PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה קידמית האם כן לא וההשפעה על הרכב

דורוןוינ
09-03-09, 23:28
יש אפשרות לרכוש נעילה קידמית לטרופר אחורית אי אפשר אז בינתיים הדיפרנציאל מוגבל החלקה ישאר.
לגבי הקדמית מדובר על נעילה אוטמטית
מי יכול להרחיב על ההשפעה ?
נהיגה בשטח ?
נהיגה בכביש ?
האם חובה להחליף טבורים יחד עם הנעילה ?
בקיצור כל אינפורמציה אפשרית
תודה מראש דורון

גיא
11-03-09, 17:55
אני מאמין שאם תבצע חיפוש בפורומים תמצא המון מידע על השאלה שלך.

אבל בגדול, אם יש לך לוקרים ידניים לא אמורה להיות בעיה מכיוון שבכביש אתה ממילא לא משלב את הגלגלים הקידמיים ובשטח, עד כמה שזה כבר משפיע ... אתה תמיד יכול לנתק אם לא נוח לך ולחבר רק לפני מכשול.

אם יש לך לוקרים אוטומטיים ... לא הייתי ממליץ, לעניות דעתי הם לא יחזיקו מעמד. ( ואז יהיה לך תרוץ לקנות לוקרים ידניים :-) )

asafk
11-03-09, 22:29
אישית אני לא ממליץ על נעילה קדמית אוטומטית. בשורה התחתונה, כל מי שנעול אוטומטית מלפנים, נוסע בשטח בהנעה אחורית. זה רע, מאיפה שאני מסתכל על זה. יש לנו 4X4 לא רק למכשולים קשים, אלא כדי להשתמש בהנעה לכל הגלגלים כל הזמן.
מה רע בנעילה נשלטת מלפנים? רק המחיר? לדעתי זה מחיר ששווה לשלם.

אסף.

alal
12-03-09, 03:12
אישית אני לא ממליץ על נעילה קדמית אוטומטית. בשורה התחתונה, כל מי שנעול אוטומטית מלפנים, נוסע בשטח בהנעה אחורית. זה רע, מאיפה שאני מסתכל על זה. יש לנו 4X4 לא רק למכשולים קשים, אלא כדי להשתמש בהנעה לכל הגלגלים כל הזמן.
מה רע בנעילה נשלטת מלפנים? רק המחיר? לדעתי זה מחיר ששווה לשלם.

אסף.

:shock:מאיפה הבאת את המידע ?
בפועל אני נוסע עם נעילה כזו ואני נהנה מכל רגע !!!
כנסו לקישור הבא שכתבתי :
http://jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=11&item=927898

האוטו מתנהג רגיל לגמרי כשה 4X4 לא משולב וכאשר משלבים ההגה קצת מתקשה וזהו .
הנעילה משתחררת בסיבובים באופן מושלם .
לגבי המחיר : מחיר של 1500 שח לעומת 9000שח (ללא התקנה), לדעתך שווה את המחיר הגבוה? אתה חושב שאם תשלם פי 6 תקבל פי 6 ביצועים? אני מבטיח לך שלא.
העלות תועלת כאן ממש לא משתלמת והשוני בביצועים זניח עד לא קיים (אתה לא מתחרה בבאחה).
לאחרונה עליתי את הצינור של חניתה אשר נחשב לאחד ממסלולי העבירות הקשים שייש ובטח ל SUV כאילו היה דרך נוף נחמדה . גז קבוע ווהאוטו עלה ללא עיקובים למעט תיקון אחד בסיום .

בהצלחה

יוני5
12-03-09, 16:41
אלאל היקר,

אסף נתן מנסיונו ולטעמי הוא צודק. נעילה אוטומטית מורגשת. לעיתים יותר, ולעיתים, בעיקר כשיש תיבת הגה חזקה מאוד כמו ברכבים אמריקאים, הנעילה מורגשת פחות.

אני, עם היילקס מעדיף לנסוע בשטח עם הנעה אחורית כי שילוב של הנעה קדמית + נעילה אוטומטית, לא נעים לי. חנן, עם סטאפ זהה לשלי פחות מתרגש מזה - טעם אישי.

קצת יותר צרמה לי קביעתך כי הטרופר לא זקוק לנעילה אחורית.
תוספת למשפט כגון: "לצרכים שלי..." או "במקומות בהם אני התנסתי..." היתה הופכת אותו, ל...איך נאמר, משכנע יותר.

