PDA

צפייה בגרסה מלאה : הערה לחברים על פרסומת GPS2GO ב-Jeepolog

ronaldo
14-03-09, 14:21
מידי פעם מופיעה באנר פרסומי של GPS2GO (רוגב מחשבים) באתר שמשך את תשומת ליבי.
מציעים GPS+מפות טופוגרפיות ב 499 ש"ח על מסך 3.5"
מוסיפים 175ש"ח ומקבלים 4.3" = 675ש"ח
המחיר משך אותי והלכתי לקנות.
מדובר על מערכת יעודית סגורה עם תוכנה של עמוד-ענן.

מה שלא כתוב בפרסום ובזה ברצוני לידע אותכם:
שמדובר במפות "לבנות" ואם רוצים סימון שבילים ומפה מעודכנת יותר יש
להוסיף 200-300 ש"ח.

אם רוצים גם תוכנת כבישים, יש להוסיף עוד 500 ש"ח

לדעתי ,אם הכל מתפקד טוב, זו עדיין עסקה טובה אם לוקחים רק את תוכנת השטח - אני רכשתי - רק צריך לדייק קצת יותר בפירסום.

לידיעתכם.

רפאל
15-03-09, 13:42
שלום רונלדו

מפה טופוגרפית = מפה לבנה.

רפי

נמרוד
16-03-09, 09:01
אני מסכים עם רפי, לא רואה איפה יש כאן אי-דיוק בפרסום - הגרסא הבסיסית של עמוד-ענן היא בדיוק המפה שמופיע באתר עמוד-ענן, מפה טופוגרפית "לבנה" - אבל עם שתי תוספות חשובות - יש עליה סימון שבילים כמעט מלא מדוד מהשטח על ידי גולשים, ואת נקודות העניין של עמוד ענן. השאלה שאתה צריך לשאול היא האם יש טעם בתשלום הנוסף עבור מפת סימון השבילים? התשובה ממש לא ברורה.

מנסיוני - בסוכות האחרון ביליתי 4 ימים בנגב עם מחשב ניווט (5 אינץ' מסך, גלובלסט) עם תוכנת עמוד ענן. בתחילה עברתי הרבה בין המפות הלבנה והסמנ"ש. בסופו של דבר מצאתי את עצמי רוב הזמן בלבנה, והסיבות הן:

הסריקה הרבה יותר איכותית וטובה מאשר סמנ"ש. הטופוגרפיה פשוט ברורה יותר.
סימון השבילים טוב יותר!!! מכיוון שבמפה הלבנה של עמוד ענן הוא מדוד בשטח, הוא מדויק על המטר (טוב נו, עשרות מטרים) לעומת הסימון הרשמי במפת סמנ"ש שהוא "מצויר" על המפה ולעיתים נמצא מאות מטרים הבדל.

נקודות העניין של עמוד ענן מוסיפות המון תוכן. יש ויכוח על המהימנות והאיכות של התוכן הזה, כמו בכל מיזם אינטרנט שיתופי, ויקי או פורום, אבל אין להתווכח על הכמות, שעבור הרבה איזורים בארץ עולה על כמות התוכן שיש במפת סמנ"ש, ורמת דיוק המיקומים בשטח גבוהה במיוחד - שוב עקב היותו "דקור" על ידי גולשים.

מה חסר במפת עמוד-ענן הלבנה שיש במפת סמנ"ש? שני דברים עיקריים - גבולות שמורת טבע, וגבולות שטחי אש. אלו שני דברים שרלוונטיים יותר לתכנון של מסלול טיול מאשר לביצוע בפועל, ובכלל בקושי ניתן להבחין בהם במסך של 5, 4.3 או כל שכן 3.5 אינץ'...

מכיוון שאני בכל מקרה מחזיק בג'יפ סט מפות סמנ"ש (ואחרות) ואני והמטיילים איתי רגילים לפתוח בבוקר את המפות על המחצלת או מכסה המנוע ולתכנן את המסלול ביחד על הנייר, (אם בכלל מתכננים :) ), אני מוצא שעמוד ענן בגרסא הבסיסית של המפה הלבנה מצויינת בתור תוכנת ניווט, לא הייתי משקיע עוד 200 שקלים עבור מפת סמנ"ש.

לגבי המכשירים שבפרסומת - אין לי נסיון איתם ספציפית, יש לי נסיון עם מכשירי 4.3 אינץ' דומים, אני חושב שזה גודל מינימלי שאפשר לעשות איתו משהו. לא הייתי הולך על 3.5 אלא על ה4.3, אבל זה בכל מקרה מחירים מצויינים ומבחינת התוכנה כאמור, עמוד-ענן בסיסית היא תוכנת ניווט שטח פשוטה ומצויינת והבחירה האישית שלי מתוך ההיצע בשוק בכל מקרה.

ronaldo
01-04-09, 01:38
רפי ונמרוד, תודה על התגובות.

