PDA

צפייה בגרסה מלאה : שברים וסדקים בשלדות של ויטרות-נפוץ?

gmike
18-03-09, 22:19
שלום חברים!

שברים בשלדה, באזור תושבות הבולמים, לאחרונה קרה לשני חברים עם ויטרות משנות ה-90 המוקדמות, האם זו תופעה ידועה?

האם הויטרה, שנחשבת לרכב עדין יותר מהסמוראי, גם עדינה יותר בשילדה שלה ונוטה לפתח סדקים ושברים יותר מסמוראים?

בעלי ויטרות- לכמה מכם שמטיילים הרבה עם הרכבים,יצא לתקן שלדה?

תודה.
מיכאל

גל_כ
19-03-09, 11:30
אצלי (ויטרה 92) לא התפתחו סדקים או שברים.
מצד שני אני נוהג ברכב בהתחשבות וגם בשטח לא מנסה להגיע למגבלות הרכב.

s_n_p
19-03-09, 12:36
כל רכב יכול לפתח סדקים, במיוחד כאשר נוהגים בו באגרסיביות. שטח טכני מאוד תורם לזה.
אל תשכחו ששלדה של ויטרה\סמוראי מאוד עדינה ועשויה מפרופיל מאוד דק.
ממה שאני יודע, נק' תורפה של ויטרות זהו מוט רוחב (צינור) שמחבר את השלדה מקדימה (הגב סאמוראי זהה בקטע הזה)

בשרשור הבא יש כמה תמונות.
http://www.suzukovod.ru/showthread.php?t=3840

חנן-ג'יפולוג
19-03-09, 12:56
השלדה של הויטרה אכן עדינה יחסית לרכבי שטח אחרים והנסיון שלי מראה שבמאה אחוז מהויטרות שבדקתי (ארבע-חמש ויטרות. כולן עבדו קשה מאוד בשטח כל יום, כל היום) היו לפחות שניים/שלושה סדקים/שברים בשילדה. באחת מהן השילדה נקרעה כך שהסרן האחורי יצא ממקומו באמצע נסיעה.

מאידך, למעט העניין המסחרי, זה לא כזה סיפור בעיניי. כל הרכבים הנ"ל רותכו וחזרו לעבודה ללא בעיות נוספות.

המרכב, לעומת זאת, יותר קשה לתיקון. ספי הדלתות והפגוש האחורי מתרוממים מהחבטות בקרקע, הדלתות שוקעות על הצירים ומתיישבות על הסף ועל הפגוש, קשה לפתוח את הדלתות, ואז גם נשברות בקצב מהיר ידיות ומנגנוני פתיחת הדלתות. זה הגיע עד למצב שהמנגנונים האלו אזלו ממחסני היבואן בשלב מסוים.

raanan
20-03-09, 18:49
שלום חברים!

שברים בשלדה, באזור תושבות הבולמים, לאחרונה קרה לשני חברים עם ויטרות משנות ה-90 המוקדמות, האם זו תופעה ידועה?

לפי מה שאתה מתאר. זה יכול לנבוע בגלל הגבהה לא נכונה ואי התאמה של הבולמים להגבהה.

רענן

gmike
20-03-09, 21:04
תודה על התגובות!

s-n-p אתה צודק, מסתבר שזו באמת נק' תורפה ידועה, בויטרה שהשלדה בה ממש נשברה, נשבר גם המוט הרוחבי, לא יודע מה קדם למה,השבר באזור מוט הרוחב או באזור תושבת הבולם.

חנן -תודה על התגובה המרגיעה. זה קצת הרגיע את החבר, שמאז התיקון מפחד לרדת עם הרכב לשטח, מפחד שישבר שוב.
גם אני חושב ששלדה מרותכת היא לא סוף העולם,בסופו של דבר זה ברזל,ותיקון טוב יחזיק הרבה שנים.
למזלו, מלבד השבר בשילדה כל השאר ברכב תקין וחזק.

כשאני חיפשתי סמוראי,לא ניתקלתי בהרבה שילדות מרותכות. בסמוראי שלי-שנת 90, השילדה במצב מצויין, נראית כמו חדשה. והוא עובד קשה בשטח, כמעט כל סופ"ש.

רענן-אני לא חושב שבמקרה הזה להגבהה יש השפעה.
הויטרה שהשלדה בה ממש נשברה לשנים באמת מוגבהת ע"י אוקולונים,אבל הבולמים באורך הנכון. מה שנשבר זו לא התושבת, אלא קורת השילדה אחרי התושבת(קרוב יותר לקיר האש) ובנוסף קורת הרוחב הקדמית.
הויטרה השניה לא מוגבהת, עם בולמים באורך המקורי.נוצרו סדקים באותו אזור, לא הגיע ממש לשבר.

שורה תחתונה- ויטרה בת קרוב לעשרים עדיין יכולה להיות רכב טיולים אמין?

-->