PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרצים עליון, וציר המצלעות

sos4u
24-03-09, 08:37
מה שהיה חסר לי בכתבה היפה שעלתה בעניין הוא קובץ TWL, או לפחות מפה עם ציור המסלול.

asafk
24-03-09, 11:54
הייתי בפרצים עליון בסופ"ש האחרון. אני אבדוק אם המסלול עדיין מוקלט לי בGPS ואם כן, נעלה אותו.

אסף.

amirz
24-03-09, 11:58
אני מקווה שפתיחתו הרישמית של ציר המצלעות לא תהווה עילה לשליחת טרקטור לסידור המדרגות בציר

ערן המסוקס
24-03-09, 12:02
הבנתי שהציר פתוח בכוון הירידה בלבד?! :confused:

sos4u
24-03-09, 13:16
הייתי בפרצים עליון בסופ"ש האחרון. אני אבדוק אם המסלול עדיין מוקלט לי בGPS ואם כן, נעלה אותו.

אסף.

גם אני
אם תרצה אשלח לך ...

דנינו
24-03-09, 21:16
גם אני
אם תרצה אשלח לך ...

היי יוסי
אם יש טיול לשבת הקרובה אני בפנים { יש לי את המסלול }
דני

דנינו
24-03-09, 21:26
ציר המצלעות מקווה שלא טעיתי במסלול

נמרוד
24-03-09, 21:43
ציר המצלעות, מפה וקובץ TWL דקור במחשב, לא מהשטח... אבל אין בעייה, זה ציר שאין מה להתבלבל בו עד היציאה למסלול האדום, ועם הסימון החדש, על אחת כמה וכמה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14784&stc=1&d=1237923773

נמרוד
24-03-09, 21:48
והמסלול של נחל פרצים עליון, שלדעתי השם שלו קצת מטעה, אבל זה איך שהחליטו לקרוא לו ברשות. שוב, הקובץ הוא להתרשמות בלבד, אינני יודע איזה מן הצירים בחלק הצפוני בדיוק סומנו בשטח. אבל זה כל היופי - סעו לפי הסימון על האבנים בשטח!
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14786&stc=1&d=1237924040

דנינו
25-03-09, 18:12
גם אני
אם תרצה אשלח לך ...
היי יוסי עד כמה צפוף יהיה
גם אתה בכיוון לשבת ?

נמרוד
26-03-09, 09:27
דנינו וכל מי שנוסע למצלעות בשבת - ייצגו אותנו בכבוד. אם תפגשו שם את פקח האזור, הראל, אתם יכולים למסור לו תודה אישית, הוא פעל רבות למען ההכשרה של המסלולים האלו.

דנינו
26-03-09, 22:01
דנינו וכל מי שנוסע למצלעות בשבת - ייצגו אותנו בכבוד. אם תפגשו שם את פקח האזור, הראל, אתם יכולים למסור לו תודה אישית, הוא פעל רבות למען ההכשרה של המסלולים האלו.

שלום נמרוד

בשבת הקרובה אנו נטייל בציר המצלעות כ- 6 רכבים
כמובן בירידה ממערב למיזרח
וכמובן שמירה על נהיגה בציר בלבד
במידה ונפגוש את הפקח יקבל קפה וגם ד"ש

יש 2 מקומות נוספים לטיול

יוש
28-03-09, 21:00
אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עייניי ולציין מדוע המסלול מאושר לתנועת רכב מכיוון מערב למזרח ולא ההיפך (עפ"י הסימון בשטח)?

נמרוד
28-03-09, 21:58
מן הסתם כי זה הכיוון הקל. במסלול יש מכשול עבירות אחד משמעותי, מדרגה ידועה לשמצה, שבספר של רוב האנשים השפויים נחשבת לבלתי ניתנת לעלייה - ולכן כמו הרבה מקומות אחרים במפת סמנ"ש תסומן לירידה בלבד. עבור חובבי העבירות, סימון של חץ חד כיווני במפה משמעותו ברורה... :) אבל ברצינות, זו מדרגה שיכולה להזיק לרכב, לכל רכב. לא לזלזל.

דרור ברלי
28-03-09, 22:05
יש הטוענים שהמדרגה המפורסמת ירדה מגדולתה, וכבר לא גובה מס-ברזלים כבד כמו פעם.
זו כמובן רק שמועה, עוד לא נסעתי לשם לאמת אותה. בקרוב, בקרוב...

מורי
29-03-09, 08:26
דרור,מבדיקה אישית בסופ"ש אכן המדרגה כבר לא מה שהייתה.2 דיפנדרים ושני סמוראים עברו שם בלי יותר מדי דרמה...:((נעילות אחוריות בלבד)
מה שכן מגיע ח"ח לרשות הטבע והגנים.המסלול מסומן ומתוחם היטב.

