PDA

צפייה בגרסה מלאה : קומפרסור חשמלי

gali
19-05-04, 15:10
טוב,

אז חשבתי לבנות מערכת לחץ אוויר קבועה ברכב. קראתי את המאמר על קומפרסור ממדחס מזגן ואני מעוניין במשהו חשמלי.
אני מעוניין להתקין קומפרסור חשמלי (דומה לאלו של ARB ) בתוך הקבינה, מיכל אחסון מתחת לרכב וצנרת.
לחץ האוויר ישמש לניפוח צמיגים, ניקוי ופטיש-אוויר לסגירת אומי הגלגלים.
לחץ עבודה דרוש: בסביבות 6.5bar (הערות יתקבלו בברכה).
שאלות:

1.איזה קומפרסור 12V יספק כזה לחץ? האם הקטנים כמו ה-ARB מתאימים?
2.איזה נפח מיכל לדעתכם מספיק? אני אחפש אחד מפירוק במגרשי גרוטאות.
3.האם ישנו מפסק חיצוני שמדומם את המדחס ברגע שהושג הלחץ הרצוי? מעין ווסת שממתג את המדחס. האם בנוי בתוך המדחס?
4. האם כשהמדחס מתחמם מדי, כתוצאה מעבודה ממושכת, הוא מפסיק את עצמו עצמאית או שורף עצמו למוות?

כמו שנראה הרבה ניסיון עם המדחסים הללו אין לי, בשאר המע' דווקא כן, ולכן כל מידע (חברות, מחירים, חנויות מומלצות) יתקבל בברכה.

את העבודה אני מתחיל כבר סוף שבוע (מיכל, צנרת, ווסת וניקוז מים מהמיכל), תמונות אני מקווה בהמשך.

Bulldog
19-05-04, 19:37
1. נראה לי שבמקרה כזה עדיף אחד מכאני, הם בונים לחץ די גבוה
2. מיכל ממיכל לחץ אויר של משאית ועד מיכל מטפה ישן שעבר הסבה יתאים, עדיף המיכל של המשאית כי ניתן להשיג אותם עם שסתומי ניקוז וכ"ו.
3. יש פרשורסטט, שזה בדיוק התפקיד שלו, יש חשיבות גבוהה למיקום שלו במערכת.
4. המדחס עלול להישרף, לכן עדיף מכאני.

asafk
19-05-04, 21:05
מדחס מכאני (מזגן, לדוגמה) אפשר לחבר עם קלאץ' חשמלי של מדחס מזגן. הפיקוד לקלאץ'- מעגל בקרת לחץ פשוט (תיכף נדבר עליו).
מדחס חשמלי, מופעל ומנותק על ידי מעגל בקרת לחץ פשוט (אותו אחד ממקודם).

אני לא מכיר בשוק מדחסים חשמליים שמסוגלים לעבוד לאורך זמן כדי לשמור על לחץ של (נגיד) 130 PSI במיכל. אם תמצאו- ספרו לי. גם אני רוצה.

מעגל בקרת הלחץ- פרסוסטט- מתג חשמלי שמופעל על ידי לחץ אוויר. הפשוטים מאוד מכוונים מראש ללחץ מסוים, היותר יקרים מתכווננים. המפסק הזה ממתג ממסר, אשר מחבר ומנתק את הקלאץ' של המדחס המכאני, או מחבר ומנתק ישירות את המתח למדחס החשמלי.

מיכל של משאית- בנוי ללחץ עבודה של 130 PSI. הווסת של המדחס במשאיות חותך ב130, ומשלב מחדש את המדחס ב120 (פלוס מינוס). לחץ מקסימלי (פריקת חירום) הוא 150. עם מקדם בטחון עצום (האוויר משמש לבלמים), המיכלים האלה מאוד חזקים.

על המיכל חובה להרכיב שסתום פורק לחץ (קיים במיכלים של משאיות). יש מתכוונן ויש ללחץ קבוע. הסיבה היא עליית הלחץ עם התחממות המיכל מהסביבה (כלומר- הלחץ יכול לעלות מעבר למה שרוצים למרות שיש מעגל בקרה).

עוד מומלץ להרכיב ברז ריקון על המיכל- ולרוקן אותו פעם בכמה ימים, כדי למנוע הצטברות מים.

בהצלחה.

אסף.

השמשוני יחיעם
20-05-04, 08:26
המדחס החשמלי של "אסולין" עושה את העבודה יוצא מהכלל.

א. בהתקנה קבועה עם פרשוסטט מחזיק לחץ וניתן לעבוד גם עם כלים פניאומטים.

