PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית רכבי שטח וספורט מוטורי לפי הזמנה בסדנא של ברוך טולידאנו

הצפרדע
10-03-09, 22:43
אני מקווה שמנהלי הפורום לא יראו זאת בעין לא יפה, אבל מצאתי לנכון להעלות את ההודעה הזאת מכיוון שנראה לי שהיא יכולה לענין רבים מחברי ואורחי הפורום:-

לאור הנסיון הרב שנצבר אצלי בבניית רכבי שטח וספורט מוטורי לעבירות ולמהירות, ובעיקר לאור העובדה שחוק הנהיגה הספורטיבית יאפשר בתוך זמן לא רב רישוי של כלים תחרותיים, החלטתי להודיע כי ניתן להזמין אצלי בסדנא בניה של כלים תחרותיים.

המדובר בבניה פרטנית לפי הזמנה ולפי ספציפיקציות של המזמין(CUSTOM MADE) תוך קבלת יעוץ, הסברים והמלצות, וכמובן תכנון וביצוע עד למסירת כלי מושלם מוכן לנסיעה, כולל יבוא חלקים מחו"ל.

הכלים ייבנו לפי התקנונים בישראל או לפי תקנוני FIA, למי שמעונין בכך.

ניתן להזמין כלים מכל הסוגים, כולל - באגי חד ודו מושבי; רכבי עבירות; רכבי ראלי; רכבים למירוצי מדבר בסגנון אמריקאי; וכל כלי תחרותי אשר יוכל לקבל רישוי לפי חוק הנהיגה הספורטיבית.

שאלות, בירורים ויצירת קשר בהודעות פרטיות.

לילה טוב.

הצפרדע
10-03-09, 22:49
תמונה יפה משער מגזין" שטח" של אוטו

נמרוד
10-03-09, 22:53
אבידה גדולה לעולם המשפטים בישראל :D

בהצלחה מכל הלב (אם היה לי לב זה גם היה שווה משהו!)

הצפרדע
10-03-09, 22:58
בהצלחה מכל הלב (אם היה לי לב זה גם היה שווה משהו!)

אתה שייך לאלה אשר עושים כל מאמץ שיחשבו שאין להם לב.......;)

אותי עדיין לא הצלחת לשכנע, למרות העטיפה הצינית משהו שאתה לובש מידי פעם :cool:

huski360
10-03-09, 23:37
בהצלחה...

GodsFather
11-03-09, 00:12
מה לגבי שידרוג רכבים קיימים ? נאמר בניית כלובים, חיזוקים ושיפורים של חלקים קיימים וכד' ?

יריב קלר ברוך
11-03-09, 00:28
בהצלחה

הצפרדע
11-03-09, 00:28
מה לגבי שידרוג רכבים קיימים ? נאמר בניית כלובים, חיזוקים ושיפורים של חלקים קיימים וכד' ?

לא מדובר על פתיחת עסק של שיפורים או על עסק רגיל, אלא על מקום בו יוכל מי שירצה, להגשים(לאחר קבלת ייעוץ והסברים מקצועיים מקיפים) בדיוק מה את מה שהוא חולם עליו.

אחרי הכל, כל הסדנא הזאת היא תוצאה של חלום שלי, ואני רוצה להיות מסוגל להגשים לאחרים חלומות, רצונות, מחשבות ושאיפות בתחום השטח והספורט המוטורי.

כלובים הם אולי היוצא מן הכלל, בתנאי כמובן שהם ייבנו אך ורק לפי התקנים ובאופן הכי מחמיר וחזק - הרי אני ידוע כמי שלא חוסך בחוזק...:cool:

GodsFather
11-03-09, 00:33
בוא נלך על היפותטי -

מגיע רכב תחרותי שנבנה על ידי X או אולי אפילו על ידי הבעלים עצמו ורוצה לשדרג את מערכת המתלים שלו / רכבת הכוח / הכל יחד. אתה תעשה את זה ? הרי יש לך הידע והנסיון , מבט על הרכב יאמר לך מה אפשרי ומה צריך לעשות כדי שזה יעבוד, פלח שוק נוסף נפתח בפניך כי הרי יש לא מעט כלים בנויים בתחום, גם כאלה שעוד לא מתחרים וצריכים לעבור תקינה מסויימת ושם תוכל לעזור להם.

