PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לגבי טרנספר..

Beni Aroh
17-03-09, 13:39
לפני כחודשיים התחדשתי בסופה חדשה.
אחרי 3 שנים על סמוראי החלטתי שהגיע הזמן לגדול
הסופה שנת 96.
לפני חודש בערך הבנתי שהטרנספר עומד לגמור, בזמן מאמץ הוא דפק
לפני שבועיים הייתי בשטח וניסיתי לשלב ל4X4 אבל ללא הצלחה.. (אחרי נסיעה של כ3 שעות בשרב כולל טיול בוץ קטן שבו השתלב בלי יותר מידי בעיות)
חזרתי לבית עשיתי לאוטו שטיפה בלחץ להוריד את כול הבוץ.. ולאחר שהתקרר ניסתי לשלב שוב והשתלב יצא ונכנס חלק, וככה שוה עוד מספר פעמים נכנס ויצא בלי שום בעיה.
אתמול בערב ניסיתי לשלב שוב ולא נכנס השילוב בהתחלה, אחרי כשעה כשהרכב התקרר הוא השתלב חלק להילוך הי ונכנס חלק גם ל לוו אבל לא רצה לצאת מהילוך.. ורק במאמץ הצלחתי להוציא אותו להיי ולאחר מכן ל2X4.
הבנתי שזה הטרנספר..
השרשרת בטוח אני צריך להחליף כי היא דפקה מההתחלה.
השאלה שלי זה מה יכולה להיות הבעיה שבגלל קשה ולפעמים בלתי אפשרי להוציא ולהכניס הילוך?
אני לא מכונאי ואף פעם לא הייתי, ידע כמעט אפסי בכול מה שקשור לסופה.
שואל במטרה להבין וללמוד.. אז לאט בבקשה:]
תודה ושבוע טוב
תמונות של הנערה (כרגע היא באמצע תהליך פחחות וצבע)

Beni Aroh
17-03-09, 13:42
הנה התמונה המובטחת:

davidror
17-03-09, 16:41
תתחדש קודם כל
1. למה אתה חושב שהוא עומד לגמור ?
2. רד מתחת לרכב אני מקווה שאתה יודע איך נראה הטרנספר - אם כן תבדוק את הברגים שלו שמחוברים לבודי אולי הם נפתחו , נפלו והטרנספר לא יושב בדיוק במקומו , אם חסר בורג תשלים ותחזק טוב (רק לא יותר מידי שלא יגזר הבורג)
3. עשה את אותה פעולה עם הגיר
4. תניע את הרכב תבדוק האם המוטות הילוכים רוקדות או שלא
5. בטרנספר יש 2 ברגים שנפתחים אחד בתחתית לניקוז השמן ,ואחד במרכז הפונה לצד שמאל(הנהג) תפתח את הבורג התחתון נקז את השמן לקופסא (תסתכל אם יש בשמן חתיכות קטנות של מתכת - מה שיכול העיד על גמירת הטרנספר( חתיכה קטנה אחת לא מחייבת הסקת מסקנות אבל מס חתיכות מעידות על סבירות גבוהה שהטרנספר בימיו האחרונים ) פתח את הבורג השני ושפוך כרבע ליטר שמן גיר(80/90) זה בכדי לנקות מעט את המכלולים באם ישנו ליכלוך או חתיכות שים לב אם משהו נופל מבפנים . אם הכל יורד תקין סגור את הבורג התחתון ומלא בהדרגה שמן גיר עד שיתחיל להישפך מהחור ואז תסגור את הבורג .
6. עשה את אותה פעולה עם הגיר (בגיר הבורג מילוי בצד השני )
7. תניע תעשה נסיעה קלה תבדוק האם הכל חלק , נסה לשלב ל4X4 HIGH בנסע איטית (20 קמ"ש) תנסה לשלב בעצירה מוחלטת .
8. עשה אותו דבר ב4X4 LOW אבל בעצירה מוחלטת , אל תכניס לLOW בנסיעה
9. כתוב שוב הודעה עם ממצאים , רעשים , רעידות , נכנס לא נכנס, וכו'

בהצלחה
מקווה שהיה מספיק איטי וברור
אם צריך עזרה בטל 0547542020

kobiarava
17-03-09, 17:35
חבר, בלי להעליב, העצות שלך, איך לומר, לא משהו...

