PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי לתפארת

yanivshati
26-03-09, 12:18
שלום לכוווווולם.
אני יניב בן 27 , למדתי עיצוב מכוניות באיטליה ובידיי ידע רב בעיצוב והנדסה.
אני וחברי הולכים לבנות באגי מקצועית ויפה בו זמנית.
סרטוטים והדמיות בתלת מימד כבר יש, אנו רוצים לעודד את הספורט המוטורי בארץ ומכך אנו רוצים לעשות את הבאגי חוקית שעברה מכון התקנים כמו תומקאר , רק יותר חזקה ויותר יפה בהרבה שזה כולל את כל החוקים שצריך בשביל רשיונות לצורך יצור המוני .
אנא ממכם חברים יקרים כל היודע איך ומה צריך לעשות בשביל לעזור לנו בשביל שנוכל לאשר אותה , נשמח לכל שאלה ותשובה אנו יודעים מראש שנכנסנו לכאב ראש רציני אבל זה בדם שלנו ויש עוד רבים כמותנו שרוצים לקדם את הספורט המוטורי בארץ.
תודה מראש

ugross
26-03-09, 12:51
אם אתם באמת רוצים לקדם את הספורט המוטורי החוקי בישראל עדיף שתשקיעו את הכישורים ההנדסיים, הזמן והכסף שלכם בבניית מכונת זמן שתעביר אותכם לשנת 2,300. אז אולי יהייה ספורט מוטורי חוקי (בדגש על אולי).

yanivshati
26-03-09, 13:00
אז מה אתה אומר שאין סיכוי.
מה עד כדי כך המדינה הזאת אטומה?
ומה איך תומקאר קיבלו אישורי בנייה , אין בעיה של בנייה רק מה התהליך אני לא מוצא את קצה החוט

asafk
26-03-09, 14:51
למיטב זכרוני תומקאר קיבלו ממשרד החקלאות, ולא ממשרד התחבורה, אישור לבנות טרקטורים.

כשיהיה חוק למירוצי מכונית, תוכל לקבל רישוי לכלי תחרותי, וזה גם משהו.
אם אתה רוצה לייצר בייצור סדרתי באגים עם תקינה, יש תהליך - אבל הוא לא פשוט. אם באמת יש לך אמצעים ואורך נשימה - זה אפשרי. משתלם? כאשר אפילו תע"ר לא כל כך מייצרים מכוניות, אני לא בטוח.

אסף.

טל חסיד
26-03-09, 15:07
זה לא בדיוק כמו שמתארים פה אבל מסובך יחסית וצריך המון כסף להשקיע לפני היצור. אתה צריך רשיון להחזקת מפעל ליצור כלי רכב ממשרד התחבורה שזה אומר שאתה צריך לעמוד בכל מיני סטנדרטים מאד נוקשים כגון שטח מסוים למפעל, מנהל מקצועי, מהנדס רכב ועוד רשימה ארוכה של דברים.
לדעתי בארץ שלנו יש בעיה של כמות יחידות שתצליך למכור אל מנת להיות רווחי השוק שלנו מאד קטן ומאד קשה ליצא מישראל כלי רכב לארצות הברית למשל בגלל מיסוי מאד גבוהה באמריקה ומחירי ההובלה.
אם אתה באמת חושב אל זה תייצר דגם אחד פה תבדוק אותו היטב ותייצר אותו מסחרית בסין, הרבה יותר זול לייצר שם וגם רוב המיפעלים שם בעלי הסמכה זו או אחרת:p .לפי מה ששמעתי כבר יש מישהו שעושה את זה בצורה הנ"ל.

