PDA

צפייה בגרסה מלאה : האמר צבאי

הייכל
11-03-09, 22:13
שלום לכולם

אני בחור שחלה במחלה קשה....:confused:
(שדוקא כיף מאוד ללקות בה :mrgreen:) הג'יפים ועולם השטח :twisted:
במקרה הזה אני מחפש האמר צבאי :rolleyes:
האם יש למישהו מושג איך אני יכול לקנות אחד ישר מהמכרזים???
בכוונתי להיות יד ראשונה :cool:
ואם כן אז קצת פירוט לא יזיק
ועוד שאלה...
יש במועדון פה חברים עם האמרים??

תודה מראש
הייכל

asafk
11-03-09, 22:19
האמר צבאי לא תוכל לקנות, לפחות לא בארץ. יש אחד שהוא רפליקה צבאית עם רישוי אזרחי, הביאו אותו בתחילת שנות ה90 לצילום של סרט והוא נשאר (ועד היום אני מצטער שה15000 דולר שרצו עליו כמה שנים אחרי זה נראו לי יותר מדי בשביל גרוטאה אמיתית עם שני כיסאות ואפילו בלי ברזנט). יש עוד אחד צבאי לשעבר עם רשיונות מפוקפקים (נמכר לפירוק ועשו איזושהי קומבינה לא ברורה). פרט לכך, כל הH1 שיש בישראל הם אזרחיים למהדרין.

אסף.

eysham
11-03-09, 22:35
חוץ מצבע קקה מה ההבדל בכלל?

ירון גל
11-03-09, 22:47
השאלה היעקרית למה בנאדם שפויי יקנה האמר ועוד צבאי?
בתור אחד שכבר מעל עשור נוהג ברכבים הללו (בכל צורתיהם מסיור עד ממוגן) ונוהג במקביל בגיפים נורמליים הסיכוי היחידי שלי שיהיה לי אחד כזה הוא שאני יקבל אותו במתנה ויהיה לי אסור למכור אותו.
ואלו הסיבות
הראשונה למרות גודלו המסיבי צפוף במידה קלטרסובית וחסר כל מקום אחסנה
השנייה הרכב עדין בצורה מוגזמת בזמנו שהיתי עדיין בסדיר ועברתי קורס נהיגה קרבית הכלל היה "איפה שהאמר משנה את הקרקע הרכב מעולה איפה שהקרקע משנה את האמר אסור להתקרב"
השלישית הרכב עגלה למרות המנוע האדיר שלו הרכב מסוגל להזיז את עצמו וזהוא כוח הגרר שלו הוא טון וחצי כלומר לפרייבט יש יותר כוח גרר
והאחרונה הרכב איטי אי אפשר לעבור איתו את ה80
ולכל הצרות הללו בוא לא נשכח להוסיף את אי זמינות החלקים והבלאי המוגבר שעבר בצבא
וזאת כמובן רק דעתי

whisky
12-03-09, 10:18
יש שתי דרכים:

1. אם השתחררת אז להתגייס שוב.

2. לקנות אחד (לא צבאי) בארה"ב בן פחות משנתיים ולהביא ביבוא אישי, הבנתי מסוחר בפלורידה שהמחירים היום מאוד נמוכים יחסית.

בכל מקרה צבאי אמיתי, לא תוכל להשיג, אין ולא יהיו מכרזים של האמרים צבאיים מהצבא לאזרחים בארץ, זה קשור לכספי הסיוע, עובדת היותם צבאיים והגבלי הסחר בהם ומיליון סיבות אחרות, תשכח מזה, תתנחם בזה שגם לאף אחד אחר לא יהיה.

נ.ב.
גם צבאי אמריקאי כנראה שלא תוכל לקנות, כי המכרזים שלהם לפי מה שסיפרו לי (לא ידיעה שמועה) מיועדים לצבאות אחרים בלבד (ישראל לדוגמא) ולא לאזרחות!!!

הצפרדע
12-03-09, 10:21
ירון, כל מילה בסלע.

רכב מוסדי כבד ומחורבן, עם מנוע עלוב(יחס הספק משל של קרוב ל 20:1!!!).

מיותר לגמרי.

אם לקנות אחד כזה, אז רק בשביל כמה חלקים שיש בו ויכולים להיות מענינים.