2. רד מתחת לרכב אני מקווה שאתה יודע איך נראה הטרנספר - אם כן תבדוק את הברגים שלו שמחוברים לבודי אולי הם נפתחו , נפלו והטרנספר לא יושב בדיוק במקומו , אם חסר בורג תשלים ותחזק טוב (רק לא יותר מידי שלא יגזר הבורג)
3. עשה את אותה פעולה עם הגיר

לא הגיר, ולא הטרנספר, מחוברים לבודי בשום צורה. הדרך היחידה שבה יכול הטרנספר לזוז ממקומו היא שכל הברגים בהיקף מתאם החיבור לגיר יפתחו, מה שלא יגרום לקשיים בשילוב, אלא לנפילה שלו בדרך...

4. תניע את הרכב תבדוק האם המוטות הילוכים רוקדות או שלא

איך זה קשור? אם ידית השילוב דפוקה, היא לא תשלב בכלל, בלי קשר לחום המכלול

5. בטרנספר יש 2 ברגים שנפתחים אחד בתחתית לניקוז השמן ,ואחד במרכז הפונה לצד שמאל(הנהג) תפתח את הבורג התחתון נקז את השמן לקופסא (תסתכל אם יש בשמן חתיכות קטנות של מתכת - מה שיכול העיד על גמירת הטרנספר( חתיכה קטנה אחת לא מחייבת הסקת מסקנות אבל מס חתיכות מעידות על סבירות גבוהה שהטרנספר בימיו האחרונים ) פתח את הבורג השני ושפוך כרבע ליטר שמן גיר(80/90) זה בכדי לנקות מעט את המכלולים באם ישנו ליכלוך או חתיכות שים לב אם משהו נופל מבפנים . אם הכל יורד תקין סגור את הבורג התחתון ומלא בהדרגה שמן גיר עד שיתחיל להישפך מהחור ואז תסגור את הבורג .

בטרנספר סופה ממלאים שמן ATF 3 ולא שמן גיר!!!

6. עשה את אותה פעולה עם הגיר (בגיר הבורג מילוי בצד השני )

הוא לא דיבר על בעיות בגיר, למה לבלבל אותו?

בקיצור, בני,

תתחיל מבדיקת מפלס השמן בטרנספר, שיכל בהחלט להיות המקור לכל הבעיה. במידה וגילית שמפלס השמן נמוך, נקה את המכלול היטב מבחוץ וחפש סימני נזילות או דליפה, השמן בטוח יצא מאיפשהו. מומלץ בכל מקרה להחליף את השמן כחלק מיישור קו לאחר הרכישה. פקק הריקון בטרנספר הוא מגנטי ולכן יוכל לתת לך תמונת מצב על עניין השבבים. את החלפת השמן מומלץ לבצע אחרי נסיעה של כמה דקות לחימום השמן על מנת להקל על ריקונו.
שילוב 4x4h אמור להיות קל וחלק בכל מצב וטמפ', וניתן לשלב בנסיעה איטית (עד כ-40-50 קמ"ש) בלי בעיה. שילוב 4x4L חייב להתבצע בעצירה מוחלטת, כשתיבת ההילוכים במצב ניוטרל. אם אחרי החלפת השמן לא נפתרה הבעיה, אין מנוס מפתיחה של התיבה. הטרנספר הוא מכלול פשוט יחסית, ולא אמורה להיות בעיה מיוחדת להחליף את השרשרת אם אמרת שהיא תקולה, או כל רכיב תקול אחר לפי הצורך, מה גם שהחלפת טרנספר שלם אינה יקרה מדי וניתן להשיג אחד במצב מצויין ב-2000 שח ופחות.
אל תשכח, לפני הכל, לעבור על הפרק הרלוונטי בספר הטיפולים שודאי כבר הורדת מספריית האתר.;)

בהצלחה, ותתחדש

קובי

asafk
17-03-09, 21:28
כאמור... קודם כל תחליף שמן. טיפ: קודם פותחים בורג מילוי, ורק אחרי זה את הבורג ריקון. שים לב לשבבים על פקק הריקון.

כשהגיר בניוטרל, ובלם חניה משוחרר, תיבת העברה ב4H, תפוס ביד אחת את הגל הינע האחורי, סובב אותו לכיוון אחד. תפוס ביד השניה את הגל הקדמי, ותנסה לסובב אותו לשני הצדדים- ככה אתה בודק חופשים בתיבה.
תחזור על הבדיקה כאשר הגיר בהילוך ראשון, ואתה בודק פעם את האחורי לבד, ועם את הקדמי לבד, ופעם קדמי מול אחורי.
ספר מה מצאת.
אחרי כל זה, יכול מאוד שתצטרך לפתוח את התיבה. לא סיפור גדול, אבל עדיין לוקח זמן, אז תתכונן.