מה שאני לוקח מהשרשור הזה הוא שלמרות שהטרופר הוא לא משהו, ולמרות שרוב האנשים (תשאל את סוזי), לא היו מתקרבים למעלה חניתה האימתני ללא שתי נעילות, הרי שכנראה, כרגיל, הנהג הוא זה שעושה את ההבדל. אז אולי לנהגים פחות מוכשרים ממך, ראוי שיהיו נעולים כפול?

בברכה,
יוני5

sofanish
12-03-09, 21:04
אני אתחיל מהסוף - אין כמו נעילה נשלטת במיוחד בדפרנציאל הקדמי

גם לי יש טרופר ארוכה שנת 95 בנזין מבציר משובח נעולה אחורה ARB פלוס דרופ-קיט והנעילה האוטמטית שוכבת ברכב כבר כמה חודשים טובים ומחכה שיהיה לי זמן להתפנות ולהתקין אותה
לפי הגישה שלי - ערכו של הטרופר שלי, משופר ככל שיהיה ,זהה לסיקס ממוצע וככזה אני לא מוצא טעם להשקיע נעילה נוספת בערך של 35-40% מערך הרכב כמו שלא הייתי משקיע בסיקס (מה שלא תופס אצלי לגבי רמת המכניקה ברכב)
גם אותי לקח לסוזי לשכנע כמעט שנה להתקין נעילה אוטמטית קדימה ולבסוף אני מודה שהשתכנעתי
הסיבות ללכת על נעילה אוטומטית:
*מחיר רכישה - 330$ וחבר נחמד לעומת ARB שמחירה עומד על כ 800$ ללא קומפרסור (כבר יש על הרכב)
*מחיר התקנה - ARB כ 1500 ואוטמטית לבד או עם קצת עזרה מחברי הפורום
*אחוז הזמן שאני מבלה בשטח ובאמת צריך פרונט - הטרופר שלי עוברת 90% מהמסלולים בדרום בהנעה אחורית
*אם הלוקרים נעולים והטרנספר ב 2X4 לא מורגשת השפעת הנעילה על ההגה כך שלא צריך כל הזמן לרדת ולפתוח.לסגור לוקרים במהלך הטיול והנעילה מורגשת רק כאשר ממש נדרש פרונט ספיישל
*יש לי כבר על הרכב לוקרים ידיניים
* פשטות - לא צריך לזכור לנעול או לשחרר פשוט שלב וסע
* לא ימצא חן בעיני נפרק ונמכור
סיבות נגד:
*הגה קשה כשהפרונט משולב בכל תנאי השטח (דיונות סלעים וכוי"ב -אבל עדיין מדובר בהגה כח)
* איבוד יכולות ההיגוי בשיפועי צד בהן נדרש 4X4

אני הסבתי את הטרופר שלי לרכב משפחה ביומיום ולרכב עבירות סופי שבוע (5" הגבהה כולל בודי ליפט/דרופ קיט 2 נעילות סרנים מורחבים וחיזוק כל המערכות החיניות והתמפרט עוד ארוךךךךך...) - בתצורה הזאת אני באמת מקבל את המקסימום

בקרוב תפורסם כתבה על הנמכת הדפרנציאל הקדמי בטרופר שלי + התקנת הנעילה
יהיה מעניין ...

איתי

alal
15-03-09, 01:23
אלאל היקר,

אסף נתן מנסיונו ולטעמי הוא צודק. נעילה אוטומטית מורגשת. לעיתים יותר, ולעיתים, בעיקר כשיש תיבת הגה חזקה מאוד כמו ברכבים אמריקאים, הנעילה מורגשת פחות.

אני, עם היילקס מעדיף לנסוע בשטח עם הנעה אחורית כי שילוב של הנעה קדמית + נעילה אוטומטית, לא נעים לי. חנן, עם סטאפ זהה לשלי פחות מתרגש מזה - טעם אישי.

קצת יותר צרמה לי קביעתך כי הטרופר לא זקוק לנעילה אחורית.
תוספת למשפט כגון: "לצרכים שלי..." או "במקומות בהם אני התנסתי..." היתה הופכת אותו, ל...איך נאמר, משכנע יותר.

מה שאני לוקח מהשרשור הזה הוא שלמרות שהטרופר הוא לא משהו, ולמרות שרוב האנשים (תשאל את סוזי), לא היו מתקרבים למעלה חניתה האימתני ללא שתי נעילות, הרי שכנראה, כרגיל, הנהג הוא זה שעושה את ההבדל. אז אולי לנהגים פחות מוכשרים ממך, ראוי שיהיו נעולים כפול?

