PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'נט ניקל - מה זה ואיך עובדים עם זה?

אלון_ק
19-05-04, 22:00
חיפושי אחר ג'נט 15/7 הסתיימו עם מציאת ג'נט ניקל (זה היה הדבר היחיד שמצאתי במחיר סביר). הם קצת חלודים, אז לפני שאני הורס אותם:

מה זה הניקל, בעצם? סוג של ציפוי מתכתי מעל הברזל הרגיל?

צריך צבע מיוחד לזה, או שצבע מתכתי רגיל תופס (כן, ברור לי שזה לא יחזיק הרבה בלי תנור כי זה ג'נט)?

האם ניתן להסיר את החלודה באופן שישחזר את הציפוי?

האם ג'נט כזה כבד יותר מאחד רגיל, באופן משמעותי (התייחסות לג'נט ברזל 15/7)?

שאלה כללית: נניח שאני מנסה לדמות תנור, אפשר לקחת מייבש שיער טוב/מפזר חום חזק ולעבור על הברזל הצבוע באותן תוצאות כמו תנור אמיתי, או שמדובר בטמפ' גבוהות במיוחד בתנור לרכב? אולי חממה קטנה לג'נטים תספיק? (תראו, פלח+ג'יפים, מה ציפיתם? ברור שאני מנסה לגדל ג'נטים בחממה. תצחקו, יום אחד זה יתפוס ואני אהיה מיליונר).

k2000
19-05-04, 22:06
הייתה לי בדיוק את אותה הבעיה עם הגנטים של בן דוד שלי.
ישבנו ושיפנו אותם עם ברזלית מיוחדת שמתחברת למקדחה ולאט לאט החלודה ירדה והיה נחמד כתוספת צבענו אותם בספריי ניקל
אומנם אחרי 3 חצי שנה ומעט אבל ממש מעט (למרות שהרוב בשטח) ק"מ הם מתחילים להראות סימני התקלפות קלים אז קח בחשבון.
חגי

Bulldog
19-05-04, 22:08
1. לנקות חלודה מניקל שפשף אותו עם נייר אלומיניום טבול בקולה.
2. צבע רגיל לא יתפוס על זה. ע"מ לצבוע על ניקל, צריך להוריד את הניקל. התזה בחול היא השיטה לעניין. אם לא אז שפשף את הניקל יא אחמד, שפשף.

אלון_ק
19-05-04, 22:10
מה זה " 3 חצי שנה"?

הברזלית מיוחדת לניקל, או שמה שמיוחד בה זה שהיא מתחברת למקדחה? נא פרט בדיוק איך היא נראית, שאדע למצוא אותה בחנות האספקה הקרובה למקום מגוריי.

תודה לך.

אלון_ק
19-05-04, 22:12
טבול בקולה???? לא חבל על הקולה? אתה רציני?

להוריד את הניקל - או לשפשף אותו שלא יהיה חלק, כדי שיתפוס הצבע הבא? מה זה בכלל, זה ציפוי?

Bulldog
19-05-04, 22:14
זה ציפוי על הברזל, צבע לא תופס עליו, גם לא בתנור.
וכן, קוקה קולה, חומצת הניקוי מבין הטובות שיש.

k2000
19-05-04, 23:29
השתרבב לי ה3
ומיוחד בזה שמתחבר למקדחה
חגי

נמרוד
20-05-04, 10:15
כן אלון, זה ציפוי בלבד. הג'אנט הוא ג'אנט פלדה רגיל לחלוטין.

asafk
22-05-04, 13:58
אם החלטת לקלף את הניקל-
א. אני איתך.
ב. תיזהר. זה חד כמו סכין.

אסף.

אלון_ק
22-05-04, 16:22
אני יכול לקלף אותו עם פטיש ואזמל, נגיד? או שזה יפגע בג'נט?

יהיה אפשר לאזן אותו אחרי שאני אוריד את הניקל?

אין איזו חומצה שתעשה לי חיים קלים, במקום שוב להיות אחמד? (משהו לג'נט, לפנים אני יודע שכדאי לי גופריתית)

Bulldog
22-05-04, 16:29
פטיש ואיזמל? מה אתה עושה, מפסל ג'נט בבטון?
ברור שיהיה אפשר לאזן אותו, זה ציפוי, זה לא חצי ס"מ חומר פחחים.
קנה ששיית קוקה קולה ותשאיר את הג'נט בתוכה ללילה. אם זה לא יעבוד תעבור לחומצת מצברים.
אם שני אלה לא עובדים, לעייסק אחמד, בידיים, או עם הדיסק 9 ומברשת פלדה מסתובבת.

