PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה | בקשר לתמסורת מנוע ..

siaodiel
25-03-09, 15:05
טוב שלום לכולם אני חדש פה .. ואני מצטער אם זה לא מהקום אני חושב שזה פה אם לא אז להעביר או לנעול ולהגיד לי איפה בבקשה..

תקשיבו אני שם מנוע על האופניים אני יודע שזה לא חוקי והכל לא משנה ..

רציתי לדעת מה ההמלצה שלכם ליחס בין גלגלי השיניים כמה שיניים צריך שיהיה במנוע וכמה שיניים שיהיו בגלגל האחורי

תרשמו ככה בבקשה שאני יבין :
מנוע -
גלגל אחורי-

המנוע הוא 45 סמ"ק ודרך אגב אני רוצה שהוא יגיע לכמה שיותר בסגירה ושיהיה לו פתיחה טובה
ושהספק שלו לא יהיה ממש נמוך.. הכוח סוס : 2.6 למנוע יש כבר קלאץ וגיר אני לא צריך הסברים על כל השטויות האלה אני מבין בזה ואבא שלי גם מבין ועוזר לי אני רק צריך יחס בין הגלגלי שיניים
תודה :) אם צריך עוד משו תישאלו

נ.ב : מנוע בנזין

asafk
26-03-09, 08:24
יחס העברה מתוכנן לפי עקומת מומנט של המנוע, ולפי סל"ד שהמנוע יכול לעבוד בו. אתה מדבר עם מנוע שעם יחס העברה בודד או שלא יוכל לזק, או שלא יוכל להגיע למהירות גבוהה. מה אתה מעדיף?

אסף.

siaodiel
27-03-09, 13:37
אני מעדיף שיהיה למנוע יותר כוח והוא יוריד את המהירות אני חשבתי על יחס של 2.5 בין הגלגלים שעל המנוע נימצא גלגל השיניים הקטן ועל הגלגל ימצא גלגל השיניים הגדול (גדול מימנו ב2.5)

דדרך אגב היחס הוא של הקטרים של הגלגלים לא שיניים

סופת המדבר
31-03-09, 22:11
פעם שההיתי בגיל שלך...חחחח
הרכבתי מנוע של פיאג'ו C הישנים האלה עם הפדלים
על אופניים ובשביל שהדבר הזה יצליח להניע בדחיפה
ההיתי צריך לשים לו פולי של מכונת כביסה.. שזה נותן איזה יחס של 1ל 6-8
רק ככה הוא הצליח להניע יפה ולזוז קצת

siaodiel
01-04-09, 16:37
ראיתי כבר אופניים דומות עם יחס כזה והם סגרו עם מנוע של 45 הם סגרו 65
דבר שני אני לא צריך להניע בדחיפה יש לי קלאץ וגיר אני לא חייב להניע בזמן נסיעה אני יכול להניע במקום

itay-rover
01-04-09, 18:13
מהתמונה ניראה כי כבר יש לך תמסורת ראשונית כלשהיא.(אם זו המערכת שאכן אתה מתכנן להשתיל)
בכדי לא לסבך אותך יותר מידיי תעשה את הדברים הבאים:
1.סובב את ציר הכניסה של התמסורת(היכן שמתחבר המנוע)סובב ביד וספור את הסיבובים בציר המוצא.היחס בינהם יתן לך את יחס ההעברה של התמסורת.
2.לפני שאתה שוחט את האופניים,תתקין עליהם מד מהירות דיגיטלי(100 שקל)על הגלגל האחורי!הפוך אותם עם הגלגלים כלפי מעלה וסובב את הפדלים עד שתגיע למהירות שאתה רוצה(נאמר 50 קמ"ש).

עכשיו יש לך את הסל"ד המקסימלי הרצוי במוצא את יחס התמסורת שכבר יש לך,ותעשה חשבון לפי סל"ד כניסה מציר המנוע במהירות המקסימלית של כ 5000 סל"ד.

איתי.

siaodiel
02-04-09, 13:18
המנוע אינו מחובר לציר הוא מחובר לגלגל שיניים
ולא ממש הבנתי את מה שאמרת תוכל להסביר במילים קצת יותר פשוטות אני לא מבין כמוכם יש אפשרות להסביר יותר פשוט ?

וספידומטר כבר יש לי

zowowb
04-04-09, 23:34
בצעירותי ,תכננתי לבנות ,אופניים עם מנוע .
תשתמש בתמסורת של האופניים .
חבר את המנוע לפדלים .על ידי שימוש בגלגל שניים ,נוסף .
בצידו השני של הפדל (ללא גלגל השיניים).
והרי לך ,כוח ,וגם מהירות .
גם לשטח וגם לכביש.

zowowb
05-04-09, 23:08
צריך להסיר את מוטות הפדלים.

siaodiel
07-04-09, 01:56
אני הלכתי על יחס של גלגלי שינניים בקטרים כמו שיש באופניים..
יחס של 2.5 בין הגדול לקטן

לא לקחתי את הגלגלי שיניים של האופניים קניתי גלגלי שיניים חדשים אצל GG למי שמכיר מאזור רחובות-יבנה
ושמתי אותם אצל חרט באזור חולון

טוב מי שרוצה ליראות איך יצא.. הינה תמונה

נישאר לי רק לכוון את הגלגלי שיניים שהיו מקבילים כי בנתיים השרשרת נופלת כאשר אני יסיים אותם אני יעלה תמונה

תודה לכל מי שעזר וייעץ :)
דרך אגב ההברזל שמחזיק תמנוע שונה וריתחתי משו אחר שיחזיק אותו..
שאני יסיים אני יתן תמונה גמורה ..

-->