PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון מפני גנבה

dudu
17-03-09, 14:30
בסוף שבוע האחרון ניסו לגנוב לי את הטראנו מהרחוב מול הבית
פתחו את המכסה מנוע (עיקמו אותו והרסו את המנעול) וקרעו את הכבל
מהצופר של ההזעקה וכנראה שבשלב הזה הפריעו להם או שהם הבחינו במנעול הגה
והחליטו לוותר
ברכב יש אזעקה שהתגלתה כלא יעילה במיוחד(אולי אשנה את המיקום של הצופר)
קודנית
ואימובלייזר שמנתק את זרימת הסולר
בנוסף אני משתמש ומנעול הגה
בכל זאת אני לא שקט בפרט שאני לא יכול לראות את הרכב מהבית (ואז אני יוצא כמו תימהוני ב3 בלילה עם פנס) רציתי לדעת האם יש למישהו פה ניסיון עם אזעקת ביפר של רב בריח שמתריעה
על נסיון פריצה בשלט עד לטווח של 800 מטר (התראה ויזואלית וצלילית)

דבר נוסף
יש לי רעיון למערכת למניעת גנבת הרכב שתפעל בצורה אקטיבית ברוח "חוק דרומי";)
כדי להוציא פרוייקט כזה אל הפועל צריך אני מניח מהנדס איש טכני ואולי גם יועץ מישפטי
היות ואני לא עונה לאף אחד מהתיאורים הנ"ל באופן כלשהו אני תקוע עם הרעיון

גל_כ
17-03-09, 16:28
והחליטו לוותר
קודנית
בכל זאת אני לא שקט בפרט שאני לא יכול לראות את הרכב מהבית (ואז אני יוצא כמו תימהוני ב3 בלילה עם פנס) רציתי לדעת האם יש למישהו פה ניסיון עם אזעקת ביפר של רב בריח שמתריעה

דבר נוסף
כדי להוציא פרוייקט כזה אל הפועל צריך אני מניח מהנדס איש טכני ואולי גם יועץ מישפטי

לא מכיר אזעקות ביפר, ולא ממליץ על פתרון בנוסח דרומי.
מה שכן שווה לברר על החלפת הצופר בצופר אויר שיעשה הרבה רעש ויבריח את הגנבים

dudu
17-03-09, 20:20
גל ,הגנבים ניטרלו את הצופר עוד לפני שהוא הוציא אפילו מנגינה של מרש
במה שונה צופר אוויר מצופר רגיל אם הוא מנותק?
בעיניין המערכת נגד גנבה הכוונה שלי היא מערכת שתפגע קלות בגנב ותגרום לסבל פיזי שיגרור
זעקות עזות ו"יחס חם" מצד בעל הרכב וכל דיכפין

Viper
17-03-09, 21:21
אזעקת ביפר היא רעיון מצוין.
במיוחד לאנשים כמוני, שגם שניה אחרי שנעלו את הרכב הם לא "זוכרים" אם הרכב נעול או לא...
האזעקה עצמה היא סטנדרטית ולכן לא ממש קשה לפיצוח ע"י הגנבים. היתרון הגדול זה הביפר.
הוא פשוט מתריע בפניך אם שברו חלון/נתנו מכה לרכב (גם אם לא גנבים אלא רכב חולף), פתחו דלת/מכסה מנוע וכד'.
הטווח שלו לא גדול במיוחד והוא קטן משמעותית בתוך אזור בנוי. אבל בין החניה לבית- עדיין לא נתקלתי בבעיות קליטה. (שים לב שזה עובד לשני הכיוונים כך שתוכל לפתוח ולנעול את הרכב מהבית. לטוב ולרע. תראה לי עוד מערכת אזעקה שנותנת טווח כזה...)
בעיה קלה בביפרים- הצלצול שלהם די חלש. אז אם אתה ישן חזק- זו בעיה.
האזעקות מגיעות בשתי גרסאות: 1. ללא התנעה מרחוק. 2. עם התנעה מרחוק.
הצופר שניתן לחבר אליהן- מה שניתן לחבר לכל אזעקה אחרת (עם סוללת גיבוי או בלעדיה).
מקווה שעניתי לשאלתך.
בהצלחה!

נייס גיא
17-03-09, 21:26
והחליטו לוותר
קודנית

דבר נוסף

שנתיים בערך ניסיון אני ההיתי מרוצה פרט לזה שהשלט רגיש מידי
כול חצי שנה תיקון(180 ש"ח)
עד שהתייאשתי עדיין בתיקון

dudu
17-03-09, 22:24
viper -אתה מחזק את מה שחשבתי ההאזעקה היא כנראה ככל אזעקה מה שבאמת מעניין אותי זה הביפר
נייס גיא - אם תוכל לציין את הדגם שמותקן אצלך זה בהחלט יעזור
אגב מה התקלות שניתקלת בהן? למה אתה מתכוון רגיש? לנפילות מכות ולחות? או סתם מתקלקל ?
תודה

asafk
17-03-09, 22:38
שרשרת גדולה ועבה. עמוד חשמל. מנעול גדול.

אין כמו ברזלים.

טוב, אולי המעגל שאני ממליץ עליו אבל לא מוכן לשאת באחריות לגביו- מעגל חישמול מבוסס על קויל של אוטו שמוטמן בתוך המושב וקורס כאשר ה"לקוח" נוגע בגוף הרכב.