בקיצור, עם הזמן אתה תתגמש ותפתח לעוד אפשרויות.

ברורה לי המטרה והיא רכבים לספורט מוטורי נטו ולא סדנת שיפורים לג'יפים מן המניין.

והעיקר שיהיה בהצלחה!

הצפרדע
11-03-09, 00:36
בוא נלך על היפותטי -
מגיע רכב תחרותי שנבנה על ידי X או אולי אפילו על ידי הבעלים עצמו ורוצה לשדרג את מערכת המתלים שלו / רכבת הכוח / הכל יחד. אתה תעשה את זה ? הרי יש לך הידע והנסיון , מבט על הרכב יאמר לך מה אפשרי ומה צריך לעשות כדי שזה יעבוד

סביר להניח שכן.

תודה על האיחולים.

נימי
11-03-09, 07:27
רעיון מוצלח, שיהיה לך המון בהצלחה

kobiarava
11-03-09, 13:52
המון המון בהצלחה, ברוך. אני יודע, שביום שבו תפרסם כאן באתר מודעת דרושים, תהיה לי דילמה קשה אם להשאר בערבה או לעבור לחולון...

קובי

הצפרדע
11-03-09, 13:58
המון המון בהצלחה, ברוך. אני יודע, שביום שבו תפרסם כאן באתר מודעת דרושים, תהיה לי דילמה קשה אם להשאר בערבה או לעבור לחולון...
קובי

תודה רבה.

מחמאה גדולה מזאת, קשה לבקש :cool:

mush4x4
11-03-09, 19:19
כלים מרשימים ביותר!!!! אין ספק שמדובר בעו"ד עם יכולת אנליטית והבנה פיזיקלית והנדסית מרשימה ביותר.
מר טולדנו אינך מכיר אותי ואני לא אותך, אין לי ספק שאתה זן נדיר . אחד שמממש את מאווייו. אני מקנא בך. גם לי יש חלום לבנות רכב בסגנון דומה, רק שאין לי את הפנאי, הידע הכלים והממון הדרוש.
הערת תם: הייתי משפר קצת את הצורה החיצונית של הכלים. לדעתי עשוי להוסיף ה-מ-ו-ן.
בהצלחה!!!

חנן גולומבק
11-03-09, 21:24
ברוך שיהיה בהצלחה.
אני מאד מקווה שהמציאות הקשה של בניית רכבי השטח בארץ באופן מסחרי לא תטפח על פניך.

הצפרדע
11-03-09, 23:59
ברוך שיהיה בהצלחה.
אני מאד מקווה שהמציאות הקשה של בניית רכבי השטח בארץ באופן מסחרי לא תטפח על פניך.

תודה.

שלא יהיו אי הבנות - זה לא הופך להיות העיסוק או העסק הבלעדי שלי.

פשוט יש לי את המקום, הכלים, הידע, הנסיון והיכולת לבנות כלים ספורטיביים ברמה גבוהה, שלא לדבר על אהבה(או אם תרצו התמכרות) לענף.

אם יהיה מי שירצה לנצל זאת ולקבל את הרכב עליו הוא חולם, הוא יוכל לקבל ליווי מא' ועד ת',
כולל יעוץ, תכנון, קניה ויבוא של חלקים, בניה מלאה וביצוע מושלם עד מפתח.

אני יודע שאם בזמנו, כשעוד לא ידעתי הרבה ולא הייתי יכול לבצע כלום (אבל ידעתי למה אני שואף ועל מה אני חולם), אם היתה פתוחה בפני אופציה כזאת, הייתי מאמץ אותה בשתי ידים ומנצל אותה ללא היסוס.