ארז
12-03-09, 13:41
תגידו מה שתגידו, אם הכל אני מסכים רק מה...אין אף רכב סדרתי בסדרי גודל של רכב סיור עם עבירות כזו...
לי זה מספיק לאהוב את הכלי הזה

Zambia-protocol
06-04-11, 15:25
אני יודע שמהצבא אי אפשר לקנות.
מה עם מגב ומשטרה??
לא שאני מתכנן על אחד. חלום מאוד רטוב. אנ יודע כמה זה אוכל וכמה כסף עולים החלקים. אבל אני לא יכול אפילו להתחיל לדמיין כמה יעלה ביטוח.
אם כן אני ראיתי צי די גדול של האמרים צבאיים במגב, בצבע של מגב. ואני חושב שראיתי איזה האמר משטרתי. אבל זה היה בלילה וזה היה שחור עם אורות כחולים. אהה כן וזה כמעט עלה לי על ההונדה של אמא. פחחחד

רון נחמן
06-04-11, 16:21
תגידו מה שתגידו, אם הכל אני מסכים רק מה...אין אף רכב סדרתי בסדרי גודל של רכב סיור עם עבירות כזו...
לי זה מספיק לאהוב את הכלי הזה

איזו עבירות? הוא פשוט רחב מאוד, ומרווח הגחון שלו מכובד לרכב "סטנדרטי". גם זוית הגישה מצוינת.
אבל-
זוית בטן נוראית, זוית נטישה לא משהו. שוק שיפורים לא קיים (ולפי מה שאני יודע לא יצאו האמרים נעולים..), ורדיוס הסיבוב שואף לאינסוף..
בקיצור, יש לו נתונים של אחלה רכב ראלי. אה, חוץ מהעובדה שהוא עגלה... ועוד אחת כבדה.

מצד שני, הוא בהחלט אייקון. והאחד הזה (http://static.howstuffworks.com/gif/cmsimages/articles/2005_Articles/aug05_articles/humvee%20in%20snow_600.jpg)בכלל מגניב.

יוסי56
06-04-11, 16:28
אני הבנתי שהם לא יוצאים לאזרחות עקב עיניני בטיחות של פני ם הרכב כמו לוח שעונים ממתכת וכו...

Zambia-protocol
06-04-11, 23:15
אני הבנתי שהם לא יוצאים לאזרחות עקב עיניני בטיחות של פני ם הרכב כמו לוח שעונים ממתכת וכו...
יכול להיות, אבל ממה עשוי לוח השעונים של סופה שיצאה מהצבא? גם ממתכת. והסיקסים באופן כמעט גורף? אותו דבר. כנראה זה משו אחר.

asafk
06-04-11, 23:28
זה בגלל שהוא הבין לא נכון.
ציוד צבאי אמריקאי אסור למכור לאזרחים. לפחות לא מחוץ לארה"ב.
חוץ מזה שצבא ההגנה בינתיים צריך כל האמר שיש לו, אני לא רואה מצב שיתחילו להיפטר מהם ב15 שנה הקרובות, נגיד.

אם מישהו ממש לחוץ על זה -
שיתחיל לשבת על האתר הזה:
http://www.govliquidation.com/

אסף.

shahav
06-04-11, 23:45
למייטב זכרוני, זה נופל לקטוגרייה של רשיון משאית לא?
לא שזה מה שיעצור פה את ההתלהבות...

סיקס כחול
07-04-11, 15:40
ראיתי האמר אזרחי שעשו לו קבינה בעבודה עצמית וצבוע בירוק בהיר.
לדעתי הוא נמצא באיזור אריאל

התייש
07-04-11, 19:40
יש כזה בצבע ירוק זוהר!
באזור עמק בית שאן.

asafk
07-04-11, 19:45
"לא כל הנוצץ זהב"
ולא כל הירוק-מוזר עם מספר צהוב אזרחי

אסף.

