PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו יודע מה זה 4x4 Posi-Lok ?

זאביק
27-03-03, 13:31
http://www.central4wd.com/store/itemdetail.asp?ID=8252

http://www.central4wd.com/images//photos/Photo8252.900large.jpg

מישהו יודע מה זה ?
מחליף את הידית של הטרנספר ? איפה יש שם וואקום ?
או שאני בכלל לא בכיוון ?

ממש לא הצלחת להבין מה זה :roll: :( [/img]

Alon
27-03-03, 14:04
למיטב הבנתי בחלק מהדגמים האמריקאים שילוב הלוקרים הוא על ידי שימוש בוואקום. מהטרנספר יש חיבור למשהוא שמורכב על האקס הקידמי.
ראיתי גם בספר שיש לי בבית הסבר לדבר הזה.
בהרבה מקומות מתלוננים על זה. (על מערכת הוואקום)
כנראה שמה שאתה מראה זה תחליף של כבל שמחליף את הוואקום.
אלון

ניר ל
27-03-03, 14:05
זה משמש לשליטה ידנית על הלוקרים (נועלי טבורים) מופעלי וואקום שקיימים בחלק מדגמי הרנגלר.

חנן-ג'יפולוג
27-03-03, 14:05
אתה לא בכיוון.
זו הפעלה ידנית למנגנון הניתוק של הציריה הימנית הקדמית בYJ.
במקור המנגנון הזה מופעל ידי חשמל/וואקום בהזזת ידית הטרנספר ל4X4.

ניר ל
27-03-03, 14:13
חנן, יש לך במקרה לינק לשרטוט של המנגנון המקורי ? סתם מסקרן...

חנן-ג'יפולוג
27-03-03, 14:34
http://www.tellico4x4.com/images/omix/FDana30DISDiag.jpg

eran4x4
30-03-03, 08:12
תסבירו לי בבקשה מה הרעיון מאחורי ניתוק ציריה אחת?

אדי
30-03-03, 10:06
בעיקרון זה אמור להחליף את הצורך בלוקרים , ציריה אחת מנותקת , השניה אמנם מחוברת אך מכיוון שמדובר בדיפרנציאל פתוח הסיבוב לא יועבר אל הדרייבשפט וכו' .
עד כמה שאני יודע יש בעיה בשילוב עם נעילת דיפרנציאל אוטומטית גם בנהיגת כביש כי בכל מקרה אחת מהציריות מחוברת לדיפרנציאל .

אדי

חנן-ג'יפולוג
30-03-03, 11:16
עד כמה שאני יודע יש בעיה בשילוב עם נעילת דיפרנציאל אוטומטית גם בנהיגת כביש כי בכל מקרה אחת מהציריות מחוברת לדיפרנציאל .

לא הבנתי.

אדי
30-03-03, 11:48
חנן , הניסוח שלי לא היה טוב ... במצב של הנעה כפולה נעילת דיפרנציאל אוטומטית תתנהג כרגיל , ההשפעה השונה צהיה במצב 2X4 . בטויוטה 4ראנר יש מערכת דומה (ניתוק אחת מהציריות , אני חושב שגם הימנית - במקום לוקרים) ואם אני לא טועה רוני כתב באחד מהפורומים בעבר שלאחר שהרכיב נעילה קדמית אוטומטית הייתה לו בעיה של משיכה לאחד מהצדדים במצב שרק אחת מהציריות מחוברת (2X4) , זה אמור לעבוד בצורה דומה גם ברנגלר , לא?

בדקתי באחד הפורומים לראות שאני לא מדבר שטויות ... ומצאתי ציטוט שאתה אמור להסכים איתו :
" ... כדי להמנע ממשיכה הצידה של הרכב כנראה שיהיה כדאי לך לבטל את מערכת הADD מקדימה ..." את זה אתה כתבת ... פעם בפורומים של 4x4.co.il ... :)

אדי

חנן-ג'יפולוג
30-03-03, 11:58
אני עדיין מסכים עם הציטוט הזה, אבל למה זה מוגדר כ"בעייה" ?

אדי
30-03-03, 12:03
מבחינתי אם לרכב יש נטייה למשוך לאחד מהכיוונים בלי התערבות הנהג זאת בעיה ... אני מפספס משהו?