הרעיון הוא לבנות רכב לפי הזמנה ולפי בחירה מתוך אופציות רבות אפשריות, כמו שהולכים לחייט ומבקשים לתפור בגד לאירוע מסויים. אתה מסביר מה אתה רוצה, מה אתה אוהב, מה מדליק אותך,
מה מטרת הרכב ומה השימוש המיועד, מה התקציב וכו' וכו', ולאחר שיחות, הסברים ויעוץ, מחליטים על מה בדיוק הולכים, ומקבלים מה שסוכם.

אין כיף יותר גדול מזה, גם למזמין וגם למבצע....

GodsFather
12-03-09, 09:23
בקיצור, נגמר לך המקום בסדנא לרכבים שלך ואתה מפחד שאישתך תגלה שיש לך זמן פנוי ;)

חנן גולומבק
12-03-09, 09:27
מחליטים על מה בדיוק הולכים, ומקבלים מה שסוכם.
אין כיף יותר גדול מזה, גם למזמין וגם למבצע....

זה יהיה האתגר הכי גדול שלך , הרבה יותר גדול מבניית הרכב עצמו.
שוב בהצלחה ענקית.

הצפרדע
12-03-09, 09:42
אל תשכח את היתרון הגדול ביותר שלי - אני לא עסק שצריך לקבל עוד ועוד עבודות בכדי לקיים את עצמו. אני מפעיל את הסדנא הזאת כבר לא מעט שנים בלי שבצעתי עבור אחרים שום עבודה, ורק הוצאתי ומוציא כסף...:cool:

כשאתה עובד עבור מישהו באופן מאד יסודי ומקצועי, בלי לחץ של הכנסות מול הוצאות ובלי שאתה חייב להכניס כל הזמן עוד ועוד עבודות בכדי לגבות כסף, ולמעשה לרקוד על מאה חתונות, אתה במצב אחר לגמרי, וזה היתרון הגדול ביותר הן עבור המזמין והן עבור המבצע.

במצב זה, שבו קיבלת על עצמך עבודה/משימה אחת, ואתה לא עושה דברים אחרים עד לסיומה, כל הענין יכול להפוך לכיף במקום למטלה כבדה.

ugross
12-03-09, 09:45
ברוך - ברכות ובהצלחה ומעומק הלב, אין לאף אחד ספק במיומנות שלך, במסירות, בידע ובנסיון שלך.

אבל... שוב אני על תקן Party Pooper :
בחייאת ברוך - למה אתה צריך את הכאב ראש הזה ?
לבנות רכב בשבילך / בשביל חברים / עם חברים ובעיקר מכספך זה דבר אחד.
להתחיל להתעסק עם לקוחות ישראלים שתמיד יודעים יותר טוב ממך מה נכון, וחושבים שבגלל שהם משלמים על השירות מותר להם להביע את דעתם ולהתלונן מבוקר עד ערב על כל תקלה (וברכבים מהסוג הזה לא חסרות תקלות)?
לדעתי אתה יורה לעצמך עם אקדח מסמרים באצבע הקטנה.
עצתי לך - תמשיך לבנות רכבים מגניבים לך ולחברים, אם מישהו רוצה ייעוץ, רתכת, ברזלים ומקום לרתך - תזמין אותו בשמחה.
כל מעורבות ואחריות שלך מעבר לכך תעלה לך בהרבה שערות לבנות (אופס, במקרה שלך לא רלוונטי).

ושוב - בהצלחה.

מאיר רוטברג
12-03-09, 09:55
בהצלחה צפרדע יקר,

לך רק אחרי החלומות שלך,

הגענו לגיל שמותר לנו:D

הצפרדע
12-03-09, 09:58
ברוך - ברכות ובהצלחה ומעומק הלב, אין לאף אחד ספק במיומנות שלך, במסירות, בידע ובנסיון שלך.