ירון גל
07-04-11, 20:24
בתחילת שנות ה90 המשביר יבא ביבוא סדיר האמרים "צבאיים" (כלומר לא של GM)
ויש מספר יחידות כאלה מסתובבות בארץ
אני יודע שלפני 3 שנים אני חושב היה אחד לבן בחיפה שעמד למכירה קרוב לשנה רצה משהו כמו 100,000 ש"ח
ראיתי אחד לא מזמן ברמת השרון ואני מניח שאם תחפש בסוף תמצא
בעניין מכרזים
1. הצבא אסור לו למכור
2. משטרה אין
3. במג"ב יש יחדות בודדת עם ציוד תצפית אליהם אז אני מניח שהם לא ימכרו

במידה ואתה מחפש רכב לאקסטרים
יש רכב אחד שמשום מה אינו ניזכר כן כמעט לעולם
שעם כל הכבוד לכל רכבי השטח בארץ אין לו מתחרים
זה היונימוג של מרצדס
היתרונות שלו רבים
1. רובם מצריכים רשיון טרקטור.
2. זווית גישה 80 מעלות זוית נטישה 80 מעלות
3. מרווח גחון (תלוי בגדול) אבל רובם קרוב למטר
4. מהלך מתלה (לא ידוע אבל מה זה משנה עם כזה מרווח גחון)
5. הילוך זחילה לא יודע יחסים אבל דוושה עד הסוף המהירות היא סביב 2 קמ"ש
6. יכול לנסוע 80 קמ"ש
7. נפח ומשקל העמסה עצומים מדובר בעשרות קו"ב ומספר טונות

חסרונות
1. רק ל 2 אנשים
2. דורש מיומניות נהיגה
3. רובם בני 30 ויותר

kobiarava
07-04-11, 20:53
ירון, עם כל הכבוד (ויש כבוד), הבחור שואל על תפוחים, אתה בא להמליץ על עגבניות? יונימוג הוא לא רכב אקסטרים, ובטח לא מקביל להאמר בשום צורה הגיונית, חוץ מהעובדה ששניהם נוסעים על גלגלים, ועל ארבעתם בו זמנית. אם דיברו קודם על יחס משקל\הספק גרוע בהאמר, זה רק כי אף אחד לא העז לחשב את היחס ביונימוג. יונימוג הוא כלי מעניין בהחלט, גימיק ללא ספק, אחלה מכונה לחילוצים או מנהלות לטיולים, ואפילו פלטפורמה מעולה לקאמפר שיגיע לכל מקום שתרצה, אבל מפלצת אקסטרים-ממש לא

קובי

shay_love_off_road
07-04-11, 22:57
הדבר היחידי שאני אוהב בהאמר זה את הצמיגים שהוא נועל, הלוואי עלי כאלו בסיירה,

מעבר לכך, הכלי עם מנוע 6.2 עצלן שבקושי הניע בלייזרים ורוב בעלי הבלייזרים דיזל
בארץ כבר על מנוע 6.5 של וואנדורה,

אני יכול להמליץ לך על רכב צבאי מעניין
http://4.bp.blogspot.com/_6d2J4H20AN8/S7OoAbg1L5I/AAAAAAAAGoQ/eAUNUeIWcC4/s400/MOPAR+Jeep+NuKizer+715+Off+Road+1.png
לא יודע אם אי פעם הקונספט הזה יכנס לייצור, אך אני יכול לומר לך שהוא גורם לי להוזלת ריר מטורפת,

רני דקל
07-04-11, 23:49
קטע מעניין בהאמר הוא שמניסיוני כל מי ששונא אותו או שלא נסע עליו בכלל, או שנסע עליו מעט מדי ולא לגמרי התרגל לסגנון הנהיגה שהרכב הזה מכתיב.

אישית אני אחד המעריצים של ה'חמור הגדול'.

ד ו ר ו ן
08-04-11, 11:40
מעבר לכך, הכלי עם מנוע 6.2 עצלן שבקושי הניע בלייזרים
הכלי הזה, עם המנוע העצלן, עביר בהרבה מהרבה מאד כלים סופר משופרים.
אני בספק אם יש למישהו באתר הזה רכב שיכול לעשות מה שהרכב הזה מסוגל מהמפעל, סטנדרטי, כשהוא עמוס במשקל עבודה שלו.

