלגל ומקום למיכל
ארז

HILLEL
06-03-09, 23:57
שלום
הלוקרים משלבים ומשחררים את גל ההינע הקידימי ומקשרים בין הטרנספר לדיפרנציאל נכון שיש הרבה רכבי שטח ללא לוקרים
זה באמת לא משנה מתי אתה משלב אותם (בכניסה לשטח או לפני מכשול) מה שכן בנסיעה רגילה על כביש המלצתי לנתק אותם על מנת למנוע בלאי מיותר של החלקים
לגבי מיכל הדלק
אני חושב שכדאי לך לבנות פגוש אחורי עם מתקן לגלגל ומקום למיכל
ארז

אהלן ארז
אז למה יש לוקורים?למה הם טובים?ובאיזה מכלול נוצר בלאי עם אני נוסע נעול?
מה אתה עושה בשטח?
סליחה על הצרור שאלות;)פשוט אני לא מצליח להבין..

poo27
07-03-09, 09:20
אהלן ארז
אז למה יש לוקורים?למה הם טובים?ובאיזה מכלול נוצר בלאי עם אני נוסע נעול?
מה אתה עושה בשטח?
סליחה על הצרור שאלות;)פשוט אני לא מצליח להבין..

סולח :-)
נתחיל מהסוף מהעצלנות שלי אני משלב רק שצריך בשטח אולם משחרר רק ביציאה.

המכלול ש"ננעל" הוא בעצם גל ההינע הקידימי מול הדיפרנציאל הקידמי, נתון נוסף פחות חלקים להניע= פחות צריכת דלק!

ארז

AvigdorAharon
11-03-09, 08:34
הלוקרים נועלים את הצריות של הסרן הקדמי ולכן, תאורטית, יש חסכון בדלק.
מדברים על 4%, אני לא מכיר איזו בדיקה יסודית שמראה את המספרים הנכונים.
אישית, אני טיפוס עצלן ולכן אני נועל את הלוקרים בתחילת השטח ומנתק בסופו.
אישית, אני לא אוהד את השיטה שלפני המכשול. לדעתי, קיים סיכוי, אולי בשל חוסר נסיון, להתקע באמצע מכשול, כי חשבת שניתן להעבור אותו עם לוקרים משוחררים...

אביגדור

raanan
11-03-09, 09:48
סולח :-)
נתחיל מהסוף מהעצלנות שלי אני משלב רק שצריך בשטח אולם משחרר רק ביציאה.

המכלול ש"ננעל" הוא בעצם גל ההינע הקידימי מול הדיפרנציאל הקידמי, נתון נוסף פחות חלקים להניע= פחות צריכת דלק!

ארז

אתה מעט מתבלבל ....
הלוקרים נועלים את הציריות לגלגלים בלבד !
נעילת גל ההינע הקידמי לדפרציאל הקידמי נעשית בהעברה של הטרנספר למצב 4X4 .

לעצם השאלה, אני אישית נועל הלוקרים מאוקטבר עד אפריל .
כך אני לא צריך לצאת מהרכב לפני כל מעבר בוץ בקיצורי הדרך הבייתה.
בלאי וצריכת דלק לא משמעותיים.

רענן

itay
11-03-09, 12:37
אתה מעט מתבלבל ....
הלוקרים נועלים את הציריות לגלגלים בלבד !
נעילת גל ההינע הקידמי לדפרציאל הקידמי נעשית בהעברה של הטרנספר למצב 4X4 .

רענן

נראה לי שאתה מתבלבל:
בהתייחס לסמוראי, נעילה הלוקרים גורמת לגלגלים להתחבר לצירויות והציריות מסובבות את גל ההינע הקדמי. השילוב ל4X4 נעשה בטרנספר.

איתי.

raanan
11-03-09, 15:18
נראה לי שאתה מתבלבל:
בהתייחס לסמוראי, נעילה הלוקרים גורמת לגלגלים להתחבר לצירויות והציריות מסובבות את גל ההינע הקדמי. השילוב ל4X4 נעשה בטרנספר.

איתי.

מאמין שאני ואתה אומרים את אותו הדבר .
א. גל הינע קידמי תמיד מחובר לדפרנציאל הקידמי.
ב. ציריות מחוברות קבוע לדפרציאל.
ג. לוקרים במצב נעול , מחברים הציריות לגלגלים.
ד. מצב 4X4 בטרנספר , מעביר תנועה זהה לגל ההינע הקידמי והאחורי.