הבעיה היא שלא ידעתי שמפה טופוגרפית = מפה לבנה.

נמרוד, מסכים למה שכתבתה (אחרי הסתובבות בשטח עם 4.3 ושני סוגי המפות).
אבל קניתי גם את המפת שבילים - אין לי את כל הסט בנייר, אז במחיר כזה טוב שיהיה במכשיר.
אז בעצם עכשיו יש לי 3 מפות במכשיר: לבנה, סימון שבילים וכללית כבישים להיתמצאות.

המכשיר כשעובד מתפקד יפה...הבעיה זה שהוא ניתקע די הרבה - ולא יוצא מזה לבד,
רק reset עוזר. לא נחמד:confused:

ברוגב מחשבים\GPS2GO טוענים שרק אני דיווחתי על כך והפנו אותי לעמודענן.
בעמודענן אמרו שדרוש חקירה ואין פתרון מידי.

האם יש עוד משתמשים בדגם Galileo G451 עם עמודענן וניתקל בבעיות תקיעה ?

נמרוד
01-04-09, 08:54
אם רק אתה דיווחת על כך, אז הפתרון פשוט - הם צריכים להחליף לך את החבילה כולה שרכשת מהם, מכשיר+תוכנה, באחרת - ושלום על ישראל. מה הסיכוי שאותה תקלה, תהיה זו תקלת חומרה או תוכנה, שהיא כל כך נדירה עד כדי כך שרק לקוח אחד נתקל בה, תחזור פעמיים?

עמוד ענן היא תוכנה שעובדת על הרבה סוגי מכשירים. אני התנסיתי בה על מכשיר אחר, במשך מספר ימים וללא תקלות כלשהן. אז גם אם הבעייה היא בעיית תוכנה - קריא בהתאמה של התוכנה למכשיר הספציפי - האחריות היא על מי שמכר לך את החבילה. אם יש בעיית התאמה הוא צריך לפתור אותה עם חברת עמוד-ענן, שהיא ספק שלו.

זה בכל אופן מה שההגיון הצרכני שלי אומר... אנא המשך לעדכן את הפורום.

zivo
01-04-09, 13:21
אני משתמש עם עמוד ענן על IPAQ ישן (HP 1940) מסך 3.5.

מסכים עם כל מילה של נמרוד.
הסריקה של מפות הסימון שבילים לא מדוייקת, יותר מפעם אחת מצאתי את עצמי מתברבר בעיקר בכניסות לשבילים (באזור צומת נחלים שיש הרבה דרכים, בירידה לחניון לילה..).
בסופו של יום אני עובד בדויק בשיטה שתיאר נמרוד.
תכנון על מפת סימון שבילים (ניר), הבנה של הציר "והורדה" שלו למפה לבנה של ה PDA, נהיגה בזום על הPDA במצב מפה לבנה, מפת סמנ"ש בצד פתוחה בשביל ההבנה המרחבית.

כמה מגבלות שההיתי שמח אם יפתרו:
1- כמו שנאמר, איכות ודיוק הסריקה של מפת הסמנ"ש
2- יכולת לתכנן ציר באתר ולהוריד אותו ל PDA . (רובנו ה PDA מחובר גם לאינטרנט). המשתמש מזוהה גם באתר וגם ב PDA, מה הבעיה לסנכרן את המסלול.
3- התקיעות שהוזכרו - כל פעם שאובד הקשר בין ה PDA ל GPS המערכת מחייבת RESET.
יוצאים מהרכב, לקפה והתיעצות, לוקחים את PDA ומשאירים את ה GPS ברכב - reset
מדליקים את ה PDA בבית (שמכינים את המסלול), אין GPS , נתקע.
PDA לא מחובר לחשמל ברכב, לא נוגעים 2 דקות, נכנס ל SLEEP , - נתקע, RESET

ronaldo
06-04-09, 18:07
המכשיר הוחלף.
אחרי שימוש של כמה ימים...אין תקיעות כמו שהיו בקודם ;)

erezgur
07-04-09, 16:15
אני משתמש עם עמוד ענן ...
2- יכולת לתכנן ציר באתר ולהוריד אותו ל PDA . (רובנו ה PDA מחובר גם לאינטרנט). המשתמש מזוהה גם באתר וגם ב PDA, מה הבעיה לסנכרן את המסלול.

אין בעייה לתכנן באתר ולשמור כקובץ. את הקובץ מעבירים לתיקיית המסלולים בפוקט וזהו.
האם התכוונת למשהו אחר ?

ארז

-->