PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין פרילנדר לספורט'ג

מירון רביץ
16-03-09, 07:45
שלום אני צריך עזרה בהתלבטות בין לנדרובר פרילנדר 2500 בנזין לקיה ספורט'ז 2000 בנזין הרכב אמור לשמש את אישתי בנסיעה יום יומית כל מידע לגבי האמינות של הרכבים תעזור לי שני הרכבים הם שנת 2000 הרכב לא אמור לנסוע בשטח לשם כך יש לי רכב אחר אני אשמח לקבל כל הערה ומידע רציני לגבי רכבים אלו.

גיא
17-03-09, 13:16
סליחה על השאלה, אבל אם זה לא רכב לשטח אז למה רכב "שטח" ?

בכל מקרה, ספורטאג' לא משהו מבחינת צריכת דלק ופחות מזה באמינות.

פרילנדר זה לנדרובר .... ההממ ....

mi88
23-12-09, 23:44
אם לא רכשת אז פרילנדר בשבילך נראה מתאים מאד

גיא
24-12-09, 01:25
היום ראיתי פרילנדר חדש.

איזה בזבוז של אוטו ..

כל כך יפה ויחד עם זאת, רכב כביש .. ותו לא.

נמרוד
24-12-09, 07:54
שלום אני צריך עזרה בהתלבטות בין לנדרובר פרילנדר 2500 בנזין לקיה ספורט'ז 2000 בנזין הרכב אמור לשמש את אישתי בנסיעה יום יומית כל מידע לגבי האמינות של הרכבים תעזור לי שני הרכבים הם שנת 2000 הרכב לא אמור לנסוע בשטח לשם כך יש לי רכב אחר אני אשמח לקבל כל הערה ומידע רציני לגבי רכבים אלו.

הספורטאז' במודלים האלו הוא בהחלט רכב שטח לא רע, עדיף על הפרילנדר. מבחינת אמינות, סחירות ופרמטרים מעשיים אחרים, הוא גם ככל הנראה עדיף על פני לנדרובר. כל לנדרובר. הפרילנדר סקסי יותר, מעוצב מבפנים ומבחוץ, יש לו מקדם פוזה שאין לספורטאג' ולא יהיה לעולם. אם צריך לבחור מבין שניהם, הראש ללא ספק אומר ספורטאז', ובמקרה הזה גם הלב הג'יפאי כי לספורטאז' יש יכולת שטח - הילוך כוח - מה שלפרילנדר אין.

אני כן מצטרף לשאלה/המלצה של גיא - אתה מדבר על רכב ישן. אתה לא מחפש יכולת שטח לפי מה שאתה אומר, בכלל. אז תעשה לאשתך טובה, אל תקנה ג'יפון. בסכום כסף נתון תוכל לקנות מכונית נוסעים אמינה יותר, בטוחה יותר, חדשה יותר, חסכונית יותר, הכל יותר... אולי זו לא התשובה שציפית לקבל בפורום ג'יפים, אבל דווקא פה אנחנו מכירים היטב את העלויות הנלוות - הפוזה של רכב שטח לא שווה את הכסף.

whisky
24-12-09, 09:47
הספורטאז' במודלים האלו הוא בהחלט רכב שטח לא רע, עדיף על הפרילנדר. מבחינת אמינות, סחירות ופרמטרים מעשיים אחרים, הוא גם ככל הנראה עדיף על פני לנדרובר. כל לנדרובר. הפרילנדר סקסי יותר, מעוצב מבפנים ומבחוץ, יש לו מקדם פוזה שאין לספורטאג' ולא יהיה לעולם. אם צריך לבחור מבין שניהם, הראש ללא ספק אומר ספורטאז', ובמקרה הזה גם הלב הג'יפאי כי לספורטאז' יש יכולת שטח - הילוך כוח - מה שלפרילנדר אין.

אני כן מצטרף לשאלה/המלצה של גיא - אתה מדבר על רכב ישן. אתה לא מחפש יכולת שטח לפי מה שאתה אומר, בכלל. אז תעשה לאשתך טובה, אל תקנה ג'יפון. בסכום כסף נתון תוכל לקנות מכונית נוסעים אמינה יותר, בטוחה יותר, חדשה יותר, חסכונית יותר, הכל יותר... אולי זו לא התשובה שציפית לקבל בפורום ג'יפים, אבל דווקא פה אנחנו מכירים היטב את העלויות הנלוות - הפוזה של רכב שטח לא שווה את הכסף.

+1

בנוסף לכל זה, לרכב שנת 2000 מאלו שציינת כבר אין אפילו מקדם פוזה, רק קידום מכירות למוסך שלו. (תסתכל מאחוריהם תראה את המדבקות)

whisky

avishon
24-12-09, 10:26
...ספורטאג' לא משהו...באמינות...

האם אפשר להניח שחוות הדעת הפסקנית והמנומקת (:rolleyes:) מבוססת על עובדות מוצקות ,
נסיון רב וידע אישי ?

