PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לפני קניית CJ אספנות

Hitrick
07-03-09, 11:59
שלום לכם

עומדות לרשותי מספר אופציות בשוק - כאשר ירדתי מ cj6\5 מנוע 2200 שזה עד שנת 74 בקירוב

ראיתי שהרכבים השונים מלאים קומבינות . החל מסרנים רחבים יותר של דגמים חדשים , קפיצים של סופה בסיקס משנות ה 60 ועוד .

אחד הרכבים שראיתי זה cj5 מסוף שנות ה 50 (לפי הרישיונות ) שעבר הסבה מלאה למשהו דומה ל cj5 מהדגמים החדשים יותר עם מנוע 6 בוכנות , סרנים רחבים , ברקסים היראוליים , גיר 4 מהלכים (של סיקס מסוף שנות ה 80 ? ) , קפיצי סופה ועוד .
השילדה עברה חיזוקים כלשהם (לא ראיתי ) - איך נשמעת לכם הקומבינה הזאת ? על פניו הושקע פה המון עבודה והרכב נבנה ממש מחדש .

בכל אופן יש לי אפשרות ללכת על משהו זול משמעותית שזה cj5 שנת 76 עם מנוע 6 בוכנות מקורי .

או אולי כדאי למצוא סיקס מסוף שנות ה 70 (עד שנת 81 אני מוכן ללכת ) , אולי איזה cj7 ?

מוכן לשלם טיפה יותר על רכב שמור ולא להיכנס להרפתקאות ותקיעות בשטח .

הבעיה שאני טיפה מפחד מהצעד כדי לא ליפול וראיתי מספיק רמאים שטענו שהמנוע רק עכשיו (פחות מ 100 קמ) עשו לו אוברול - אני מפרק פלאג ורואה של סדום ועמורה (זריקת שמן , משקעים וכו) .

גם הפחידו אותי כמה מהאנשים פה שכתבו שקנו סיקס ותוך שנה הלך להם חצי מהרכב והכפילו את מחיר הקניה ...

אשמח לשמוע עצות וכיוון מעשי מה לעשות

תודה
קלמן

ערן המסוקס
07-03-09, 13:20
לא בדיוק הבנתי מה הבעייה.. אתה רוצה שנאמר לך בטלפטיה אם הרכבים שאתה מדבר עליהם טובים או לא? :rolleyes:

כל ג'יפ יכול להיות מציאה או נבלה סרוחה.

זה רכב פשוט למדי שאפשר לבנות אותו מחדש, אפשר לעשות בו שיפורים ושינויים, והכל יכול להעשות בצורה מקצועית וטובה או בצורה גרועה.

השיטה היא פשוט ללכת לראות רכב שמוצא חן בעיניך, ואז לבחון אותו ספציפית. אם הוא נראה לך, אם הוא נוסע טוב, ואם העבודה שנעשתה עליו ומצבו המכאני, החיצוני, הפנימי, שיפצורים וכל מה שחשוב מתאים לך ולמחיר שבו הוא מוצא למכירה.

אם אתה חושש לבדוק אותו בעצמך, סביר להניח שיהיו פה אנשים שמבינים ויהיו מוכנים לבוא איתך לבחון אותו, או לחילופין יומלצו לך מוסכים שאפשר לסמוך עליהם באיזור הרכב הנבדק.

בהצלחה.

Hitrick
07-03-09, 14:07
הכוונה שלי יותר הכוונה לאיזה דגם הכי כדאי ללכת מבחינת הנאה ואמינות (יחסית - אני מבין שרכב בן 30 שנה לשטח - כבר כלום שם לא מקורי ואמינות רלוונטית לדרך שהרכב תוחזק ) .

תודה

ערן המסוקס
07-03-09, 14:19
נאה היא ע"פ מדד אישי. זאת שאלה מוזרה מאוד. חלק אוהבים רכב מופרע, אחרים מעדיפים רכב טיולים, אחרים יעדיפו רכב מפנק ונוח וקל לנהיגה עם מזגן וגם שיהיה סגור.

CJ-5 יהיה קליל יותר, ולכן זריז מאוד, אבל קצת מוזר לנהיגה, וכמובן קופצני. משהו בסגנון ס
וראי.
שילדה הפתוחה בחלק מהCJ-5 נוטה לפתח סדקים ושברים. לא חושב שזה משהו מסובך לתיקון אם צריך. סה"כ רכב פשוט מאוד עם גישה נוחה וקלה מאוד.