בברכה,
יוני5

שלום יוני

אני מקבל את הערתך ואסייג את הקביעה ב "לדעתי ולטעמי האישי" אולם ברגעים של כתיבת מסר זה (ראה את השעה)חזרתי מ 3 ימים בנגב .
הקינוח של המסלול בן ה 170 ק"מ היה מעלה ורדית עם השקיעה ב16:45 בערך.
3 דקות מהרגע בו אני בוחן את העליה מחוץ לרכב ועד לסיום המוצלח של העליה (תוכלו לראות בסירטון שיגיע בקרוב)
האוטו עלה עם מעט מאמץ ללא עצירה ובלי לשבור אותו בהסתערות עם נעילה קידמית אוטו בלבד , למען האמת היו לי הירהורי נעילה אחורית בזמן צליחת המעלה , למרות המעבר המהיר אני חושב שנעילה אחורית במקום כזה היתה משפרת את האלגנטיות ואת העומס המופעל על המכלולים .
וכנראה גם אוסיף אחת אוטומטית אחורית, כמובן לצרכי פינוק וכייף ולא מתוך צורך אמיתי .

סירטון וידאו בקרוב .

בברכה

אבנר

יוני5
15-03-09, 08:28
זה בדיוק העניין אבנר.

מבחינת עלות תועלת, הדיון הסתיים מזמן. הנעילה האוטומטית מנצחת בנוקאאוט מוחץ.

אבל שיקול הנוחות הוא חשוב, בייחוד כשהוא משפיע על הנהיגה בשטח - עובדה, אני ואחרים, המצויידים בנעילה אוטומטית מלפנים, נוסעים בשטח בהנעה אחורית בלבד.

מלבד זאת, ישנם עוד כמה מצבים בהם הייתי מעדיף נעילה קדמית נשלטת, כמו שיפוע צד משולב בדרדרת וסיבוב חד משולב בהרבה סלעים, בייחוד ברכב כמו הטרופר, ולו רק על מנת להקטין את הסיכוי לגזור ציריה או לגרום נזק לדיפרנציאל הקדמי.

אבל נכון, שבשקלול הכולל, למרות שנעילה קדמית נשלטת עדיפה, הרי שמבחינת עלות תועלת האוטומטית לוקחת.

בברכה,
יוני5

חנן-ג'יפולוג
15-03-09, 12:59
אני עם נעילה אוטומטית קדמית כבר משנת 98. מעל ל7 שנים בCJ ומעל לשלוש שנים בהיילקס.

גם כשנהגתי וכשאני נוהג ברכבים בהם אין שום נעילת דיפרנציאל, אני נוסע בהנעה אחורית בלבד, במקומות שבהם אני לא מחויב להנעה כפולה. למה? כי ככה נוח לי יותר ומרגיש לי יותר נכון, תיאורטית ומעשית. אם ממש רוצים לדון בזה בפעם האלף אז אפשר לעשות את זה בדיון אחר. בכל מקרה, מבחינתי, זו לו תורה מסיני אלא העדפה אישית. לא הולך להתווכח על זה כי זה כבר דיון עבש ומתיש. האמת היא היא שבחלק גדול מהטיולים אני אפילו לא נועל לוקרים.

כך שמה שאסף כתב לא תופס מבחינתי. הוא אולי צודק בכך שלא נוח לנסוע עם נעילה קדמית ב4X4 במקומות שבהם יש אחיזה טובה, אבל לפחות לגבי הוא טועה לחלוטין כשהוא חושב שהנעילה הקדמית היא זו שגורמת לי לנסוע בהנעה אחורית בלבד.

כשנמצאים בהנעה אחורית, אז לנעילה הקדמית אין שום משמעות, לטוב ולרע.
כשאני כבר משלב, זה במקומות שממש חייבים 4X4 ואז מה זה משנה אם זו נעילה אוטומטית או נשלטת? זה לא.
מבחינת המחיר? נוקאאוט לאוטומטית. הנעילה ראשונה עלתה לי 250 דולר והשנייה עלתה 300 דולר, ביבוא ידני מחו"ל, כמובן. בנעילות הנשלטות, עקב משקלן, האופציה השכיחה יותר היא קנייה בישראל ואז העלויות המקובלות הן 5000-10000 ש"ח.
מבחינת האמינות? כנ"ל. אתה יכול לשכוח מהנעילות האוטומטיות ברגע שהתקנת אותן. זה לא המצב בד"כ עם הנשלטות, אפילו לא אם הן מקוריות של טויוטה.
מבחינת קלות ההתקנה (ועלות ההתקנה למי שלא מתקין לבד): כנ"ל.

השורה התחתונה היא שאני לא רואה מצב שבו אני ארכיב בעתיד נעילה קדמית נשלטת על רכב עם טרנספר שהוא לא 4X4 קבוע, אם תהיה לי את האופציה לאוטומטית.

