PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימגומים החל מ2700 סל"ד סופה

ינון
07-03-09, 21:24
שוב חג שמח לכולם
הים נסענו לטייל מירושלים לחיפה ובשלב מסויים החל הרכב לחתוך ולייצר מעין בק פייר בכ2800 סל"ד
עקבתי אחר המחוונים והם הציגו את הקריאות הבאות:
חום מנוע כ 80 מעלות
לחץ שמן כ 20 psi בכ2000 סל"ד
טעינה כאשר המזגן והאורות עובדים 12 אמפר (ממש על הגבול התחתון של הסקלה)
כאשר הגענו ניתקתי את המצבר כדי לאפס את המחשב ופעולה זו לא עזרה
כמו כן עברתי על כבלי החשמל אלטרנטור וכו והבעייה נותרה.

לבסוף ניגשתי לתחנת דלק ומלאתי כ40 ליטר בנזין והוספתי תוסף לניקוי gold label של liqui moly והבעייה נפתרה לגמרי.

יש לציין שבחזור עד תחנת הדלק לא הפעלתי את המזגן.

שאלות:
1. האם צריכת הזרם של 12 אמפר נמוכה מדי? וכמובן האם זה עשוי להיות מקור הבעייה?
2. כאשר הרכב חם כמה אמור להיות לחץ השמן? בסרק וב כ2000 סל"ד
3.יש בכוונתי להתקין מזגן מפוצל האם ניתן להשתמש במדחס הקיים או שיש להליף למדחס חזק יותר (האוויר שיוצא הוא קר הכושר ספיקה של המפוח נמוך)
4. האם ישנו פילטר למפוח המזגן בסופה ואם כן היכן?
בברכת פורים שמח ונסיעה בטוחה
ינון:confused:

AvigdorAharon
11-03-09, 08:48
שאלות:
3.יש בכוונתי להתקין מזגן מפוצל האם ניתן להשתמש במדחס הקיים או שיש להליף למדחס חזק יותר (האוויר שיוצא הוא קר הכושר ספיקה של המפוח נמוך)

1. אתה בטוח שמותקן אצלך מד זרם ולא מד מתח? 12V זהו מתח נמוך במקצת, אבל אני לא סומך על השעונים בסופה, עדיף למדוד ישירות על המצבר.
2. אם אני זוכר נכון, לחץ השמן אמור להיות בערך 20PSI בסרק ו 40PSI בסל"ד גבוה.
3. לא יודע
4. לדעתי לא, אבל אני לא בטוח.

אביגדור

kobiarava
11-03-09, 14:17
אהלן ינון,

תתחדש על הצעצוע החדש, אבל שכחת שכשקונים כלי משומש, הדבר הראשון שעושים זה יישור קו... התקלה שהיתה לך היתה בוודאות תקלה בספיקת הדלק, כמעט בטוח שפילטר הדלק שלך עשה את שלו, ובעדיפות שניה יש סיכוי שהיתה סתימת דלק. הטיפול שנתת, תוסף ניקוי ממיס, לא פותר את הבעיה ואפילו מחמיר אותה, מהסיבה הפשוטה שהוא ממיס חלק מהטינופת בפילטר, רק את הליכלוך המסיס שהתגבש שם, וזורק אותו אל חלל השריפה, דרך המרססים שבדרך סופחים חלק מהלכלוך ונסתמים בעצמם. מומלץ לא להשתמש בסופה (ובכל רכב אחר, למעט בהוראה מפורשת מהיצרן) בתוספי דלק שעושים כמעט תמיד יותר נזק מתועלת. הצעד הראשון צריך להיות החלפת פילטר הדלק, לדעתי ביחד עם טיפול 10K "גדול", כלומר-שמנים-פילטרים-מצתים, כיישור קו בסיסי ופתרון אמיתי לתקלה שתקעה אותך פעם אחת, ועוד תתקע אותך בהמשך אם לא תטפל. בנוסף, מומלץ להחזיק בארגז הכלים מד לחץ שמתחבר לקו אספקת הדלק (העלות זניחה) ע"מ לאבחן תקלות שמקורן במערכת הדלק והמשאבה.
לגבי עניין הטעינה, המתח (וולט, לא אמפר) שמופיע אצלך בעומס אינו תקין, במדה כמובן שבדקת כשהמנוע עובד. ישנן 2 אפשרויות, שהפשוטה שבהן היא תקלת חיווי, כלומר מד המתח בלוח השעונים תקול או מקבל מינוס גרוע, דבר שתוכל לאשר או לשלול ע"י מדידה ישירה מהמצבר, במנוע עובד, באמצעות רב מודד, שחיווי תקין אמור לתת 13.8V~. אפשרות שניה היא תקלה בטעינה, כנראה באלטרנטור, שאותו תיאלץ לתת לשיפוץ או להחליף באחר במדה וזה מקור הבעיה.
ולבסוף, לעניין המזגן, מדחס המזגן בסופה, במדה והוא תקין, יכול בהחלט לסחוב גם מזגן מפוצל, ולא, אין פילטר בכניסה למפוח המזגן.
תתחדש ובהצלחה עם הכלי החדש, ואל תחפף ביישור הקו, כולל בדיקת חופשים במערכת ההנעה והחלפה של מה שצריך, וכמובן הטיפול שדובר קודם. הכלי יכול להיות מאוד אמין באחזקה נכונה, או פח זבל מתסכל שמצריך יותר ימי עבודה ותיקונים מימי טיול ופאן, במצב של אחזקה לקויה והזנחה.