אסף.

dudu
17-03-09, 22:46
אני רוצה לנסות משהו על בסיס גז מדמיע

torchak
17-03-09, 22:55
מצטער להיות איש הבשורה הרעה אבל מנסיוני המר, צר לי להודיע לך שאם מישהו רוצה את האוטו שלך, הוא יקח אותו.
הכל שאלה עד כמה נדלקו לך על האוטו.
אזעקה, באופן כללי, כיום, היא אפילו לא דרישת חברות הביטח כי סוף סוף הם הבינו שזה ממש לא עושה כלום.
בקשר לשאר המיגונים. צריך להבחין בין גנבים "מזדמנים", זאת אומרת כאלה שהולכים במטרה לגנוב רכב, מסתובבים ברחוב, האוטו שלך מוצא חן בעניהם ואז הם עוקצים, לבין גנבים שמגיעים לרכב מוזמן. מאלה האחרונים אין לך מה לעשות. אם החליטו לגנוב לך את האוטו, אתה כמובן לא יודע מזה, אבל הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להוציא ממנו דברים יקרי ערך. לי גנבו היילקס לפני כשנה. אני גר ברחוב שקט במושב, שקט כמו בית קברות באוקריאנה.הרכב חנה מול חלון חדר השניה (בית פרטי), מרחק של כ- 6 מטר עם קשר עין ישיר.
לרכב היה איתורן (כולל שליחת SMS לפלאפון), עם התראה שקטה וכל החרא הזה, אזעקה, קודן להשבתת הסטרטר, אמוביליזר להשבתת משאבת סולר, מנעול דוושות עם מנול רתק, שרשרת מחוסמת שנועלת את ההגה. הרכב נעלם כלא היה. לא ציפצף ולא צירצר. נבלע. (אגב, הרעילו גם את הכלבים ברחוב, כולל את שלי כמובן).
בקיצור, לגנבים יש בערך 2 דקות לגנוב את הרכב - כל מה שתעשה כדי לעקב אותם ישחק לטובתך.
אזעקות, איתורנים וכו' זה ממש לא מה שעושה את זה, על אחת כמה וכמה שהם בכל רכב מורכבים בדיוק באותו מקום והגנבים כמובן יודעים את זה ולא צריכים לחפש בכל הרכב.
תצטרך להיות יצירתי - אם כל אחד יספר על השיטות "הסודיות" שלו להגן על הרכב, לא עשינו כלום.
דבר אחרון, אני נוטה להאמין שלא הניעו את הרכב שלי אלא דחפו אותו לאנשהו ולכן הפעם השקעתי רק בלבנות סנדל לגלגל כדי שלא יהיה אפשר להזיז את הרכב. מצד שני, אם הצליחו בדרך כלשהיא לשבור את מנעול הדוושות (אפשרי עם חנקן) אז לסנדל יש אותו גורל.

נועם.

ניר.א
17-03-09, 23:12
מנסיוני וראיתי כבר במו עייני איך הנבלות עושים את זה - הם בדרך כלל גוררים או דוחפים את הרכב מהמקום בו הוא נמצא למקום בו יהיה קל ושקט יותר להניע אותו ולנסוע לעבר האופק/משחטה
במקרה אחד הם ניסו לגרור טנדר איסוזו בעזרת חגורות הבטיחות שלו עצמו ונטשו אותו
לאחר שהחוגורות נקראו וטנדר התנגש בעמוד (גנבים לא יוצלחים).המסקנה היא לא אמצעים
אלקטרונים אלא ברזלים ותאורה וכל המרבה הרי זה משובח.לא שזה יעצור אותם אבל אולי יהיה קל יותר לגנוב מהשכן!?

omri_t
18-03-09, 00:15
לא הייתי הולך על "מנגנוני הגנה אקטיביים"
כנראה שמדובר באילתור כלשהו ובטעות אתה או מישהו יקר לך עלולים להיפגע.
למרות שאני באמת מבין מאיפה זה בא.

לגבי מיגון-
מערכת אלקטרוניות יכולות לעשות עבודה לא רעה בכלל. אבל הן לא מהוות פתרון מלא לבדן.
אישית, גם אני, מעדיף את הברזלים. אוטו שקשור לעמוד חשמל נישמע בהחלט לא רע.
באופן כללי מיגון אלקטרוני ברכב שטח מעט מפחיד אותי,
אחרי הכל להיתקע בגלל תקלה באמובילייזר ביציאה מסרט בדייט ראשון
זה הרבה פחות גרוע מלהתקע במדבר יהודה עם האישה אחרי ילד שני... (ואני בכלל רווק).

הצרה היא שמרבית המתקינים בארץ, לפחות אלו שאני ראיתי את ההתקנות שלהם, עושים עבודה לא טובה.
רמת מערכת המיגון היום מאוד גבוהה והן מאפשרות למנוע פעילות הרכב ואי יכולת לנטרלן-
רק שצריך לעשות את ההתקנה עם שכל ועם יצירתיות ולא כפי שמרבית המתקינים עושים בצורה שבלונית קבועה ולא מועילה כידוע.
זה לא המקום לפרט וישנם מתקינים שיודעים לבצע התקנה נכונה וטובה שיקח הרבה מאוד זמן עד שמישהו יוכל להתגבר על המיגון.

בקיצור,
ברזלים ומיגון אלקטרוני.
הכל צריך להיות עם שכל ועם יצירתיות.

גל_כ
19-03-09, 11:46
אני רוצה לנסות משהו על בסיס גז מדמיע

עדיין הייתי הולך על הצופר אוויר אבל בתצורה קצת שונה:
תתקין אותו בתוך הרכב, מחובר לסוויץ (עם מפסק רגיל בדשבורד).
כאשר נותנים סוויץ הצופר עובד אלא אם כן מבטלים אותו ע"י הכפתור.

כל גנב שינסה להניע יהיה חרש לכמה דקות טובות, רק חשוב שאתה לא תשכח לנטרל את הצופר בבוקר :D

-->