CJ-7 כנראה יהיה נהיג יותר בכביש מהיר, וטיפה גדול יותר.

CJ-8 יהיה הנוח מכולם, אבל כמובן כבד יותר. יש לו גם את השילדה החזקה ביותר מבין היתר, והוא חדש ו"מודרני" יותר מהם. וכמובן שיהיה לו הרבה יותר מקום לציוד ואנשים.

CJ-6 דומה לCJ8 קצר, אבל כמובן ישן יותר, ועם שילדה פחות חזקה, ובדגמים ישנים מאוד שילדה דומה לCJ-5 קפיצים צרים יותר, גיר וטרנספר שונים.. הכל ניתן לשינוי מן הסתם.

הנחת בסיס שבכל הדגמים מדובר במנוע 6 הצילינדר בלבד.

זאביק
07-03-09, 15:29
לרכבים בגילאי 30+, הדגם ומה הוא היה במקור חסרי משמעות.
כמו שראית, רוב המכלולים הוחלפו או שופצו. חלק עשו את זה חפיף, חלק קימבנו, וחלק השקיעו זמן, מאמץ ומחשבה לעשות את זה טוב.
אין ספק שגיר 4 הילוכים של סיקס שנת 80+ עדיף על גיר 3 הילוכי בן 30. בהנחה ששניהם תקינים.
אין ספק שסרנים רחבים עדיפים על סרנים צרים. בהנחה ששניהם תקינים.

בקיצור, צריך לבחון כל רכב לגופו בלבד. משמעות מועטת לחלוטין לאיך הוא נולד. ומתי.

eran4x4
07-03-09, 16:06
מה המטרה שלך?

מה אתה מחפש?

רכש להסתובב ליד הבית?

רכב לרדת כל שבועים לנחלים הגדולים?

רכב אספנות לשם האספנות?

חשוב לשמור על מקוריות?

למה אספנות?

רכב לכביש?

רכב לטיולי שבילים?

רכב עבירות?

וכולי וכולי.....

six 4 life
07-03-09, 19:26
הכוונה שלי יותר הכוונה לאיזה דגם הכי כדאי ללכת מבחינת הנאה ואמינות (יחסית - אני מבין שרכב בן 30 שנה לשטח - כבר כלום שם לא מקורי ואמינות רלוונטית לדרך שהרכב תוחזק ) .

תודה

אם אתה מתכנן להשאיר את הרכב יותר משנה שנתיים- אף אחד מהם.
כל הרכבים שציינת רכובים על שלדה פתוחה שאוהבת לפתח סדקים, להתגמש בטירוף ולהקרע. CJ5 מכל מודל, וCJ 6 עד שנות ה79-81 שמשם התחילו לרכוב על שלדות סגורות פחות בעייתיות.

דרור ברלי
07-03-09, 19:48
CJ5 עם מנוע 6 מקורי החל ממודל 74'. לתשומת לב - אין קשר בין הג'יפ הזה ל-CJ5 עם מנוע 4 שאנחנו מכירים. השילדה שונה (ארוכה יותר) תא המנוע ארוך יותר, יש גם הבדלים בבודי.
שילדות פתוחות עד 76' כולל.
החל מ-77' ומעלה שילדה סגורה, עד סוף ייצור ה-CJ5 בשנת 83.
השילדות הפתוחות גמישות יותר אבל בעייתיות - שברים וסדקים.
במקור הגיעו עם מנוע 232 (3.8 ליטר), גיר 3 הילוכים, סרנים צרים עם יחס העברה 4.10 מקורי (האחורי AMC20, סרן בעייתי), 4 בלמי תוף ללא תיגבור (סכנת נפשות).
רוב אלה ששרדו עברו עם השנים לרכבת כוח קומפלט של CJ8: מנוע 258, סרנים רחבים עם בלמי דיסק מלפנים ובוסטר, גיר 4 הילוכים T176 וטרנספר DANA300. על המשקל הקליל של ה-5, זו רכבת כוח מעולה.

הג'יפ הראשון שלי היה כזה מודל 78'. אוטו פסיכי. חזק וקליל - פותח חזק, טס בדיונות, עביר ביותר בשטח טכני. מעט בעייתי בטיפוס מדרגות גבוהות (עלול להזדקר). תא הנוסעים שלו קטן וצפוף יותר מזה של סמוראי.
לטעמי ג'יפ מדליק לשעשועים וטיולים קצרים, אבל לא מתאים למי שמטייל הרבה ורחוק וסוחב איתו חצי בית.