סוזי המשתוללת
19-03-09, 00:42
יוני
אני אשם
כן אני שכנעתי את שני הפוחזים לעשות מעשה נבלה ולהתקין בטרופר נעילה אוטומטית קדימה
ועכשיו לנימוקים
לטרופר יש את מהלך המתלה האחורי המקורי הטוב ביותר מכל הsuv ובשילוב עם דיפ מוגבל החלקה עושה עבודה לא רעה כלל וכלל
נקודת החולשה כמו במרבית הsuv היא המתלה הקדמי הנפרד והטענה שלי שהוכחה כנכונה הייתה שאם נפתור את הבעיות של הסרן הקדמי באופן זול נקבל עבירות יוצאת דופן במחיר נמוך מאד ובלי לשלם על איכות חיים ביום יום (לימיטד מאחור)
אני אגב נעול עם שני arb ואם לא הייתי קונה את הרכב כך סביר להניח שגם הייתי הולך על הסט אפ הנ"ל
אין על האמינות של האוטומטית בarb יש יותר מדי דברים שיכולים לתקוע אותך בלי נעילה
מכיוון שהטרופר הוא suv ואיכות חיים חשובה לנו אז יש לי גם דרך להפוך נעילה אוטומטית לנשלטת
במרבית השנתונים יש מערכת ואקום שמנתקת ציריה אחת במקום להתקין לוקרים
כל שצריך לעשות הוא להעביר את חוט הפיקוד של הסולנואיד דרך מפסק בתא הנוסעים ומקבלים arb לעניים ;)
החיסרון - תמיד אותה ציריה מתנתקת זה אומר שתמיד צריך לדאוג ששיפוע הצד יהיה לכיון הנוסע ולא הנהג:p

יוני5
19-03-09, 01:10
יוני
אני אשם
כרגיל, כרגיל

מכיוון שהטרופר הוא suv ואיכות חיים חשובה לנו
לי אתה אומר את זה? מי כמונו, נוהגי ההיילקס, רגיש לסוגית אייכות חיים, מערכות מתלים משובחות וכיו"ב.

החיסרון - תמיד אותה ציריה מתנתקת זה אומר שתמיד צריך לדאוג ששיפוע הצד יהיה לכיון הנוסע ולא הנהג:p
ישתבח שמו, לרגע הבהלת אותי, חשבתי שזה עניין גדול.
מסתבר שכל מה שצריך זה D9 שישנה שיפועים. קטן עלינו

סוזי יקירי,
לא הלנתי על הטרופר. הערתי לגבי הסגנון הנחרץ והאמירות הלא מבוססות.

סוזי המשתוללת
19-03-09, 10:49
יונינקה
מאז שחזרת בשאלה אתה לא מובן יותר!!!!!!!!
אני יודע שלא הלנת על הרכב וגם אני לא כתבתי ספציפית על הרכב - אותו סט אפ למשל הולך בדיוק בפוררנר ויעבוד טוב גם שם
אני פשוט חושב שמנטלית קשה לאנשים להבין שהם נוסעים בsuv שעולה פחות מסיקס/ סמוראי במצב סביר וכשמצליחים להפנים זאת אז גם מפנימים שאפשר לחיות שם עם אותה הנעילה שבעלי הסיקס/סמוראי חיים איתה (להיפך עוד ניתן לשפר:p)
מצד שני הרעיון של הסט אפ הנ"ל עלה מכיוון שלארץ מגיעים כל הsuv הנ"ל עם דיפ מוגבל החלקה מאחור וזה מחייב החלפת קייס בהתקנת נעילה אחורית מה שמייקר את העלות הראשונית ומקרב את האוטומטית לarb מבחינת מחיר
מצד שני יש כבר משהו שעובד לא רע בחינם (מוגבל החלקה)ומהנסיון שלי בנסיעה טכנית על סלעים ומדרגות לנעילה הקדמית חשיבות גדולה לפחות כמו לזו האחורית (בודאות !!!)
אין הדבר נכון בעליות דרדרתיות ומהמורתיות שם לאחורית יש משמעות הרבה יותר גדולה
אז נכון שאבנר מתלהב והוא יגלה שלא הכל מושלם (אם הוא היה רוצה מושלם היה קונה סמוראי:D)אבל במחיר ששילם זה הכי קרוב שיש וה value for money האולטימטיבי
אני מקווה שבקרוב ניפגש אבנר איתי ואני ונוכל לעשות ניסוי מדעי שיוכיח את טענותיי
אני - שחייב לנעול אחורית לפני קדמית
איתי שיכול לנסוע רק עם קדמית ואחורי פתוח אבל עם דרופ קיט
אבנר - קדמית מלאה עם מוגבל החלקה מאחור
אולי כקבוצת ביקורת נוסיף גם אחד סטנדרטי
צריך להיות ניסוי מעניין
אני די בטוח בתוצאות