רון נחמן
08-04-11, 13:36
הדבר היחידי שאני אוהב בהאמר זה את הצמיגים שהוא נועל, הלוואי עלי כאלו (בסמוראי...),

אני יכול להמליץ לך על רכב צבאי מעניין
http://4.bp.blogspot.com/_6d2J4H20AN8/S7OoAbg1L5I/AAAAAAAAGoQ/eAUNUeIWcC4/s400/MOPAR+Jeep+NuKizer+715+Off+Road+1.png
לא יודע אם אי פעם הקונספט הזה יכנס לייצור, אך אני יכול לומר לך שהוא גורם לי להוזלת ריר מטורפת,

+1,
כולל הריר...

יוני5
09-04-11, 00:54
קטע מעניין בהאמר הוא שמניסיוני כל מי ששונא אותו או שלא נסע עליו בכלל, או שנסע עליו מעט מדי ולא לגמרי התרגל לסגנון הנהיגה שהרכב הזה מכתיב.

אישית אני אחד המעריצים של ה'חמור הגדול'.

רני, זה לא עניין של שונאים או אוהבים. ההאמר נבנה למטרות מסויימות ועם דרישות מסויימות, ולמטרות אלו הוא רכב נפלא. אבל כרכב טיולים / עבירות אזרחי - מה לעשות, לחלק גדול מהאנשים יש אלטרנטיבות קוסמות יותר.

בברכה,
יוני5

Saar
09-04-11, 20:18
אני מוכרח להודות שאני דווקא מהאוהבים את ההאמר, אבל הוא לא נראה לי אופציה לרכב אזרחי...
מספיק לשבת בו פעם אחת ולהבין כמה רכב ברוחב 2.1 מ' יכול להיות צפוף...

סער.

oren4500
09-04-11, 23:01
אני מוכרח להודות שאני דווקא מהאוהבים את ההאמר, אבל הוא לא נראה לי אופציה לרכב אזרחי...
מספיק לשבת בו פעם אחת ולהבין כמה רכב ברוחב 2.1 מ' יכול להיות צפוף...

סער.

2.16 למעשה
אני מסכים שבצורתו הצבאית הוא לא ממש נוח לטיולים
אבל אני מלקק את הפודרה בכול יום מילואים שאני רוכב על "הפטיש"
ועדיין אני יכול להבין את הפנטזיה. להעמיד אחד כזה בחניה

asafk
10-04-11, 19:20
39750אני לא יודע למה אתם אומרים ככה...
אני דווקא חושב שהוא יופי יופי לטיולים.
(וחשוב להדביק מדבקת ג'יפולוג)
בהחלט הייתי שמח לאחד בחניה.

39747

אסף.

דרור ברלי
10-04-11, 20:46
אחד הכלים המגניבים לטיולים - הסולר והתיקונים לא יוצאים ישירות מהכיס של המטייל, אלא מהכיס של כולנו.

Tom Bril
10-04-11, 21:52
רק מגניב?

יש לך פה גלגל 37
מרכז כובד של חיפושית
מנוע מרכזי קדמי
ורשימת הנתונים עוד ארוכה ....

מניסיון רק ביחידות מסוימות בצבא ניתן לחוש באמת מה הם יכולות הרכב הזה...

עם מנוע של דורמקס לא הייתי מתנגד להתחרות איתו בליגת הראלי רייד המקומית.

shahav
10-04-11, 22:25
מה שאני זוכר מהמילואים זה "משאית פחוסה" שמגהצת יפה, ולמרות הגודל כלסטרופובי להחריד.
כניראה בגלל הגודל העדיפו את ה IFS על הציר החיי, בזכות ה IFS הוא ממש, אבל ממש, נוח בשטח.

אני זוכר גם בלמים שהופרדו מהגלגל, כניראה כדאי להוריד משקל מהציר... כלי באמת מוזר.

הקטע הכי טוב היה בחורף - בעת התנעה באמצע הלילה שמענו מאין: וחאו..פפחח, אי, אי, אי......חתול שהתחמם במנוע נילכד ברצעות והתפרק בתא מנוע. עד שהגענו לשטיפת מנוע, הרכב הריח כמו מנגל....

