PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית הבאגי מהספר של רון צאמפיון

idanpines2
07-03-09, 17:52
אני בן 15 ואני רוצה להתחיל לבנות את הבאגי לאיש יחיד של רון צאמפיון . ככה אין לי הרבה ידע במכונאות, קצת אבל אבא שלי מוכן לעזור במה שאני לא יבין . אני יודע קצת לרתך ויש לי כמה שאלות איזה כלים ידרשו לבנייתו ? יש לי דיסק, רתכת, עמדה שהיא מלחציים ומכופפת צינורות עגולים ועוד כמה במחסן ידרש יותר מיזה לבניית הבאגי ?..
ובכותרת הספר רשום שיבנה מתחת ל 100 אירו - בערך 500 שקל הגיוני כי אני חשבתי בכיוון של כמה אלפיים .
האם הספר יוכל להגיע לארץ ללא בעיה כלשהיא
(אני יכול להזמין מאייבי מה יותר עדיף)

אני ראיתי את הבניה היפה שעשה אחד מפורום אחר לילד בן ה-6 שלו ובנוסף ראיתי את זה באינטרנט שזה מהתוכנית הנ"ל : http://www.youtube.com/watch?v=WFkdJf0b3qk
שם רשום 400 CC לדבר כזה זה ניראה יותר מידי למשהוא בלי בולמים ..
ושאלה אחרונה איך אני מוסיף מיתלה אחורי כמו בתמונה פה למה הוא צריך להתחבר לא הבנתי כל כך.
\(לקוחה מפורום אחר לצורך הדגמה שהשתמש באותם תוכניות : http://www.jeeptrip.com/viewer.aspx?type=IMAGE&src=albums/cvsvhbgi.jpg )

תודה וסליחה על הכתיבה המרובה ..

נימי
07-03-09, 18:57
אני קניתי אותו באיביי, הגיע בלי שום בעיות בעלות של 120 ש"ח +-

בהצלחה בפרויקט

גלדיאטור
07-03-09, 19:06
אם הבנתי נכון
הבולם בבאגי של הבחור מאילת
מחובר לכסא ז"א הבולם והקפיץ משככים את הקפיצות של משקל הנהג בדומה לעריסה
זה כי אין ברכב הזה מתלה משום סוג.

הרעיון יפה

idanpines2
07-03-09, 20:17
תודה מחכה לעוד תשובות ערב נעים..

טל חסיד
07-03-09, 21:17
בניתי באגי קראט 50 סמ"ק לבן שלי (בסוף מי שנוסע בכלי זה אני:D). רציתי בהתחלה לבנות מיתלה אחורי עם קפיץ אך העניין דיי מסובך ויוצא כבד יחסית לכוח המנוע ולא נותן ביצועים טובים אם בונים מתלה רק בחלקו האחורי של הכלי. הפתרון הוא ליסוע עם לחץ אויר נמוך בצמיגים.
לגבי עלויות זה מאד תלוי לאיזה רמה אתה רוצה להגיע במכלולים.
רצוי לקנות קטנוע שלם מנוע + צמת חשמל גלגלים וכו אחרת לקנות כל דבר בניפרד הרבה יותר יקר.
אין מצב לבנות כלי שלם ב500 ש"ח כמו שאתה חושב כמה אלפים רק בחלקים בלי עבודה.
קטנוע 1000 עד 2000
ברזל 200
עבודות חריטה נבה +ציר אחורי 1500
גלגלי שינים ושרשרת 200
עבודות חריטה מערכת הגה 1000
מיסבים אחורים(אומגות)200
מיסבי קצה למערכת הגה 150
ברגים 100- 150
מצבר 200
רפידות בלם 60
ועוד כל מיני דברים שאני לא זוכר עכשיו.
וכל זה בלי הרבה שעות עבודה וכלי עבודה.

טל

idanpines2
08-03-09, 15:09
תודה על התגובות .. מצפה לכיווני מחשבה נוספים תודה רבה בנתיים
ואם אני קונה קטנוע 125 -150 שלם במצב תקין אני יכול לקחת משם הרבה דברים לדוגמא: ברקס , אולי גלגלים אבל אני רוצה של טרקטורון , גלגל שיניים ,שרשרת ובתגובתך רשמתה מצבר ולא הבנתי למה צריך אותו כלכך בבניה שעשה הבחור מאילת שיצאה יפה מאוד לא ראיתי מצבר
כשאני יבנה אותה כמה היא תגיע הבאגי אני ישים לה מנוע 125 או 150 אני מעריך שהמשקל יהיה בערך 200-300 קילו גג.... כולל בנאדם תלוי בכיסא שאני ישים של רכב או לא יודע כמו של קארט טוב אני יזמין את התוכנית השבוע ונתחיל אני יצלם את כל התהליך וישים בפרוייקטים וירשום כמה המחיר שעלה לי ויסביר קצת תודה על התגובות מחכה לעוד וחג נעים לכולם

חנן גולומבק
09-03-09, 19:25
אם הבנתי נכון
הבולם בבאגי של הבחור מאילת
מחובר לכסא ז"א הבולם והקפיץ משככים את הקפיצות של משקל הנהג בדומה לעריסה
זה כי אין ברכב הזה מתלה משום סוג.

הרעיון יפה

הבולם לא מחובר לכסא אלא לחלק העליון של השלדה של הקטנוע שבה השתמשתי כיוון שהשתמשתי במנוע של הקטנוע , ליד מיכל הדלק. בחלק התחתון הוא מחובר לתת השלדה שאותה חתכתי מהשלדה המקורית של הבאגי.( זה לא מוסבר בספר) . אם תסתכל בשאר הצילומים בג'יפטריפ אז תבין מה עשיתי שם. מהקטנוע לא תוכל לקחת גלגלי שיניים כי אין שם . קנה את הספר וקרא אותו לאורכו ולרוחבו, יש שם את כל המידע הנחוץ לבניית הבאגי ובצורה מסודרת מאד.
בהצלחה.

טל חסיד
09-03-09, 23:34
אתה צריך מצבר בשביל סטרטר.

טל

חנן גולומבק
11-03-09, 13:17
העלתי ב יו-טיוב סרט קצר של הבאגי שבניתי . הבאגי נבנתה ב 2004 הסרט צולם ב 2007 וגם היום הבאגי נראה ונוסע אותו דבר. הילדים בסרט בני 9 חוץ מהילד האחרון שאני נוסע איתו, הוא היה אז בן 6.
תיהנו.

http://www.youtube.com/watch?v=FK8OxK802HI

obuggy
30-03-09, 13:14
אפשר לבנות ואפשר גם מוכן ,באגי לילדים
לא אומר איפה קונים כדי שלא יראה כפרסומת
גיל 9 ו-8 בתמונה
בפועל אפשר מגיל 4

-->