PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהי תצרוכת השמן ברכבך?

ערן המסוקס
23-05-04, 20:57
אצלי המנוע עבר שיפוץ כללי, אבל יש בי ספקות מסויימות, מאחר ואני רואה סמנים לירידה במדיד השמן.
השאלה שלי היא מהיא תצרוכת השמן אצלכם. בעיקר במנועים החדשים ביניכם, וכמובן באלה, אשר מחליפים שמן אחרי שהספיקו לעבור 5K ק"מ לפחות..

נמרוד
23-05-04, 21:36
פחות מליטר שמן בין טיפולים (טיפול חצי שנתי). נזילה קבועה קלה ממחזיר השמן האחורי של המנוע.

t_uri
23-05-04, 22:55
אתה יודע מה, באמת מעניין לבדוק. תוך כדי ההרצה המנוע אכל לי שמן בכמויות היסטריות (משהו כמו גלון-שניים עד סיום ההרצה) לעומת היום שאני בודק וממלא ממש מעט. אני אנסה לשים לב.

נמרוד. אתה עושה ממש מעט ק"מ בין הטיפולים, לא?

אורי טל.

UNIX
24-05-04, 06:02
המדיד שלי נשאר קבוע אותו הדבר
אבל אני גם לא נוסע הרבה.

איציק - 4X6ZH
24-05-04, 08:30
באמת לא מתאים לכם לתת כאלה תשובות .
תצרוכת שמן בודקים לפי קמ לליטר
כמה ק"ג שמן על כמה קמ
איציק

נמרוד
24-05-04, 08:37
בג'יפ שלי, צריכת שמן קטנה מ1 ק"ג ל5000 ק"מ. כלומר, יוצא לי להוסיף שמן בד"כ פעם אחת בין טיפולים, וגם אז זה פחות מליטר.

במקרה כזה איציק, אני חושב שאין טעם לבדוק ברזולוציה גדולה יותר.

לשאלתך אורי - זה היה ככה תמיד, 4 שנים. רק בשנה האחרונה הפסקתי לטפל כל 5000 ועברתי לטיפול חצי שנתי בגלל קילומטראג' נמוך.

איציק - 4X6ZH
24-05-04, 09:07
או זה כבר מתחיל לאפשר דיון רציני .
לפי נתוני אחד היצרנים שהיתה לנו בעיה של תצרוכת שמן ( גומיות שסתומים ) .
ההנחיה היתה להכנס לתיקון כאשר תצרוכת השמן גבוה מ 1 ק"ג ל 1000 ק"מ . שזה תצרוכת שמן גבוה ביותר .
בדרך כלל כלי הרכב הפרטים מסתובבים סביב 1 ק"ג ל 5000 ק"מ .
אבל הסיבה העיקרית לתצרוכת שמן היא תנאי הנסיעה . עליות / ירידות . עומס כבד / חום סביבתי. סוג השמן / מועד החלפת השמן .ועוד סיבות ...
המנוע צורך יותר שמן בירידה בגלל הואקום בצלינדר / סעפת יניקה .
מנוע צורך יותר שמן לקראת מועד ההחלפה בגלל שתכונות השמן משתנות .
מנוע צורך יותר שמן כאשר חום המנוע עולה בגלל שהשמן דליל יותר .
על נזילות זה כבר סיפור אחר .
איציק

coas
24-05-04, 10:23
ומנוע צורך שמן כאשר השמן מאיכות ירודה/לא תואם, מערכת PCV דולפת/שסתום PCV פגום מדיד שמן דולף ועוד..
ככלל, ערן, מנוע בתקופת ההרצה צפוי לצרוך מעט יותר שמן עד להתאמה של החלקים הנעים ואטימה טובה, לשם כך חשוב להשתמש בשמן מינרלי, מלא, לא חצי סינטטי.
אצלי צריכת השמן הייתה 1 ליטר ל-3000 ק"מ בהרצה ועכשיו היא אפסית. כלומר לא מוסיף עד להחלפה.

ערן המסוקס
24-05-04, 14:19
במוסך שמו לי שמן חצי סינטטי מההרצה. אחרי 1500 ק"מ הוחלף לשמן חצי סינטטי חדש..
מה המשמעות לשימוש בשמן מינרלי בהרצה ולא בחצי סינטטי?

גולן אבי
22-06-04, 23:55
לא מבין , מנוע אחרי ג'נרל אוברול(אצל רועי וגיא יהוד) 6000 ק"מ ... תנאי שטח קשים עליות +מעט דיונות (בגז) ונדא ...גרם שמן לא הוסף
מה שנקרא הצליח להם האוברול(צבא) :D :D :D .

ערן המסוקס
23-06-04, 20:32
אבי גולן. אתה יכול להסביר את עצמך? עשית 6000 ק"מ עם אותו השמן ולא ירד לך השמן במדיד בכלל? אלו היו 6000 הק"מ הראשונים שלך עם המנוע ועדיין לא אכל שמן? כיצד נסעת עליו בזמן ההרצה? איזה שמן אתה שם?