בעצם כבר לא זוכר מה הייתה השאלה ....
רענן

s_n_p
11-03-09, 15:50
לעצם השאלה, אני אישית נועל הלוקרים מאוקטבר עד אפריל .
רענן

אהלן רענן,
תגיד, ומה שלום הבוקסות פליז שיושבות בתוך הנאבות?

גל_כ
11-03-09, 17:47
אהלן חברים,עלה איזה ויכוח לגבי נעילת לוקרים בכניסה לשטח מהכביש,האם לנסוע בשטח כל הזמן נעול או לינעול את הלוקרים לפני עבירות?יש גם את האפשרות לינסוע עם לוקרים נעולים אבל משולב 2*4 בטרנספר ולפני עבירות פשוט לשלב ל4*4 בטרנפר בלי לצאת מהרכב..
בקיצור שאלתי היא מה עדיף לעשות?

והעם למישהו יש הסבר למה טובים הלוקרים?מה יעילותם?כי הרי יש הרבה רכבי שטח בלי לוקרים..?

ועוד שאלה לא קשורה,יש למישהוא רעיון איפה למקם גריקן בנזין בסמוראי ארוך?ניסיתי על הדלת האחורית וזה היתחיל לשבור אותה..

אני נועל את הלוקרים בכניסה לשטח, ומנתק בסיום הטיול.
הלוקרים אצלי ידניים ומחברים את הציריה לגלגל, ואני מניח שכך גם אצלך.

רוב הזמן בשטח אני ב 2X4 ורק לפני מכשול אני מעביר ל 4X4. יש כאלו שאומרים שכדאי להשאר כל הזמן ב 4X4 high בשטח על מנת להקל את העומס על הרכב.

asafk
11-03-09, 22:02
לוקרים - משלבים, כאמור, את טבור הגלגל לציריה. זה אומר שכאשר משלבים את ההנעה הקדמית, הכח מגיע עד לגלגל.
אני, אישית, מעדיף כלי רכב בלי לוקרים, עם "פלאנג'ים" שהם למעשה כמו לוקרים שנעולים כל החיים. אם יש לוקרים- נועלים בכניסה לשטח, משחררים בדרך הביתה, אבל גם השיטה של אוקטובר עד אפריל עובדת... הבלאי זניח, צריכת הדלק זניחה, הרעש... יותר מדי ככה או ככה. בנוסף, כאשר הלוקרים נעולים אפשר לשלב 4X4 תוך כדי נסיעה.
לגבי שילוב 4X4 - אין סיבה טובה לא לשלב 4X4 מיד בכניסה לשטח. נסיעה בהנעה אחורית בשטח גורמת לבלאי גדול מאוד, לכל הרכב- ממכללי הסרן האחורי ועד לשלדה. חות מזה שהרכב בולם חרא בהנעה אחורית בלבד, והרבה יותר טוב ב4X4, יציב הרבה יותר כאשר ההנעה הקדמית מושכת ועוזרת לאחורית שדוחפת... ובקיצור - כדאי ורצוי לשלב בכל מצב בשטח.

אסף.

nir.samo
11-03-09, 22:14
מחזק.
בעבר היה לי סמוראי והייתי מנתק בכל נסיעת כביש. היום יש לי בויטארה פלאנג'ים וזה ממש לא נורא.

HILLEL
11-03-09, 22:45
אני עוד לו הבנתי למה טובים הלוקרים?ואני לא מיתכוון למה מה שהם עושים כשהם ננעלים או ניפתחים,אני שואל על מה חשבו שיצרו לוקרים?ולמה לא לחבר את הציריות ישר לגלגלים כמו בהרבה רכבי שטח אחרים..מה טוב בלוקרים?

GodsFather
11-03-09, 23:11
הפחתת עומסים על מערכת ההנעה בעיקר.

עוד מכלולים שנעים, עוד מכלולים שמפתחים חופשים או שיש להם חופשים והם משפיעים על הנסיעה, על ההיגוי, על הבלימה.

יש הטוענים לכאן ויש לכאן , כך גם היצרנים , יש שמייצרים עם פלאנג'ים ויש עם לוקרים.

raanan
12-03-09, 22:25
אהלן רענן,
תגיד, ומה שלום הבוקסות פליז שיושבות בתוך הנאבות?

הי סטאס,
אני מניח ששלומם מצויין ...(אין רעש מיוחד)

רענן

-->