הג'יפ עם הניירת של מודל 55 זה ההוא מטבריה שמפורסם ביד-2?
לא בדקתי בפועל את הג'יפ הזה, אבל בגלל שהוא נראה כמו CJ5 ממודל גבוה, כל העסק נראה כמו הלבשת הניירת של CJ5 ישן על ג'יפ חדש יותר שלא היתה לו ניירת, או שהיתה לו בעית רישוי כלשהי...
מה נפח המנוע ברשיונות שלו?
בדרך כלל כשאומרים לך "שילדה שעברה חיזוקים" = שילדה שנשברה/נסדקה/נפתחו התפרים לאורך הקורות ועברה תיקון. אני לא מכיר אף אחד ש"מחזק שילדה" של ג'יפ סתם ככה כי בא לו. מתעסקים בזה כשאין ברירה וצריך לתקן. לא כל תיקון של סדק בשילדה צריך לפסול אוטומטית את הרכב, אבל חשוב לבדוק היטב איזה נזק נגרם לשילדה, את היקף התיקון ואת איכותו.

נראה אוטו יפה, אבל לדעתי יש כאן קומבינה. לתשומת לבך.

M.A
07-03-09, 22:01
מה אתה כול כך מפחד מסדקים ,בשלדה .
כשהייתי בצבא ,אף פעם לא נוצר סדק, בריתוך, או באזור הריתוך .
לאחר הריתוך.
1צריך חורי עצירה לסדק בקצבות.
2 חיטוך הסדק בדיסק .
3 מילויי פלוס שטח (ריתוך).

RONI
07-03-09, 22:04
שלום קלמן.
כאחד שרכב על כל דגם אספנות של JEEP ,
אל תתעסק!
אתה לא מתאר לעצמך לאן אתה נכנס.
אין אחד שהוא מקורי ושלם וללא עבר ,אפל או לא.
וכך בחשבון את ההשקעה שלך X 2 ויותר ..וזה רק להעמיד אותו על הרגליים למצב נסיעה סביר ותו לא.
אין מצב שתצא לטיול יותר מ100 קמ ולא תחזור סחוט מעייפות .
הנהיגה והנסיעה אחרים ממה שאתה מכיר. ראה הערות של דרור.
גם הפייבים עם מנוע 6 הם זן נדיר ואחר .
אלו רכבים למשחקים ליד הבית.
רוצה סבן? תמתין שנה עד שמודל 80 יהיו כאלה.
רוצה סיקס? עם מנוע 6 כמובן ועדיין אספנות..תכין בוחטיטה.
כל הגיפים הם נבלות סרוחות.נקודה. כן גם שלי!

RONI
07-03-09, 22:05
כך=קח טעות סופר.

Hitrick
07-03-09, 22:14
מה המטרה שלך?

מה אתה מחפש?

רכש להסתובב ליד הבית?

רכב לרדת כל שבועים לנחלים הגדולים?

רכב אספנות לשם האספנות?

חשוב לשמור על מקוריות?

למה אספנות?

רכב לכביש?

רכב לטיולי שבילים?

רכב עבירות?

וכולי וכולי.....

מכיוון שיש לי רכב ליסינג מהעבודה מדובר על רכב שלא ישמש אותי ליום -יום .
רק כפעמיים בחודש בממוצע .
רוב הטיולים יהיו ליד הבית כדי לנקות את הראש .
לא מחפש עבירות קשה - אבל גם לא רוצה לפחד לפני ירידה משביל .
נעילה אוטומטית אחורית די חשובה לי - אני מבין שלא בכל הסרנים ניתן להרכיב - למשל ב cj5 אין נעילה אוטומטית - לפחות לא במחיר שפוי \ מלאי

אחרי שנהגתי בפייב 2200 ללא הגה כוח וצמיגי 31 - אין ספק שהייתי מעדיף מנוע 3800 + הגה כוח וגיר 4 מהלכים .

