PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מיסב בגלגל קדמי

baloo
20-05-04, 22:08
כדי להחליף מיסב בגלגל קדמי יש שם שתי אומים גדולים מאוד מישהו יודע מה המידה של הבוקסה שצריך כדי לפתוח אותם (סוזוקי סמוראי שנת 92)

אלון_ק
20-05-04, 22:21
שרשור בנושא:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1728&highlight=%F4%E8%E9 %F9

שים לב לתגובה של חנן - הוא צודק, מאוד.

מה שזה עוד אומר, זה שאם כבר פתחו לך אותם כך, רוב הסיכויים שבוקסה כבר לא תתאים, וכדאי לך לקנות חדשים. את הישנים תפתח עם הפטיש והאזמל... כדי לבדוק אם עשו את זה כך אצלך, תעביר אצבע על האום מבחוץ, על השפה - אתה כבר תרגיש אם עשו את זה - המתכת לא תהיה חלקה בכלל.

eran4x4
21-05-04, 10:34
בד"כ ניתן לפתוח את האום בעזרת פלייר תרנגול

אלון_ק
22-05-04, 16:16
ערן, הבעיה היא לא לפתוח - היא לסגור במומנט הנכון, וזה אי אפשר עם פלייר תרנגול, רק עם מפתח מומנט. בשביל זה צריך בוקסה...

eran4x4
22-05-04, 17:48
מי דיבר על לסגור.........

את הישנים תפתח עם הפטיש והאזמל... כדי לבדוק אם עשו את זה כך אצלך, תעביר אצבע על האום מבחוץ, על השפה - אתה כבר תרגיש אם עשו את זה - המתכת לא תהיה חלקה בכלל.

אדי
22-05-04, 22:43
מי דיבר על לסגור.........

את הישנים תפתח עם הפטיש והאזמל... כדי לבדוק אם עשו את זה כך אצלך, תעביר אצבע על האום מבחוץ, על השפה - אתה כבר תרגיש אם עשו את זה - המתכת לא תהיה חלקה בכלל.

אבל גם לסגור את האום כדאי ... לא? :)

עודדוש
23-05-04, 07:48
שלום,
מבירורים שעשיתי, דרך izook ועוד יצרן בארה"ב עולה שבוקסה 2 אינץ צריכה לעשות את העבודה. ההסתייגות היחידה שלי היא שעוד לא בדקתי זאת בעצמי.
עודד

עודדוש
23-05-04, 07:53
שלום
אם כבר מדברים על מיסבים. היכן כדאי לקנות מיסב (מכשירי תנועה, חלקי חילוף)? האם ניתן לקנות אצל יצרני או משווקי מיסבים (skf אם אני לא טועה)? מישהו מכיר את מספר המיסב?
כאשר מחליפים האם יש להחליף עוד חלקים בשרשרת?
אשמח לקבל כל טיפ.
תודה רבה
עודד

נמרוד
23-05-04, 09:26
שלום
אם כבר מדברים על מיסבים. היכן כדאי לקנות מיסב (מכשירי תנועה, חלקי חילוף)? האם ניתן לקנות אצל יצרני או משווקי מיסבים (skf אם אני לא טועה)? מישהו מכיר את מספר המיסב?
כאשר מחליפים האם יש להחליף עוד חלקים בשרשרת?
אשמח לקבל כל טיפ.
תודה רבה
עודד

לחלקנו יש בוקסה יעודית לג'יפים - יכול מאד להיות שהיא מתאימה. הגודל הוא טיפה יותר מ2 אינץ', לא זוכר מידה מדויקת - אני אשתדל לזכור לבדוק לך.

אם אתה מחליף - אז כדאי להחליף את המיסבים, טבעות אבטחה (בג'יפ, אני חושב שבסוזוקי יש טבעת טלפון... לא זוכר), כל מחזיר שמן שאתה נתקל בו בפירוק ממילא.

אלון_ק
23-05-04, 22:06
אני קניתי בזמנו במכשירי תנועה - לא היה לי מיסב ביד כדי ללכת למצוא בחנויות חלפים. עכשיו, לעומת זאת, יש לי את הישן - אתה מוזמן לקחת אותו ולראות אם אתה מוצא כזה. אין סיבה שלא תמצא, לדעתי.

עודדוש
27-06-04, 07:39
שלום
אתמול החלפתי מיסב בגלגל קדמי ויש לי מספר שאלות בנושא.
* אני החלפתי את המיסב (הראשון) שקרוב למכסה הלוקר, האם היה צורך להחליף גם את השני?
* כיצד מחלצים את בית המיסב מתוך ה hub (לא יודע איך נקרא בעברית)? הכוונה לטבעת החיצונית של המיסב. היא תקועה שם חזק.
* כיצד מחלצים את המיסב השני ואת מחזיר השמן שסוגר עליו? הם לא יוצאים במשיכה ואפילו במכות קלות.
* לעתיד איך מומלץ לנקות מיסב לפני גרוז? בספר כתוב בנוזל לא דליק ואני לא מבין למה למעט בטיחות.
מקווה שלא יותר מדי שאלות.
תודה רבה
עודד
דרך אגב בוקסה 2 אינץ עושה את העבודה בפתיחת אומי המיסב ואין צורך בפטיש ואיזמל.

חנן א.
27-06-04, 10:16
אני החלפתי את המיסב (הראשון) שקרוב למכסה הלוקר, האם היה צורך להחליף גם את השני?
לא.

* כיצד מחלצים את בית המיסב מתוך ה hub (לא יודע איך נקרא בעברית)? הכוונה לטבעת החיצונית של המיסב. היא תקועה שם חזק.

דופקים עם מברג או דורן מהצד השני של הטבור, במידה שווה מכל הצדדים, כדי שזה לא יתקע בתוך הטבור.

* כיצד מחלצים את המיסב השני ואת מחזיר השמן שסוגר עליו? הם לא יוצאים במשיכה ואפילו במכות קלות.

כנ"ל.

* לעתיד איך מומלץ לנקות מיסב לפני גרוז? בספר כתוב בנוזל לא דליק ואני לא מבין למה למעט בטיחות.

הבעיה היחידה שאני רואה בנוזל דליק, היא שהוא ממיס גריז, אז זה עלול להיות בעייתי אם אתה לא נפטר מכל הנוזל לפני שאתה מרכיב את המיסב.
לעניות דעתי וממעט נסיוני, אתה יכול לנקות את המיסב עם בנזין, לייבש את המיסב עם לחץ אוויר, בניגוד להוראות המפורשות, אבל החזק את המיסב טוב שלא יסתובב. הפיתוי לתת לו להסתובב הוא גדול. זה משעשע, אבל עלול להוביל לפיצוץ המיסב ולפציעה!

gil4
27-06-04, 14:19
עודד אתה אומר שבוקסה 2 אינצ מתאים בול? זאת בוקסה אם דופן רגילה? בוקסה של six כמו שנימרוד ענה?אני חשבתי שצריך עם דופן דקה .תשובה מדויקת תעזור לי אני גם לפני פירוק ובעית הבוקסה )שתתאים למד מומנט(מעכבת אותי.

עודדוש
27-06-04, 14:38
שלום, גיל
בוקסה 2 אינץ רגילה מתאימה בול. אין בעיה מבחינת מקום. הדבר היחיד שתזדקק לו הוא מעביר חצי לשלושתרבע עבור הראצ'ט.
הבוקסה עלתה לי 60 ש"ח ואין לי מושג אם זה מחיר סביר.
בהצלחה

-->