רבין

talw
10-04-11, 22:56
עבדתי עם הH1 לפני יותר מעשור בגאורגיה וטורקיה בשטחים שלא ברא השטן
שייכים למכון הגאופיזי ,לבנים עם מספר צהוב.
אין רכב סידרתי שתשים עליו טון ציוד ויסע איפה שהדבר הזה נסע
עליות, ירידות, הצלבות, מיים, בוץ,סלעים שדים ורוחות.מצאת החמה ועד שקיעתה שבע ימים בשבוע.
באמת הפתיע אותי בזמנו
אבל איך דרור אמר, לא מכיסנו הפרטי הכל נוצץ
בולען סולר ,ולא מעט תקלות

דרור ברלי
11-04-11, 00:13
רק מגניב?

יש לך פה גלגל 37
מרכז כובד של חיפושית
מנוע מרכזי קדמי
ורשימת הנתונים עוד ארוכה ....

מניסיון רק ביחידות מסוימות בצבא ניתן לחוש באמת מה הם יכולות הרכב הזה...

עם מנוע של דורמקס לא הייתי מתנגד להתחרות איתו בליגת הראלי רייד המקומית.

תמונה מגניבה ללא ספק. אבל אם ל"מהמהם" (לא, לא פטיש. תבדקו טוב) היה מהלך מתלים נורמלי, לא היתה כאן שום דרמה.
שים דיפנדר או סופה על קפיצי רוביקון במעבר הזה ממש, ולא תבין ממה יש להתלהב כאן בכלל מההאמר - לעומת הזוויות ההזויות שלו, המרכב שלהם יישאר ישר ומאוזן וכל ארבעת הגלגלים שלהם יהיו מונחים על האדמה. ואם יהיה להאמר יתרון כלשהו בעבירות, כל-כולו יהיה נעוץ בקוטר הגלגל ולא יותר מזה.

אני אוהב את ההאמר בגלל גודל הגלגלים, זויות הגישה והנטישה, יכולות גיהוץ מרשימות ויכולת לסחוב המון ציוד בתנאים שכלים אחרים יתחילו להזיע בהם. מצד שני, הכלי הזה לא כוכב בסעיף האמינות הכוללת, והוא בבירור מיועד למשימות ספציפיות וזקוק לתחזוקה מוסדית מסודרת ונדיבה, מהסוג שלא דופק חשבון לעלויות חלפים ושעות עבודה (החלקים כבר על המדף, הרס"רים ממילא מקבלים את המשכורת, והמכונאים לא יוצאים הביתה, בין אם יעבדו ובין אם לאו).

Tom Bril
11-04-11, 02:33
תשמע דרור אני מסכים אתך ללא ספק בנושא העבירות ומי כמוך יודע ש"עבירות זה מושג רחב מאוד"

בדיוק אותו דיפנדר או סופה על קפיצי רוביקון שאתה מדבר עליהם יתהפכו הרבה לפני שתדגדג את האמר.
ואפשר להכנס פה להשוואות מפה ועד...

כל היופי ברכב הזה הוא שהוא רב גוני, הוא יודע לעשות עבירות יותר טוב מכל רכב סדרתי, גם אם הצלבת יש את עניין "המודולציה", מה גם שיכולת העמידות שלו מאפשר להגיע עם אינרציה כמו שאומרים...

לא הרבה יודעים זאת אבל האמר הוא מכונת שבילים משובחת ביותר בזכות מרכז כובד נמוך אם לא הכי נמוך שקיים ברכבי שטח .
בקיצור ,רב גוני ואת זה הוא עושה מעולה, לא סתם יצא לו מוניטין כמו שלו.

shahav
11-04-11, 08:06
חברה זה לא רכב, זה משאית פחוסה. למה אתם בכלל משווים אותו למכוניות? מיפרש הרגליים שלו כלכך רחב שהוא מפריע להחריד. לדוגמא למטוס הוא לא ניכנס:-)
אבל ברצינות , 50% מהמסלולים בארץ יש בהם מקום צר שצריך לעבור בו, כי פשוט מישהו הכשיר אותו ליפנך, אף אחד לא מכשיר מעבר למשאית.
רבין

GodsFather
11-04-11, 09:32
רבין, קח סברבן, בלייזר, F350 ושכמותם - אותו רעיון ולכן ניתן להשוות.