תודה.

בחייאת ברוך - למה אתה צריך את הכאב ראש הזה ?

כבר מזמן לא היתה לי מיגרנה, תופעה שסבלתי ממנה לפני שהתחלתי להתעסק ב 4X4 וכמעט חלפה לגמרי כשהתחלתי לבנות רכבים....:cool:

להתחיל להתעסק עם לקוחות ישראלים שתמיד יודעים יותר טוב ממך מה נכון, וחושבים שבגלל שהם משלמים על השירות מותר להם להביע את דעתם ולהתלונן

אני חושב שמי שמשלם זכאי לקבל תמורה מלאה, כולל שאלות ובלבולי מוח, ופה ושם גם להתלונן. זה מה שאני הייתי מצפה כלקוח. זה חלק מהענין ואני מבין ומקבל אותו. מכיוון שאני יודע מה אני אוכל לתת למי שישלם את המחיר, אין לי בעיה עם זה.

הצפרדע
12-03-09, 10:10
בהצלחה צפרדע יקר,

לך רק אחרי החלומות שלך,

הגענו לגיל שמותר לנו:D

אתה אולי הגעת, אני כבר עברתי....:p

שלומי
17-03-09, 22:07
המון בהצלחה ובעיקר בהנאה.
לדעתי לבצע עבודה תמורת כסף דווקא מוסיף עיניין...

רפאל
23-03-09, 13:30
ברוךךךךךךך

תבנה לי אחד כזה

http://www.youtube.com/watch?v=8qDo6ehxKds

רפי

הצפרדע
23-03-09, 14:48
ברוךךךךךךך

תבנה לי אחד כזה

http://www.youtube.com/watch?v=8qDo6ehxKds

רפי

1. תאמין לי, אתה לא רוצה כזה.

2. אם אתה מתעקש, תכין סטיפה רצינית מאד.

3. העבודה שלך על הרכב, ככל שתהיה, לא תובא בחשבון, כלומר הסטיפה לא תקטן...:cool:

גל שחם
24-03-09, 18:14
אבידה גדולה לעולם המשפטים בישראל

לגבי עולם המשפטים, אני חושב אחרת. אבל אולי עוד נציל את עולם הרכבים...

בכל מקרה, בהצלחה ובתקווה שתצליח, הרכבים אכן מוכיחים את עצמם.

אולי אפשר לשלב בסדנה מס' רכבים להשכרה. איזה TOLEDO-ART ,על משקל ראלי ארט.
יהיה טוב לענף, אם תהיה אפשרות לשכור רכבים למרוץ, אפילו כולל סרוויס.

בסובארו הנושא כבר קיים ויובל מלמד משכיר רכבי מרוץ לתחרויות.

אני בטוח שלפחות לחוצה ישראל, יהיו קופצים שמוכנים לשלם סכומים מכובדים, על מנת להשתתף
בארוע גדול שכזה ואינם מעונינים להחזיק רכב כל השנה.יתכן שלעוד תחרויות, גם קצרות יותר.
אם הרכבים כל כך אמינים, הדבר יכול אפילו לממן את הבניה .

מה אומר ברוך ?

גל.

lizard
24-03-09, 22:05
אני אמנם לא ברוך אבל חקרתי קצת את הנושא.
הרכבים האלה יקרים מידי מכדי להשכי אותם. הכוונה שלי היא לא לנזק שעלול להגרם אלא על זה שההשקעה הכספית בהם גדולה והמזומנים שהם יפיקו לא יכסו את ההשקעה אפילו ב10 שנים (גם אם משלמים 5K לכל תחרות). אז זה לא ריאלי. אפשר כמובן לבנות אותם פשוטים אבל אז הם לא יהיו תחרותיים.

הצפרדע
25-03-09, 00:20
מה אומר ברוך ?

גל.

קודם כל תודה על האיחולים.

שנית, מיכה צודק.