טל

ugross
26-03-09, 15:12
אז מה אתה אומר שאין סיכוי.
מה עד כדי כך המדינה הזאת אטומה?
ומה איך תומקאר קיבלו אישורי בנייה , אין בעיה של בנייה רק מה התהליך אני לא מוצא את קצה החוט
יניב, שלא תבין אותי לא נכון - יש ספורט מוטורי (פיראטי, שששש... אל תספר לאף אחד) פעיל ומוצלח ביותר, יש בוני רכבים מוכשרים מאד וסדנאות בנייה מדהימות, יש רכבים ישראליים שמתחרים גם בארץ וגם בחו"ל ומגיעים להישגים שהלוואי שהיינו מגיעים אליהם בספורט הבבונים הפופולרי שלנו (כדורגל). אבל חוק, מירוצים חוקיים ורכבים חוקיים - אין ולא יהיו בשנים הקרובות להערכתי.
כבר סיפרתי בכמה הזדמנויות שאני נזכר שלא מזמן ישבתי במוסך אפ"ק וחיכיתי לג'יפ שיחזור מפרונט וקראתי בינתיים את אחד מעיתוני השטח כדי להעביר את הזמן. אחת הכתבות המרכזיות היו על התקדמות חוק הספורט המוטורי ועל כך שממש או-טו-טו יהיו מירוצים ורכבים חוקיים, אפילו היה תאריך לכניסת החוק לתוקף. כשסיימתי לקרוא בעליצות את הכתבה האופטימית הסתכלתי על השער, ראיתי שזה גליון מרץ 2001 ונקרעתי מצחוק. יש עמותה, התאחדות, איגוד, תקנות, אגרות ועוד ועוד, אבל בנושאי הליבה האמיתיים שבלעדיהם לא יהיה ספורט מוטורי חוקי בישראל לא הייתה כל התקדמות בשנים האחרונות, ואין סיבה הגיונית לחשוב שזה הולך להשתנות. אין לנו לובי ולא תמיכה כלכלית מגופים עסקיים ובלי זה, לצערי, אי אפשר להזיז כלום במדינה שלנו.
ספורט מוטורי נתפס בעיני הציבור, הממשלה והמשטרע (שלא בצדק) כתחביב לעשירים חולי הגה ומהירות, לא משהו שגופים כלכליים (אפילו כאלה מתחום הרכב) ישמחו לאמץ כערכי מותג שראויים להשקעה כספית ו-Sponsoring. פה לצערי מתחיל ונגמר הכל - כסף, כסף, כסף...
ולכן המלצתי אלייך - בנה את רכב חלומותיך, תיעזר בידע הרב בתחום ההנדסי בכלל ובתחום בניית רכבי מירוץ בפרט שיש פה באתר, אבל אל תצפה שתוכל ליסוע בו באופן חוקי בזמן הקרוב.

יקיר גרין
26-03-09, 16:05
שלום לכוווווולם.
אני יניב בן 27 , למדתי עיצוב מכוניות באיטליה ובידיי ידע רב בעיצוב והנדסה.
אני וחברי הולכים לבנות באגי מקצועית ויפה בו זמנית.
סרטוטים והדמיות בתלת מימד כבר יש, אנו רוצים לעודד את הספורט המוטורי בארץ ומכך אנו רוצים לעשות את הבאגי חוקית שעברה מכון התקנים כמו תומקאר , רק יותר חזקה ויותר יפה בהרבה שזה כולל את כל החוקים שצריך בשביל רשיונות לצורך יצור המוני .
אנא ממכם חברים יקרים כל היודע איך ומה צריך לעשות בשביל לעזור לנו בשביל שנוכל לאשר אותה , נשמח לכל שאלה ותשובה אנו יודעים מראש שנכנסנו לכאב ראש רציני אבל זה בדם שלנו ויש עוד רבים כמותנו שרוצים לקדם את הספורט המוטורי בארץ.
תודה מראש

מה הקשר בין לעודד את הספורט המוטורי לבין ייצור המוני ורשיון כביש כמו תומקאר?
תבנו באגים לפי התקנות שכבר אושרו, וכשיהיה רישוי לרכבי מירוץ, גם הבאגים שלכם יקבלו אישור ...
בינתיים הבאגים יוכלו להתחרות בדיוק כמו כל שאר הרכבים בבניה עצמית ...
לא?

whisky
30-03-09, 13:54
תשמע,

אולי כדאי שתלך קודם לכמה בעלי מקצוע בארץ, בשביל להבין על מה מדובר.

תסתכל בקישור הזה לדוגמא:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=33733

כותבים בו המון אנשים שכבר בנו באגי או רכב רציני אחד או שתיים בחיים שלהם, אני בטוח שיהיה להם המון מה להגיד לך, להסביר לך ולספר לך.

צור איתם קשר, אל תתיאש, "המיואשים הם אלו שלא מסתכלים קדימה..." (י.ש.) והמבין יבין

אל תשכחו (רגע קטן של ציונות) שאחרי אלפיים שנה בנינו פה משהו, כנראה שדברים זזים לאט אבל זזים :p:p:p

בהצלחה,

whisky

ugross
30-03-09, 22:17
אל תשכחו (רגע קטן של ציונות) שאחרי אלפיים שנה בנינו פה משהו, כנראה שדברים זזים לאט אבל זזים :p:p:p
whisky
וויסקי, אל תשלה אף אחד - אין כל התקדמות אמיתית בנושאי הליבה שמונעים מאיתנו להתחרות מבלי להיות עבריינים.
כדי שזה יהייה ברור, אני אומר את זה שוב - 0 התקדמות בנושאים האמיתיים.
ההתקדמות היחידה הוא בנושאים שוליים שאין להם כל השפעה אמיתית.