קובי

ינון
14-03-09, 23:01
קובי שלום
הרכב עבר טיפול גדול במעמד הקנייה.
אני במהלך השבת התחלתי לעבוד על מערכת החשמל (נתקים בחוטי אדמה ) ותיקן נזקים שאני גרמתי תוך כדי העבודה על הרכב (מגבים הפסיקו לעבוד)...
וכאמור אני משפץ את הרכב בהדרגה עד הגעה לתוצר שישביע את רצוני.
אגב האם מכסה מילוי השמן והמדיד אמורים להוציא אדים כשהמנוע חם? בדקתי את הנשם והוא אינו סתום.
תודה ינון

davidror
17-03-09, 14:03
שוב חג שמח לכולם
הים נסענו לטייל מירושלים לחיפה ובשלב מסויים החל הרכב לחתוך ולייצר מעין בק פייר בכ2800 סל"ד
עקבתי אחר המחוונים והם הציגו את הקריאות הבאות:
חום מנוע כ 80 מעלות
לחץ שמן כ 20 psi בכ2000 סל"ד
טעינה כאשר המזגן והאורות עובדים 12 אמפר (ממש על הגבול התחתון של הסקלה)
כאשר הגענו ניתקתי את המצבר כדי לאפס את המחשב ופעולה זו לא עזרה
כמו כן עברתי על כבלי החשמל אלטרנטור וכו והבעייה נותרה.

לבסוף ניגשתי לתחנת דלק ומלאתי כ40 ליטר בנזין והוספתי תוסף לניקוי gold label של liqui moly והבעייה נפתרה לגמרי.

יש לציין שבחזור עד תחנת הדלק לא הפעלתי את המזגן.

שאלות:
הי לגבי לחץ השמן לא ניתן לקבוע חד משמעית מכיוון שתלוי איזה שמן יש במנוע למשל אצלי אני משתמש ב5/40 סינטטי אז הלחץ נמוך יותר 10 בסרק ו25-40 בנסיעה שהרכב חם תלוי בסל"ד לכן ממליץ בחום על הדרך תחליף שמן לחדש ופילטר עלות משוערת כ150 ש"ח שמן + פילטר (תלוי באיכות אבל זה בערך המחיר )
חום מנוע סביר 80 זה בערך החום שצריך להיות בנסיעה לאחר שהמנוע חם כבר
לגבי הסלד והפייר באקים תבדוק את הפילטר אוויר (מומלץ להחליףעלות זניחה מאוד כמה עשרות שקלים ) לפני שתרכיב את החדש פרק את הדסטרבוטור ונקה אותו על כל מכלוליו טוב טוב תוודא שהוא יבש - הייתה לי בעיה דומה של פיירים בגלל מים בדיסטרבוטור ובגלל שהפילטר היה סתום האוטו נחנק
טעינה תבדוק אצל מישהו שמתקין מצברים לא יעלה לך כלום זה בדיוק שניה וככה תדע גם אם צריך להחליף את המצבר - בנוסף תבדוק שהמצבר שלך מעל 65A (בסופה מומלץ 90 A)
לגבי המדחס אין כל בעיה להתקין עליו יחידה נוספת בכיף (מותקן אצלי ועובד מצויין ) הדבר היחיד שיש לעשות זה לשנות את לחץ הגז מעט בכדי שיהיה לו יותר כוח לקרר וכמובן יקרר יותר טוב
שיהיה בהצלחה ואחלה שבוע

-->