alal
20-03-09, 04:22
אני מקווה שבקרוב ניפגש אבנר איתי ואני ונוכל לעשות ניסוי מדעי שיוכיח את טענותיי
אני - שחייב לנעול אחורית לפני קדמית
איתי שיכול לנסוע רק עם קדמית ואחורי פתוח אבל עם דרופ קיט
אבנר - קדמית מלאה עם מוגבל החלקה מאחור
אולי כקבוצת ביקורת נוסיף גם אחד סטנדרטי
צריך להיות ניסוי מעניין
אני די בטוח בתוצאות

שמוליק יקירי

מתי אתה עוזר לאיתי להתקין ? , עד שתחליטו על מועד , האוטו יזדקן וגם אנחנו ! :cool:
קדימה , תתקינו ונתאם מפגש טרופרים לסוגיהם .
נדאג לצילום לניהול טבלת מצבים וביצועים ,לתעד הכל והנה יש נושא לכתבה הבאה בג'יפולוג .

ronaldo
31-03-09, 23:53
שמוליק, אני מתנדב לניסוי עם רכב לא נעול !

דיננוזאור שטח
01-04-09, 16:14
יוני
אני אשם
כן אני שכנעתי את שני הפוחזים לעשות מעשה נבלה ולהתקין בטרופר נעילה אוטומטית קדימה
ועכשיו לנימוקים
לטרופר יש את מהלך המתלה האחורי המקורי הטוב ביותר מכל הsuv ובשילוב עם דיפ מוגבל החלקה עושה עבודה לא רעה כלל וכלל
נקודת החולשה כמו במרבית הsuv היא המתלה הקדמי הנפרד והטענה שלי שהוכחה כנכונה הייתה שאם נפתור את הבעיות של הסרן הקדמי באופן זול נקבל עבירות יוצאת דופן במחיר נמוך מאד ובלי לשלם על איכות חיים ביום יום (לימיטד מאחור)
אני אגב נעול עם שני arb ואם לא הייתי קונה את הרכב כך סביר להניח שגם הייתי הולך על הסט אפ הנ"ל
אין על האמינות של האוטומטית בarb יש יותר מדי דברים שיכולים לתקוע אותך בלי נעילה
מכיוון שהטרופר הוא suv ואיכות חיים חשובה לנו אז יש לי גם דרך להפוך נעילה אוטומטית לנשלטת
במרבית השנתונים יש מערכת ואקום שמנתקת ציריה אחת במקום להתקין לוקרים
כל שצריך לעשות הוא להעביר את חוט הפיקוד של הסולנואיד דרך מפסק בתא הנוסעים ומקבלים arb לעניים ;)

סוזינקה תסביר לי איזה איכות חיים יש בלימיטד מאחור ביום יום, יען כי אני נוסע פתוח על הכביש ולא מרגיש שום הבדל

אגב הלימיטד שלי נמצא כאן ליידי על השולחן ביחד עם הדיפ הקידמי והנעילות הטבורים האוטומטיים כולם תקינים ולא הייתי מחזיר לרכב שלי אף אחד מהם...

הפעם היחידה שחשבתי שיהיה נחמד שיהיה לי לימיטד על כביש היה בציר חתול עליה לחרמון בעת סופת שלג לחיצה על המתג של נועל הדיפ האוחרי סידרה לי את זה אבל זה היה רק פעם אחת

זה נכון שאני נוסע עם הטרופר רק בשטח אבל בשביל להגיע לשטח נוסעים על הכביש והרבה

הלימיטד הוא חסרמשמעות לדעתי וניסיוני בכביש יבש ובכביש חלק נעילה ידנית נותנת מענה מידי.

בשטח הלימיטד הוא ממש לא נעילה ואני יכול להשוות כי אני משחק עם אותם מיכשולים בדיונות של נחל חדרה והמשחקים שם הביאו אותי להשקיע בנעילות קדימה ואחורה... ויודע להשוות איזה מכשולים לא הצלחתי לעבור לפני התקנה ואיזה אני עובר בקלות היום

לגבי נעילה אוטומטית ממעט הפעמים שששכתי להוריד את הנעילה הקדמית אני יודע שאני נעילה קידמית מקשה על ההיגוי עד שזה ממש לא כיף ולא לשם כיף התכנסנו?
כל ההתחכמויות כמו