דרור ברלי
11-04-11, 14:54
תשמע דרור אני מסכים אתך ללא ספק בנושא העבירות ומי כמוך יודע ש"עבירות זה מושג רחב מאוד"

בדיוק אותו דיפנדר או סופה על קפיצי רוביקון שאתה מדבר עליהם יתהפכו הרבה לפני שתדגדג את האמר.
ואפשר להכנס פה להשוואות מפה ועד...

כל היופי ברכב הזה הוא שהוא רב גוני, הוא יודע לעשות עבירות יותר טוב מכל רכב סדרתי, גם אם הצלבת יש את עניין "המודולציה", מה גם שיכולת העמידות שלו מאפשר להגיע עם אינרציה כמו שאומרים...

לא הרבה יודעים זאת אבל האמר הוא מכונת שבילים משובחת ביותר בזכות מרכז כובד נמוך אם לא הכי נמוך שקיים ברכבי שטח .
בקיצור ,רב גוני ואת זה הוא עושה מעולה, לא סתם יצא לו מוניטין כמו שלו.

אני התכוונתי לתמונה הספציפית הזו, שמה לעשות, מה שאני רואה בה זה רק רכב ללא שום עבודת מתלה, וזו הסיבה שהוא נכנס לזויות מרשימות ופוטוגניות כאלה.
בשנו תה-90, בשיא הפטולוריות של ההאמר אחרי מלחמת המפרץ הראשונה, ניסו להתחרות איתו בבאחות למיניהם. קשה לומר שההישגים היו מרשימים, בלשון המעטה... וזה כשמאחורי ההגה ישבו פיגורות רציניות.
בתחום העבירות, מעולם לא ראינו שום האמר H1 מתחרה. למה? אולי הוא לא כזה תותח?....
זו עובדה מוגמרת שהיום כבר לא רואים אותו בשום סוג של ספורט מוטורי.

כל זה לא בא לפסול אותו ככלי רכב מאוד מיוחד עם עבירות מצויינת ויכולות מוכחות כרכב עבודה בכל מיני תחומים, אבל התחומים האלה מאוד מוגדרים. הכלי מיועד לתפקד בתנאים מסוימים ולהיות מתוחזק בסדנאות מוסדיות. כשם שיש לו יתרונות מובהקים, כך חסרונותיו מובהקים לא פחות.

אם אני רוצה אחד כזה?....אהממממ...... לא.

Tom Bril
11-04-11, 16:43
דרור שוב הוויכוח עקר מכיוון שכדי לאמת את אותם דברים שלי ושלך יש צורך במבחן מעשי רכב מול רכב.

כמו שאמרתי האמר לא תותח בשום דבר אבל הוא עושה את הכל פשוט טוב, לליגת העבירות הוא כבד ומהלך מתלה שלו קצר ולשבילים המנוע שלו מאוד חלש

מרוצי באחה של שנות ה90 הם לא אינדיקציה, רכב באחה צריך לדעת לגהץ שבילים בקו ישר, אני דיברתי על יכולת שבילים כוללת שאותה אין ספק שהוא מבצעה נהדר בזכות מרכז הכובד הנמוך וחלוקת המשקל טובה ושוב אני חוזר גם שם יש רכבים טובים ממנו

אבל כרכב חד גוני הוא מעולה .

כנראה שאת הדעות שלי כנגד שלך לא יצא לנו לאשש.

בקיצור אם אני רוצה אחד כזה, כן ושיהיה בבקשה עם בולמים וקפיצים של
קינגסשוקס" ו400 כ"ס ...

דרור ברלי
11-04-11, 18:31
אני חושב שאנחנו יותר מסכימים מאשר חלוקים. אני רק מחדד נקודות מסוימות.

רני דקל
11-04-11, 20:23
אני גם רוצה אחד עם מנוע של 400 כ"ס, אבל במקום בולמים של קינג אני רוצה סט אקטיבי מלא:
http://www.youtube.com/watch?v=-vArnkbQ1ws

סיבוב על אחד עם ערכת מתלים טאק 4 של אושקוש לא יתקל בסירוב גם כן:
http://www.youtube.com/watch?v=1r83XQ7af-A&playnext=1&list=PLC5207C4982A9BE11

Tom Bril
12-04-11, 02:55
יאלה דרור, על כמה לרשום צ'ק? . . . : )

-->