לא ממש מעניין אותי מקוריות מבחינת ערך אספנות - מחפש להנות בשטח בעבירות עד בינונית בלי להיתקע (במיוחד מכאנית ) ולא לחשוש לצאת לגיחות קצרות לבד לשטח .
אני בגישה של לשלם יותר ולקבל רכב יפה .
הבעיה שראיתי כבר איזה 10 רכבים ובכל אחד מהם התמונה בפועל שונה לחלוטין ממה שהמוכר הצהיר בטלפון (הם תמיד נראים מופתעים כשאני "מגלה" להם שהאוצר שלהם לא כפי שתארו אותו ) .

Hitrick
07-03-09, 22:16
שלום קלמן.
כאחד שרכב על כל דגם אספנות של JEEP ,
אל תתעסק!
אתה לא מתאר לעצמך לאן אתה נכנס.
אין אחד שהוא מקורי ושלם וללא עבר ,אפל או לא.
וכך בחשבון את ההשקעה שלך X 2 ויותר ..וזה רק להעמיד אותו על הרגליים למצב נסיעה סביר ותו לא.
אין מצב שתצא לטיול יותר מ100 קמ ולא תחזור סחוט מעייפות .
הנהיגה והנסיעה אחרים ממה שאתה מכיר. ראה הערות של דרור.
גם הפייבים עם מנוע 6 הם זן נדיר ואחר .
אלו רכבים למשחקים ליד הבית.
רוצה סבן? תמתין שנה עד שמודל 80 יהיו כאלה.
רוצה סיקס? עם מנוע 6 כמובן ועדיין אספנות..תכין בוחטיטה.
כל הגיפים הם נבלות סרוחות.נקודה. כן גם שלי!
מה מיוחד ב cj7 ?
מעבר לעובדה שהוא יותר בארה"ב - אחרי כמעט 30 שנה האם יש הבדל ?
דרך אגב ה cj7 מגיע עם קפיצים ספירליים ?
תודה

RONI
07-03-09, 22:19
1. אין משהו מיוחד חוץ מזה שהוא יותר"נחשב" קול.
2.לא ,קפיצי עלים.

asafk
07-03-09, 22:28
כמו שאמרתי לך בטלפון לפני איזה חודש - אני מבין שהכיוון שלך הוא פייב עם מנוע 6 , וזה הדבר הנכון מהרבה בחינות (אלא אם כן תלך על סבן וזה עוד יותר טוב). ההוא שעבר הסבה מ 4 ל 6 - אין סיכוי, אל תיגע. השלדה שונה, וזו לא הסבה שאפשר לעשות בלי להחליף שלדה.
תבדוק טוב את ה76, נשמע על פניו אפשרות טובה אם הוא לא רקוב ואם השלדה שלמה. אם השלדה מתחילה לפתח סדקים אבל לא רקובה - בהחלט אפשר לתקן, ולדעתי גם כדאי.
כן, יש לך סיכוי טוב להרבה הוצאות בהמשך הדרך - אבל זה חלק מהעניין... החוכמה היא למצוא בסיס טוב, ובעיקר לא רקוב.

אסף.

Hitrick
07-03-09, 22:32
CJ5
הג'יפ עם הניירת של מודל 55 זה ההוא מטבריה שמפורסם ביד-2?
לא בדקתי בפועל את הג'יפ הזה, אבל בגלל שהוא נראה כמו CJ5 ממודל גבוה, כל העסק נראה כמו הלבשת הניירת של CJ5 ישן על ג'יפ חדש יותר שלא היתה לו ניירת, או שהיתה לו בעית רישוי כלשהי...
מה נפח המנוע ברשיונות שלו?
נראה אוטו יפה, אבל לדעתי יש כאן קומבינה. לתשומת לבך.

אתה מדבר על זה ?
http://www.yad2.co.il/Cars/hotPicSpecial.php?CatID=1&SubCatID=6&CarID=64223&CarSpecialID=4

דיברתי איתו - שאלתי אותו איך הוא הכניס את המנוע (כי צריך גם לשנות את הכנפיים ומכסה המנוע כמו ב cj5 מעל שנת 74) - הוא אומר שהמנוע ברישיון בצורה המסודרת בלי קומבינות (היה צריך להחליף ברקסים להידרואליים ולחזק שילדה כדי שיאשרו לו ) .
נשמע על פניו אדם מאוד אמין - שנכנס לפרוייקט בלי להבין את העלויות והמשמעויות של זה .
מצד שני גם לי זה הריח מההתחלה כמו cj5 משנים מאוחרות יותר (מנוע 6 בוכנות והגה כוח) שהלבישו עליו רישיונות של cj שנת 55 .
כי פשוט אין כל היגיון כלכלי או אחר לעשות כזאת הסבה - להתחיל פרוייקט כזה מראש מ cj5 עם מנוע 6 צילינדר היה מוזיל את העלויות בחצי ויותר + חוסך המון זמן ובעיות רישוי.