לנעול טבורים וליסוע רק בהנעה אחורית לא עושה לי הנאה קידמית אני יודע שבהתחלה הייתי חסיד של ננסה ליסוע בשטח כמה שיותר בהנעה אחורית ואיפלו כתבתי על זה ואפילו אפשר לעשות את מרבית המסלולים בשתיים על ארבע אז זהוא שחזרתי בתשובה
היום בנקודת ההתחלה אני נועל טבורים ידניים ומוריד אויר ל20 ומשלב לארבע על ארבע ושוכח את הידית הקטנה למשך מרבית הזמן וגיהוץ השבילים והשליטה ברכב מעולים. אני ניזכר בידית הקטנה שוב רק עם יש עליות ואם זה עם דרדרת משלב נעילה אחורית ואם זה עם מדרגות וישר משלב גם נעילה קידמית ועם זה עם מדרגות ותמרון משלב נעילה קידמית לסרוגין.

כל ההתחכמויות כמו עם הנעילה האוטומטית כמו

לנעול טבורים וליסוע מרבית הדרך בשתיים על ארבע אז למה שלא תיסע בשטח בפיאט אונו?

לנעול רק טבור אחד המצאנו הנעה של שלש על ארבע לדעתי פוגם ביכולת ההיגוי ויש לרדת כל פעם לנעול את הטבור השני כדי לקבל הנעה ארבע על ארבע פוי ההצעה שלך סוזי עם הניתוק וואקום נותנת תוצאות דומות

לא לנעול טבורים ולשלב ארבע על ארבע לדעתי הלא מבינה מטומטם רק שוחק מערכות ולא נותן כלום

או לחילופין ליסוע משולב עם נועלי טבורים נעולים והאסוציציה שלי על זה נובעת מתקופת היותי טירון בזמן שהתאמנו על הזחלמים MK1 מנוע בנזין הגה מכני לפני היות הזחלד מנוע של זלדה הגה כוח הנהג היה צריך שרירים של מציסטה לסובב את ההגה אז הנהיגה הופכת לסיוט ולא כיף

שכחתי איזה אופציה?

אז במה עדיפה הנעילה האוטמטית? מחיר בלבד (לגבי האמינות אם משקקללים את האמינות הכוללת של כל הסרן הקידמי אני לא משוכנע שעם הנזקים שיש מנעילות אוטומטיות בסה"כ לא יותר אמין מנעילה אוטומטית)

ועל זה נאמר "שקבצנים לא יכולים להיות בררנייים" אבל להגיד שהנעילה האוטומטית זה המתקן ההנדסי הכי טוב שיש ומנצחת נעילה ידנית עוד חזון למועד

zoa123
01-04-09, 21:08
בואו נחזור רגע לציר האחורי של הטרופר ברשותכם .

הטרופר דיזל חיה רעה שלי מודל 99 ללא נעילות כלל .
א.האם יש נעילה אחורית אוטומטית לרכב זה ?
ב. במידה וכן היכן קונים והיכן מתקינים ?
ג. לגבי הקדמית : נראה לי מיותר במידה והאחורי נעול .

זהר

asafk
01-04-09, 21:23
הלימיטד משמעותי מאוד דווקא בכביש. הוא נותן לשני גלגלים להעביר כוח לקרקע גם בתנאים שהם לא אספלט מושלם. הלימיטד ברוב הרכבים שלנו הוא של בערך 20% - זה מעט מאוד, וכמעט לא מורגש.

ועוד הערת אגב - לגבי נסיעה בהנעה אחורית, אני חייב לומר שאם אין לוקרים ידניים, זה אומר נסיעה בHI שמעמיסה ומחממת את הגיר בשטח.

אסף.

ד ו ר ו ן
01-04-09, 22:01
ערכו של הטרופר שלי, משופר ככל שיהיה ,זהה לסיקס ממוצע וככזה אני לא מוצא טעם להשקיע נעילה נוספת בערך של 35-40% מערך הרכב כמו שלא הייתי משקיע בסיקס (מה שלא תופס אצלי לגבי רמת המכניקה ברכב)
במסגרת חיפושי סיקס של חבר הוא נתקל בסיקס שבאחת מסדנאות השיפורים שוכנע שמה שהוא צריך בסיקס זה נעילות נשלטות.. בשני הסרנים.

שורה תחתונה,
כדי לקבל פרופורציה כמה הסרן האחורי שלכם עובד קשה יותר כשאתם נוסעים בהנעה אחורית בלבד בשטח תבחנו את מצב הצמיגים- תראו כמה בלאי יש להם ביחס לקידמיים במיוחד בכל מה שנוגע לקרעים ופגיעות קטנות.