בניה של רכב רציני ואמין היא לא ענין זול כאשר רק עלות החלקים כבדה מאד.

דוגמאות? בבקשה -

בולמים וקפיצים(קוילאוברים + בייפאסים + אירשוקים) בין 40 ל50 אלף, תלוי באיכות ובמידות.

הגה מקצועי - בין 14 ל25 אלף, תלוי בסוג ובאיכות.

מיכל דלק בתקן FIA - בין 12 ל30 אלף, לפי סוג וגודל.

ציריות 300M למירוצים - כ 10,000 ש"ח לזוג.

מנוע - השמיים הם הגבול, אבל מנוע אמריקאי רציני וטוב יכול לנוע בין 30 ל50 אלף ש"ח.

גיר מקצועי ומחוזק - בין 7 ל 20 אלף, תלוי בסוג.

8-10 גלגלים עם צמיגי מירוץ - בין 25 ל40 אלף ש"ח.

ומה עם נעילות מוגבלות החלקה? מיסבים תעופתיים או של מירוצים(בין 500 ל1,200 ש"ח האחד, ויש ברכב לפחות 24 כאלה...)? כסאות ורתמות? צינורות פלדה ופחים טובים לשילדה? חריטות? סרנים? רדיאטורים? צנרות? שעונים? הגה? חיפויים? ידית גיר מקצועית? בלמים כמו שצריך עם שליטה וכוונון? מערכת דלק? והרשימה עוד לא הסתימה.

להשקיע בבניית רכב כזה ואחר כך להשכיר אותו בכמה שלא יהיה(ומה עם נזקים?), ממש לא מעשי ולא כדאי.

מה שכן, מי שאוהב את הספורט ויכול להשקיע, שווה לו לקנות רכב כזה שבנוי הכי טוב שאפשר, יחד עם חוזה אחזקה, תיקונים והכנה למירוצים.

אלא מה? זה לא ענין זול, ובשביל ידע, נסיון, חלקים ועבודת בניה מקצועית ורצינית שנעשית באהבה(כמו חומוס שאותו עושים באהבה או לא עושים בכלל...) משלמים תמורה.

גל שחם
25-03-09, 06:37
ראשית, כמו הסיפור על הדוגמנית ואיש העסקים, "הסכמנו שאת זונה,עכשיו בואי נדבר על המחיר..."
הרי כל מה שאתם אומרים, שזה נורא יקר.
לכן אני לא מסכים איתכם. הכל תלוי איך בונים את חוזה השכירות.
לדוגמא : השכרת הרכב למרוץ,לא כולל צמיגים ודלק- 30,000 ש"ח.
כל מה שנשבר, משלמם השוכר, בגירסת שברת,שילמת.
במקרה של נזק בלתי הפיך,טוטאלוסט, יוסכם על סכום לתשלום.
במידה והשוכר יחליט לרכוש את הרכב לאחר המרוץ,יקוזז תשלום השכירות.
אפשר לראות איך סדנת ראלי ארט משכירה רכבים,או כל סדנה אחרת בתחרויות בין לאומיות.
אני חושב שזה יכול רק לקדם את בניית הרכבים והסיכוי שמישהו יקנה רכב בעתיד.
הסדנא יכולה לפתוח אופציה להתרחבות ולמימוש הפוטנציאל שלה וכך גם למכור.
מבחן המציאות,הרגשת הנהיגה וההתחברות לרכב במרוץ שלם,רק זו הדרך לחבר בין האדרנלין לארנק.
הפחד מסיכונים, הוא זה שמשאיר רבים, רק עם חלומות.

אתה מאמין ברכב, בשרידותו, השכר אותו ותיווכח שאחוז מכובד מהשוכרים גם יקנה.
שלא נדבר על החשיפה ועל ההד התיקשורתי.הרי רובנו רצים לספר לחברה...