ב. בהתקנה כמו אצלי,,שהחיבור למיכל אינו קבוע ( ניתן למלא את המיכל גם בתחנת דלק וגם ע"י המדחס) מתבצעת הפסקה ידנית כאשר שסתום הביטחון מתחיל לפרוק ו/או על פי שעון הלחץ.

ג. המדחס בעל שני צינורות ניתן למלא שני גלגלים בו -זמנית ( בוצע ועובד 10 ).

ד. במקרה בו אין מיכל אוויר,,,ממלאים את אחד הגלגלים ללחץ גבוהה וע"י חיבור הצינור השני לצמיג הריק, מתבצע המילוי כהרף עין!!!!, חשוב כאשר נאלצים לפרק צמיג טיובלס לתיקון גדול יותר מאשר החדרת "חוט".

הבעיה היחידה,,,,,עלות גבוהה במקצת. כ - 1500 ש"ח.

איציק - 4X6ZH
20-05-04, 08:47
לדעתי במקרה שלך מדחס מזגן נולד לצרכים שלך .
איציק

gluk
20-05-04, 11:21
לא יודע לגבי המדחס של האסולין, אבל מדחס של ARB די איטי, עד שהוא מנפח, הנשמה יוצאת... אני כל הזמן רוצה להוסיף מיכל אוויר נוסף, אבל כרגיל אין לי זמן... המיכל שיש לי הוא מטף כיבוי ישן של מטוס (בגודל מטף רגיל, משהו כמו 10 ליטר לדעתי)... וחוץ מזה, אינני בטוח שזה ראיון טוב, אני די מפחד לשרוף את המדחס, בגלל שיאלץ לעבוד יותר מדי זמן...

gluk
20-05-04, 11:23
המדחס של המזגן הוא החלום שלי, אבל יש לי בעיית מיקום, שבגללה אני מפחד להיתעסק עם "הפרוייקט" הזה! דווקא מדחס יש לי... :? :? :?

Bulldog
20-05-04, 11:35
בעיית מקום, בואנדורה?

איציק - 4X6ZH
20-05-04, 11:35
אפשר בקלות להתקין ברז איכותי למיכל . ולהקפיד על מלוי \ ניפוח אויר למיכל . האויר יכול לשבת שם שנים . ולהשתמש במדחס כגבוי ותוספת למיכל לפי הצורך .
איציק

gali
20-05-04, 16:00
תודה לכל הפונים.

הרכב הוא דיפנדר 110 סגור שנת 97 (TDI300).
אני לא שש להרכיב מכני מכמה סיבות:

1. אני לא יודע אם יש לי מקום לקבע עוד מדחס (יש כבר מדחס אחד למזגן). שמעתי פעם שישנה אפשרות בחלק התחתון לחבר תושבת, לא סגור על זה.
2. צריך להחליף רצועה ראשית ואני לא סגור אם ישנה רצועה שתתאים לתכנון הזה.

כמה יעלה מדחס מזגן כזה משומש?
שאלה שנשאלה קודם, האם לקומפרסורים החשמליים ישנו מפסק שמן עליהם מפני התחממות יתר?

יוני5
21-05-04, 08:09
בתור אחד שהיה לו מדחס מזגן בסופה אני לא ממליץ. ישנם הרבה אלמנטים שצריך לחבר ע"מ שיחזיק יותר מפעמיים שימוש, והרבה שניסו להעתיק לא הצליחו, לדעתי, מדחס של אסולין עדיף.

לגבי צורת החיבור, אז באמצעות רצועה נפרדת ואם אין פולי חופשי צריך לרתך אחד לפולי קיים (כלומר להפוך אותו לכפול.
קחו בחשבון שמדחס מזגן בנוי לעבוד במערכת סגורה, כלומר כל מה שעובר בו זה גז המזגן. באפליקציה של קומפרסור אנחנו מכניסים אויר מבחוץ, שאינו נקי, למזגן. לכן נדרש סינון ברמה גבוה ושימון.

יוני5

t_uri
22-05-04, 18:00
יש עבודות הרבה יותר יפות משלי אבל בכל אם אתה מוסיף משמנת קו ופילטר אוויר (אני השתמשתי בשל מכסחת דשא), אני לא חושב שאתה צריך לדאוג לחיי הקומפרסור.

http://imgsrv.pic4u.co.il/80685126f28e1b33714591809c1ccc80020000.a spx

אורי טל.

t_uri
22-05-04, 18:02
נ.ב. כרגע המערכת ללא מיכל לחץ. כשיהיה לי כסף לזה אני ארכיב מיכל נוסף חיצוני.