זה לא משנה שעברת בפעם הראשונה הצלבונת (שיש אלף כמוה בטיול אחד) בה אולי החליק לשבריר אחד הגלגלים אלא מה הרגיש הסרן ומה הרגיש הצמיג, אז להגיד שעברת מכשולים בכל הנגב במצב 2X4 זה לשחק ב"נדמה לי" ואולי יכול להיות אידאולוגיה לחיים אבל לא ממש עדיף או נכון לאורך זמן.

sofanish
02-04-09, 22:23
במסגרת חיפושי סיקס של חבר הוא נתקל בסיקס שבאחת מסדנאות השיפורים שוכנע שמה שהוא צריך בסיקס זה נעילות נשלטות.. בשני הסרנים.

שורה תחתונה,
כדי לקבל פרופורציה כמה הסרן האחורי שלכם עובד קשה יותר כשאתם נוסעים בהנעה אחורית בלבד בשטח תבחנו את מצב הצמיגים- תראו כמה בלאי יש להם ביחס לקידמיים במיוחד בכל מה שנוגע לקרעים ופגיעות קטנות.

זה לא משנה שעברת בפעם הראשונה הצלבונת (שיש אלף כמוה בטיול אחד) בה אולי החליק לשבריר אחד הגלגלים אלא מה הרגיש הסרן ומה הרגיש הצמיג, אז להגיד שעברת מכשולים בכל הנגב במצב 2X4 זה לשחק ב"נדמה לי" ואולי יכול להיות אידאולוגיה לחיים אבל לא ממש עדיף או נכון לאורך זמן.

שלום דורון
אני אחזור ואומר שוב - אין כמו נעילה נשלטת בסרנים
בתור אחד שהיה לו כבר היילקס נעול כפול (מקדימה ביצה נעולה חשמלית של פראדו) - 2 נעילות נשלטות זו איכות חיים

אממה, מכיוון שכל אחד מחברי הפורום מגדיר לעצמו מטרות קצת שונות מרכב השטח שלו לא נראה לי שתשובה אחת ברורה קיימת ואני אסביר
בתקופת ההיילקס , יכולת לראות ב 1 לחודש את פירוט הישראכרט והיית מוצא בו שכל שבת חויב כרטיס האשראי בתחנת הדלק במצפה רמון - זו הייתה מן תקופה נפלאה שכזו ... ולכן כמות הטיולים הצדיקה את הנעילה הנשלטת מקדימה (למרות שבמקרה היא לא עלתה לי כלום) והיה גם פתרון נפוץ (ביצה אחורית) זול משמעותית מ ARB
כיום , כמות הפעמים שאני יורד לדרום בשנה היא בין 3-4 פעמים (כל פעם ליומיים בד"כ) וכל השאר זה משחקים ליד הבית (משל"ט ,בוץ וכיו"ב)
מעבר לכך הרכב בכלל משמש את אישתי ביומיום כפרייבט מפנק ולכן מאחורה נעילה שאיננה נשלטת לא הייתה בכלל אופציה (ולכן מותקנת ARB עם דרופקיט)
היום שאני יודע מה היעוד של הרכב.כמות טיולים בשנה - אני יודע לומר בפה מלא שלא מוצדק להשכיב עוד 8000 ש"ח על רכב ששווה 25K
אותה נעילה אוטומטית שאני מתעתד להתקין בחוה"מ פסח , לא תפגום ביכולות הכביש של הרכב (שזהו תחום המחייה של הרכב בערך ב98% מהזמן) ובטיולים לדרום אני יכול לבחור מתי לשלב פרונט או לא ומתי להכניס ל 2X4 LOW (יש לי לוקרים ידניים)
זאת בערך התורה שלי
מלבד זאת הגדרתי לעצמי שהרכב הזה היה מעין רכב הנסיונות שלי (ממש כמו סיקס) קרי, החלטתי לעשות ולהתקין לבדי בודי-ליפט , ספייסרים על הנאבות , הנמכה של הדפרנציאל ,נעילה קידמית אוטומטית (ועוד המון מודיפיקציות שאני נהנה מהתכנון והביצוע עצמו) - שיפורים שלא ממש תמצאו על טרופר "משופרת" כמנהג חברי הפורם לומר
ולכן במקרה שלי הפרטני - נעילה קדימה זאת האופציה הכי הגיונית