יפתח
30-03-09, 23:00
וויסקי, אל תשלה אף אחד - אין כל התקדמות אמיתית בנושאי הליבה שמונעים מאיתנו להתחרות מבלי להיות עבריינים.
כדי שזה יהייה ברור, אני אומר את זה שוב - 0 התקדמות בנושאים האמיתיים.
ההתקדמות היחידה הוא בנושאים שוליים שאין להם כל השפעה אמיתית.

אורי, אין לי מושג על מה אתה בוכה כל כך בנושא חוק הספורט המוטורי.
למה בדיוק אתה מחכה.
שאנשים כמוך ימצאו את עצמם מחוץ למעגל התחרויות?
תהנה כל עוד אין חוק, רק כך אנשים כמוך וכמוני בתקציב מועט יוכלו להתחרות.
מבטיח לך שבראלי רייד לאחר החוק ישארו פחות מעשרה מתחרים.

יפתח שובל

נמרוד
31-03-09, 09:56
אופה, פתחנו ענף ספורט חדש - מי רואה הכי הרבה שחורות בספורט המוטורי? אורי עד היום הובלת, אבל אני מכיר את יפתח שנים, הוא רואה שחורות מלידה (מה לעשות, תימני). אם הוא נכנס למשחק אני שם את הכסף עליו :D תמשיכו, תמשיכו, רק אני חייב לציין לטובת הבחור החדש, שלא כולם שותפים לפסימיות הדכאונית של אורי ויפתח, יש הרבה (כמוני) שחושבים שדווקא יש עתיד לספורט המוטורי בארץ.
--------------------

לגבי השאלה המקורית - שני כיוונים אפשריים, לא ברור לאיזה אתה מכוון - יצור בסדרות גדולות (עשרות עד מאות בשנה) של כלי רכב לשימוש כללי, דוגמאת טומקאר, או ריינג'ר, מיול, ושלל הבאגים הסיניים שמיובאים ארצה... אפשרי, תומקאר הוא ההוכחה. העניין הוא בכלל לא החוקי, אלא ההצדקה הכלכלית. נגיד שהיה קל לקבל רשיון ליצור רכב בארץ, אלף שקל אגרה ויש לך אישור מפעל מוסמך. נגיד. אז מה, היית פותח מחר מפעל במליון דולר ומתחיל לייצר? לייצר מה? באיזו עלות? למי תמכור? האם תייצא? מי ישווק?..... יש לך בכלל מקור להשקעה בסדר הגודל הנדרש?

הכיוון השני הוא בניית כלי רכב לפאן או לספורט מוטורי על בסיס פרטני - אחד-אחד, כל אחד אבטיפוס בפני עצמו. זה נעשה בארץ כבר שנים, על ידי בעלי סדנאות, מסגרים מוכשרים שזה שגעונם וזו פרנסתם - עידו כהן, איציק מיני, גיא רפאל, יובל מלמד, ואני מתנצל בפני כל מי שהשמטתי... ועל ידי יחידים, חובבים מוכשרים כמו ברוך טולידאנו, ג'ו מנדס, ועוד עשרות שרבים מהם אתה יכול לפגוש כאן בפורום הפרויקטים (וגם אני בינהם). את זה אתה יכול לעשות. לתכנן ולבנות כלי אחד, אחר כך שני, וכן הלאה. אולי תצליח גם להפוך את זה לפרנסה, ואולי גם לגלגל לכיוון של מפעל רכב, מי יודע?

מה באמת מעניין אותך ואת והחברים שלך?

נ.ב. ואם יש לך הדמיות תלת מימד, אתה מוזמן לפתוח שרשור בפורום הפרויקטים ולחלוק אותן... תסתכל על זה כתחילת המאמץ השיווקי שלך. אין מישהו בתעשיית הרכב בארץ שלא מבקר כאן פעם בכמה ימים.

whisky
31-03-09, 10:20
אני חייב לנסות לעשות אתכם קצת יותר אופטימיים, חייב, מוכרח:

אני במקור בא מתחום אחר לגמרי, ענף הסוסים, כמו שאתם יודעים (או לא יודעים) גם בענף הזה יש בעיה אמיתית כבר קרוב לשישים שנה של רישוי מרוצים.

אז מה? זה אומר שנהיה פסימיים, לא!