RINCEWIND
30-03-03, 12:06
האם זה יכול לשמש כפתרון זול לנעילה נשלטת?
לרתך את הדיפרנציאל, ולהתקין סגירת לוקים נשלטת, ואז לא צריך לצאת מהרכב
לנעול (אם כבר עצלנים, אז עד הסוף)

חנן-ג'יפולוג
30-03-03, 12:14
אדי, תבטל את ה ADD ואין בעייה.
אמיר, לא נראה לי. הרכב עלול למשוך בכביש שמאלה, לא תוכל להסתובב בLOW בקרקע עם אחיזה טובה (אלא אם תתקין 2X4 LOW ) .

אדי
30-03-03, 12:17
חנן , אתה מתחכם :D ... ברור שאם מבטלים את מערכת הADD אין בעיה , התכוונתי שיש בעיה בתצורה המקורית .

eran4x4
31-03-03, 01:57
אני עדיין לא מבין את ההגיון של ניתוק ציריה אחת

מיסבי ההחלקה בדיפ' ימשיכו לעבוד ולהשחק

מה אני מפספס???

t_uri
31-03-03, 10:22
ערן.

המיסבים לא מסתובבים. רק ארבעת הגגשי"ם בתוך הקייס של הדייפ' מסתובבים. הטרנספר גם לא מסתובב.

אם יש נעילה את כי הקייס מסתובב ואיתו גם הטרנספר. בגלל זה מדברים פה על משיכה לכוון אחד (הכוון של הציריה שלא המנותקת)

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
31-03-03, 10:58
ערן צודק. כשהסטליטים מסתובבים, מיסבי ההחלקה שלהם עובדים.
בכל זאת הרינג-פיניון, גל ההינע וציר היציאה הקדמית של הטרנספר לא מסתובבים. גם זה משהו.

t_uri
31-03-03, 12:52
איזה מיסבי החלקה? יש שם ברזל על ברזל. לזה אתה מתכוון?

בלי הרבה קשר: אני מניח שהחומר שהסטליטים עשויים ממנו רך יותר מהחומר של הקייס כדי שהקייס לא ישחק והם כן.

אורי טל.

ניר ל
31-03-03, 13:11
אורי, הדסקיות הדקות שיש בצידי הסטליטים והפלנטרים אלו הם "מייסבי ההחלקה"
הקייס עצמו גם הוא נתון לבלאי ונשחק במשך הזמן.
הרעיון מאחורי הניתוק הזה הוא להפחית בלאי של מיסבי קורונה פיניון וטרנספר.
נראה לי קצת דפוק לחסוך באחד על חשבון השני, בעיקר משום שהשני לא מתוכנן לפעילות אינטנסיבית כמו הראשון.

t_uri
31-03-03, 13:22
וואלה. צודק. הרי המיסבים (החלקה) כמעט לא עובדים בחיי כל רכב לעומת מיסבי הקורונה/פיניון. למרות שבד"כ כלל קשה לחלוק על קבוצת מהנדסי רכב שחשבו לפני שהם עשו משהם עשו.

אולי המחשבה כאן היא על זה שאת מיסבי ההחלקה קל להחליף (בצורה מדאיגה). אני בכלל חשבתי שזה שימסים לגגשי"ם וזהו. למען האמת אני עדיין לא כל כך בטוח שהם משתתפים פעילים בחיכוך שהסיבוב הסטליטים - הרי אין עליהם מי יודע מה לחץ מהצדדים.

במחשבה שניה, גם הסטליטים לא עומדים מול חיכוך כי שום דבר לא נשען עליהם. הם רק מסתובבים בסבבה בתוך שמן סמיך ומסריח.

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
31-03-03, 13:39
ניר, הכול בסדר?
זה תכנון מקורי של היצרן, לא קומבינה של "משפר" , ויש יסוד סביר שמהנדסי טויוטה, ג'יפ ואיסוזו לא נולדו אתמול והמכלולים כולל מיסבי ההחלקה יחזיקו פוראבר כמו שאר הסרן.
אם זה לא היה המצב, כבר הייתם רואים דיווחים ברשת, ריקולים וכו'.

-->