PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעית חשמל מוזרה, כנראה עם האימבולייזר

barakts
08-03-09, 19:33
שלום לכולם,

בזמן האחרון התחילה לי בעיה מוזרה עם החשמל ברכב. אני מכניס את הקוד באימבולייזר ובא להניע אבל הופס... כאילו המצבר מת והוא לא מניע לי, אבל כשאני סוגר את הסויץ האימבולייזר פתאום ננעל. אם אני ממשיך לנסות אז כאשר אני בא להניע כל החשמל ברכב נופל - אין אורות אין רדיו אין כלום, כאשר אני סוגר את הסויץ כל החשמל חוזר והאימבולייזר שוב ננעל.
לפעמים אם אני מנתק את המצבר ומחזיר אותו אז זה מסתדר ולפעמים לא.
אחרי כמה וכמה פעמים אז פתאום הוא מניע לי.
מה שיותר מוזר זה שלפעמים זה קורה ולפעמים לא.

מה יכולה להיות הבעיה? הלך האימבולייזר? יש לי איזה קצר איפה שהוא?

Micha
09-03-09, 00:30
אם אין אורות , אין רדיו כו' - אין לזה קשר עם האימובלייזר.

תבדוק טוב מגעים של הקטבים .
יכול להיות שיש לך בעיית סוויץ'.

גל_כ
09-03-09, 14:44
שלום לכולם,

בזמן האחרון התחילה לי בעיה מוזרה עם החשמל ברכב. אני מכניס את הקוד באימבולייזר ובא להניע אבל הופס... כאילו המצבר מת והוא לא מניע לי, אבל כשאני סוגר את הסויץ האימבולייזר פתאום ננעל. אם אני ממשיך לנסות אז כאשר אני בא להניע כל החשמל ברכב נופל - אין אורות אין רדיו אין כלום, כאשר אני סוגר את הסויץ כל החשמל חוזר והאימבולייזר שוב ננעל.
לפעמים אם אני מנתק את המצבר ומחזיר אותו אז זה מסתדר ולפעמים לא.
אחרי כמה וכמה פעמים אז פתאום הוא מניע לי.
מה שיותר מוזר זה שלפעמים זה קורה ולפעמים לא.

מה יכולה להיות הבעיה? הלך האימבולייזר? יש לי איזה קצר איפה שהוא?

נשמע כמו בעיה של מצבר.
האימובילייזר לא צורך יותר מדי זרם ולכן עובד, אבל כשאתה מעמיס את המצבר (בנסיון התנעה) החיבור הרופף כנראה לא עומד בעומס והרכב לא מניע. אופציה נוספת היא מצבר בסוף ימיו.

ממליץ לך ללכת לחשמלאי רכב (שאתה סומך עליו) כדי שיתן מבט על מצב המצבר והחיבורים לסטרטר. בכל מקרה הייתי אומר לו לתת מבט שאין בעיית קצר בעת נסיון הנעה.

barakts
09-03-09, 18:24
נשמע כמו בעיה של מצבר.
האימובילייזר לא צורך יותר מדי זרם ולכן עובד, אבל כשאתה מעמיס את המצבר (בנסיון התנעה) החיבור הרופף כנראה לא עומד בעומס והרכב לא מניע. אופציה נוספת היא מצבר בסוף ימיו.

ממליץ לך ללכת לחשמלאי רכב (שאתה סומך עליו) כדי שיתן מבט על מצב המצבר והחיבורים לסטרטר. בכל מקרה הייתי אומר לו לתת מבט שאין בעיית קצר בעת נסיון הנעה.

המצבר יחסית חדש פחות משנה אם אני לא טועה ולא היתה לו פריקה מלאה עדיין (מתישהו אני אשכח את האורות.. :D) ואם המצבר היה גמור אז איך יכול להיות שפתאום הוא מניע לי בלי בעיות בכלל?
זה היה בתקופה הזו של הגשמים יכול להיות שנכנס מיים לאיפשהו וגרם לקצר, אני צריך לבדוק את החוטים לסטרטר אולי יש איזה חיבור רופף או משו.

Micha
09-03-09, 22:46
מה הקשר של חוט רופף בסטרטר לאורות ?

גם קצר אין לך. קצר היה שורף משהו (במינימום פיוז, דרך כבל דרך הרכב)

לפי איך שתיארת מדובר בניתוק של מערכות החשמל.
זה יכול לקרות בשני מצבים (עיקריים) :
1. חיבור המצבר. (גם אם זה נראה בסדר, תפרק את נעלי הכבל, נקה את הקטבים ונעלי הכבל ותחבר שוב)
2. בעייה בסוויץ' . למרות שאתה מעביר למצב של התנעה/אביזרים, הוא נשאר במצב מנותק.

barakts
15-03-09, 19:34
הבעיה כמו שהופיעה ככה נעלמה, יכול להיות שהיתה רטיבות שגרמה לבאלגן אבל עכשיו כבר יותר משבוע טפו טפו טפו הכל תקין!

ishc
16-03-09, 22:52
הבעיה כמו שהופיעה ככה נעלמה, יכול להיות שהיתה רטיבות שגרמה לבאלגן אבל עכשיו כבר יותר משבוע טפו טפו טפו הכל תקין!

לי הייתה בדיוק אותה בעיה וגם אצלי זה נעלם וחזר שוב משיקרה זה שבסופו של דבר המגעים של מצבר יפתחו קורוזיה ושוב תהיה לך בעיית מגע (לא קצר אלא נתק).
אל תתעצל תפרק את החיבורים של המצבר תנקה טוב טוב מכל הקורוזיה והג'יפה, תחבר חזרה ותהדק טוב ובסופו של דבר תמרח קצת גריז על החיבורים.
אצלי כבר 3 חודשים מאז שטיפלתי בזה אין בעיה בכלל. כל משך העבודה הוא שעה כולל קפה באמצע.
בהצלחה.

barakts
17-03-09, 23:59
לי הייתה בדיוק אותה בעיה וגם אצלי זה נעלם וחזר שוב משיקרה זה שבסופו של דבר המגעים של מצבר יפתחו קורוזיה ושוב תהיה לך בעיית מגע (לא קצר אלא נתק).
אל תתעצל תפרק את החיבורים של המצבר תנקה טוב טוב מכל הקורוזיה והג'יפה, תחבר חזרה ותהדק טוב ובסופו של דבר תמרח קצת גריז על החיבורים.
אצלי כבר 3 חודשים מאז שטיפלתי בזה אין בעיה בכלל. כל משך העבודה הוא שעה כולל קפה באמצע.
בהצלחה.
המצבר חדש דנדש ואין קורוזיה במחברים אבל בכל מקרה נחזק אותם, בינתיים אין בעיות אני עדיין חושב שזה בגלל הגשם

-->