יחיעם. תגיד, כמה אתה ממלא בצמיג שבו אתה משתמש כמיכל?

אורי טל.

שמעון cj
23-05-04, 15:57
שלום רב.
את מה שאתה מתכנן לעשות אני כבר עשיתי (עם מדחס של מזגן) בג'יפ הקודם שלי (היה לי סיקס).
לא צריך שימון ולא צריך כלום !!! עבד אצלי כשלוש שנים עד שמכרתי ת'אוטו, ועבד בתדירות מאוד גבוהה, בעיקר בקייץ.
המדחס הוא חיית עבודה, הגעתי איתו ל - 100 P.S.I תוך בערך 20 שניות עבודה.
כמובן שהוא יעיל יותר עם מיכל אגירה, וחובה פרשוסטט בניתוק עצמי ב - 80 P.S.I .(כלומר כל פעם שהוא ירד מלחץ 80 הפרשוסטט יפעיל אותו מחדש, וב-80 הוא יפסיק אותו, דיר באלק חייב ).
הבעיה עם כל הבאלגן הזה , זה כיוון הפולים והסימטריות של הרצועות.
אם זה לא סימטרי אפילו ב-5 מ"מ, כל התנעה תעיף לך ת'רצועה, במיוחד ב- סל"ד גבוה, חייב מדויק.
כל השאר זה שטויות, אבל.........כדאי בהחלט להשקיע.
בהצלחה.

gali
23-05-04, 21:05
כדאי באמת לחשוב שוב, אפילו רק מבחינת העלויות.
מישהו ניסה על דיפנדר TDI300? יש לי מקום לעוד פולי? האם ישנה חגורה ראשית ארוכה יותר?

עוד אופציה שעכשיו חשבתי עליה היא יציאת הPTO בחיבור ישיר (גיר או טרנספר?).
כמה יכולה לעלות יציאת PTO? האם יציאת PTO היא סטנדרט או שצריך PTO יעודי לדיפנדר?

טוב, שוב מתחילים מהתחלה :?

ארז
23-05-04, 21:38
בדיפנדר יש פולי פנוי בתחתית המנוע מקדימה, ניתן בהחלט להתקין שם עוד מדחס מזגן(כדי להוזיל עלויות ,אתה יכול לקנות כזה שאינו מתפקד יותר מבחינת המזגן אבל עדיין מוציא לחץ).
יציאה לPTO של חברה מסודרת(מיילמרקר)יקרה מאוד....

gali
24-05-04, 10:28
ארז בוקר טוב,

אתה מתכוון שישנה תושבת מוכנה? או שישנו פולי (מותחן).
האם אפשר למצוא חגורה מתאימה?

עמי
24-05-04, 12:27
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2048&highlight=%EE%E6%E2 %EF+%E3%E9%F4%F0%E3%F8

gali
05-07-04, 16:34
1. נראה לי שבמקרה כזה עדיף אחד מכאני, הם בונים לחץ די גבוה
2. מיכל ממיכל לחץ אויר של משאית ועד מיכל מטפה ישן שעבר הסבה יתאים, עדיף המיכל של המשאית כי ניתן להשיג אותם עם שסתומי ניקוז וכ"ו.
3. יש פרשורסטט, שזה בדיוק התפקיד שלו, יש חשיבות גבוהה למיקום שלו במערכת.
4. המדחס עלול להישרף, לכן עדיף מכאני.

אז עכשיו הגעתי לשלב הביצוע הסופי.

נשאר רק לקנות פרשוסטט, האם הנ"ל קבוע או מתכוונן? איפה ניתן לרכוש אחד למע' 12V?
וכנראה די חשוב לדעת איפה מתקינים את הנ"ל, נראה לי על הקו הנכנס למיכל והוא אמור למתג את הקומפרסור. נכון או לא?

עמיקם
05-07-04, 22:08
אפשר לקנות פרשוסטט מאסולין,אצלי הוא מחובר ביציאה מהמיכל.

t_uri
05-07-04, 22:21
אהלן גלי.

אין דבר כזה פרשוסטט ל-12V. פרשוסטט הוא רכיב מכאני שמנתק את המדחס מהספקת החשמל שלו. אתה צריך לבקש פרשוסטט בחנות שמתעסקת על ציוד פניאומטי.

צור איתי קשר טלפוני (052-2229774). יכול להיות שיש לי פרשוסטט בשבילך.

בהצלחה.

אורי טל.

-->