גולן אבי
26-06-04, 20:40
20-50 של דלקול שמן מינראלי רגיל

אבי

yanivcj
01-07-04, 21:38
דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון כאשר משווים את צריכת השמן של רכב ישן לרכבים החדשים (הכוונה בחדשים זה משנות היצור המתקדמות יותר) זה שרכב חדש יותר נבנה מראש שישרוף יותר שמן מכיוון ששימון הצילינדר שנעשה בדגמים הישנים ע"י העופרת שהיה בדלק, הפך להיות שימון ע"י שמן המנוע שנשרף בצילינדר (כי בדלק של הרכב המוזרק אין עופרת). כך שרכב חדש יכול אפילו לאכול שמן יותר מאשר רכב ישן אחרי אוברול או מנוע במצב טוב.
לרכב כמו CJ מומלץ שמן 20W50 מינרלי, הצמיגות שלו מתאימה לתנאי העבודה של הרכב, הוא לא דליל מדי והוא נשמר לתקופה ארוכה יותר, מה שכן הוא מינרלי והוא מתחמצן מהר יותר, ואין לו תוספים כמו שיש בשמן חצי סינטטי או סינטטי מלא, לכן אני ממליץ שאם בוחרים בשמן 20W50 מינרלי, להוסיף בכל החלפה תוסף שמן של JB (הגדול מבין השניים הקימים, זה בהתאם לנפח המנוע) או להשתמש בחצי סינטטי 10W40 ומדי פעם להוסיף. אני משתמש ב 10W40 בגלל שיש לי מוסך המחיר בשבילי הוא זול יותר ואני מחליף לפי בדיקה של השמן לא לפי ק"מ, לפעמים גם אחרי 3000 ק"מ אני מקבל ג'ננה, מעלה את הרכב על הליפט ומחליף שמן.
למען הבהרת הדברים, אין לי שום קשר עם חברת JB, לא ישיר ולא עקיף, אני לא מרוויח מהם כלום ולא מהפרסום, אני פשוט מהנסיון שלי עם התוספים שלהם, ממליץ להשתמש בהם, עד היום הם עשו לי רק טוב.
ונעבור לנתונים היבשים מהרכב שלי.
CJ8 יצא מלפני 3 שנים מהצבא, אצלי הוא לא עשה אוברול (אני לא יודע מה היה בצבא), אבל היתה לו קומפרסיה טובה כשהו יצא מהצבא 150 PSI בכל צילינדר.
אני משתמש בשמן חצי סינטטי 10W40 וצריכת השמן היא בערך 1/2 קילו לכל 3000 ק"מ.
יניב.

ערן המסוקס
01-07-04, 22:06
דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון כאשר משווים את צריכת השמן של רכב ישן לרכבים החדשים (הכוונה בחדשים זה משנות היצור המתקדמות יותר) זה שרכב חדש יותר נבנה מראש שישרוף יותר שמן מכיוון ששימון הצילינדר שנעשה בדגמים הישנים ע"י העופרת שהיה בדלק, הפך להיות שימון ע"י שמן המנוע שנשרף בצילינדר (כי בדלק של הרכב המוזרק אין עופרת). כך שרכב חדש יכול אפילו לאכול שמן יותר מאשר רכב ישן אחרי אוברול או מנוע במצב טוב.

ברנו 14 שהיתה לנו מאז שהיתה חדשה(1982), היתה צריכת שמן קלה וקבועה. מאז בכל רכב חדש יותר צריכת השמן היתה אפסית לחלוטין (אחד הרכבים עם 220K ק"מ על השעון, הזרקה נטול עופרת מודל 96).

coas
02-07-04, 02:10
אין קשר בין עופרת לשימון צילינדרים.. מאיפה הבאת את זה?
ברכב חדש לא אמורה להיות צריכת שמן גבוהה יותר מרכב ישן.

יניב, חפש כאן דיונים על שמן ודלק נטול עופרת, מיותר לחזור על כל ההסברים.

yanivcj
02-07-04, 15:38
אני לא הולך לפתוח דיון חדש או ויכוח עם אף אחד, אבל עופרת בדלק משמש גם לשימון הצילינדר.
והבאתי את זה מלימודי הנדסאי רכב שלמדתי, מה לעשות כך מלמדים, ואני בתור תלמיד טוב משתדל לזכור פרטים.
ערן דוגמה של רכב אחד זה לא דוגמה, אני מדבר איתך על נסיון מעבודה במוסך ומכמות לא קטנה של מכוניות שעבדתי עליהם.
יניב.

eran4x4
04-07-04, 13:22
יניב -
1. העופרת שימשה לשיכוך השסתומים לא לשימון הצילינדרים.
2. מנוע של CJ שמדובר עליו (שנת 80 ומעלה - נדמה לי מ 76) בנוי לעבודה ללא עופרת.

ד ו ר ו ן
04-07-04, 15:47
יניב -
.

התכוונת לסיכוך במקרה?

eran4x4
04-07-04, 16:41
יניב -
.

התכוונת לסיכוך במקרה?

צודק

ערן המסוקס
05-07-04, 21:43
אגב, אני חוזר ושואל את השאלה.. מה המשמעות של שימוש בשמן חצי סינטטי בזמן ההרצה במקום בשמן מינרלי?

RONI
14-02-09, 11:38
אני מאמין שמאז ,אתה יודע את התשובה.
ולעניין תצרוכת השמן ,תשובה לשאלה לפני 5 שנים..
אז ,1 קג לכל 1000 קמ.
ויש נזילה ממחזש אחורי.
וכן שותה שמן מסוג פנזאוייל 15-40 של חברת קטרפילר.
אז עכשיו גם בנזין 95 וגם שמן ,הללויה..
לו הייתי תשובה... יה ב די בי די בי דיבי די..

-->