אסף.

Beni Aroh
18-03-09, 12:11
ת'אמת אני קצת חושש להתחיל להתעסק לבד.
מפחד לעשות נזק גדול יותר..
אולי אחד מכם גר בקרבה מסוימת לאשדוד ויכול להקדיש לי קצת זמן בעשיית הבדיקה הזאת?
(כמובן שאני יגיע אליו ויביא איתי כול מה שצריך)
תודה לכולם על התשובות

eliv1
18-03-09, 15:33
אני גר במושב בניה, שזה בערך 15 דקות מאשדוד, יהיה לי זמן לעזור לך בערך עוד שבוע כשייגמר לי הלחץ של הפרויקט גמר שלי...

תתקשר ונתאם...
0576688864.
אלי.

Beni Aroh
18-03-09, 22:20
אני גר במושב בניה, שזה בערך 15 דקות מאשדוד, יהיה לי זמן לעזור לך בערך עוד שבוע כשייגמר לי הלחץ של הפרויקט גמר שלי...

תתקשר ונתאם...
0576688864.
אלי.

אלי תודה רבה
קובי הציע לעזור הוא כנראה יהיה באשדוד בסופ"ש
ואני מכיר את מושב בניה.. הייתי שם כמה פעמים.. אני מאמין שיצא לי לקפוץ להעזר גם בך בעתיד..
הסופה הזאת.. כלי כלי אבל משגע אותי לפעמים..
ושוב תודה לכולם

דרור ברלי
19-03-09, 01:11
והיה וכלו כל הקיצין והטרנספר שלך באמת דפוק...
טרנספר משופץ עם אחריות = 1500 שקל בלבד ואני לא היחיד שקיבל מחיר כזה.

Beni Aroh
19-03-09, 12:10
בהתחלה קצת הלחיץ אותי מישהו שאמר לי שיעלה לי בסיבות ה3000 שקל טרנספר כולל העבודה בתנאי ששלי נשאר אצל המוכר..
אבל עשיתי קצת טלפונים וקצת חיפושים פה בפורום ובאמת הבנתי שטרנספר משופץ תמורת זה שלי והעבודה יעלה לי 1500-2000 שקל אז ירדה לי חצי אבן מהלב..

kobiarava
20-03-09, 22:50
בסוף מסתבר, שכמובן אין שמן בטרנספר, והמעט שיש-צבעו לא אדום, כלומר לא השמן הנכון...
בני-תקן את הנזילה שראינו, תחליף שמן ותעדכן בשינויים

קובי

Beni Aroh
21-03-09, 12:57
כמו שקובי אמר..
הבעיה כנראה זה חוסר שמן..
שבוע הבא כשאני יחזור מהבסיס אני יסדר את הנזילה יחליף שמן ויעדכן אותכם
ושוב תודה קובי.. שמחתי להכיר:]

חולהjeep
21-03-09, 16:35
והיה וכלו כל הקיצין והטרנספר שלך באמת דפוק...
טרנספר משופץ עם אחריות = 1500 שקל בלבד ואני לא היחיד שקיבל מחיר כזה.

דרור אני מחר בבוקר מתכוון לקנות ולהחליף טרנספר אני ישמח לשמוע איפה קונים במחיר הזה
תודה
davidror
23-03-09, 08:57
דרור אני מחר בבוקר מתכוון לקנות ולהחליף טרנספר אני ישמח לשמוע איפה קונים במחיר הזה
תודה
ראיתי כמה מודעות גם פה באתר וגם ביד 2 אפילו ראיתי 2 מודעות שרוצים 1000 ש"ח
בהצלחה

Beni Aroh
01-05-09, 20:42
מעדכן..
עבר די הרבה זמן.. אבל לא יצא לי להיות על המחשב..
אז קפצתי לחבר ופתחנו את הטרנספר הדבקנו שוב.. מלאנו שמן.. והוא סידר שם עוד כמה דברים כמו הפילטר שמן שבטרנספר.. סגרנו.. והעניין הסתדר.. ההילוכים יוצאים ונכנסים חלק..
מה שכן אני מטומטם שלא חשבתי על לקנות כבר שרשרת לטרנספר ולהחליף..
ועכשיו עובר חלק אבל השרשרת קופצת כמו צפרדע בגיגית..
גם אותה נחליף..
סעמק הסופה הזאת.. מה היה רע לי הסמוראי? (בצחוק בצחוק..)

-->