PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה עקרונית לגבי טיפולים עצמיים ברכב

skhaikin
21-05-04, 19:00
שוב שלום,

השאלה היא פשוטה: האם ניתן לטפל בעצמי בג'יפ בלי שיש לי ג'ק הרמה מקצועי שמרים את כל הרכב (כמו במוסכים) או לחלופין, בור ?

כי גם אם אני אמצא את הזמן והסבלנות לקרוא ולהבין את ספר הטיפולים (120 מגה שרק הורדת), חבל שיסתבר שאי אפשר לטפל באוטו סתם ככה ליד הבית...

בלי כל קשר ברור שצריך אוסף כלים מכובד, אבל את זה אפשר לאט לאט לארגן ולאחסן במחסן.

חנן א.
21-05-04, 19:13
השאלה היא פשוטה: האם ניתן לטפל בעצמי בג'יפ בלי שיש לי ג'ק הרמה מקצועי שמרים את כל הרכב (כמו במוסכים) או לחלופין, בור ?

במפורש כן. זה לפעמים נוח יותר לעבוד כשהג'יפ גבוה, אבל ניתן לבצע את כל העבודות בג'יפ ללא הרמתו לגובה.

נמרוד
21-05-04, 20:09
בוודאי, איזו שאלה? איך אתה חושב שכולנו מטפלים ומתקנים את הג'יפים?

אפשר לעשות הכל בלי יוצא מן הכלל. עבור כל סוגי הטיפולים והתיקונים שאינם דורשים פירוק גלגלים (90% ממה שתעשה) הג'יפ הוא רכב שקל מאד לעבוד עליו (יחסית...) תאי המנוע ענקיים ומרווחים, הגחון גבוה.

בשביל עבודות מתלים וסרנים שדורשות פירוק שני גלגלים צריך זוג סטנדים בריאים לתמיכת השלדה, לא יותר. בשביל להוציא מנוע אתה צריך מנוף מוסכים - ואת זה תוכל להשאיל אם וכאשר.

אדי
22-05-04, 22:25
כי גם אם אני אמצא את הזמן והסבלנות לקרוא ולהבין את ספר הטיפולים (120 מגה שרק הורדת), חבל שיסתבר שאי אפשר לטפל באוטו סתם ככה ליד הבית...

וגם לא חייבים לקרוא את כל הספר לפני שמתחילים לטפל ברכב ...

-->