בהצלחה

גל.

lizard
25-03-09, 07:10
גל אני לא מאמין שיש מספיק אנשים בארץ שישלמו 30 אלף לתחרות. אולי אם זה היה משהו נוצץ כמו ראלי פרעונים וכדומה, אבל אז גם עלות הרכב הרבה יותר גדולה. זה מעגל קסמים שכזה.
בישראל ידוע לי על מישהו בדרום שהיה משכיר מכוניות לראלי וספרינט, גם הוא כבר לא עושה את זה יותר. אבל הוא היה מוסך ועם כל הכבוד, רכב ראלי בסיסי עולה בסביבות ה30-50 אלף ש"ח (ואני בטוח שהרכבים שהוא השכיר היו אולי אפילו פחות מזה, הכוונה היא לדרגת האיבזור והשדרוג של הרכב).
איפה כן אולי אפשר לעשות משהו? במיני באגים, אבל גם זה רק במידה ויש לך דרך להשיג את המנועים וחלק מהציוד הנלווה בזול מאוד.

גל שחם
25-03-09, 07:29
גל אני לא מאמין שיש מספיק אנשים בארץ שישלמו 30 אלף לתחרות. אולי אם זה היה משהו נוצץ כמו ראלי פרעונים וכדומה, אבל אז גם עלות הרכב הרבה יותר גדולה. זה מעגל קסמים שכזה.
בישראל ידוע לי על מישהו בדרום שהיה משכיר מכוניות לראלי וספרינט, גם הוא כבר לא עושה את זה יותר. אבל הוא היה מוסך ועם כל הכבוד, רכב ראלי בסיסי עולה בסביבות ה30-50 אלף ש"ח (ואני בטוח שהרכבים שהוא השכיר היו אולי אפילו פחות מזה, הכוונה היא לדרגת האיבזור והשדרוג של הרכב).
איפה כן אולי אפשר לעשות משהו? במיני באגים, אבל גם זה רק במידה ויש לך דרך להשיג את המנועים וחלק מהציוד הנלווה בזול מאוד.

ייתכן ואתה צודק, אולי מיני באגים, אבל בכל מקרה לא צריך להגיע בהשכרה אחת לעלות הרכב.
מטרת הסדנא, לבנות רכבים.אבל גם למכור אותם. דעתי היא שמעט מאד,אולי אף אחד, לא יבנה רכב בלי להתנסות עליו. הלוואי שאני טועה.
מה שבטוח, אם יושכר רכב, סיכוי גדול שימכר לשוכר אחרי התחרות.
אבל השכירות צריכה להיות גבוהה מספיק כדי שלא תשתלם לעשותה לאורך זמן. אבל באופן חד פעמי תהיה אטרקטיבית לחוות את החוויה ברכבים מנצחים.

זו גישה שיווקית, לא קשורה בכלל לרכבים או לנעליים, זו דעתי.
אם הייתי מוכר נעלי ריצה לדוגמא, בטוח שהייתי נותן למספר רצים מצטיינים לרוץ איתם (ארז אברמוב)
אבל הייתי צריך לתת להתנסות גם לרצים הבינוניים וגם לכאלה שעדיין לא מכירים אותם.
אלו לא יכולים לקבל חינם, אבל יכולים לשכור ולקנות אחרי המרוץ,אם יתלהבו...
ההבדל שנעליים לא מתקנים, רכבים כן.
לגבי התחרויות, אתה צודק, אבל חוצה ישראל זה מספיק נוצץ. גם באחה הקפות יכול להתאים. לדעתי ישלמו.

גל.

הצפרדע
25-03-09, 11:21
גל, אתה למעשה אומר שני דברים:

1. לא יהיה מי שיקנה רכב בלי התנסות עליו(למרות שבפועל ראיתי כמה וכמה עסקאות, גם לאחרונה בהן נקנה רכב בלי לדעת באמת מה הוא שווה ומה היוא יכול לעשות).

2. התנסות במירוץ שווה כ - 30,000ש"ח ויש מי שישלם את זה.