גיא
24-12-09, 10:28
נסיון רב ? .. לא ... נסיון כן.
וידע אישי כן.

sos4u
24-12-09, 10:35
+1

בנוסף לכל זה, לרכב שנת 2000 מאלו שציינת כבר אין אפילו מקדם פוזה, רק קידום מכירות למוסך שלו. (תסתכל מאחוריהם תראה את המדבקות)

whisky

הפרילנדר בשנתון שציינת עושה טוב מאד - רק למוסך שתטפל בו.

מסכים גם עם הקביעה שאם הוא לא מיועד לשטח אז למה בכלל ג'יפ ? או דומה ?
בטוח שתמצא רכב באותו מחיר, שיענה על הדרישות, ויהיה חסכוני משמעותית גם מזה וגם מזה.

בהצלחה

avishon
24-12-09, 11:04
נסיון רב ? .. לא ... נסיון כן.
וידע אישי כן.

מעניין...
אני רק שבע וחצי שנים על ספורטאג' , עשיתי איזה טיול-שניים בשטח , אבל משום מה טרם הצלחתי לגלות ברכב הזה "בעיות אמינות"...

אבל זה כנראה משום שאני לא מנסה לעשות עם ספורטאג' מה שעושים עם סופה נעולה-כפול , ובגלל שאני יודע ששיטת "לשבור או לעבור" פשוט לא מתאימה לרכב הזה...

או אולי בגלל שלמדתי שצריך להקפיד שהרכב הזה לא יתחמם , ולכן רצוי רק נוזל-הקרור הייעודי...

או אולי בגלל שלימדו אותי שכדאי להחליף שמן-גיר כשתיפקודו יורד כדי לא "לדפוק" ת'גיר...

או אולי בגלל שאני זוכר לקחת רברס כדי לוודא שחרור-לוקרים על מנת שלא להיכנס לאגדה האורבנית של "הספורטאג' טוחן לוקרים"...

אבל כנראה שכל זה (ועוד) לא מספיק כדי להבין שאני נוסע על רכב עם "בעיות אמינות"...:lol:

גיא
24-12-09, 11:55
ואללה
אתה גבר !

שכנעת אותי .... כל מה שראיתי במו עיני היה בעצם חלום ....

צודק.

סופה נעולה אגב זה לא שוס גדול בעיני ... כן .. גם על זה נהגתי ....

אני ניקרע מצחוק מאנשים שלא מכירים אותי נותנים עלי פרופיל פסיכולוגי מושלם. זה לא ניראה לך ממש נורא אידיוטי ? .. באמת ? אתה יודע איפה נסעתי עם הספורטג' ? אתה יודע איך אני נוהג ? אתה יודע איך תוחזקו המכוניות ההם ? אתה יודע מי תחזק ? אתה יודע עלי בכלל משהו ? כנראה ש(לא)הרבה ... :)

לא משנה, תהיה בריא וסע במתינות ! זה שומר על האוטו ! :)

mi88
24-01-10, 02:52
ראשית למדתי שבספורטאג' צריך לנסוע רוורס לבדוק לוקרים
פשוט פעם בדקתי רכב וחשבתי שזה בעיה ספציפית

נו מכל מלמדי השכלתי

אני פעם שאלתי על סמך מה ההמלצות ועכשיו קיבלתי תשובה שכאשר צריך להקפיד על דברים אז יש כאלו שלא יכולים ולכן טוענים שהכל לא טוב

כמו כן רכב שנשבר על סלעים הוא לא אמין ולא טוב אולי לא כולם אוהבים להתרסק על סלעים

רכב עם קילומטראג' נמוך לא בהכרח יותר אמין ולא בהכרח יותר טוב כי תלוי כמה שנים איזה נסיעות כיצד טופל

לפעמים כדאי לרכוש בזול יותר ולהשקיע בטיפולים אם מחזיקים תקופה ארוכה
כי בתקופה ארוכה בטוח יהיו תיקונים
רצוי רכב חסכוני אם אתה נוסע הרבה כי זה משמעותי בהחזקה
תשאל לגבי עלויות של המכלולים הגדולים שלא תופתע חלילה אם קורה משהו
(עיין ערך ניסן פטרול)

בהצלחה וסע בזהירות

mi88
24-01-10, 02:56
נ.ב

לי יש פרילנדר אז אם אתה רוצה צור קשר ותקבל תשובות

מגיע לאישתך לנד רובר (אישתי לא רצתה ספורטג')

יואב פולס
24-01-10, 11:56

ואולי הוא אוהב את אישתו?
לאף אחד באמת לא "מגיע" לנדרובר...
יש אנשים שרוצים לנדרובר, וזה כבר דיון אחר.

ברצינות,
מצטרף להמלצות לוותר על רכב שטח. בד"כ הרצון לרכב שטח נובע מהרצון לרכב "גבוה". אם זה המצב, מצא מיניוואן מאותן השנים (MPV לדוגמא), הוא יספק את הסחורה.
יואב

גיא
24-01-10, 12:06
mi88 לא כתבת שיש לך לנדרובר זמן קצר מאוד מאד ...

אולי קצר מידי בשביל לתת המלצה ..

נדב42
24-01-10, 12:49

ושוב תמסור תודה רבה לאשתך, שלא רצתה גם את הויטארה...
(קיט קאלמיני 3", ARB כפול ועוד רבים וטובים ...)

איזה מזל בשבילי :razz::razz::razz:

נדב.

-->