דנינו
29-03-09, 19:06
דרור,מבדיקה אישית בסופ"ש אכן המדרגה כבר לא מה שהייתה.2 דיפנדרים ושני סמוראים עברו שם בלי יותר מדי דרמה...:((נעילות אחוריות בלבד)
מה שכן מגיע ח"ח לרשות הטבע והגנים.המסלול מסומן ומתוחם היטב.

האם אפשר לשאול ?
עליתם או שירדתם

mchazani
29-03-09, 20:43
האם אפשר לשאול ?
עליתם או שירדתם

רכב לא נעול יעלה את המדרגה כיום? (ניבה גיבורה)

יוש
29-03-09, 21:04
עלינו.
התהיה לגבי הסימון באמת באה על רקע סימון נחרץ מכיוון מזרח שאין כניסה לרכבים, עד שכבר תהינו אם אם מדובר במסלול הנכון (רק קצת..., זה די ברור).
לפי דעתי ללא נעילה אין סיכוי לעלות ללא גרירה.

IlanHadar
10-04-09, 21:19
עשינו היום את פרצים עליון, פעם שניה שלי שם, משום מה המסלול שעשינו היום לא היה זהה לגמרי להוא שעשיתי שם, אולי בסימון שינו חלק מהתוואי?

בכל מקרה, מסלול להלל ולשבח, חפור היטב, יפיפה, עבירות לא קלה בכלל, באחד המעלות החפורים כשלתי בהצלבה, למרות ששאר הלא נעולים פשוט עלו בהרבה גז, אני העדפתי משיכה קלה.

לדעתי אחד המסלולים הטובים בארץ, לוקח כחצי יום, אין הרבה רגעים דלים, והמסלול משתנה לאחר כל שיירה שעוברת שם בגלל האדמה הרכה.

כמה תמונת לדוגמא (מצטער על האיכות, מהנייד).

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15081&stc=1&d=1239387415

asafk
10-04-09, 21:43
מטבעו של המסלול, מסלול עבירות איטי, הזמן הכולל משתנה מאוד לפי גודל השיירה. שימו לב.
בג'יפ בודד בלי עצירות מיותרות (עצרתי כמה פעמים לצלם) ובלי להתבחבש בעבירות, לקח לי בערך שעה. שיירה עם עצירות, צילומים, להוריד מכוון במכשולים וכן הלאה, והכל כפול מספר הג'יפים - יכול לקחת יותר מחצי יום. זה נכון לכל מסלול מרובה מכשולים, ונכון במיוחד למסלול דוגמת פרצים עליון, שבו כל דקה יש משהו וכמעט אין נסיעה רצופה.

אסף.

IlanHadar
10-04-09, 21:50
שיירה עם עצירות, צילומים, להוריד מכוון במכשולים וכן הלאה, והכל כפול מספר הג'יפים - יכול לקחת יותר מחצי יום. זה נכון לכל מסלול מרובה מכשולים, ונכון במיוחד למסלול דוגמת פרצים עליון, שבו כל דקה יש משהו וכמעט אין נסיעה רצופה.

אסף.

כל מילה בסלע.

מעניין אם שתי הקבוצות עם בערך 15 כלים שראינו נכנסים בערך ב 17:30 כבר בחוץ? עשו מצפון לדרום שזה הכיוון הקשה יותר היום. היו שם כלים שבטח עיכבו את השיירה.

אסף שעה זה אם אתה טס ללא קפה, תה, פיפי לילדים ואוכל, אנחנו כבר לא בסרט הזה, היום על כל שעה ברכב לפחות עד שעה בחוץ.

לואירנה
26-04-09, 14:58
האם זה מסלול מסוכן?

ערן המסוקס
26-04-09, 18:43
כל נסיעה ואפילו שהייה בשטח ללא ידע יכולה להיות מסוכנת. כמו גם נהיגה ברכב גם על הכביש.

במסלול הזה יש את המדרגה המדוברת, אשר נראית מאיימת אבל אני לא רואה בה כל סכנה. חוץ מפוטנציאל לנזק לרכב.

בנוסף ישנה עליה אחת דיי תחוחה עם מספר בורות, שבצידה האחד יש מדרון תלול. גם שם לא הייתי אומר שיש סכנה משמעותית כלשהי. למעשה המסלול הזה הוא בין המסלולים הפחות "מסוכנים", שאני מכיר.

AvigdorAharon
27-04-09, 22:45
במסלול הזה יש את המדרגה המדוברת, אשר נראית מאיימת אבל אני לא רואה בה כל סכנה. חוץ מפוטנציאל לנזק לרכב.

= ציר המצלעות.

בפרצים עליון אין שום מדרגה מאיימת.

אביגדור

-->