תומר א.
22-05-04, 17:01
לך תדבר עם פחח אולי הוא יכול לחדש את הצבע.
פטיש ואיזמל? מה אתה אחמד?
מברשת פלדה ו "9 כואב כו שילינג- הדיסק רועד בצורה מטורפת והקוצים עפים
חבל על הזמן.
אם אתה בכל זאת הולך על מברשת פלדה אני ממליץ על 4.5 ה 9 מסרב לעבוד
על משטח לא ישר והוא כל הזמן קופץ.

Bulldog
22-05-04, 17:12
תומר, מה אתה מגלה לו?
אלון זה בסדר, 9 יעשה את העבודה, צריך רק זרועות חזקות ומברשת עם שיערות משולבות, משהו כמו צמה בערך. זה מנקה הכל.
אגב תומר, הרעיון נראה לי הוא להימנע מניקל על האוטו, אלון טוען שזה ערבי משהו. ולצבוע על ניקל זה בלתי ישים, הצבע יתקלף, מניסיון.

תומר א.
22-05-04, 17:20
הוא נוסע עם פח אשפה על השנורקל וניקל זה ערבי? :roll:

jlavi2002
22-05-04, 23:04
1. חבל להוריד. אמצעי ההורדה שפורטו כאן זה שטויות!
אם אתה מתעקש להוריד כל מפעל ציפוי בניקל יפעיל אלקטרודות הפוך ויוריד לך את הניקל
בתהליך אקטרוליטי.
2. במפרץ חיפה ותל אביב יש מספר מפעלים שישמחו לחדש לך את הניקל
בתהליך ציפוי (העברת מתח באמפר נמוך בתוך אמבטיית תמיסת ניקל)

תומר א.
22-05-04, 23:07
רגע, אתה אומר ש "9 זה שטויות???
עומר טפל בו.

AvigdorAharon
23-05-04, 08:08
ואומרים שהיהודים לא גזענים...

מה אתה אחמד?

תומר א.
23-05-04, 08:34
דבר ראשון כתום זה אופי.
דבר שני אני צוחק על כולם ערבים,מרוקאים,גרוזינים,פרסים,עירקים
והנושא הכי הכי אהוב עלי- פולנים.
כך את החיים בקלות אחרת אתה תקרא דברים שלא נכתבו.
תומר

אלון_ק
23-05-04, 22:18
הפח הוא פתרון זמני, תומר, עד שיהיה כונס לחות בבנייה עצמית. הוא עובד מצויין, אגב.

אני גם לא מתרגש מעומר והדיסק - הזכרון הדומיננטי שלי ממנו זה הזיק הזה בעיניים שלו כשהתברר שאולי הוא יצטרך לעבוד עם הדיסק עוד קצת (על האוטו שלי).

ולא, זה לא ערבי משהו - זה דווקא נראה לא רע, בעקרון. אבל הוא חלוד, ואני לא רוצה ג'נט חצי משופשף וחצי ניקל. זה או זה או זה, וקל לי יותר (זול לי יותר) להעביר אותו למצב בלי ניקל מאשר להפך.

תומר א.
24-05-04, 16:43
אני יודע שהפח הוא זמני כבר דיברנו על זה, זה היה בצחוק.
תבדוק כמה עולה לצפות בניקל אולי גם אני אצטרף, בכל מקרה צביעה
כנראה לא תחזיק להרבה זמן אבל לפי מה שראיתי אתה עובד כמוני-
מה שאי אפשר לעשות כמו שצריך מאלתרים עד שאפשר.
תנקה את החלודה תצבע ועד שזה יתקלף תמצא פתרון אחר.

נמרוד
25-05-04, 00:18
הפח הוא פתרון זמני, תומר, עד שיהיה כונס לחות בבנייה עצמית. הוא עובד מצויין, אגב.

אני גם לא מתרגש מעומר והדיסק - הזכרון הדומיננטי שלי ממנו זה הזיק הזה בעיניים שלו כשהתברר שאולי הוא יצטרך לעבוד עם הדיסק עוד קצת (על האוטו שלי).