עובדים על זה, לאט לאט, מקדמים עוד צעד, עכשיו למשל אחרי שישים שנה יש טיוטת תזכיר הצעת חוק בעניין מרוצי הסוסים והימורים. זה לא יעבור חלק, יש המון מהמורות בדרך, אבל אם נמשיך להסתכל אחורה, נראה ששום דבר לא זז כאן במשך 60 שנה, אם נסתכל קדימה, אפשר לפחות לקוות שעוד כמה שנים, יקום חבר הכנסת שזה יהיה באינטרס שלו, יקום השר שיאהב את זה ויקדם את זה.

אותו דבר גם בתחרויות מוטוריות, אז העבירו חוק ומחכים לתקנות, אולי זה השר שיושבע מחר ואולי בכנסת ובממשלה הבאה, תסתכלו קדימה.

אולי בגלל הגיל שלי אני אופטמי, אבל תסתכלו קדימה, לא אחורה.

המון בהצלחה לכולכם

תאמינו לי שלא שתיתי

whisky

ugross
31-03-09, 13:09
אורי, אין לי מושג על מה אתה בוכה כל כך בנושא חוק הספורט המוטורי.
מבטיח לך שבראלי רייד לאחר החוק ישארו פחות מעשרה מתחרים.

לא בוכה, ממש לא. משתתף ונהנה.
יש פה באג בסיסי בהבנה (וגם אצלך יפתח).
דברו עם המארגנים ותבדקו את ההסטוריה - כמות המשתתפים המקצוענים ואני מדגיש - מקצוענים, היא קבועה כבר שנים. כולנו מכירים אותם ואת הרכבים האלה. פה ושם מצטרף מתחרה חדש ופה ושם מישהו פורש, אבל בגדול כמות הרכבים נעה סביב אותו מספר.
איפה המסה הגדולה שנעלמה בזמן האחרון ? ברכבים החובבנים. קחו לדוגמה את כמות המשתתפים בראלי חוצה ישראל לדורותיו (כולל את תקופת יקי שקרל) ששם הרוב המוחלט של המתחרים היה חובבנים, כך גם היה בליגות של נעם וגדי בזמנו. מתחרים חובבנים אלה היו הליבה האמיתית של הליגות והם פירנסו את המארגנים. מאחר ויש התנגשות בין ספורט חובבני-עממי לחוק ספורט מוטורי מקצועי לעולם לא תהייה פה ליגה מקצוענית וחוקית - פשוט כי אין לה קיום כלכלי.
אני אומר כבר כמה שנים שאני מאמין שהדרך היחידה בה ענף הספורט המוטורי יוכל לשגשג היא פתיחת דלת למתחרים חובבנים או סמי-מקצוענים.
בסופו של דבר מתוך פול מתחרים גדול זה, ייצאו המתחרים המקצוענים של עוד 5 שנים.
זו כפפה שיווקית שצריכים להרים המארגנים והעמותה ביחד והיא הרבה יותר פרודוקטיווית מכל הדיונים והישיבות של העמותה על נושא התקנונים הטכניים והספורטיביים שגם ככה מעניינים רק קומץ מובחר של מתחרים מקצוענים (לא שזה לא חשוב, אבל זה לא תורם בכלום להתקדמות הענף).
על גב הפול הגדול הזה של החובבנים, יוכלו לשגשג ה-10-15 הצוותים המקצוענים גם בארץ וגם בעולם.

דרור ברלי
31-03-09, 14:03
קחו לדוגמה את כמות המשתתפים בראלי חוצה ישראל לדורותיו (כולל את תקופת יקי שקרל) ששם הרוב המוחלט של המתחרים היה חובבנים, כך גם היה בליגות של נעם וגדי בזמנו. מתחרים חובבנים אלה היו הליבה האמיתית של הליגות והם פירנסו את המארגנים. מאחר ויש התנגשות בין ספורט חובבני-עממי לחוק ספורט מוטורי מקצועי לעולם לא תהייה פה ליגה מקצוענית וחוקית - פשוט כי אין לה קיום כלכלי.
אני אומר כבר כמה שנים שאני מאמין שהדרך היחידה בה ענף הספורט המוטורי יוכל לשגשג היא פתיחת דלת למתחרים חובבנים או סמי-מקצוענים.
בסופו של דבר מתוך פול מתחרים גדול זה, ייצאו המתחרים המקצוענים של עוד 5 שנים.
זו כפפה שיווקית שצריכים להרים המארגנים והעמותה ביחד והיא הרבה יותר פרודוקטיווית מכל הדיונים והישיבות של העמותה על נושא התקנונים הטכניים והספורטיביים שגם ככה מעניינים רק קומץ מובחר של מתחרים מקצוענים (לא שזה לא חשוב, אבל זה לא תורם בכלום להתקדמות הענף).
על גב הפול הגדול הזה של החובבנים, יוכלו לשגשג ה-10-15 הצוותים המקצוענים גם בארץ וגם בעולם.