הרי cj5 6 צילינדר מעל 74 כבר מגיע עם ברקסים הידרואוליים , מנוע 6 בוכנות והרבה יותר קל להסב לו הגה כוח וכל התוספות האחרות .

אני לא בטוח שיש לי את הידע לבדוק כזאת קומבינה ואני מפחד שבנסיעה האגרסיבית (מכת גז כדי לעבור מכשול ) הראשונה בשטח יגזרו ציריות\דרייב שפט\בקקס\גיר\טרנספר\צלבים או אלוהים יודע מה ... בגלל שיחידת הכוח חזקה מידי למכלולים - שלא לדבר על נזק לשילדה שעם כל החיזוקים(שמורידים מהגמישות שלה ... והיתרון של שילדת cj5 ) לא תוכננה לכל התוספות הנ"ל וראיתי יותר מידי שילדות כאלו מסוג "U" סדוקות \ מתוקנות בריתוך ביתי.
אם הרכב היה משופר ע"י סדנא מוכרת - יתכן שהייתי שקט יותר .
אבל בהחלט הרכב קורץ לי (למרות המחיר שגבוה בהתחשב שהרכב לא משופר לשטח כמו נעילות דפרנציאל , שנורקל וכו) .

נו טוב ... צריך סובלנות

תודה

דרור ברלי
07-03-09, 23:37
קלמן, הג'יפ הזה אחד לאחד CJ5 ממודל מאוחר. ושלא יספרו לך סיפורים - השילדה שונה לגמרי וגם הבודי - רק נראה דומה אבל הוא לא.
גם משרד הרישוי לא יאשר החלפה ממנוע 2200 למנוע 4200. אל תשכח איפה אתה חי...

יכול להיות שהוא ג'יפ מעולה, אבל יש לו שתי בעיות גדולות: מחיר לא שפוי והעיקר - רשיונות מקומבנים...

לעניין עמידות (בהנחה ומצאת אחד חוקי ותקני במחיר ששווה בדיקה):
אתה מדבר כאן על מכלולי CJ8 בג'יפ קטן וקל ממנו במאות ק"ג. אם הוא יושב על סרנים רחבים סביר להניח שיש לו דנה 44 מאחור ודנה 30 מלפנים.
נעילות אוטומטיות? בחייך. בארה"ב יש מבחר ענק. רק להזמין ולהרכיב.
זה כלי שבמצב מכני רענן ובידיים מיומנות - הוא כוכב רציני בעבירות. מנסיון. עם שתי נעילות? השמיים הם הגבול. תגיע איתו בקלות רבה מדי למצבי אל-חזור.

נהיגה בכביש - כלי זריז ביותר בקו ישר, עם התנהגות כביש עצבנית ונוחות נסיעה מתחת לכל ביקורת. הנהג יושב ממש מעל לסרן האחורי, ומקבל את כל החרא בשידור ישיר לגב התחתון גם על קפיצים משופרים. אין מקום לציוד טיולים ליותר משני אנשים.

prinz804
08-03-09, 00:09
את הרכב הנ"ל אני מכיר:D
הרכב נבנה בצורה מקצועית ע"י בחור מהמושבה מיגדל
אם אתה רוצה עזרה בבדיקה של הרכב דבר איתי ;
אני בשבתות במגדל
050-3366363 ניר

Hitrick
08-03-09, 15:56
דרור תודה .
זה מעניין להרגיש cj5 עם מנוע 3800
אני דווקא מסתדר עם דברים דמויי טרקטור בכביש - אפילו מאותגר מיזה

ניר - אתה מדבר על ה cj5 שנת 55 ? תודה על העזרה - במידה והבחור יבוא לקראתי במחיר (הצעתי לו מחיר מעל ומעבר להוגן וגם אופציה שאם אני אמכור אותו זכות הקניה הראשונה תיהיה שלו - כי הוא קשור לרכב והשקיע בו המון )
אהיה איתך בקשר אם העסק יתקדם - במחיר הזה (אולי אם היו לו 2 נעילות ARB , פיבר ועוד ) אני לא קונה והוא לא ימכור . תודה

-->