איתי

סוזי המשתוללת
08-04-09, 18:19
דינוזאור יקר
אתה לא קורא עד הסוף או לא מכיר את ההבדלים בין גרסאות הטרופרים
כנ"ל גם אתה אדון קציר היקר
אין שום בעיה לסדר "לוקרים" נשלטים חשמלית בטרופר ובכך להסתפק בהתקנת נעילה קדמית אוטומטית נעילה שללא כל ספק אמינה מכל נעילה נשלטת
השליטה בלוקרים תהיה כמעט זהה לנעילה נשלטת בהבדל אחד - תמיד אותו גלגל מקבל כח
להבדיל מנשלטת ששם הגלגל בעל האחיזה הפחותה יקבל את הכח ולא בהכרח יניע את הרכב (מבנה בסיסי של דיפ פתוח- מה לעשות!!!)
זה כמובן מצריך דגם מסויים של טרופר (מ96 והלאה ואם אינני טועה ללא tod שאותה אינני מכיר)
השילוב של נעילה קדמית מלאה שפותרת את בעיית ההצלבות של סרן בעל מתלה נפרד ותוספת של לימיטד שידוע כאפקטיבי ומהלך מיתלה מקורי יעיל מייצרים פתרון טוב וזול
בעלות מצחיקה של 335 דולר מקבלים רכב בעל עבירות לא פחות ממרשימה ביחס לעלות
גם אם תצליחו להבריח arb מארה"ב זה לא יעלה פחות מ850 דולר וזה לפני הרכבה (נעילה אחת ומדחס)
ההרכבה קצת יותר מסובכת ודורשת יותר חשיבה בכדי לשמור על אמינות גבוהה (סלילת צנרת וחשמל נכונה )
בסופו של דבר אני הייתי הולך בדרך זו ולא משקיע הון עתק בשני arb
הסיבה שיש לי שני arb היא כי ככה קניתי את האוטו
אני נוסע שנים על סמוראי עם שתי נעילות אוטו ואפילו שאני מתחרה איתו אני לא רואה את הצורך להחליף
האמינות חשובה לי יותר מהנוחות ולא בא לי לשמוע /להרגיש קומפסור מתפוצץ במרחק של 20 ס"מ מהפרצוף !!!!

סוזי המשתוללת
08-04-09, 18:23
אגב
הסרן האחורי של הטרופר הוא מהחזקים שבנמצא והדגמים החזקים מקבילים ועולים על דאנה 60
טויטה 8 אינטש זה קיסם שיניים ליד הטרופר !!!
רק לשם השוואה לטויטה אין אף סרן עם ציריות 1.5 אינטש והיפני היחיד שכן יש לו זה דווקא ניסן

sofanish
12-04-09, 21:02
סתם עדכון
הדפרנציאל כבר הונמך , והנעילה בתוך הקייס
נשאר לי רק ... להרכיב את כל הפרונט בחזרה
תמונות בקרוב
איתי

zivo
13-04-09, 01:34
סוזי,
איזה טרופר בדיוק יש לך? יש לך ESP?
לי היה 97 עם ESP, מסכים ב 100% לגבי האמירה של אחורי LSD שמספק.
מעולם לא נכנסתי לחלקו של ה ESP במשוואה. האם יש דגמים בלי? מה השוני בהתנהגות שטח?

אדי
13-04-09, 08:15
סוזי,
איזה טרופר בדיוק יש לך? יש לך ESP?
לי היה 97 עם ESP, מסכים ב 100% לגבי האמירה של אחורי LSD שמספק.
מעולם לא נכנסתי לחלקו של ה ESP במשוואה. האם יש דגמים בלי? מה השוני בהתנהגות שטח?
טרופר עם ESP? לא זכור לי שהיה דבר כזה. תוכל לתת יותר פרטים?

הדבר הכי "חכם" שאני זוכר ממערכת ההנעה בטרופר היה ה-TOD, אבל רק בדגמים המאוחרים יחסית.

zivo
13-04-09, 09:12
97 בנזין, ארוך, 5 מקומות, הגימור הגבוהה (חימום מראות, חימום מושבים...)
כולל ESP

סוזי המשתוללת
13-04-09, 10:51
גם לי לא ידוע על esp בטרופר והדבר היחיד בtod זה שילוב אוטומטי (לפי דרישה ) על כביש חלק

ד ו ר ו ן
13-04-09, 12:33
גם לי לא ידוע על esp בטרופר והדבר היחיד בtod זה שילוב אוטומטי (לפי דרישה ) על כביש חלק
לפי מה שראיתי ברכב שנת 2001 יש רק TOD, אין אופציה של מתג לשילוב 4X4 אלא לחיצה על הTOD ואח"כ מעבירים בין HIGH או LOW והאמת עובד לא רע.

סוזי המשתוללת
13-04-09, 14:29
ברגע שמשולב עובד כמו טרנספר רגיל למעט היכול לחלק מומנט באופן לא שווה אבל הטרנספר הרבה יותר מסובך (גיר אוטומטי קטן עם שני הילוכים )

-->