ולא, זה לא ערבי משהו - זה דווקא נראה לא רע, בעקרון. אבל הוא חלוד, ואני לא רוצה ג'נט חצי משופשף וחצי ניקל. זה או זה או זה, וקל לי יותר (זול לי יותר) להעביר אותו למצב בלי ניקל מאשר להפך.

"כונס לחות" :?: :?: :?:

אלון_ק
26-05-04, 00:22
נמרוד - מפרק בנק' כלשהי של צנרת האוויר שבה הכח הצנטריפוגלי מקסימלי, אליו מתנקזים מיים שנכנסים לשנורקל ועודפי לחות מהטל שבטח מצטבר לי שם כל בוקר. המיים נכנסים למפרק הזה, נגיד בצורת T (הקו האנכי הוא הכונס) ומגיעים עד למטה. שם מחכה להם גומי קשיח למחצה, המחובר עם קפיץ לחלק החיצוני של ה"כונס". כשהמנוע פועל, שאיבת האוויר+הקפיץ מחזיקים את הגומי סגור. כשמכבים מנוע - או כשיש יותר מדי מיים - הגומי נפתח קצת והמיים יוצאים.

מובן שאני נתקל בבעיות לוגיסטיות ברורות - חישוב קבוע הקפיץ הנדרש, הבנייה עצמה של מכשיר מדוייק כל כך... אבל זה אתגר. יש גם תכנית גיבוי - החלק האנכי של ה-T נסגר עם אטם ידני כזה או אחר, והוא ארוך מאוד (15 ס"מ ומעלה) כך שהוא מסוגל לקלוט כמות מיים של נסיעה מת"א לחיפה בגשם שוטף. מכבה מנוע - פותח מכסה ומנקז מיים.

כן, ברור לי שזה יחסית מיותר (בנזין, יחס דחיסה נמוך, כמויות מיים זניחות) ושיש פתרונות נוחים יותר. אני אוהב לאתגר את עצמי - מותר, לא?

אני דווקא שונא לאלתר עד שאפשר אחרת. פשוט לא בונים עד שאפשר אחרת, אבל במקרה הזה היה לי זרז להפעלת השנורקל... עד שהזרז הגיע, היה לו את הראש היפה, אבל הוא היה מנותק.

אלון_ק
26-05-04, 00:24
אה, ואני לא הולך לצפות מחדש בניקל. ממש לא. ממש, ממש לא. זה בדיוק מסוג הדברים שמיותרים לחלוטין, לדעתי. יש לי דברים טובים יותר לעשות עם הכסף שאין לי.

Bulldog
26-05-04, 07:39
נימרוד, הכוונה של אלון בקיצור היא כמו הברך בדיפנדר, אם אתה מכיר.

נמרוד
27-05-04, 09:33
תשמע, אני רגיל להתעלל באחרים בפורומים... אל תגידו לי שעכשיו הגיע יומי :?

אלון, אתה צוחק עלי, נכון?

אלון_ק
27-05-04, 15:58
כן ולא :lol:

אני כן הולך לשים מפרק כמו בדיפטנדר, אבל בטח לא כזה פרוייקט כמתואר מעלה. בולדוג, בוש והכלם בעצמך - סוף סוף הזדמנות להוליך את נמרוד שולל, ואתה הורס לי.

חנן א.
27-05-04, 16:06
באמת לא ברורה ההתעמקות בנושא שולי כל-כך:
יש כאלה לכל CJ , טרקטור או טרקטורון, פיות גומי עם שתי שפתיים שנמצאות בחלק הכי נמוך בבית המסנן או בצינור בדרך, עולות שני שקלים גג, והן חד כיווניות, נותנות לאבק ומים לצאת ולא נותנות לאוויר להיכנס.

Etno
11-08-04, 11:21
הייתה לי בדיוק את אותה הבעיה עם הגנטים של בן דוד שלי.
ישבנו ושיפנו אותם עם ברזלית מיוחדת שמתחברת למקדחה ולאט לאט החלודה ירדה והיה נחמד כתוספת צבענו אותם בספריי ניקל
אומנם אחרי 3 חצי שנה ומעט אבל ממש מעט (למרות שהרוב בשטח) ק"מ הם מתחילים להראות סימני התקלפות קלים אז קח בחשבון.
חגי

מה זה ספרי ניקל?
יש ספרי שייתן את אותו ברק יפה שציפוי ניקל נותן?

-->