כל מילה נוספת מיותרת. אבל בכל זאת...
אורי, חבל על העצבים והתסכול. החוק המיותר הזה הרג את הספורט המוטורי. אז תתחרו ותיהנו כל עוד אתם יכולים - כי ברגע שהכל יעבור וייסגרו כל הקצוות, לא יהיו עוד תחרויות בישראל.

יפתח
31-03-09, 21:26
נמרוד ידידי משכבר הימים...
אין ספק שבעמדת הצופה שעוסק גם בפוליטיקה הארגונית לך אישית אין מה להפסיד מקיום חוק ספורט מוטורי.
לאורי ולי בעמדת המתחרים דלי התקציב יש הרבה מה להפסיד.
ראה את קטגוריית T2, מאז תחילת השנה יש 2 מתחרים בלבד!!!
כמה יישארו לאחר החוק המהולל שאתה כל כך מתלהב ממנו?
מכיוון שכמו תמיד יש את מי שמקליד ויש את מי שמתחרה, אני אשאיר לך את הבמה.
תמשיך לטעון שאני רואה שחורות למרות שאתה טועה בגדול!!!
אני אופטימי ומאמין שיש לי עוד כמה שנים להתחרות לפני שיעבור החוק המהולל.

ugross
01-04-09, 09:25
אני חייב לציין לטובת הבחור החדש, שלא כולם שותפים לפסימיות הדכאונית של אורי ויפתח, יש הרבה (כמוני) שחושבים שדווקא יש עתיד לספורט המוטורי בארץ.
עזוב אותך מפסימיות או אופטימיות - בוא נדבר על עובדות, ואני מנסה מאד שלא לשפוך את המים עם התינוק, כי התחום קרוב לליבי.
כמו בכל תחום על מנת להבין למה הוא תקוע, צריך לבדוק את מפת האינטרסים.
יש אינטרס משותף של העמותה, כל המארגנים ורוב המתחרים שהליגות יהיו גדולות והקטגוריות גדושות במתחרים.
יש אינטרס צר של חלק מהמתחרים שמעוניינים בפודיום בכל מחיר, ועל מנת 'להכשיר את השרץ' לוחצים לקטגוריה מקצוענית עם תקנונים טכניים הדוקים שייתפרו בדיוק למידותיהם, כך יוכלו למצוא את עצמם מתחרים רק מול עצמם ומביאים גביע לספונסר בכל ראלי.
אני הייתי מצפה מהעמותה והמארגנים שידעו לשלב ידיים (מה שלא עשו אפילו פעם אחת בשנתיים מאז הוקמה העמותה) על מנת להגדיל את כמות המתחרים ולעודד השתתפות של חדשים.
דוגמאות ?
1) סבסוד חלקי לדמי הרישום לראלי לצוותים חדשים.
2) סבסוד מלא לדמי הרישום לראלי לצוותים חדשים המגיעים לפודיום.
3) ייעוץ בהכנת הרכב לראלי ו'יישור קו' אחרי הראלי.
4) שיתוף פעולה עם יבואני ציוד בטיחות ומירוצים על מנת לעזור לחדשים לרכוש ציוד במחירים סבירים.
4) שיווק הליגות באמצעי המדיה האינטרנטית והפסקת 'החבאתה' בפינות נידחות של פורומים ל'מבינים בלבד'.
5) שיתוף פעולה עם ספונסר (כמו 'ניופאן' בליגת העבירות) - פה באמת השמיים הם הגבול.
6) עידוד סיקור המתחרים החובבניים, ולא רק התמקדות ב-3 הצוותים המנצחים בקטגוריות הבכירות.
ועוד, ועוד, ועוד...
יש אנשים מאד מוכשרים בוועד (ברוך, נמרוד, ניצן), יש אנשים מאד מוכשרים בליגות (גדי, נעם, אריה, יפתח), יש אנשים מאד מוכשרים שיכולים לעזור בסיקור (טל"ז, ערן שלמה, ינוקא), יש אנשים שיכולים לעזור בתחום הציוד (יובל, הבחור החביב מ-PitStop שאני לא זוכר את שמו) וכו'...
בקיצור - מי שאמר שאני פסימי מדבר לא לעניין.
אני מאד אופטימי ומאמין שאם הוועד ירים את הכפפה ויוביל את המהלך תוך שנה אנחנו מכפילים את כמות המשתתפים בליגות.

-->