אני אומר כך:

1. אני לא רואה סיבה לא לאפשר התנסות כזאת למי שרוצה לקנות רכב. לא חייב להיות במירוץ שלם, אפשר גם בנסיעה עם מי שמכיר את הרכב ויכול להראות יכולותיו במשך מספר שעות.

2. אין לי שום בעיה להשכיר רכב למירוץ תמורת הסכום הנ"ל, אם כי אני מטיל ספק אם יהיה מי שירצה בכך.

3. אבל, אני מדבר לא רק על רכבים קיימים אלא גם - ואולי בעקר - על רכב שיתוכנן עם המזמין לפי נטיותיו ובחירתו, ואז לבנות אותו. נשמע לי הרבה יותר מלהיב מבחינת הקונה.

4. היתרון ברכב קיים, הוא שהקונה יודע בדיוק מה הוא קונה(או בוחר לא לקנות...), בשעה שברכב עתידי יש תמיד ספק לגבי מה תהיה התוצאה בפועל ואם היא תהיה תואמת בדיוק לציפיה.

5. אני גמרתי את הטרופי טראק שמתחרה ואפשר לדעת בדיוק מה הוא שווה, בעקר אם הוא מצליח במירוצים. אם הוא מצליח במירוצים סימן שהרכב טוב וצריך לנהוג אותו נכון, דבר התלוי אך ורק בנהג.

6. אני גם בשלב מתקדם של בניית רכב נוסף, גדול וחזק הרבה יותר מהקיים. זה רכב שעדיין ניתן לבצע בו הרבה שינויים, כגון בחירת מתלה קדמי(ניתן בקלות לשנות את מה שנעשה עד היום, למשל), ולכן זה רכב שלא צריך לחכות לו חצי שנה עד שיהיה מוכן.

7. לדעתי - הכל תלוי בנטיה האישית של כל אחד. אם תשאל אותי, אני הייתי מעדיף לקנות משהו קיים ומוכח או להזמין בניה של אותו רכב בדיוק או משופר יותר, מכיוון שאני ידוע מה אני הולך לקבל. אבל, אם למישהו יש רכב ברור וסגור בראש והוא יודע מה הוא רוצה בלי קשר לכלום, אין שום בעיה לזרום איתו, לתכנן איתו ולבנות לו בדיוק מה שירצה.

יקיר גרין
25-03-09, 16:19
קודם כל תודה על האיחולים.

שנית, מיכה צודק.

בניה של רכב רציני ואמין היא לא ענין זול כאשר רק עלות החלקים כבדה מאד.
...

אלא מה? זה לא ענין זול, ובשביל ידע, נסיון, חלקים ועבודת בניה מקצועית ורצינית שנעשית באהבה(כמו חומוס שאותו עושים באהבה או לא עושים בכלל...) משלמים תמורה.

חברים, העסק יהיה הרבה יותר פשוט והגיוני כשיהיו ממנים ... כל זמן שאנשים פרטיים ממנים את הרכבים, זה תמיד יהיה יקר מידי.
יש מעט מאוד אנשים בארץ שיכולים לממן תחביב כזה...

jeep.il
25-03-09, 18:31
ברוך אולי רעיון בניית מיני באגי חוקי למהדרין ?(גם התומקאר החל ככה)

הצפרדע
25-03-09, 23:29
ברוך אולי רעיון בניית מיני באגי חוקי למהדרין ?(גם התומקאר החל ככה)

רק המחשבה על קבלת האישורים הדרושים במדינה שלנו יכולה להפוך בנאדם בריא לחולה אנוש...

הקו שלי אחר - לא מענין אותי ליצר רכב כלשהו באופן סדרתי. זה כבר הנדסת יצור, אישורים, מפעל, וכו' וכו'.

אני בענין של לבנות רכב אחד ויחיד במינו לפי הזמנה, מא' ועד ת'.

-->